'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#26 2013-05-24 21:16:51

maluszek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Re: Siostry Służebniczki Niepokalanego Poczęcia NMP

a może po prostu w czasie Kapituły- siostry kapitulne podjęły decyzję o zmianie kroju welonu,ale np. siostry starsze, czy te które chciały pozostać przy "starym" welonie  otrzymały na to pozwolenie.

Jezus - moja miłość jest Ukrzyżowany (św. O. Ignacy)

#27 2013-12-01 11:50:19

wariatka
Użytkownik

#28 2014-08-05 22:08:38

anni
Użytkownik
Imieniny: 26 lipiec
Urodziny: 3 luty

nie wiem, czy to właściwy temat. Natrafiłam na piękną relację ze ślubów sióstr służebniczek. Niektóre siostry mają inny kształt welonu. Zastawiam się czemu?

Życie jest zbyt krótkie,
a świat o wiele za mały
aby z nich uczynić pole walki!

#29 2014-08-16 11:32:22

serafinek
Użytkownik
Imieniny: 01.10.
Urodziny: 26.08.

Anni wygląda na to że w/w linki przedstawiają Siostry Służebniczki Wielkopolskie. To one najlepiej by wytłumaczyły gdzie jest przyczyna.
U nas (Służebniczki Starowiejskie) kiedy była zmiana welonów - część Sióstr pozostało na początku przy dawnych welonach, dopiero później dołączyły do reszty. Być może i tu jest podobna sytuacja. Pod warunkiem że Siostra o której mówisz nie jest misjonarką bo i to może być przyczyną innego nakrycia głowy. Pozdrawiam wakacyjnie img/smilies/smile

#30 2014-08-16 15:24:38

s.AgaM
Gość

Szczęść Boże !!!
Rozmawiałam ostatnio z naszymi "kuzynkami" -  służebniczkami wielkopolskimi i dowiedziałam się, że mogą po kapitule nosi stary welon, to jest zakrywający włosy i nowy img/smilies/smileimg/smilies/smileimg/smilies/smile . Będąc na uroczystościach w Luboniu, zauważyłam, że większość sióstr, nosi stary welon, w tym nowicjuszki...

#31 2015-04-14 22:08:46

nieszczesliwa
Gość

Dzień dobry i Szczęść Boże wszystkim czytający.
Chyba Bóg chce mnie mieć u siebie. Myślę, że to co czuję to powołanie. Lubie chodzić do kościoła, lubię się modlić - często to robię. Chciałabym wstąpić do zakonu. Czytając spis zakonów w woj., opolskim natknęłam się na Zgromadzenie sióstr NP NMP i aż coś mnie tknęło - to chyba zakon do którego chciałabym wstąpić. Boję się, że jak już wstąpię to zrezygnuję z powodu tęsknoty za rodziną. Mam kilka pytań - może znajdzie się ktoś kto będzie umiał mi na nie odpowiedzieć.
1. W czasie kandydatury mogę mieć telefon przy sobie? (tak jak powiedziałam jestem z zżyta z rodziną i cieżko byłoby mi zyc z dala od nich)
2. Za co będę się utrzymywać w tym okresie?
3. Co się robi dokładnie na kandydaturze?
4. Czy kandydaturę spędza się w domu generalny w leśnicy czy mozna w Opolu?
5. Czy możliwe są wyjazdy do rodziny? np. wieczorami przed modlitwą lub po?
6. Na pierwszej rozmowie z siostrą przełożoną - jeszcze przed wstąpieniem - o co pytają?
7. Macie może adres lub meila do sióstr z którymi mogę popisać o życiu w zakonie?

Przyznam szczerze, że nie znam wszystkich modlitw ani przykazań. Jedynie wierzę w Boga Ojca, Zdrowaś Mario, Ojcze nasz, Aniele Boży i znam 10 przykazań. Wiem powinnam się wstydzić i też wstydzę. czytam teraz Pismo Święte żeby pogłębić swoją płytką wiedzę o Panu naszym. 

Tylko czy ja się nadaję? Mam 22 lata. Pracuję jako kasjerka. Jestem nieśmiałą dziewczyną, która właściwie z nikim nie rozmawia. Nie jestem teraz szczęśliwa. Czegoś mi brakuje. Nie mam matury ( czy to już koniec moich marzeń o zakonie czy brak matury przekreśla wszystko?)

Już teraz nie pamiętam czy chciałam jeszcze o coś zapytać.  Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi. To dla mnie bardzo ważne. Dziękuję.

#32 2015-04-14 22:39:08

zosiak98
Użytkownik
Imieniny: 15.05
Urodziny: 25.05.1998

Myślę że takiej decyzji nie można podejmować pochopnie img/smilies/smile znajdź na stronie sióstr kontakt, zadzwoń, pojedź na rekolekcje no i módl się by Pan Cię prowadził img/smilies/smile Pamiętaj, że On ma dla Twojego życia wspaniały plan, choć nie zawsze jest zgodny z naszym img/smilies/smile

Będę pamiętała w modlitwie img/smilies/smile
Pozdrawiam img/smilies/smile

"Niespokojne serce człowieka, dopóki nie spocznie w Bogu" ~ św. Augustyn

#33 2015-04-15 07:39:40

myconviction
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Witaj, nieszczesliwa (obyś szybko wykreśliła z nicka słowo "nie", ponieważ Jezus pragnie Twojego szczęścia i tylko tego!!! img/smilies/smile )! Pierwsze, co mi przychodzi na myśl: nie lękaj się! Z Twojego posta przebija niepewność, lęk. To normalne. W Twoim przypadku głęboko bym się zastanowiła, czy na pewno chodzi o zakon, może Pan Bóg Cię zaprasza po prostu do pogłębiania relacji z Nim? A może jednak zakon, jeśli tak czujesz, to konkretnie pisz z tymi wszystkimi pytaniami do Sióstr Służebniczek!!! Odwagi! img/smilies/smile Z Twoich pytań przebija zatroskanie o rodzinę, Jezus nie chce, byśmy z niej rezygnowali, ale na pewnym etapie życia trzeba tę relację trochę zmienić, a już na pewno wstępując do zakonu (raczej na pewno nie ma zadnej możliwośći odwiedzić rodzinę "przed" lub "po" modlitwach img/smilies/wink ). oddajesz się cała JEzusowi, Zgromadzeniu. Z rodziną można się spotykać, w zakonie czynnym są też urlopy na wakacje itp,  ale tak swobodnie, jak opisujesz, to nie jest. Odwagi i powodzenia! Z modlitwą img/smilies/smile

Kochajcie Miłość, bo Miłość nie jest kochana! - św. Franciszek z Asyżu

#34 2019-05-29 17:29:34

Przemieniony
Użytkownik

Bł. siostra Faron: w Auschwitz cierpiała i modliła się na różańcu zrobionym z chleba.

https://pl.aleteia.org/2019/04/09/bl-si … -z-chleba/

"Boże, Twoja Opatrzność nigdy się nie myli w swoich zrządzeniach..." | Kolekta

Stopka forum