'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2008-03-07 16:20:53

Francesca88
Gość

"O naśladowaniu Chrystusa"

Właśnie dziś sobie kupiłam tę książkę i zaczęłam już co nie co Zapowiada się cudnie. Ale moze też ją czytaliscie i podzielicie się Waszymi opiniami? Ja czytalam, ze jest to po Biblii chyba najpopularniejsza książka w "swiecie" chrześcijańskim.

#2 2008-04-25 23:45:58

ptaszynka
Gość

Re: "O naśladowaniu Chrystusa"

Czytałam ją dawno temu,,,, to taka pozycja do ktorej często sie wraca, aby ja na nowo odczytywać, w zupełnie nowym swietle. Nie wiem czy druga po Biblii...czy jest jakaś kolejność ważności??

#3 2008-04-26 00:51:50

Śliwka
Gość

och.. lezy na połce nad lózkiem zaraz kolo Pisma Sw. Sięgma do niej czesto... napwrde duzo coennych przemyslen moze dac...

#4 2008-04-26 10:04:11

ewelinapiel
Gość

też ja kiedys czytałam pozyczyła mi ja pewna siostra zakonna bardzo poruszająca serce człowieka ta książka

#5 2008-04-26 12:16:54

Francesca88
Gość

Ptaszynko, Bibilia jest poza wszelką 'konkurencją'.

Mi osobiście lepiej ta ksiązkę czyta się małymi fragmentami... img/smilies/smile

#6 2008-04-26 12:19:29

luckoradversity
Gość

ptaszynka napisał(a):

...czy jest jakaś kolejność ważności??

Mmm jak to filozoficznie zabrzmiało.

#7 2008-04-26 14:26:30

promyk_słonka
Gość

Parę razy jak było mi ciężko, sięgałam po tę książkę i otwierałam na przypadkowej stronie... Ku mojemu zaskoczeniu dawała mi takie słowa jakie akurat mi były potrzebne img/smilies/wink

#8 2008-04-29 00:01:50

Sercee18
Gość

Kilka miesiecy temu, polecil mi ją Mój Kierownik Duchowy, potem nawet ją od niego dostalam w prezencie. Musze przyznac, ze to nie jest zwykla ksiazka... Drogowskaz, prowadzący do Pana, nie wystarczy przeczytac raz...warto zagladac do niej, aby wspomóc sie, podeprzec, na kamieniu Słowa, by zebrac siły do dalszej wedrówki. Zycze owocnego zagłebiania sie +

#9 2008-05-09 14:43:04

piotrk
Gość

świetna książka ,to jedna z tych książek,których ręką autora kieruje jakaś siła wyższa(prawdopodobnie Duch Święty:)),bo treści w w niej zawarte są chyba nie do ogarnięcia na ludzki rozum,bardzo dobrze ta książka uzupełnia się z pismami ojca Stanisława Papczyńskiego,takimi jak "Duchowe wskazania"

#10 2009-04-16 14:09:00

Magi
Gość

Bardzo wartosciowa ksiązka, ale jak to w zyciu bywa do kazdego trafia cos innego. Na mnie podziałała bardzo melancholijnie, a ze wogóle jestem malancholiczka to juz niezbyt fajnie. Miałam wrazenie,ze św. Tomaszowi zycie doczesne bardzo ciązyło i przedstwia on ten typ ludzi, którzy juz tylko pragną nieba. Do mnie bardziej trafiają święci, którzy jednak cieszyli sie zyciem i kontemplowali piękno świata jako dzieła Bożego  jak np. Św. Franciszek czy Św. ks. Bosko.

To czego nie znalazłam u sw. Tomasza odnalazłam  zas w pełni w dziełach Św. Josemarii Escrivy- to On mnie pocieszył i zaraził entuzjazmem wiary.

#11 2010-08-21 19:42:54

uskrzydlona_dusza
Gość

Tak całkiem subiektywnie, to dla mnie też druga w kolejności zaraz po PŚ. img/smilies/smile I też uważam, że lepiej czyta się małymi fragmentami. Prawdopodobnie nie przeczytałam nigdy całej, bo często wracam do wcześniej przeczytanych zdań, które poruszają coś w sercu i duszy człowieka

#12 2010-11-15 12:00:37

Amata
Gość

Wspaniała książka, wracam do niej bardzo często img/smilies/smile
Taki skarb img/smilies/smile

#13 2010-11-15 19:20:58

adamsvd
Użytkownik
Imieniny: 24.12
Urodziny: 1988

oj tak skarb, bardzo fajny, choć trzeba mieć nastrój by czytać i się nią modlić

Duchu Święty Boże
Wszystko z Miłości ku Tobie!

http://www.werbisci.pl/

#14 2010-11-15 19:28:50

jutrzenka
Użytkownik
Imieniny: 25.06.
Urodziny: 01.05.

To niesamowite,że są książki, które kształtują ludzie w Kościele już przez wieki...

"Mówisz, że ogarnia cię lęk i pewna nieufność co do przyszłych losów. Czy nie wiesz tego, że Pan jest zawsze z tobą i że nasz nieprzyjaciel nic zdziałać nie może przeciwko temu, kto postanowił zdecydowanie we wszystkim należeć do Jezusa?"o.Pio

#15 2011-05-21 21:40:15

dorota0103
Użytkownik
Imieniny: 25.06
Urodziny: 1.03.1989 r.

Dostałam kiedyś tą książkę od przyjaciółki na urodziny. Pewnie nie ma się czym chwalić, ale jakoś książka leżała kilka lat zanim zabrałam się za jej rozważanie. Jednak w końcu, w czasie tegorocznego Wielkiego Postu się z sukcesem udało-jedno z moich postanowień-aby zacząć. Nadal jestem w trakcie tej lektury. Wiele cennych, wartych stosowania w praktyce zasad, porad ona zawiera. Nie jest łatwa w odbiorze i praktycznym stosowaniu, lecz jednak warta uwagi. Ubogaca człowieka, jest powodem do refleksji na różne tematy. Prowokuje mnie do zastanowienia się nad stanem mojej relacji z Bogiem, z innymi ludźmi, moim postrzeganiem wędrowania w codzienności za Chrystusem.

Zapraszam na moją stronę img/smilies/smilehttp://www.zyciowawedrowka.blogspot.com

#16 2011-05-22 13:58:23

Amata
Gość

"O naśladowaniu..." jest wspaniałą lekturą, wracam do niej bardzo często img/smilies/smile
Słyszałam kilka razy jak Siostry mówiły, że te rozważania pomogły im odkryć powołanie img/smilies/smile
To była też ulubiona lektura Św. Tereski z Lisieux img/smilies/big_smile

#17 2012-06-14 12:57:31

Karolina90
Użytkownik
Imieniny: 17.11
Urodziny: 16.04
Skąd: ,,Gdzie jest Twój skarb, tam i serce jest Twe... ''

Tomasz a Kempis - O naśladowaniu Chrystusa

Czytaliście może tą książkę? Jeśli nie to bardzo zachęcam jest świetna dla mnie stała się Ona jak Pismo Święte tak cenna, bo na Piśmie Św. jest oparta img/smilies/smile Jest ona fajnie podzielona na rozdziały tak, ze każdego dnia można sobie przeczytać po jednym rozdziale img/smilies/smile na początku czytania wydaje się ona trudna w zrozumieniu, ale ono przyjdzie później, a przyjdzie na pewno img/smilies/smile Tak czy inaczej zachęcam gorąco, aby wsiąść tą książkę do ręki! img/smilies/smile

Aby tak bardziej was zachęcić do czytania to zamieszczę Wam jeden z pierwszych rozdziałów.

Rozdział I - O naśladowaniu Chrystusa i odrzuceniu Światowości.

1. Kto idzie za mną, nie błądzi w ciemnościach- mówi Pan. Oto słowa Chrystusa, w których zachęca nas, abyśmy Go naśladowali, jeśli chcemy naprawdę żyć w świetle i uwolnić się od ślepoty serca. Starajmy się więc rozpamiętywać jak najgorliwiej życie Jezusa Chrystusa. ( J 8,12  Mk 3,5 Ef 4,18)

2. Nauka Chrystusa przewyższa wszystkie nauki świętych, a kto zdobędzie jej ducha, znajdzie w niej mannę ukrytą. Są ludzie, którzy nawet z częstego słuchania Ewangelii niewiele wynoszą gorliwości, bo nie mają w sobie ducha Chrystusowego. A przecież kto pragnie zrozumieć i pojąć w całej pełni słowa Chrystusa, powinien starać się według Niego kształtować całe swoje życie. ( Ap 2,17 Rz 8,9)

3. Cóż ci przyjdzie ze wzniosłej dysputy o Trójcy Świętej, jeśli nie masz współczucia dla ludzi, a więc nie możesz podobać się Bogu w Trójcy Świętej? Naprawdę, wzniosłe słowa nie czynią świętego, ani sprawiedliwego, ale życie prawe czyni człowieka miłym Bogu. Wolę odczuwać skruchę niż umieć ją zdefiniować. Choćbyś znał całą Biblię na wyrywki i wszystkie mądre zdania filozofów, cóż ci z tego przyjdzie, jeśli nie masz miłości i łaski Boga ? " Marność nad marnościami i wszystko marność " oprócz jednego : miłować Boga i Jemu służyć. To jest mądrość najwyższa: przez odrzucenie świata dążyć do Królestwa Niebieskiego. ( Koh 1,2 Pwt 6,13;10,20 Mt 4,10 Łk 4,8  Ga 5,16)

4. Marnością jest gromadzić bogactwa, które przeminął, i w nich pokładać nadzieję. Marnością także - zabiegać o własne znaczenie i piąć się na coraz wyższe szczeble godności. Marnością - iść ślepo za zachceniami ciała i szukać tego, co kiedyś przyjdzie ciężko odpokutować. Marnością jest pragnąć długiego życia, a nie dbać o życie dobre. Marnością - przykładać wagę tylko do teraźniejszości, a o przyszłości nie myśleć. Marnością - miłować to, co tak szybko przemija, a nie spieszyć tam, gdzie radość nieprzemijająca.( Ga 5,16)

5. Miej często w pamięci to zdanie : Nie zasyci się oko widzeniem, a ucho nie napełni się słyszeniem. Staraj się więc odciągnąć serce od rzeczy widzialnych, a zwracaj się ku niewidzialnym. Bo ci, co zawierzają tylko poznaniu zmysłów, plamią sumienie i tracą łaskę Boga. ( Koh 1,8)

Jeśli ktoś byłby zainteresowany tą książką to ja mogę codziennie zamieszczać po jednym rozdziale, bo one są krótkie img/smilies/smile Tak czy inaczej zachęcam do czytania img/smilies/smile

" Wszystko mogę w tym, który mnie umacnia"!

#18 2012-06-14 14:59:17

cień
Gość

tak, czytam, piękna jest img/smilies/smile i można wiele, wiele razy wracać do przeczytanych fragmentów...

#19 2015-10-18 17:46:12

Kasia K
Użytkownik
Imieniny: 25.11
Urodziny: 28.05.

Polecił mi spowiednik, kupiłam wczoraj, wolę mieć własną niż pożyczyć, aby wracać do przeczytanych fragmentów, bo widzę, że jest to coś bardzo pomocnego na drodze życia duchowego i dziś mam zamiar zacząć czytać img/smilies/smile

Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.
img/smilies/142
Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje!     img/smilies/142   (30.05.2010)
mój blog- zapraszam: http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

#20 2015-10-18 18:02:27

shy girl ;)
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Tak, jest to genialna pozycja!
Dostałam ją od mojego spowiednika kilka miesięcy temu i jakoś w wakacje w ogóle nie było mi z tą książeczką po drodze. Dopiero teraz w październiku ją odkryłam... i wciąż odkrywam... Bardzo pomocna w walce duchowej.
Polecam!

#21 2016-08-02 16:55:19

fau
Użytkownik
Imieniny: W dzień PATronki z Neapolu
Urodziny: Ostatniego dnia lipca

Trafiłam na tę książkę dopiero kilka m-cy temu, dzięki temu wątkowi:) Mocna, w wymowie i bardzo pomocna, przy różnych trudnościach. Ja teraz walczę z pewnymi... i czytam fragmenty dot. problemu. To pomaga.

Strzeż nas, Panie, jak źrenicy oka,
Ukryj nas w cieniu swych skrzydeł.

#22 2016-08-02 21:15:58

Karolin(k)a
Użytkownik

również gorąco polecam img/smilies/smile książkę można czytać i czytać i ciągle coś nowego odkrywać img/smilies/smile

Stopka forum