'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2008-03-07 21:23:38

alu.missio
Gość

Piosenki

Chciałam się z Wami czymś podzielić, a jednocześnie zapytać, czy zauważacie podobne reakcje/zmiany w swoim życiu...
Otóż mniej więcej od kiedy zaczęłam zastanawiać się nad swoją drogą życiową, mocniej przeżywam niektóre piosenki, mam wrażenie, że każde śpiewane słowo ma jakąś moc, niesamowite znaczenie... Już wyjaśniam img/smilies/smile
Otóż kiedyś, jak byłam młodsza i uczęszczałam na oazę, śpiewałam piosenki ot tak po prostu - nie przywiązując uwagi do zawartych w nich słów (podobnie jak dzieci "klepią" Ojcze Nasz na pamięć bez jakiegokolwiek zagłębienia się w treść tej modlitwy). Miałam tekst, znałam melodię więc po prostu śpiewałam...
Ale wszystko się zmieniło. Teraz na niektórych piosenkach mam ochotę tak szczerze i prawdziwie sobie pobeczeć...
Np. dzisiaj Oto ja poślij mnie albo Ofiaruję Tobie, Panie mój... To jest piękne i cudowne, kiedy śpiewanie naprawdę zaczyna być modlitwą, kiedy każde słowo, które wychodzi z ust nie tylko ma melodię, ale także i szczególny wydźwięk życiowy, emocjonalny img/smilies/smile

#2 2008-03-07 21:56:29

bepik1
Użytkownik
Imieniny: 6.09
Urodziny: 12.04
Skąd: ''I przyciągnąwszy ŁÓDŹ(my town) do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim''

Re: Piosenki

też się zgadzam. jest tam w naszym zyciu, ze jesli cos przezywamy, myslimy o tym, to to zazwyczaj sie nam np.sni, widzimy to w kazdym przedmiocie itp.
np. haslo matura!kiedy slyszymy piosenkę ''za rok matura..'' albo haslo ''dzis w gazecie wyborczej poradnik dla maturzystow..''  ta dziedzina ''matura'' nas interesuje bo nas dotyczy. nasze mysli często są o niej. taki co zobaczy poradnik o maturze weźmie- bo wie ze ona go czeka ,obejrzy, przeczyta, a taki co mature miał z 5lat temu albo za 5lat go czeka obejdzie i nawet ksiazki nie zauwazy.taki jest mechanizm naszej psychiki.
ja mialam i mam tak częstow lasnie z piosenkami relig. kiedys fakt nie bralam pod uwage tych a te odrzucalam itp. ale od jakis 10 lat  prawie co  ktoras kojarzy mi sie z  powolaniem. nawet pamietam byłam u s.prowincjanej, aby poglebic swe powolanie-w lipcu, wchoze potem do domu mej babci, a pojechalam jej powiedziec ze wstepuje a tutaj ''barka..'' juz kulo serce.. na lednicy to samo. bardzo przezylam ta ldnicę 2007, bo kto był to wie.osoba duchowna nakladala na kazda osobę rece- ta modlila sie w duchu a on-ks. ojciec mówil ''błogosławię cię , posyłam cię..'' pamietam ze modlilam sie o powolanie, o rozeznanie .. i wtedy te slowa zabrzmialy bardzo mocno DLA MNIE. bo ktos jakis katolik obok inaczej zapewne odebrał te slowa, itp.
Myslac o powolaniu i slyszac slowa piesni, modlitwy kazde bedziemy odebierac wyjtkowo, b czujemy ze ono jest kierowane akurat do nas.
pamietam tydz.temu zadano pyt.ks.pawlukiewiczowi ze jak mamy odebrac ewangelię, czy kazda strona ewangeli jest kierowana do nas- do mnie? i byly przyklady, o powolaniu, o mlodym mlodzieńcu...
ks.odpowiedzial ze fakt pan posuguje sie przypowiesciami aby nam cos wytlumaczyc. ale ewangelia ''pojdz za mną, zostaw wszystko..'' jest skierowana do konkretnej osoby, nie do wszystkich. jaktez na barce padło to okreslenie, gdyby kazdy był ks. siostra, bratem kto by na swiecie został img/smilies/big_smile  tak więc podsumując pan powoluje, woła mówi. postawisz 4 osoby, jedna na slowo "pojdz za Mną'' odwroci cie, albo żadna albo dwie...
  Dlatego takie sytuację mogą byc dla nas znakiem i chyba są.:)choc tez moze byc tak ze za duzo o tym myslimy, jakby wmawiamy sobie i potem wszedzie to widzimy. Ale jedna wspaniala osoba powiedziala mi ze powolania nie mozna sobie wmowici to chyba jest najwazniejsze img/smilies/smile

'' Ucz mnie, Panie, wypełniać Twoją świętą wolę, znaleźć i ustalić miejsce, gdzie mogę Tobie najlepiej służyć''.
św. Karol Boromeusz.
''Nie bój się, nie lękaj się,Bóg sam wystarczy... ''Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje! ''

#3 2008-03-07 22:19:57

Magda19
Moderator
Imieniny:
Urodziny:

Ja także chciałam siępod ty, podpisać. Gdy śpiewam pewne piosenki to, aż serce drży chciałoby się powiedzieć a i na te piosenki to których kiedyś nie przywiązywało się uwagi teraz mają bardzo duże znaczenie. Ja myślę, że z Pismem Świętym jest tak, że Pan kieruje je do każdego z nas z osobna. Pamiętam, że miałam tak , że ileś razy z rzędu jak otworzyłam Piśmo Święte to otwierało mi się na słowie "zakon"..albo o Apostołach i ich posłannictwie. Pan ma dla każdego z nas inną drogę.
Jakiś czas temu Pan pozwolił mi poznać piosenkę tak bardzo myślę odpowiadającą teraz memu stanowi ducha :
Nie bój się Miłosći , która woła Cię
fale morza rozstąpią się
Miej odwagę pod stopami fale czuć
zaufania Bogu dowód złóż
Bóg ukochał Twoją słabość
Nie wtydź się łez
Poprowadzi Cię przez strach
jak przez mgłę img/smilies/142 img/smilies/142

Ta piosenka jest tak piekna, że zakochałam się w niej i jednocześnie jest mi tak bliska img/smilies/142

"Pan - Mistrz Miłości - jest zazdrosnym kochankiem, który żąda od nas wszystkiego co posiadamy, całej naszej miłości. Czeka byśmy Mu ofiarowali to co mamy i poszli drogą, którą dla każdego z nas wyznaczył" (św Josemaria Escriva)

"Pamiętaj o tym dobrze i zawsze: choć czasami może ci się wydawać, że wszystko się wali - nic się nie wali, bo Bóg nie przegrywa bitew."  Św. Josemaría Escrivá

#4 2008-03-07 22:32:34

klapciu
Gość

Ja też mam coś takiego img/smilies/smile Z tym że na mnie najmocniej jednak działa "Tak mnie skrusz, tak mnie złam..." bo bardzo kojarzy mi się z moją drogą... W ogóle najłatwiej (!) mi się modlić piosenkami... Tzn. nie miewam rozproszeń wtedy a jeśli już to bardzo rzadko i bardzo na chwilkę...

Nawet tak sobie wymyśliłam, że nie wiem, czy to że czuję powołanie to nie jest efekt "nieświadomej" modlitwy... Tzn. jako DSMka często brałam udział w scholi... I tam właśnie śpiewaliśmy "Ofiaruję Tobie" czy w czasie Drogi Krzyżowej to było właśnie "Tak mnie skrusz...". Bo chyba coś jest w tym, że kto śpiewa ten dwa razy się modli... Ja to się modlę nawet cztery, jako żem bez słuchu z urodzenia i genetycznie to fałszuję niemiłosiernie img/smilies/smile.

Dlatego nie zawsze włączam się w śpiew... Najtrudniej jest śpiewać chyba zwrotkę z "Pomódl się Miriam"... tam gdzie są słowa "Przyspiesz, przyspiesz moją śmierć"... ja tego raczej nie śpiewam, bo nie jestem gotowa żeby mówić takie słowa... Słyszałam nawet chyba na którychś rekolekcjach, że trzeba być bardzo odważnym i świadomym śpiewając te słowa...

Ostatnio mam też coś takiego, że jak budzę się rano to bardzo często tak jakby mi coś śpiewało cały czas w duszy przez noc. Pierwsza myśl bowiem to nie jest "jejku która godzina" tylko np. "w Tobie jest światło" albo jakaś inna piosenka... Czasem czuję dosłownie, że moja dusza wciąż śpiewa, bez ustanku i bez mojej świadomości momentami...

Raz miałam coś takiego, że od momentu kiedy wstałam chodziła za mną piosenka "wszystko mogę w Tym, Który mnie umacnia"... W sumie to się zdziwiłam, ponieważ już dość dawno jej nie słyszałam ani nie śpiewałam. To było w czasie rekolekcji. W czasie modlitwy Jutrznią przed jednym z psalmów na ten dzień był właśnie cytat "Wszystko mogę w Tym, Który mnie umacnia"... Czyżby przypadek?(retoryczne img/smilies/wink)

#5 2008-03-08 12:10:57

luckoradversity
Gość

Pozatym gdy słuchamy takich piosenek chrześcijańskich przy okazji przeżywając je , to one zbliżają nas bardziej do Boga.
Np.: http://milaneth.wrzuta.pl/audio/k9lSne2bhg/ -tutaj robi się smutno , bo Jezus cierpiał.
http://milaneth.wrzuta.pl/audio/rNAmvnjs9F/  -a tutaj sama radość.

Czyż to nie piękne , że takie piosenki mogą nas zbliżyć do PANA ??

Ostatnio edytowany przez luckoradversity (2008-03-08 12:11:59)

#6 2008-03-08 20:28:28

promyk_słonka
Gość

Oo jak się ucieszyłam na ten temat img/smilies/big_smile To prawda! muzyka to takie narzędzie Pana... gdy jest wykorzystywana w czystych intencjach - to działa niesamowite cuda w sercach, też tego doświadczyłam wiele razy. Ostatnio, z tydzień temu mój brat zaczął puszczać na okrągło jedną piosenkę (a on tak ma, że jak coś mu się spodoba to ciągle tego słucha img/smilies/smile) "Change" Tracy Chapman. I tam są takie słowa:
"If you knew that you would die today
If you saw the face of God and Love
Would you change?
Would you change??"
Poruszyo mnie to niesamowicie... A potem idę wieczorem do Kościoła, na Mszę i potem na spotkanie, i ksiądz mówi takie słowa: "Dzisiaj szczególnie dopadła mnie taka myśl: a co jeśli zostało mi już niewiele czasu na tym świecie.... A ja wciąż tak marnuję czas..."
Te dwie rzeczy, piosenka i słowa księdza - połączone, sprawiły dużo dobra we mnie. Bóg mi przypomniał o tym, że jestem słabym człowiekiem dlatego powinnam Mu zaufać jeszcze mocniej i nie marnować żadnej chwili mojego życia!... Chociaż czuję że nadal niestety jeszcze tyle marnuję, łatwo się zniechęcam... Ale właśnie dlatego że to jest dla mnie bardzo trudne - właśnie dlatego mam się starać aby to zwalczyć w sobie, nie sama! razem z Nim!! zwalczyć w sobie pokusę do marnowania czasu!!...  i działać! słuchać Jego Głosu! nawet jeżeli nic nie słyszę, to słuchać dalej, nie ustawać!... nigdy się nie poddawać! nawet jak sytuacja jest tak beznadziejna, że bardziej być nie może! Trwać razem z Nim!

Uff.. się rozpisałam.. img/smilies/wink chwała Jezusowi!

#7 2008-03-09 23:04:10

Dobraduszka
Gość

Świetny temat img/smilies/smile

Ja mam dokładnie tak samo jak Wy img/smilies/big_smile Śpiewamy coś na oazie i często odbieram słowa piosenki w kontekście powołania itp. Moją ulubioną piosenką jest "Wierze że droga którą idę jest Panie jedną z Twoich dróg...." jak to śpiewam to aż mi sie serce raduje. "W Tobie jest światło" ... Mam też często tak że np. idę sobie ulicą i słyszę nagle jak ktoś z kimś rozmawia i rzuca jakieś słowo np. ale dzisiaj ciepły wiatr a ja zaraz zaczynam śpiewać "jesteś blisko mnie .... przy chodzisz jak ciepły wiatr, otwieram sie i czuje ze...." img/smilies/big_smile i czesto śpiewam jak gdzieś ide np. na spacer z psem, już kilka razy sie powstrzymywałam, jeszcze sobie ludzie pomyślą ze wariatka chodzi i śpiewa hehe img/smilies/smile ale co poradzę żem taka rozśpiewana img/smilies/big_smile

#8 2008-03-10 14:56:04

Kasia K
Użytkownik
Imieniny: 25.11
Urodziny: 28.05.

Czasem niektóre piosenki religijne(jeśli je ciągle słucham) znudzą mi się,ale nigdy nie znudzi mi się piosenka "Ofiaruję Tobie Panie mój" i jeszcze takie inne podobne,aż ciarki przechodzą jak ją słyszę :-),to tak zachęca do modlitwy.

Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.
img/smilies/142
Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje!     img/smilies/142   (30.05.2010)
mój blog- zapraszam: http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

#9 2008-03-10 16:55:07

luckoradversity
Gość

Kasia K napisał(a):

Czasem niektóre piosenki religijne(jeśli je ciągle słucham) znudzą mi się,ale nigdy nie znudzi mi się piosenka "Ofiaruję Tobie Panie mój" i jeszcze takie inne podobne,aż ciarki przechodzą jak ją słyszę :-),to tak zachęca do modlitwy.

Ojeej zupełnie tak Ja mam podobnie img/smilies/smile

#10 2008-08-31 20:52:05

Nadzieja
Gość

Już dość długo ,,siedzę w tym temacie" img/smilies/wink więc może coś napiszę... img/smilies/smile
Bardzo długo śpiewałam bez zastanowienia nad tym co śpiewam. Był tekst, znałam melodię- więc śpiewałam choć bez wgłębiania się tekst.
Aż tu nagle trach img/smilies/wink
Pewnego razu śpiewaliśmy piosenkę ,,Jezus daje nam zbawienie"- w sumie to nie była żadna nowość, śpiewaliśmy to dość często. I nagle przy słowach ,,Jezus siłą mą, Jezus pieśnią mego życia..." coś tam w środku zaskoczyło img/smilies/smile Moment- przecież ja śpiewam na chwałę Pana, przecież ja Go teraz uwielbiam. Czy ja naprawdę mam świadomość tego co śpiewam? I w tej chwili zrozumiałam co miał na myśli św. Augustyn mówiąc że ,,Kto śpiewa ten dwa razy się modli" img/smilies/smile
Tamten moment zmienił zupełnie moje nastawianie do piosenek- odkryłam pozornie oklepane teksty piosenek, zaczęłam zastanawiać się nad tym co śpiewam i oczywiście zaczęły mnie ,,ruszać"- kiedy tylko usłyszę jakaś piękną wzruszającą piosenkę od razu pokazują się łezki w oczach...

Pan wie w jaki sposób zadziałać aby skruszyć serce... img/smilies/142

#11 2008-08-31 21:56:14

dzieciak
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Modlitwa jest największą siłą świata, a kto śpiewa modli się dwa razy...img/smilies/smile.
Ja jak byłam mała, tzn. młodsza, to wła.śnie tak, jak mowicie, śpiewałam tak trochę bezsensownie, tylko tak o, bo lubiłam,  spiewać..tekst był, melodia też..więc co mi więcej potrzeba...
Myślę, że taka świadomość, takie zagłebienie się w treśc śpiewanej pieśni, czy piosenki dojrzewa wraz  naszą dojrzałością chreścijańską...
Teraz , w każdej wolnej chwili modlę się, urzywając do tego mojego głosu i gitary...;p. I świadomość wypowiadanych, wyśpiewywanych słów, ma ogromne znaczenie...

albo kiedy śpiewam psalmy na mszach...casem dziwię sie niektórym ludziom. Roumiem, e nie kazdy ma odwage wyjsc i zaspiewac, przed calym kosciolem ludzi...naprawde rozumiem, bo kiedys tez to przezzywalam, teraz to juz dla m,nie "chleb powszedni', że tak powiem. ale jeśli, ktoś, kto umie  spiewać, ktoś kto p. w scholi śpiewa, powie mi, e nie zaspiewa psalmu, bo poprost "nie chce", to jest mi trochę przykro..bo przeciez nie spiewa tego ot, tak sobie, zeby ludzie posluchali, jak fałszuje, czy tez nie...śpiewa to dla Boga...I dla mnie np. śpiewanie psalmu, to swego rodaju aszczyt..tak samo jak niesienie darów ofiarnych...:0

/dzieciak

'Będzie błogosławił...
Będzie łamał...
Będzie dawał swoim uczniom...
     I nigdy nie zrezygnuje z Ciebie !' <3

#12 2008-09-01 17:02:50

stgmka
Gość

Ja bardzo lubie piosenke miedzy innymi dzieki ktorej zrozumialam i po czesci rozeznalam swoje powolanie bo od malego ja lubialam a dopiero niedawno zrozumialam co przez nia chcial mi powiedziec Pan chodzi mi o piosenke "Pewnej nocy lzy z oczy mych...itd" mam teraz do niej wielki sentyment img/smilies/big_smile

#13 2008-09-09 18:08:25

devinirka
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Ja na oazę nigdy nie chodziłam. Z księdzem na religii przeważnie się kłóciłam- ot devin przekora (nawet, jak wiedziałam, że nie mama racji. W trzeciej klasie zmienił sie nam katecheta- nasz został dyrektorem  Radia EM, a przyszedł do nas ksiądz misjonarz z Brazylii- zaczęło mnie to ciekawić).
A piosenki uwielbiam śpiewać- modlić się w ten prosty i piękny sposób. Do moich "ulubionych" należą: "Uwielbiam imię Twoje, Panie", "Duchu Święty przyjdź" i "Barka".

Ostatnio edytowany przez devinirka (2008-09-09 19:21:34)

...A Bóg map nie rozdaje...

#14 2008-09-09 19:17:18

Nawojka
Gość

Dla mnie wiele piosenek ma niesamowite znaczenie, teraz jak je śpiewam to jakoś tak głębiej i zastanawiam się  też nad tym co śpiewam, chociaż muszę przyznać, że głosu piosenkraki nie mam. Ale też niektóre już mi się tak znudziły, że po prostu nie mogę... np. Abba Ojcze, Barka, czy chociażby pielgrzymkowe Gdyby wiara twa, i in. Są śliczne, ale ileż można...  Do moich ulubionych należy na pewno "Niechaj zstąpi Duch Twój", śliczna piosenka, która dodaje smaku uwielbieniu i nie tylko img/smilies/smile Bardzo lubię też "Otwórz me oczy", "W lekkim powiewie" , "Bo góry mogą ustąpić", kanony Taize i wieeele innych... Śpiew jest na prawdę fantastyczną formą modlitwy, a różnorodność pieśni daje wspaniałą możliwość chwalenia Pana w ten sposób img/smilies/smile

#15 2008-09-09 20:41:19

dzieciak
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Większośc piosenek,a praktycznie wszystkie maja swoje źródło w Piśmie świętym..czyli w Słowie Bozym...img/smilies/smile. Ja jak byłam młodsza zawsze sie zastanawiałam, kto takie teksty wymysla..a kiedy zaczęłam czytac Pismo św. to zauwazyłam, że praktycznie wszystkie pieśni i piosenki jakie znam maja swoje źródło w Piśmie sw.img/smilies/smile

więc modlitwa przez śpiewanie pieśni i piosenek religijnych jest poniekąd modlitwa Słowem Bożym...

'Będzie błogosławił...
Będzie łamał...
Będzie dawał swoim uczniom...
     I nigdy nie zrezygnuje z Ciebie !' <3

#16 2008-09-09 20:58:41

Nawojka
Gość

dzieciak napisał(a):

a kiedy zaczęłam czytac Pismo św. to zauwazyłam, że praktycznie wszystkie pieśni i piosenki jakie znam maja swoje źródło w Piśmie sw.

Ja tak samo img/smilies/smile Często jak czytam psalmy to przypomina mi się  jakaś pieśń/piosenka, w której są słowa z danego psalmu.

#17 2008-09-15 19:22:34

promyk_słonka
Gość

Nawojka napisał(a):

Ja tak samo img/smilies/smile Często jak czytam psalmy to przypomina mi się  jakaś pieśń/piosenka, w której są słowa z danego psalmu.

ej, też to mam img/smilies/wink

stgmka napisał(a):

Ja bardzo lubie piosenke miedzy innymi dzieki ktorej zrozumialam i po czesci rozeznalam swoje powolanie bo od malego ja lubialam a dopiero niedawno zrozumialam co przez nia chcial mi powiedziec Pan chodzi mi o piosenke "Pewnej nocy lzy z oczy mych...itd" mam teraz do niej wielki sentyment img/smilies/big_smile

niesamowita to jest pieśń...

A na mojej drodze życia w szczególnych momentach pojawia się pieśń "Oblubieniec". Te słowa tak mnie ruszają... img/smilies/142 Nie wiem czy znacie - więc oto słowa:

Oblubieniec czeka już,          
pierzmy szaty, blisko dzień wesela.   
Zaproszonych gości tłum         
stoi u bram które Pan otwiera.       

Jezus Oblubieńcem naszym jest,   
   a Kościół świętą Panną, którą umiłował   
   Jezus Oblubieńcem naszym jest,   
   a Kościół świętą Panną,       
   która zdobył swoją krwią.       

Tylko Oblubieniec wie kto naprawdę
jest w Nim zakochany.
W dniu wesela znajdzie i
przeniesie przez próg,
przez Żywota bramy.

#18 2008-09-15 22:15:26

marta81
Gość

Taaa...Oblubieniec jest rewelacyjny...ech kojarzy mi sie z pielgrzymką gdzie usłyszałam go po raz pierwszy:)

#19 2008-10-29 00:09:39

Kasia K
Użytkownik
Imieniny: 25.11
Urodziny: 28.05.

Ostatnio w niedzielę wchodzę do Kościoła a tu piosenka:

"Jeden jest tylko Pan,tutaj jest Jego dom.
klęknijcie wszyscy,którzy tu wchodzicie i razem chwalmy Go.
Miejsce to wybrał Pan,aby wysłuchać nas.
Śpiewajmy wszyscy słudzy Jego domu,
Bogu oddajmy cześć." (...)

Od razu przypomniały mi się sierpniowe rekolekcje u ss.Klarysek od WA,bo tam nauczyłam się tej piosenki :-).

Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.
img/smilies/142
Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje!     img/smilies/142   (30.05.2010)
mój blog- zapraszam: http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

#20 2008-10-29 16:51:39

Zakochana
Gość

ileś lat temu w harcerstwie poznałam tą piosenkę, melodia mi się strasznie podobała, więc śpiewałam nie wiedząc o czym... zaczęłam to rozumieć dopiero niedawno, jak zaczęłam myśleć o powołaniu, rozeznawać, jak poznałam Jezusa i jak Go zaczęłam kochać... Tekst to wiersz Jerzego Lieberta pt. "Jeździec", nagrania chyba nigdzie nie znajdę, ale może kiedyś uda mi się nagrać swoje wykonanie to wam jakoś wrzucę, bo piosenka jest cudowna img/smilies/smile

Uciekałem przed Tobą w popłochu,
Chciałem zmylić, oszukać Ciebie -
Lecz co dnia kolana uparte
Zostawiały ślady na niebie.

Dogoniłeś mnie, Jeźdźcze niebieski,
Stratowałeś, stanąłeś na mnie.
Ległem zbity, łaską podcięty,
Jak dym, gdy wicher go nagnie.

Nie mam słów, by spod Ciebie się podnieść,
Coraz cięższa staje się mowa
Czyżby słowa utracić trzeba,
By jak duszę odzyskać słowa?

Czyli trzeba aż przejść przez siebie,
Twoim słowom siebie zawierzyć -
Jeśli trzeba, to tratuj do dna,
Jestem tylko twoim żołnierzem.

Jedno wiem, i innych objawień
Nie potrzeba oczom i uszom -
Uczyniwszy na wielki wybór,
W każdej chwili wybierać muszę.

#21 2008-10-29 18:09:56

w drodze do...
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

A to znacie?

Ojciec kamieni

ref: Ojcze nasz, któryś jest w niebie
     Cierpliwie znosisz moje milczenie
     Dałeś mi wolną wolę i użyłem jej przeciw Tobie

Znów zaparłem się Ciebie
     Cierpliwie znosisz moje milczenie
     Podczas, gdy słowo ciałem się stało
     Moje w zwątpieniu w Twoją cierpliwość
     Znów skamieniało

1. Kamień, którego nie chciałeś przemienić w chleba bochny pachnące
Czekać umiałeś, że nawet kamień miękł zawstydzony czekania gorącem
I wiedział, że teraz szatan swą obietnicą go nie pokusi ani rozkazem
A cichy Jezus swoim czekaniem poruszył.

2. Kamień, który na drodze leżał by zranić
Stopy zmęczone ledwo Cie niosły
A Ty trwożyłeś się widząc, że jeszcze nie wszystko spełnione
Znów kamień stał się narzędziem, którym do krzyża Ciebie przybili
A inny kamień legł u grobowca
W którym Twe ciało złożyli

3.  Kamień, któremu przyrzekłeś, że na kamieniu nie pozostanie
Lecz nam wskazałeś jak się ratować
A ocaleniem jest Twoje zmartwychwstanie
O Boże, uwolnij wolę, niechaj na nowo słowa przybędą
Chcę jeszcze zdążyć przetrwać milczenie
Zanim kamienie wołać będą

--
Tak właściwie to czy ten temat aby na pewno jest w odpowiednim dziale? img/smilies/wink

Navigo ergo sum

#22 2008-10-30 16:34:23

Olunia :
Gość

Znam, to była piosenka mojej wspólnoty na moich pierwszych rekolekcjach oazowych, bardzo ją lubię.

#23 2008-10-30 20:35:39

s.Piotra
Gość

A czy ktoś ma do odsłuchania Jeźdźca? Słyszałam go raz w życiu trzy lata temu i też bardzo mi się podobał.
Będę wdzięczna też za chwyty na gitarę img/smilies/smile
z góry wielkie Bóg zapłać! img/smilies/big_smile

Pamiętam, że pierwszą piosenką religijną którą zagrałam na mojej pierwszej gitarze była:

Czego chcesz, mój Panie abym mógł Ci dać
oddam Ci to wszystko na co dziś mnie stać
przytul mnie, tak dobrze mi przy boku Twym
otrzyj łzy, z mych oczu nieposłuszne łzy

Nie oddaj mnie nikomu
tak dobrze z Tobą mi
o Panie mój
ze mną bądź

Miała najprostsze chwyty img/smilies/big_smile
Strasznie mi się do dzisiaj podoba, chociaż wtedy kompletnie nie rozważałam jej w kontekście Powołania.
Ale właśnie przez nią Jezus mnie pochwycił. To jest niesamowite, jak wielką siłę mają często niewinnie wyśpiewywane słowa, kiedy ich treść mówi o Bogu. img/smilies/142

Ostatnio edytowany przez s.Piotra (2008-10-30 20:47:42)

#24 2008-11-17 21:59:48

pajac
Gość

Skoro, ten wątek znajduje się w dziale "wiadectwa" to pora na świadectwo. Pisałem już otym kiedys, gdzieś w początkach istnienia tej stronki. O piosence, która była jednym z wielu "znaków" na mojej drodze powołania. Piosenka która wstrząsnęła mną i ... miałem wrażenie jakby poprzez nią Jezus zwracał się do mnie... moimi ustami img/smilies/tongue - było to w okresie gwałtownej ucieczki przed powołaniem. Śpiewałem w młodzieżowym zespole przyparafialnym. Gościnnie przyjeżdżali do nas neoprezbiterzy i odprawiali Msze prymicyjne. Nasz zespół więc trzy razy wykonywał tę piosenkę:

"Nie wiedziałem nic o Tobie..."

Nie wiedziałem nic o Tobie i nie znałem Cię                   d B
Nie byłeś Ty w sercu mym.                                             B7
Nikt nie mówił mi o Tobie, żeś Ty Panem mym               d B
Teraz już wszystko wiem                                              B7
Poznałem Cię, pukałeś dziś do mych drzwi                    a C
w jasny dzień.                                                               a
Chciałem zamknąć się w mym świecie i dla siebie żyć,   d B
ale Pan zawołał tak:                                                      g C7

Otwórz mi drzwi, to Ja, Jezus        F
Otwórz mi drzwi, to Ja, Chrystus   g
Ja kocham Cię, tyś synem mym     B
nie lękaj się...                                F C7

Smutek minął i tęsknota, gdyż nie jestem sam
On swoją rękę mi dał.
Wszystkie ścieżki mego życia wyprostował Pan
w wieczornej ciszy wśród gwiazd
Chcę śpiewać mu, dla Niego płakać i śmiać
zawsze z Nim.
Chciałem zamknąć się w mym świecie i dla siebie żyć,
ale Pan zawołał tak:

Otwórz mi drzwi...

do tego jescze zniewalająca melodia ... img/smilies/big_smile ech ... wspomnienia ... img/smilies/tongue

#25 2008-11-18 16:23:40

Olunia :
Gość

Ile czekałem na tę chwilę, Ile czekałem, by usłyszeć Twój głos.

Ile czekałem abyś ze Mną był, Ile czekałem na twą miłość.

Ja dobrze znam twoje cierpienie, Ja dobrze znam twoje smutki.

Ja dobrze znam to, co przeżyłeś; ponieważ nigdy nie opuściłem cię.

Bo nikt nie kocha cię jak Ja. Bo nikt nie kocha cię jak Ja.

Popatrz na krzyż. Oto dowód mej miłości.

Nikt nie kocha cię jak Ja.

Ja dobrze wiem, co przeżywasz, choć czasem o tym nic nie mówisz.

Ja dobrze wiem, o czym myślisz, choć się nigdy tym nie dzielisz.

Razem z tobą zawsze byłem, zawsze cię podtrzymywałem,

odkupiłem twoje życie, Jam najlepszym przyjacielem twym.

Bo nikt nie kocha cię jak Ja. Bo nikt nie kocha cię jak Ja.

Popatrz na krzyż. Oto dowód mej miłości.

Nikt nie kocha cię jak Ja.

Ta piosenka przez ostatnie dwa lata była dla mnie bardzo ważna i dużo mi dały jej słowa. Naprawdę mają niesamowitą moc kiedy się w nie uwierzy. Ona mówi o BEZWARUNKOWEJ Bożej miłości, o tym że Bóg kocha nas mimo naszych słabości i upadków...

Stopka forum