'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#51 2009-03-07 19:13:20

Meredith
Gość

Re: Piosenki

Ja mam img/smilies/smile
Jak chcesz to moge CI wysłac img/smilies/smile

#52 2009-03-07 19:17:28

Marti
Gość

Ja mam img/smilies/smile. Na wrzucie chyba też jest, choć ja mam z płyty.

#53 2009-03-07 20:36:58

Kasia K
Użytkownik
Imieniny: 25.11
Urodziny: 28.05.

dzieciak napisał(a):

a masz może Kasiu mp3 tej piosenki?

Właśnie wysłałam Ci na pocztę img/smilies/big_smile

Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.
img/smilies/142
Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje!     img/smilies/142   (30.05.2010)
mój blog- zapraszam: http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

#54 2009-03-07 22:33:58

dzieciak
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

oOo...spokojnie..nie bijcie sie tylko...he he.

Piosenka doprawdy ładna...img/smilies/smile.
bardzo mi się podoba.

'Będzie błogosławił...
Będzie łamał...
Będzie dawał swoim uczniom...
     I nigdy nie zrezygnuje z Ciebie !' <3

#55 2009-03-07 23:17:39

natalina
Gość

Taaaa piosenki mają siłe... byłam zachwycona jak zetknelam się z nimi.
Np. "bo góry mogą ustąpić", "prawda jedyna", "ofiaruje Tobie", "Abba Ojcze, należę do Ciebie", "Duchu Święty przyjdz", "Duchu miłości", "Niech Twój Święty Duch", "Twoja miłość jak ciepły deszcz", "Jezus, Jezus"

#56 2009-03-07 23:26:12

luckoradversity
Gość

a ma ktoś piosenkę "o to jest dzień" ??img/smilies/smile

#57 2009-03-08 12:35:38

Marti
Gość

http://www.wrzuta.pl/search.php?type=a& … dzie%C5%84 - tu są różne wykonania

http://www.sciagnik.net/ - a tu można łatwo ściągnąć z wrzuty na kompa

#58 2009-03-09 17:45:16

natalina
Gość

Oto jest dzień przypomina mi moją Pierwszą Komunie Św. img/smilies/smile

#59 2009-03-09 18:59:21

luckoradversity
Gość

Mi też img/smilies/big_smile i jeszcze "Ty jesteś moim Panem" img/smilies/big_smile

#60 2009-04-05 14:01:21

Dominiczka89
Użytkownik
Imieniny: 06.07
Urodziny: 20.05

Oleńko, uwielbiam tą piosenkę... Dziękuję Ci, że ją tu przypomniałaś... :-)

"...od nowa wdrapać się na szczyt?
Zgoda!
Więc wstaję i biegnę...."

"O, mój Jezu, w Hostii utajony, serce moje Cię czuje. I choć kryją Cię zasłony Ty wiesz, że Cię miłuję, że Cię miłuję..."  img/smilies/142

#61 2009-08-25 22:51:58

w drodze do...
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Jest taka pieśń - przepiękna i bardzo mądra - pt. "Światła portu". Śpiewa ją zespół North Wind. Jakoś ostatnio daje mi wiele do myślenia, zwłaszcza druga zwrotka. No, ale może najpierw rzut oka na całość:

Światła portu

Kiedy światła portu gasły w rannej mgle
Oddając wodzie zieleń znów
Wpływaliśmy do doków, na spokojną toń
Zdziwieni, że to koniec już
Był kielich za Starego, za nasze zdrowie też,
A za Johna wypiliśmy dwa
Za świat, który zostawił, choć tak piękny jest
I za tamten, gdzie spokój już ma.

Ref.: Bo rodzimy się by żyć, póki kręci się świat,
        Ludzie żenią się, by nagle odejść w dal.
        Ale przecież są, gdzieś tu obok nas
        Tak długo, jak będzie trwał czas.

Farwater* za rufą jeszcze mrugał wciąż
Nikt nie chciał pierwszy zejść na trap.
Pamiętam jak trudno było wziąć się w garść,
Z własnej koi zerwać rozkład wacht
Błądziliśmy po barach by zatrzymać czas
Ale w barach smutek nie ma dna.
Odpłynęliśmy wreszcie w miejski ranny gwar
Tylko słońce wschodziło, jak co dnia.

Bo rodzimy się by żyć...

Znikali kolejno, odpływali w dal,
Załoga, jakiej nie ma dziś.
Ostatniego druha pożegnałem sam,
A na reje** wszyscy chcieli iść.
Kiedy z góry się niósł nasz beztroski śpiew,
To był najlepszy mój czas.
Teraz siedzę w fotelu, patrzę w puste szkło
Bo z lustrem wypiłem tylko raz.

Bo rodzimy się by żyć...

Teraz interpretacja. Piosenka wprawdzie mówi o tym, jak trudno rozstać się ze statkiem, na którym doświadczyło się tyle pięknych rzeczy, i z załogą, z którą się było tak bardzo zżytym dzięki wspólnemu trudowi, ale ma też głębszy sens - moim zdaniem może dotyczyć wszelkich radykalnych zmian w życiu, kiedy trzeba coś porzucić i zamienić na coś zupełnie innego, nieznanego. Tylko to słońce - wstaje i zachodzi niezmiennie jak zawsze.
Czasem trzeba podjąć jakąś trudną decyzję - samemu, bo nikt za nas tego nie zrobi, i własną ręką "zerwać z koi rozkład wacht", a więc "przemeblować" swoje życie, swój poukładany świat. Czasami się ucieka od tej decyzji, szuka innych dróg, ale "w barach smutek nie ma dna" - ciągle nie to, nie tędy, nie tak... wreszcie nadchodzi ten moment, kiedy wreszcie trzeba zrobić ten krok do przodu.
Finał jednakże nie musi być taki jak w trzeciej zwrotce ;)

--
*) Farwater - szlak żeglowny, taka "autostrada" dla statków ;)
**) Reja - pozioma belka przytwierdzona do masztu w połowie jej długości, do której jest przymocowany górny lik (czyli brzeg) prostokątnego żagla.

Navigo ergo sum

#62 2009-08-26 19:33:34

Agawa
Gość

Czytając wasze posty przypomniałam swoje młode lata spędzone w KSM-ie img/smilies/smile w grupie było kilka utalentowanych muzycznie osób, śpiewali na Mszach Św., kolędowali, organizowali adoracje wielkosobotnie... wspólne śpiewanie mnie przyciągnęło do KSM-U. Potem sama pomagałam w wyborze piosenek na różne okoliczności. Z tych dawnych lat na zawsze zapamiętam kilka piosenek:

MIŁOŚCI NIE MOŻNA KUPIĆ

1.  Nie umiem pisać pięknych wierszy, lecz nie potrzeba słów
     bo moja miłość jest od nich większa.
     Kiedy myślałem co Ci powiedzieć, widziałem Jego Krzyż
     trudno jest nazwać wszystkie uczucia
     to co się w sercu tli.
Ref. Hej! Miłości nie można kupić
       gdy przychodzi trudno Ją odrzucić
       to jest siła zjednoczonych serc
       Dla jednego skarbu zostaw wszystko
       Twoje szczęście jest tak bardzo blisko
       Otwórz oczy, spełni się twój sen.
2.  Prawdziwa Miłość na która czekasz, by wszystko oddać Jej
     Przyjdzie na pewno któregoś ranka, słonce porazi Cię...
      Ref.....

Te słowa oddawały moja radość ze zmartwychwstania Jezusa, ale tez były i nadal są zapowiedzią tego nieznanego... W pamięć i serce zapadły też: Ty tylko mnie poprowadź, Z pamiętnika Apostoła, Sandały i Raz jeden zaufałem... ( piękne słowa: ... przestałem w karty z diabłem grać...",  "Bo ponad wszystko nadzieja w Panu, która pokładać w Nim chcę. Bo ponad wszystko wiara i miłość, Krzyż i dobro i miłość też" Jak coś sobie jeszcze przypomnę to napiszę inne piękne teksty img/smilies/smile Uwielbiam śpiewać i też często słyszę w sobie słowa poszczególnych piosenek img/smilies/smile wszak, "kiedy dusza śpiewa, kiedy serce prosi, wtedy czuję jak, Duch Twój mnie unosi: img/smilies/smile)

#63 2009-08-26 19:36:33

Agawa
Gość

Przypomniałam jeszcze jeden fajny, króciutki tekst:

"Niczym się nie trap,
niczego się nie bój,
Bogu zaufaj,
nic ci nie grozi.
Niczym się nie trap,
niczego się nie bój,
Bóg miłością jest"

Tą piosenką pocieszaliśmy się szczególnie przed maturą:)

#64 2009-08-26 20:12:57

Paulina
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Jest wiele pięknych pieśni i sama mam wiele tych ulubionych, tych które były dla mnie ważne w trudnych momentach życia, które przypominały mi o Bożej miłości, ale chciałabym się podzielić na forum jedną dla mnie wyjątkową... Wiąże się ona z początkiem moich studiów, kiedy przeprowadziłam się do nowego miasta i zaczęłam "nowe życie". Nie zawsze jednak było ono dobre. Zdarzało się, że potrafiłam narobić sporo głupot, a potem sama nie mogłam uwierzyć, że to ja, że byłam zdolna do czegoś takiego... A ta pieśń szczególnie do mnie przemawiała w tych tak różnych sytuacjach... Przypominała mi, że mimo iż nie wybrałam zakonu to Pan codziennie mnie wzywa, prosi abym poszła za Nim w tym zwykłym, szarym, świeckim życiu i to bez względu na wszystko, bo On jest dla wszystkich, a szczególnie dla tych zabłąkanych...

Pójdź za Mną, pójdź za Mną, powiedział do Piotra Pan.
Zostaw swą sieć i łódź i za Mną pójdź, za Mną pójdź.

- Ty, który miałeś, lecz nigdy nie dałeś          -  Pójdź za mną…
- Ty, który chciałeś, lecz dać nie umiałeś       -  Pójdź za mną…
- Ty, który zwątpiłeś, choć blisko Mnie byłeś  -  Pójdź za mną...
- Ty, który wróciłeś, choć daleko byłeś            -  Pójdź za mną…

Bo jestem dla wszystkich Szymonów z Cyreny,
Dla każdej Weroniki, każdej Magdaleny,
Bo jestem dla wszystkich niewiast płaczących
I łotrów na krzyżu tak bardzo bluźniących.

- Ty, który upadłeś marnością zwabiony         -  Pójdź za mną…
- Ty, który powstałeś, choć byłeś kuszony     -  Pójdź za mną…
- Ty, który myślisz, że cierpisz niewinnie        -  Pójdź za mną…
- Ty, który cierpisz i myślisz, że winnie          -  Pójdź za mną…

Bo jestem dla wszystkich Szymonów z Cyreny,
Dla każdej Weroniki, każdej Magdaleny,
Bo jestem dla wszystkich niewiast płaczących
I łotrów na krzyżu tak bardzo bluźniących.

#65 2009-08-27 13:42:37

dzieciak
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Paulina- ta piosenka jest niesamowita.
Już kilka razy wracałam do tego tekstu, ale nie mogłam znaleźć nagrania. Znalazłam! Niesamowite. img/smilies/smile.

jeśli ktoś chce, to moge wysłać na meila:)

a jakby ktoś posiadał chwyty do tej piosenki, to bardzo proszę
lulek1991@gmail.com

img/smilies/smile

Ta piosenka bardzo podnosi na duchu...img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez dzieciak (2009-08-27 15:53:29)

'Będzie błogosławił...
Będzie łamał...
Będzie dawał swoim uczniom...
     I nigdy nie zrezygnuje z Ciebie !' <3

#66 2012-09-13 21:21:27

GP
Użytkownik
Imieniny: 12.03
Urodziny: 18.08.

Ja też od pewnego czasu widzę w piosenkach głębszy sens. Gdy słyszę religijne piosenki, budzi się we mnie pokój, szczęście. Ostatnio coraz częściej (szczególnie, gdy myślę o powołaniu) pojawia mi się w głowie:
"Jeżeli to Twój głos, mój Boże,
Jeśli to Ty wołasz donośnie, bym szedł,
Jeśli to na mnie czekają łany zboża
Oto jestem - poślij mnie!" img/smilies/smile

Bóg jest Miłością! Miejcie odwagę żyć dla Miłości!
Bóg jest Miłością! Nie lękajcie się!

"Odwagi! Bóg pokieruje wszystkim!" (św. Klemens M. Hofbauer)

#67 2012-09-13 21:56:09

Kaati
Użytkownik

Mój ś.p. dziadzio śpiewał mi nasze pieśni wielkopostne i ludowe podlaskie. Nie rozumiałam słów, ale śpiewałam z pamięci. Ukształtowały mnie na całe życie: rozważam ich treść, szukam odpowiedzi, czasem pocieszenia, nastroju, bo są melodyjne. To moja "biblia ubogich" Śpiewam po naszemu, tak jak śpiewają na Podlasiu, Lubelszczyźnie, Białorusi, Ukrainie czy Litwie: pięknym "rejestrem piersiowym," od serca, od duszy...

Pieśń "Boże Ojcze Wszechmogący" można zaśpiewać zwyczajnie. Po naszemu jest piękniej, bo z uczuciem: chwały dla Boga, podziwu dla Jego Miłosierdzia, współczucia i bólu dla Męki Jego Najmilszego Syna. Ocaliłam od zapomnienia ludową pieśń o "chodzeniu" Matki Bożej po świecie /wierzenia, że Bóg, Matka Boża lub święci pańscy nawiedzają zwyczajnych ludzi, chociaż często nie rozpoznamy ich, bo wyglądają jak zwyczajni ludzie/. Ocaliłam, bo śpiewam ją z podlaskim akcentem i nauczę każdego, kto zechce.

U nas śpiewano kiedyś często i o wszystkim. To sposób ludzi na wyrażanie swoich emocji, odczuć. Ubolewam, że telewizja karmi nas amerykańskim plastykiem, niestałymi tekstami, zamiast prawdziwym pięknem. Ubolewam, że ze sztuki ludowej czyni coś godnego pogardy, pokazuje cepelię, zamiast prawdę o niej, jej głębię.

To prawdziwe piękno wróciło nagle u nas. Nie mamy czasowo organisty. Śpiewy prowadzi lektor. Wielu z nas nie wyrzekło się śpiewania po naszemu. Kiedy podczas śpiewów przy rozdawaniu Komunii Świętej zaczęłam śpiewać "rejestrem piersiowym" /a głos mam przepiękny/ zaraz dołączyli do mnie ci, co potrafią. Niektórzy śpiewali na głosy. I tak z nieznanych sobie ludzi zrobiła się wspólnota.

Podlasie = region, w  którym odczuwa się bardziej!

Ostatnio edytowany przez Kaati (2012-09-13 22:06:28)

#68 2012-09-16 18:16:41

natmar0
Użytkownik

alu.missio napisał(a):

Chciałam się z Wami czymś podzielić, a jednocześnie zapytać, czy zauważacie podobne reakcje/zmiany w swoim życiu...
Otóż mniej więcej od kiedy zaczęłam zastanawiać się nad swoją drogą życiową, mocniej przeżywam niektóre piosenki, mam wrażenie, że każde śpiewane słowo ma jakąś moc, niesamowite znaczenie... Już wyjaśniam img/smilies/smile
Otóż kiedyś, jak byłam młodsza i uczęszczałam na oazę, śpiewałam piosenki ot tak po prostu - nie przywiązując uwagi do zawartych w nich słów (podobnie jak dzieci "klepią" Ojcze Nasz na pamięć bez jakiegokolwiek zagłębienia się w treść tej modlitwy). Miałam tekst, znałam melodię więc po prostu śpiewałam...
Ale wszystko się zmieniło. Teraz na niektórych piosenkach mam ochotę tak szczerze i prawdziwie sobie pobeczeć...
Np. dzisiaj Oto ja poślij mnie albo Ofiaruję Tobie, Panie mój... To jest piękne i cudowne, kiedy śpiewanie naprawdę zaczyna być modlitwą, kiedy każde słowo, które wychodzi z ust nie tylko ma melodię, ale także i szczególny wydźwięk życiowy, emocjonalny img/smilies/smile

Piosenki ważną rolę odgrywają w moim życiu. Jakoś tak zawsze mnie uspokajają. Często zdarza się tak, że znajduję piosenkę proporcjonalną do danej sytuacji, pomaga mi ona wiele zrozumieć, nawiązuje do mojego życia, jakby była perfidnie skierowana do mnie.
  Oj, beczenie podczas piosenki.. Skąd ja to znam img/smilies/big_smile Też czasami tak mam. Szczególnie gdy mam dołka, to włączam sobie jakąś balladę i płaczę przy niej. Zawsze potem jakoś mi lżej.
Są też piosenki, które trafnie wyrażają moje emocje, uczucia.. Skłaniają mnie do refleksji, po prostu pomagają. Wiele wspomnień mam związanych z różnymi piosenkami.
Przeważnie jest tak, że jak jakąś słucham, to właśnie ze względu na tekst. (Dlatego większość z nich jest polska, bo z moją znajomością obcych języków nie jest zbyt ciekawie img/smilies/smile )
Gdy jestem w jakiejś szczególnej sytuacji to słucham piosenki, która idealnie do niej pasuje. img/smilies/smile

"Jezus jest chory z miłości i daje do zrozumienia,
że taką chorobę można uleczyć tylko miłością." (LT 109)

#69 2012-11-16 15:13:31

AdrianaN
Gość

Lubie te wszystkie pieśni piękne:)

#70 2012-12-28 01:24:21

dysia
Gość

"Moje serce się w Tobie zakochało" jest piękne img/smilies/smile A teraz mam hopla na punkcie kilku piosenek WMU, szczególnie "Chlebie najcichszy"... to co ona ze mną robi jest nie do opisania... a raczej Pan przez tą piosenkę... img/smilies/smile

#71 2012-12-28 12:26:29

Kasia K
Użytkownik
Imieniny: 25.11
Urodziny: 28.05.

Widzę, że troszkę czasu minęło, ale Dzieciak, masz jeszcze chwyty do powyższej piosenki:  "Pójdź za Mną, pójdź za Mną, powiedział do Piotra Pan.
Zostaw swą sieć i łódź i za Mną pójdź, za Mną pójdź.(...)"?

Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.
img/smilies/142
Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje!     img/smilies/142   (30.05.2010)
mój blog- zapraszam: http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

#72 2013-03-06 20:24:49

ola morąg
Gość

Moje serce sie w tobie Zakochalo mega .. pomaga mi przejsc najtrudniejsze chwile i dodaje mi sily do pokonania złego .. w przyszlym tygodniu ostatecznie z ksiedzem skopie mu tyłek ..

#73 2013-03-17 20:51:15

Anesiak94
Gość

Oto ja, Adonai:)
Wspaniały jest Majestat Twój img/smilies/tongue
Powstań i żyj :>

#74 2014-04-16 00:32:51

dorota0103
Użytkownik
Imieniny: 25.06
Urodziny: 1.03.1989 r.

Próbuję sobie przypomnieć pieśni, które poznałam dawno (w czasie przygotowań do I Komunii św.) i będę chciała spojrzeć na te teksty z perspektywy czasu.

Jeśli sobie przypomnę, jakie to utwory i Duch św. pomoże także w ujęciu tego w zdania, to możliwe, że podzielę się przemyśleniami.

Aktualnie cieszę się, że dotarłam do tego tematu.

Dziękuję za dzielenie się przemyśleniami oraz chwytającymi za serce, a zarazem poważnie dającymi do myślenia świadectwami.

Zapraszam na moją stronę img/smilies/smilehttp://www.zyciowawedrowka.blogspot.com

#75 2015-12-13 00:25:19

baskowska20
Użytkownik

Ja z kolei kocham modlić się kanonami z Taize. :-)

Stopka forum