'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#26 2007-09-16 15:42:18

(nie)poukładana
Gość

Re: Siostry klaryski od wieczystej adoracji

Kęty to bliżej Oświęcimia/Bielska, niż Krakowa...
U sióstr istnieje możliwość odprawienia indywidualnych rekolekcji (a w zasadzie włączenia się w codzienny rytm zgromadzenia). Sama tam byłam (i nie tylko ja z Barkowiczek) img/smilies/wink
Najlepiej pisać do siostry Franciszki Hajduk.

http://images26.fotosik.pl/81/d0697f6369292a62med.jpg

Pozdrawiam.

#27 2007-09-16 17:44:13

Karola
Gość

Z Kęt do Krakowa jest wg mojej mapy 59 km, więc to naprawdę nie jest dużo img/smilies/wink
To chyba najbliższy Krakowa dom Klarysek.

#28 2007-09-17 15:12:17

Gusia
Gość

A ile się tam dokładnie jedzie z Krakowa? Macie jakiś kontakt do s.Franciszki Hajduk?

#29 2007-09-19 10:14:45

(nie)poukładana
Gość

Gusia zależy czym pojedziesz img/smilies/smile ale do godziny, góra półtora powinnaś dotrzeć. Stacje w Kętach (pkp/pks) są dosyć blisko Klasztoru.
Adres:

Siostry Klaryski od Wieczystej Adoracji
s.M. Franciszka Hajduk
ul. Kościuszki 6
32-650 Kęty

#30 2007-09-27 16:25:00

Oleńka
Gość

Francja: Klaryska została błogosławioną
http://franciszkanie.pl/news.php?id=5434
... Francuska klaryska s. Maria Celina od Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny została ogłoszona błogosławioną. 16 września br. w Bordeaux beatyfikował ją kard. José Saraiva Martins z upoważnienia Ojca Świętego Benedykta XVI...

#31 2007-09-28 19:08:19

Jooasiaa
Gość

Witam wszystkich bardzo serdecznie! img/smilies/smile
Cieszę się bardzo,że jest tyle rozkochanych niewiast w Klaryskach od W.A img/smilies/smile
Ostatnio zakupiłam sobie książkę P.Gąsiorowskiej pt: " Życie codzienne Klarysek". Co prawda to nie do końca chodzi o Te nasze od Wieczystej adoracji ;p,ale myślę,że część sie pokrywa img/smilies/smile Zdam relacje tuż po przeczytaniu ;p Taka ciekawostka,że w przyszłym tygodniu dwie Siostry z Kęt obchodzą imieniny ( s.Rafaela i s.Michaela),zaś s.Kamila ponawia śluby.Także bardzo radosny będzie nadchodzący tydzień dla moich Sióstr img/smilies/smile
Na stronie http://www.klaryski.odnowa.org.pl/questbook.php  można wpisywać własne intencje oraz napisać coś miłego kęckim Siostrom img/smilies/smile Osobiście ja często korzystam z tej skrzynki.

Pozdrawiam serdecznie!

Otaczajmy modlitwą nasze ukochane Siostry każdego dnia!!!
Asia

#32 2007-09-28 22:37:56

Magda19
Moderator
Imieniny:
Urodziny:

A czy u Sióstr jest już postulantka Gosia ??

"Pan - Mistrz Miłości - jest zazdrosnym kochankiem, który żąda od nas wszystkiego co posiadamy, całej naszej miłości. Czeka byśmy Mu ofiarowali to co mamy i poszli drogą, którą dla każdego z nas wyznaczył" (św Josemaria Escriva)

"Pamiętaj o tym dobrze i zawsze: choć czasami może ci się wydawać, że wszystko się wali - nic się nie wali, bo Bóg nie przegrywa bitew."  Św. Josemaría Escrivá

#33 2007-10-15 09:36:59

Jooasiaa
Gość

Pokój i Dobro!
Witajcie kochani!

Czy któraś z niewiast nie wybiera się na indywidaulne dni skupienia do naszych ukochanych Siostrzyczek? Ja tak bardzo bym chciała ,w zasadzie miasto nie gra roli.Za Panem pojade nawet na koniec świata img/smilies/smile Jak wiecie ja pochodzę z Kęt,wiec pewnie dziwi Was,że tak bardzo zwlekam i już dawno nie wybrałam się do moich kęckich Sióstr.Ale muszę przynać,że jestem trochę wstydliwa i nie bardzo też wiem,jak powinnam się zachować wśród tych niemalże "świętych" Sióśtr img/smilies/smile
Ale z każdym dniem czuję jak wzrastam do tej decyzji... Ostatnio podczas Komunii św. dojrzałam w kracie klauzury nową młodę dziewczynę,postulantkę.Bez welonu,bez habitu,po prostu "zwykła" dziewczyna img/smilies/smile I tak jakoś pozazdrościłam jej ;p Będę się za nią modlić,by Pan Jezus wskazał jej odpowienią drogę i zawsze prowadził.

Piszcie częściej,bo coś jakby "ustał" ten post hihii

Pozdrawiam!img/smilies/246
Asia

#34 2007-10-15 15:23:59

Kasia K
Użytkownik
Imieniny: 25.11
Urodziny: 28.05.

No właśnie trzeba ruszyć,bo stoimy w miejscu:-).
Siostry są wspaniałe,modlą się za cały świat,mówią Bogu o ludziach,są w sercu Kościoła i także potrzebują naszej modlitwy.Pamiętajmy o nich.
    Pozdrawiam! img/smilies/042

Ostatnio edytowany przez Kasia K (2007-10-15 15:31:19)

Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.
img/smilies/142
Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje!     img/smilies/142   (30.05.2010)
mój blog- zapraszam: http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

#35 2007-10-15 19:32:01

Magda19
Moderator
Imieniny:
Urodziny:

Ostatnio podczas Komunii św. dojrzałam w kracie klauzury nową młodę dziewczynę,postulantkę.Bez welonu,bez habitu,po prostu "zwykła" dziewczyna

a to jest Gosia img/smilies/smile Barkowiczka img/smilies/big_smileimg/smilies/big_smileimg/smilies/big_smile pozdrów ja ode mnie i powiedz, że napiszę do niej list img/smilies/big_smile

"Pan - Mistrz Miłości - jest zazdrosnym kochankiem, który żąda od nas wszystkiego co posiadamy, całej naszej miłości. Czeka byśmy Mu ofiarowali to co mamy i poszli drogą, którą dla każdego z nas wyznaczył" (św Josemaria Escriva)

"Pamiętaj o tym dobrze i zawsze: choć czasami może ci się wydawać, że wszystko się wali - nic się nie wali, bo Bóg nie przegrywa bitew."  Św. Josemaría Escrivá

#36 2007-10-18 18:07:10

jadwiga
Gość

Jestem tu nowa,Ale od jakiegoś czasu śledzę barkowe rozmowy.Znam dobrze-a może nawet bardzo dobrze siostry klaryski od wieczystej adoracji.Jak ktoś ma jakies pytania to jestem otwarta, jednak zaznaczam, ze sa to wspólnoty dość niezależne.I tak np. życie wspólnoty sióstr w Bydgoszczy jest inne niż np. wspólnoty w Kłodzku.Są to niewielkie różnice, ale jednak są.Jednak zasadniczyrys duchowości, sposób życia, rytm dnia są jednakowe dla wszystkich klarysek od wieczystej adoracji.

#37 2007-10-18 19:39:05

luckoradversity
Gość

jadwiga napisał(a):

Są to niewielkie różnice, ale jednak są..

Jakie??

#38 2007-10-19 20:13:44

jadwiga
Gość

Różnice polegające przede wszystkim na różnych rozkładach dnia, różnych zwyczajach jeśli chodzi o obłóczyny czy śluby...Poszczególne wspólnoty podejmują też różne obowiązki i prace-np. w Pniewach siostry bardzo dużo haftują, w Kłodzku jest sporo pracy w ogrodzie a w Elblągu jest wszystkiego po trochu. W Elblągu , w rozmównicy podczas odwiedzin jest otwarta krata, tak, że siostra może swobodnie uściskać gości, w innych klasztorach ponoć tego nie ma-napewno nie we wszystkich.W Elblągu każda siostra ma swoją celę, a np. w Bydgoszczy cela jest duża poprzedzielana parawanami i za każdym parawanem mieszka jedna siostra-czyli np. w jednym pokoju mieszka 5 sióstr, tylko są oddzielone parawanami.

#39 2007-10-19 22:25:06

scholastyka
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Ojej!Ale masz wiedzę jadwigo img/smilies/big_smile Słyszałam o "kameralnym" klasztorze w Bydgoszczy...img/smilies/cool

Ostatnio edytowany przez scholastyka (2007-10-19 22:25:49)

"Wszyscy jesteśmy powołani do świętości. Nie musimy jednak kopiować wzorów świętych uznanych przez Kościół. Każdy ma swoją własną drogę życia."

#40 2007-10-20 13:31:10

ale-czemu
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

podoba mi sie jedno zdanie jakie kiedys usłyszalam od jednej ze sióstr
-"moje życie to Adoracja"

Jeżeli nie masz siły nieść Krzyża, to GO chociaż ciągnij za sobą.
Jeżeli nawet nie masz siły Go ciągnąć i iść, to usiądź przy Nim.
A jeżeli nawet na to nie masz siły - to połóż na Nim głowę i zaśnij...Odpocznij.
Więcej nic nie musisz.

#41 2007-10-20 19:57:42

jadwiga
Gość

Scholastyko, nie chcę być stronnicza, ale jeśli chodzi o klasztory klarysek od w. a., to polecam Ci Elbląg- młoda wspólnota, dobra formacja, otwarcie na ludzi z zewnątrz(w dobrym tego słowa znaczeniu), kochana matka ksieni, duży ogród-a w klauzurze ma to naprawdę DUżE znaczenie...Znam troszkę Bydgoszcz i nie chcę żle mówić, ale mnie przytłacza, tłamsi nikomu nie polecam.Ja nigdy bym tam nie umiała żyć, co nie znaczy, że Pan Bóg powołuje ludzi też do tej wspólnoty.Wiesz, w ogóle przy wstępowaniu do klauzury TRZEBA brać pod uwagę nie tylko zakon, ale konkretny dom.Wierz mi, różnice są duże.To tak jak dzieci jednej matki-niby podobne a każde zupełnie inne.To się wyczuwa a w żuciu codziennym daje się mocno we znaki.

#42 2007-10-20 22:06:59

scholastyka
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Dzięki Jadwigo img/smilies/246 Zgadzam się z Tobą,co do Bydgoszczy img/smilies/smile Ja bym też tam nie umiała żyć...I masz rację,że konkretny domek jest ważny...A ta wspólnota z Elbląga to liczna jest?Ile tam jest obecnie sióstr?Wiesz,miałam jechać na rekolekcje tam na wakacjach..Niestety musiałam zrezygnować img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez scholastyka (2007-10-20 22:07:27)

"Wszyscy jesteśmy powołani do świętości. Nie musimy jednak kopiować wzorów świętych uznanych przez Kościół. Każdy ma swoją własną drogę życia."

#43 2007-10-21 08:29:11

jadwiga
Gość

Scholastyko,Sióstr jest około 20(chyba jeszcze nie ma 20), ale nie jestem pewna, muszę sprawdzić u żródeł...Polecam Ci wakacyjne rekolekcje a jeszcze lepiej ,jak masz taką możliwość, wybierz się tam indywidualnie na parę dni.Taki pobyt indywidualny jest możliwy również w klauzurze-jeśli jesteś potencjalną kandydatką.Wtedy to dużo daje, bo widzisz życie od podszewki-no, może nie całkiem, ale dużo więcej skorzystasz, niż będąc z dziewczynami na rekolekcjach.Podczas takiego indywidualnego pobytu, jak mieszkasz w klauzurze możesz uczestniczyć w pracy sióstr, w modlitwie w chórze, w adoracji-również nocnej, jadasz w refektarzu, jesteś na rekreacjach-słowem uczestniczysz w zyciu sióstr a nie tylko obserwujesz to przez kratę.

#44 2007-10-21 13:54:09

scholastyka
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Dzięki jadwigo!Miałam właśnie jechać na te wakacyjne skupienie,o którym pisałaś...Niestety nie mogłam,ale może zdecyduję się na indywidualne...Masz rację,że "bycie"za klauzurą jest "owocniejsze"...Można rozeznać,czy to właśnie to "miejsce" img/smilies/smile

#45 2007-12-02 21:14:44

Jooasiaa
Gość

Oh moje kochany Siostry,tak bardzo je kocham...Czuję,że Bóg coś dla mnie szykuje,coś się dzieje w mojej duszy,czego opisać nie mogę.O Panie powiec,gdzie chcesz mnie mnieć,wiesz jak Cię kocham... "Pocięgniej mnie, a pobiegniemy,dla mniie bowiem żyć,to Ty..."

" W górnej światłośći
gdzie mój Bóg króluje,
tam tęskni ma dusza,
tam me serce czuje
I cała istota moja ku Tobie się wzrusza.
Dąże w zaświaty,do Boga samego
w jasność niepojętą,w sam żar miłości
bo ma dusza i serce są stworzone dla Niego
i uochało Go me serce od pierwszej młodości
Tam w blaskach jasnośco Twego oblicza
odpocznie ma miłość stęskniona
bo kona na wygnaniu za Tobą dziewica
bo jej życie jest wtenczas,gdy jest z Tobą zjednoczona..."
/św.s Faustyna/

#46 2007-12-06 16:45:10

Kasia K
Użytkownik

Siostry są kochane,swoją nieustanną modlitwą podtrzymują świat.

img/smilies/142
Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje!     img/smilies/142   (30.05.2010)

#47 2007-12-09 15:27:33

Jooasiaa
Gość

Hej kochani!

Dowiedziałam się coś nie coś od moich Sióstr o Gosi...Otóż rzeczywiście wstąpiła do Kęt,ale była tylko tydzień,bo jak Siostry piszą,"nie mogła znieść rozłąki z rodziną i wróciła do Chojnic,ale to nie znaczy,że porzuciła myśli o życiu zakonnym".Mam nadzieje,że Gosia zajrzy tu do nas na forum i podzieli się tymi pięknymi dniami za klauzurą img/smilies/smile

Pozdrawiam

#48 2007-12-09 22:46:48

luckoradversity
Gość

Jooasiaa napisał(a):

nie mogła znieść rozłąki z rodziną

W życiu zakonnym rozłąka z rodziną jest bardzo ciężkim problemem szczególnie dla wrażliwych osób i dla tych którzy mają dobre relacje z rodzicami.

#49 2007-12-10 12:15:26

Kasia K
Użytkownik

No właśnie.I jak tu wiedzieć czy się wytrwa do końca.
Chociaż czasem bywa tak,że Pan daje powołanie tylko na jakiś czas,aby człowiek coś przemyślał,zastanowił się nad swoim życiem modlac się w ciszy i skupieniu.

img/smilies/142

#50 2007-12-10 12:47:50

Jantoska
Gość

Kasia K napisał(a):

Chociaż czasem bywa tak,że Pan daje powołanie tylko na jakiś czas,aby człowiek coś przemyślał,zastanowił się nad swoim życiem modlac się w ciszy i skupieniu.

Zgadzam się. Czasem zakon jest niezbędnym etapem dla kogoś.

Stopka forum