'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#26 2008-11-26 18:04:55

klaudia_014
Gość

Re: Dominikanki

Wydaje mi się, że siostry na Kasztanowej śpiewają tę pierwszą, ale mogę prosić o te dwie ?

#27 2008-11-27 00:04:17

Sabina M. (op)
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Antyfona O lumen Ecclesiae,

O lumen Ecclesiae
Doctor veritatis,
Rosa patientiae,
Ebur castitatis,
Acquam sapientiae
propinasti gratis:
predicator gratiae
nos junge beatis. (Alleluia)

tłum.:
O światło Kościoła,
Doktorze Prawdy,
Różo cierpliwości,
Cedrze czystości,
hojnie rozlałeś wodę mądrości,
kaznodziejo łaski
dołącz nas do świętych w niebie. (w Okresie Wielkanocnym dodaje się Alleluja)

Responsorium O spem miram:
O spem miram, quam dedisti mortis ora te flentibus, dum post mortem promisisti te profuturum fratribus:
Imple Pater, quod dixisti, nos tuis juvans precibus. (Alleluia)
Qui tot signis claruisti in aegrorum corporibus, nobis opem ferens Christi, aegris medere moribus.
Imple Pater, quod dixisti, nos tuis juvans precibus.
Gloria Patri, et Filio, et Spiritui Sancto.
Imple Pater, quod dixisti, nos tuis juvans precibus.

[O Święty Dominiku], ty w godzinie śmierci płaczącym swym dzieciom zostawiłeś wspaniałą obietnicę: ["Będę Wam bardziej pomocny z nieba niż na ziemi"].
Spełnij Ojcze, twą obietnicę, przychodząc nam z pomocą twoją modlitwą. (w Okresie Wielkanocnym dodaje się Alleluja)
Ty, który rozbłysłeś wieloma cudami dokonanymi na chorych, mocą Chrystusa zatroszcz się o słabości naszego ducha.
Spełnij Ojcze, twą obietnicę...
Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu.
Spełnij Ojcze, twą obietnicę...

Słowa w nawiasach kwadratowych to dopowiedzenia, nie tłumaczenie.
Jeśli chcesz też mieć muzykę, to do mnie napisz.
Pozdrawiam. img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez Sabina M. (op) (2009-06-21 17:26:02)

#28 2009-06-11 21:03:31

mmm
Gość

Mam pytanie - czy ktoś wie kiedy NASZE siostry dominikanki (postulantki) idą lob poszły do nowicjatu ? bo z tego co pamiętam to ta formacja nie miała byc zbyt długa... może będą miały jakieś wakacje?

#29 2009-06-20 23:07:16

klaudia_014
Gość

siostry chyba 8 sierpnia wyjeżdzają do Białej Niżnej żeby nowicjat rozpocząć img/smilies/smile

#30 2010-05-27 19:44:41

jutrzenka
Użytkownik
Imieniny: 25.06.
Urodziny: 01.05.

Matka Julia Stanisława Bakalarz, Przełożona Generalna Sióstr Dominikanek

Wiceprzewodnicząca Konferencji Przełozonych Wyższych ŻZZ

Odeszła do Domu Ojca w dniu 22 maja 2010 w Krakowie

Msza Święta pogrzebowa odprawiona zostanie w czwartek,  27 maja, , o godz. 10.00 w Bazylice Świętej Trójcy (OO. dominikanie) przy ul. Stolarskiej w Krakowie (o godz. 9.30 przywiezienie trumny). O godz. 12.30 odprowadzenie ciała od bramy głównej na Cmentarzu Rakowickim.

"Mówisz, że ogarnia cię lęk i pewna nieufność co do przyszłych losów. Czy nie wiesz tego, że Pan jest zawsze z tobą i że nasz nieprzyjaciel nic zdziałać nie może przeciwko temu, kto postanowił zdecydowanie we wszystkim należeć do Jezusa?"o.Pio

#31 2012-03-08 19:41:28

salome
Gość

Mniszki Dominikanki Wilno
http://vilniusop.wordpress.com/

#32 2012-05-05 18:21:08

enken17
Gość

Chciałam zapytać czy na tym forum jest obecna jakaś siostra dominikanka?

#33 2012-07-19 11:41:46

Powołana_OP
Gość

Mam pytanie, czy jest tutaj obecna jakaś siostra Dominikanka?

#34 2012-07-26 11:14:02

gabryska
Gość

Siostra Sabina jest dominikanką bezhabitowa.
A ja mam pytanie z innej beczki.
Czy ktoś z Was był kiedys na ślubach wieczystych śióstr OP?
Miałabym kilka pytań do takiej osoby.
BARDZO WAŻNE

#35 2012-09-06 16:32:41

bepik1
Użytkownik
Imieniny: 6.09
Urodziny: 12.04
Skąd: ''I przyciągnąwszy ŁÓDŹ(my town) do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim''

Informacja img/smilies/big_smile
Siostry mają nową placówkę w Łodzi.
Posługują w przedszkolu św. Anny w Łodzi na ul. Rydza Śmigłego ,właśnie przy kościele św.Anny

Al. Rydza Śmigłego 24/26
93-281 Łódź
tel. 42/236-25-66
mail: dominikanki.lodz@wp.pl

23 sierpnia 2012 roku przy parafii św. Anny w Łodzi erygowana została nowa placówka. Siostry posługują w parafialnym przedszkolu i w zakrystii

'' Ucz mnie, Panie, wypełniać Twoją świętą wolę, znaleźć i ustalić miejsce, gdzie mogę Tobie najlepiej służyć''.
św. Karol Boromeusz.
''Nie bój się, nie lękaj się,Bóg sam wystarczy... ''Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje! ''

#36 2012-09-06 17:20:12

etniczna
Gość

Powołana_OP napisał(a):

Mam takie dość bezpośrednie pytanie, ale... img/smilies/smile
Hmm, czy któraś z Was wybiera się w tym roku do Zgromadzenia Sióstr św.Dominika?

do tego konkretnego zgromadzenia to nie, ale do dominikanek to tak img/smilies/smile

#37 2012-09-08 22:16:58

bepik1
Użytkownik
Imieniny: 6.09
Urodziny: 12.04
Skąd: ''I przyciągnąwszy ŁÓDŹ(my town) do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim''

http://dominikanki.pl/aktualnosci/Jestesmy-w-Lodzi_1482  zdjęcia Sióstr z Łodzi

ps.
15 sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny sześć Sióstr Nowicjuszek złożyło pierwsze śluby zakonne.
Ogarnijmy Siostry modlitwą

na str.jest też inf. o obłuczynach, ale nie ma daty podanej, nie wiem czy z  tego roku

'' Ucz mnie, Panie, wypełniać Twoją świętą wolę, znaleźć i ustalić miejsce, gdzie mogę Tobie najlepiej służyć''.
św. Karol Boromeusz.
''Nie bój się, nie lękaj się,Bóg sam wystarczy... ''Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje! ''

#38 2012-12-05 22:09:52

Karolina90
Użytkownik
Imieniny: 17.11
Urodziny: 16.04
Skąd: ,,Gdzie jest Twój skarb, tam i serce jest Twe... ''

" Wszystko mogę w tym, który mnie umacnia"!

#39 2012-12-14 00:35:11

Magda19
Moderator
Imieniny:
Urodziny:

http://dominikanki.pl/aktualnosci/W-pop … iemu-_1545

Zobaczcie 10 postulantek dał Jezus w tym roku Siostrom.

"Pan - Mistrz Miłości - jest zazdrosnym kochankiem, który żąda od nas wszystkiego co posiadamy, całej naszej miłości. Czeka byśmy Mu ofiarowali to co mamy i poszli drogą, którą dla każdego z nas wyznaczył" (św Josemaria Escriva)

"Pamiętaj o tym dobrze i zawsze: choć czasami może ci się wydawać, że wszystko się wali - nic się nie wali, bo Bóg nie przegrywa bitew."  Św. Josemaría Escrivá

#40 2012-12-28 21:09:17

Ann
Użytkownik
Imieniny: we wspomnienie św. Jadwigi
Urodziny: 14.07

Karolina90 napisał(a):

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=J92-RkNVXD4#!

Również zachęcam do obejrzenia. A rekolekcje polecam img/smilies/smile Atmosfera fantastyczna, siostra prowadząca - rewelacja img/smilies/wink

#41 2013-02-23 17:23:32

Agga
Gość

O dominikankach dowiedziałam się na zasadzie logiki (jakkolwiek dziwnie by to nie brzmiało img/smilies/wink ). Pomyślałam, że skoro są dominikanie, to może i dominikanki? Znalazłam je, i jak tylko przecztałam o ich duchowości, od razu przyszło mi do głowy, że może to jest też dla mnie? Na razie mam dopiero 15, oficjalnie wybieram się na medycynę, nikt jeszcze oprócz Boga o moich myślach nie wie. Może to jest dziwne, ale bardzo pociąga mnie klauzura...

I chwała Panu za nowe postulanki!

#42 2013-03-24 13:57:17

Magda19
Moderator
Imieniny:
Urodziny:

W sumie z tego co wyczytałam jest już 11 postulantek img/smilies/smile

http://dominikanki.pl/aktualnosci/archi … -sieS_1600

"Pan - Mistrz Miłości - jest zazdrosnym kochankiem, który żąda od nas wszystkiego co posiadamy, całej naszej miłości. Czeka byśmy Mu ofiarowali to co mamy i poszli drogą, którą dla każdego z nas wyznaczył" (św Josemaria Escriva)

"Pamiętaj o tym dobrze i zawsze: choć czasami może ci się wydawać, że wszystko się wali - nic się nie wali, bo Bóg nie przegrywa bitew."  Św. Josemaría Escrivá

#43 2013-03-31 23:03:11

Beata93
Gość

Siostry Dominikanki wydają taką malutka gazetke,, Okruszyna", ale jakże bogata w treści. Bardzo duzo można się o nich dowiedzieć czytając ją img/smilies/wink To jeden ze sposobów ewangelizacji, organizuja też często dni skupienia, dni wdzięczności, rekolekcje, dni powołaniowe... Dużo by wymieniac img/smilies/wink

#44 2013-04-01 12:35:44

jkasia4
Zbanowany

Dominikanin, Franciszkanin i Jezuita zostali przeniesieni w czasie i nagle spostrzegli, że znajdują się w żłóbku w Betlejem. Józef, Maryja, dzieciątko Jezus. Franciszkanin padł na twarz i zaczął płakać "Całe życie o tym marzyłem"
Dominikanin zaczął spisywać co widzi, by móc napisać o tym homilię, a Jezuita podszedł do Józefa, położył mu dłoń na ramieniu - Czy zastanawiałeś się już do jakiej szkoły wyślesz syna?

uslyszalam od znajomej Siostry- ciekawe przedstawienie roznicy miedzy dominikanami, jezuitami i franciszkanami

#45 2013-04-01 23:57:05

Ann
Użytkownik
Imieniny: we wspomnienie św. Jadwigi
Urodziny: 14.07

jkasia4 napisał(a):

Franciszkanski Zakon nastawiony jest na prostote i ubostwo (proste formy ewangelizacji), natomiast Zakon Dominikanski to zakon Kaznodziejski ( ewangelizacja przez gloszenie Kazan, pisanie ksiazek, wszelkie tlumaczenia itp.)

jkasia4 co masz na myśli przez proste formy ewangelizacji? Rozmowy, pobyt wśród ludzi, świadectwo życia?
Jeśli chodzi o Zakon Dominikański, to nawet nazwa - Ordo Praedicatorum - wskazuje na Zakon Kaznodziejski. Jednak nie jestem pewna czy Dominikanki, tak jak Dominikanie, taką wagę przywiązują do Kaznodziejskiego charakteru. Sama Matka Kolumba stosowała różne metody i formy ewangelizacji.

A opowiadanie zaiste cudowne. Ale w praktyce nierealne... Jeszcze franciszkanin i dominikanin to ok - św. Franciszek i św. Dominik też mieli ze sobą styczność, ale dominikanin i jezuita? Przesłanki głoszą, że kiedy pewni ludzie (obecni jezuici) zostali wpuszczeni do nieba, dominikanin krzyknął "Jezu - i ci?" img/smilies/tongue

Beata93 napisał(a):

Siostry Dominikanki wydają taką malutka gazetke,, Okruszyna", ale jakże bogataanciszkanin, dominikanin i jezuita znalezli sie w jedym miejscu w treści. Bardzo duzo można się o nich dowiedzieć czytając ją  To jeden ze sposobów ewangelizacji, organizuja też często dni skupienia, dni wdzięczności, rekolekcje, dni powołaniowe... Dużo by wymieniac

W "Okruszynie" faktycznie można dużo wyczytać img/smilies/smile Tylko tu pytanie: przecież nie wszystkie Siostry organizują dni skupienia, rekolekcje. Są za to odpowiedzialne konkretne Siostry. A co robi w tym czasie reszta Sióstr? Z tego co wiem to jest to jedno z licniejszych zgromadzeń żeńskich w Polsce img/smilies/smile

#46 2013-04-02 00:14:51

Beata93
Gość

Wiele sióstr wyjeżdża na misje lub po prostu pomagają przy parafii, uczą w szkole, pracują w szpitalach, jadlodajniach, prowadzą bursy, wspomagają i tworzą wspólnoty młodzieżowe przy parafiach. Fakt jest ich duzo, ale liczba chyba nie przekracza tysiąca img/smilies/smile

#47 2013-04-02 09:01:01

rafcio
Użytkownik

Siostry nie są bardzo licznym zgromadzeniem. Według informacji na stronie KAI jest ich około 350. Ale w przyszłości myślę, że będą najliczniejszym zgromadzeniem z racji szybkiego tempa rozwoju. W ostatnich latach chyba jest to zgromadzenie najbardziej obdarzone w powołania.

"Wystarczy ci mojej łaski. Moc bowiem w słabości się doskonali"
                                                                     2Kor 12,9

#48 2013-04-02 15:00:36

Beata93
Gość

#49 2013-08-21 15:48:39

s. Joanna
Gość

W "Okruszynie" faktycznie można dużo wyczytać img/smilies/smile Tylko tu pytanie: przecież nie wszystkie Siostry organizują dni skupienia, rekolekcje. Są za to odpowiedzialne konkretne Siostry. A co robi w tym czasie reszta Sióstr? Z tego co wiem to jest to jedno z licniejszych zgromadzeń żeńskich w Polsce img/smilies/smile

Jestem jedną z tych sióstr img/smilies/smile

Oprócz rekolekcji zajmujemy się różnymi posługami. Jedne z nas uczą religii w szkołach, inne prowadzą przedszkola, jesteśmy też w szpitalach i w Kościołach jako zakrystianki. Prowadzimy też DPS-y. Jesteśmy też poza granicami Polski m.in w Kamerunie, we Włoszech, na Ukrainie i Białorusi, Syberii oraz w USA i Kanadzie. W USA zajmujemy się głównie osobami starszymi.

#50 2013-09-18 01:22:52

Magda19
Moderator
Imieniny:
Urodziny:

A Dominikankom gratulujemy 7 nowych postulantek z Polski:
http://dominikanki.pl/aktualnosci/Odpow … ilosc_1726

oraz jednej ze wschodu i nowej aspirantki - także na wschodzie:
http://dominikanki.pl/aktualnosci/Nowy-etap-_1727

Chwała Bogu za liczne powołania do Waszego zgromadzenia !

Stopka forum