'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2007-02-24 16:29:53

(nie)poukładana
Gość

Córki Matki Bożej Bolesnej - serafitki

http://www.serafitki.mom.pl/

Polecam szczególnie rekolekcje u tych sióstr.
Jeździłam kilka lat.
Można podładować duchowe "akumulatory"

#2 2007-02-24 18:57:12

Oleńka
Gość

Re: Córki Matki Bożej Bolesnej - serafitki

I jezeli macie jakieś pytania to kierujcie je do s.Bonawentury (referentka pow.) - kochana duszyczka img/smilies/smile I jak pięknie maluje!

#3 2007-02-24 19:10:41

(nie)poukładana
Gość

A to już nie s.Margaretta Kościółek zajmuje się powołaniami?
Ah.. nie na czasie zupełnie jestem img/smilies/wink
Oleńka skoro znasz s.Bonawenturę to z moich stron chyba jesteś? (małopolskie)img/smilies/yikes

#4 2007-02-24 19:37:56

(nie)poukładana
Gość

A ja ostatnio jej nawet kartę wysłałam, ale na adres w Częstochowie img/smilies/1087
Nawet nie zauważyłam, że tak szybko ten czas zleciał. Aaa img/smilies/wink
Pamiętam jakby to było wczoraj.. Hałcnów każdego miesiąca (bywało że i dwa razy w miesiącu).. śmiechy z siostrami zajmującymi się przedszkolem, super konferencje ks.Tomasza z Krakowa, Andrzeja albo oo. kapucynów, pogodne wieczorki. No tylko polecać spędzenie rekolekcji u tych sióstr img/smilies/tongue

#5 2007-02-24 20:02:34

Oleńka
Gość

Ja byłam w Oświęcimiu a rekolekcje prowadził o.Bohdan OFM Conv. Bardzo fajnie było, grupka liczyła ok. 10 osob (czyli bardzo kameralnie:) ) i były z nami również kandydatki. Siostry mają tam piekny i duzy ogrod (nieraz wychodzilo sie na owocowy deser, hihi) no a obok w kościolko trwa calodzienna adoracja img/smilies/smile

#6 2007-02-24 20:10:09

(nie)poukładana
Gość

Oleńka napisał(a):

Ja byłam w Oświęcimiu a rekolekcje prowadził o.Bohdan OFM Conv. Bardzo fajnie było, grupka liczyła ok. 10 osob (czyli bardzo kameralnie:) ) i były z nami również kandydatki. Siostry mają tam piekny i duzy ogrod (nieraz wychodzilo sie na owocowy deser, hihi) no a obok w kościolko trwa calodzienna adoracja img/smilies/smile

Sama w Oświęcimiu jestem codziennie, ale do sióstr już nie zaglądałam teraz sobie uświadomiłam kilkanaście miesięcy img/smilies/smile Kiedyś chodziłyśmy tam z dziewczynami pomagać w świetlicy dzieciakom, potem się to jakoś urwało. Teraz nawet pierwszy raz Olu od Ciebie dowiedziałam się, że tam jest teraz kandydatura, wcześniej przebywały tam siostry postulantki (wcześniej chyba nawet w tym konkretnym zgromadzeniu aspiratu nie było, ale głowy sobie nie dam uciąć). Byłam pewna, że to nadal dom postulatu.. Dzięki za wyprowadzenie z błędu img/smilies/tongue

#7 2007-02-24 23:00:47

Oleńka
Gość

Tzn ja teraz dokładnie nie pamiętam, czy tam jest kandydatura czy postulat, bo być moze aspirantki przyjechały tam tylko na rekolekcje?
Hmm, pamiętasz s.Paule ?

#8 2007-08-17 22:23:38

Oleczka
Gość

Ja tez jezdzilam do Serafitek na rekolekcje . Siostry sa wspaniale img/smilies/smile)) duzo moich kolezanek tam wstapilo...Pozdrawiam s.Bonawenture, s.Margarette i wszystkie siostry ktore znam z prowincji oswiecimskiej img/smilies/smile)

#9 2007-08-19 19:04:29

Magdalena
Gość

Z Serafitkami też u Salwatorianów się spotykałam. To znaczy z jedną siostrą i postulantkami - wszystkie z Krakowa. Ciekawskie że nie wiem img/smilies/big_smile No super img/smilies/big_smile

Prawdę mówiąc zawsze mnie dziwiło to połączenie czerni z brązem, ale to ogólnie nie moje kolory, więc pewnie trochę jestem uprzedzona img/smilies/wink
No i trochę mi przeszlo, jak je lepiej poznałam img/smilies/smile

#10 2007-08-19 19:08:51

Rafcio
Gość

Magdaleno Te Siostry należą do rodziny franciszkańskiej. (Założył je O. Honorat) Dlatego brąz. Mi on właśnie kojarzy się z franciszkanizmem.

#11 2007-09-05 21:01:00

s_bonaventura
Gość

Odkryłam Waszą stronkę... i chciałabym też napisac coś od siebie, ale nie lubię mówić w próżnię, dlatego czekam na pytania... Z Bogiem! s. Bonawentura

#12 2007-09-05 21:19:11

(nie)poukładana
Gość

Witam! siostra mnie pewnie nie kojarzy img/smilies/smile bo nigdy bliżej się nie poznałyśmy ("trzymałam"  raczej z s.Margarettą, s.Jonaszą, s.Letycją, s.Małgorzatą.. a już najbardziej chyba z s.Nikolą - teraz to już pewnie pielęgniarka jak się patrzy.. img/smilies/big_smile jak się poznawałyśmy dopiero szła do studium.) ale mam nadzieję, że może jeszcze to nadrobimy. Siostry serafitki są mi bardzo bliskie, bo to m.in na rekolekcjach u sióstr wzrastało moje powołanie, i chociaż nie zasilę sióstr szeregów cieszę się, że Bóg dał mi ten cudowny czas jaki mogłam spędzać z siostrami.  Pax!

P/s Wszystkie siostry posty przeniosłam do jednego wątku.

#13 2007-09-05 21:20:14

s_bonaventura
Gość

No witam baaaardzo serdecznie i przepraszam za to zamieszanie. W razie czego mówcie mi, że coś tu zawalam, bo... nie znam się jeszcze dobrze na tych tu zasadach.

Nie dam rady odpowiedzieć chyba na wszystkie pytania, przynajmniej już teraz, ale może dziś krótko o chryzmacie... Oczywiście jesteśmy Zgromadzeniem franciszkańskim, a w swojej duchowości mamy Matkę Bożą Bolesną, stąd nasz charyzmat: opieka nad najbardziej potrzebującymi - chorymi, starcami, upośledzonymi, zaniedbanymi...

#14 2007-09-05 21:26:26

Magda19
Moderator
Imieniny:
Urodziny:

Ja także witam siostrę serdecznie img/smilies/246
czy siostry same sobie wybieraja imię ??
Ile jest sióstr w PL ?? Jak liczne jest to zdromadzenie ??

"Pan - Mistrz Miłości - jest zazdrosnym kochankiem, który żąda od nas wszystkiego co posiadamy, całej naszej miłości. Czeka byśmy Mu ofiarowali to co mamy i poszli drogą, którą dla każdego z nas wyznaczył" (św Josemaria Escriva)

"Pamiętaj o tym dobrze i zawsze: choć czasami może ci się wydawać, że wszystko się wali - nic się nie wali, bo Bóg nie przegrywa bitew."  Św. Josemaría Escrivá

#15 2007-09-05 21:42:57

Oleńka
Gość

Na świecie jest ok. 700 serafitek, prawie same Polki. img/smilies/wink

dane:http://www.dziedzictwo.ekai.pl/@@serafitki

"Serafitki służą najuboższym, opuszczonym, potrzebującym pomocy w domach prywatnych i domach opieki. Zajmują się przede wszystkim ludźmi niesamodzielnymi, nieuleczalnie chorymi, osobami starszymi i upośledzonymi dziećmi.
Za przykładem założycieli siostry są otwarte na wszelkie przejawy ubóstwa materialnego i duchowego, aby móc zaspokajać potrzeby duszy i ciała biednych.
Obecnie w Polsce serafitki prowadzą 13 przedszkoli i ochronek, 2 świetlice dla dzieci z rodzin patologicznych, kuchnie dla ubogich, dom dla studentek oraz 4 domy pomocy społecznej dla starszych kobiet i chłopców upośledzonych umysłowo.
Serafitki objęły działalnością charytatywną biednych i chorych poza granicami Polski: w Algierii, Francji, Szwecji, USA, Włoszech oraz na Białorusi i Ukrainie. Siostry angażują się też w pracę przy parafiach jako katechetki, pielęgniarki, kancelistki, organistki..."

Ale s.Bona napewno napisze nam coś wiecej img/smilies/wink

Najbliżej mnie są Siostry w Katowicach-Panewnikach http://www.parafia.panewniki.pl/index.p … =serafitki

#16 2007-09-05 21:52:46

Magda19
Moderator
Imieniny:
Urodziny:

O to liczne zgromadzenie img/smilies/big_smile nawet nie wiedziałam że aż tak img/smilies/tongue
Bardzo fajny charyzmat img/smilies/big_smile

"Pan - Mistrz Miłości - jest zazdrosnym kochankiem, który żąda od nas wszystkiego co posiadamy, całej naszej miłości. Czeka byśmy Mu ofiarowali to co mamy i poszli drogą, którą dla każdego z nas wyznaczył" (św Josemaria Escriva)

"Pamiętaj o tym dobrze i zawsze: choć czasami może ci się wydawać, że wszystko się wali - nic się nie wali, bo Bóg nie przegrywa bitew."  Św. Josemaría Escrivá

#17 2007-09-06 08:40:06

s_bonaventura
Gość

Pokój i Dobro!
     Dzisiaj moge napisać coś więcej img/smilies/smile Dziekuję Oli za tak precyzyjną odpowiedź img/smilies/wink
     Od siebie... to może coś o imieniu img/smilies/smile Moje imię pochodzi od świetego franciszkańskiego Jana, który w zakonie otrzymał imię "Bonawentura". Dlaczego? Jest pewna historia, która opowiada o tym jak mały Jaś był bardzo chory, umierający i jego mama zaniosła go do o. Franciszka, o którym to mówiono już wtedy, że jest święty. Kiedy o. Franciszek (z Asyżu - oczywiście img/smilies/smile zobaczył dziecko miał prorocze widzenie, że to człowiek, który w przyszłośco odnowie jego zakon. Na znak radości miał wtedy okrzyknąć " O, bona ventura" (nie znam języka włoskiego, więc mogłam to napisać niepoprawnie), co oznacza, parafrazując - "O, szczęście, żeś się narodził!". Imię to w przekładzie ma kilka znaczeń: "Dobra przyszłość", "Dobra przygoda", "Dobry wiatr", ale najtrafniejsze to chyba "Dobra, które mają nadejść". Ładne, co?
     Wstępując do Zgromadzenia możemy wybrać sobie trzy imiona, które nam się podobają, a przy obłóczynach (czyli przy otrzymaniu stroju zakonnego) dostajemy jedno imię. Ja wybrałam "Bonawentura" i bardzo mi się to podoba, choc czasem mam z tym imieniem różne przygody... ale to może innym razem. Miłego dnia!!

#18 2007-09-06 10:16:18

paula
Gość

img/smilies/smile POkój i dobro!
SS. serafitki były kiedyś w mojej prafii a teraz spotkałam dwie siostrzyczki na pieszej pielgrzymce na Jasna Górę img/smilies/smile POzdrawiam bardzo gorąco img/smilies/246 i pamiętam w modlitwie img/smilies/smile

#19 2007-09-07 09:09:19

kasia21
Gość

Siostro a czy te 3 imiona są do wyboru według własnego podobania??Czy treż matka pezełożona podaje 3 imiona i to z nich Siostry wybieraja?? jak to jest??

#20 2007-09-07 09:56:25

Oleńka
Gość

Kasiu, Ty sobie wybierasz 3 imiona, ale to Matka wybiera to odpowiednie dla Ciebie img/smilies/smile Prawda, Siostro ? img/smilies/wink

img/smilies/246

#21 2007-09-07 14:49:35

s_bonaventura
Gość

Szkoda, że mnie nie było jak ta "burzliwa" dyskusja miała miejsce img/smilies/wink Primo - tak, te trzy imiona dobiera się wg własnego upodobania. Duo - tak, faktycznie w Poznaniu serafitki równiez prowadza spotkania. Zapraszam na nasza stronę: www.serafitki.pl i tam w galerii można sobie zobaczyć jak wygląda serafitka img/smilies/smile Baaaaardzo serdecznie wszystkich pozdrawiam  i  mam nadzieję, że uda mi się tu wpaść wieczorem. Z Bogiem! s. Bonawentura

#22 2007-09-07 22:02:02

Magda19
Moderator
Imieniny:
Urodziny:

Oleńko a co mogą oznaczac img/smilies/tongue zobaczymy Niech Pan prowadzi img/smilies/big_smile

#23 2007-09-08 20:44:31

latka
Gość

Było mi dane osobiście poznać s.Bonaventure - powiem wam iż to bardzo przesympatyczna siostra trochę szalona:) ale cóż się dziwić przecież to duch franciszkański,,,,:lol:sama jej osoba oddaje to co najważniejsze dla osoby szukającej swej drogi to że potrafi doradzić i zrozumie....Powiem wam , że dzisiaj mija rocznica jak to nazwała siostra(11)od jej wstąpienia do ss.serafitek:) Więc zamieszczam tu jeszcze raz podziękowania dla siostry za to że mogłyśmy sobie porozmawiać przy dobrym ciasteczku (mniam)img/smilies/big_smile

#24 2007-09-08 21:44:07

herbaciarka
Gość

ja spotkałam serafitki w Kalwarii Pacławskiej na FSMie, ale dużo nie rozmawiałam. raczej je obserwowałam. img/smilies/big_smile a Franciszek... ech. też zagarną me serce. img/smilies/smile

#25 2007-09-09 09:11:14

(nie)poukładana
Gość

Siostro czy wychodzi jeszcze "Serafickie słówko"? Pamiętam, że kiedyś w planie było powiększenie objętości "słówka" do przynajmniej dwóch kartek img/smilies/big_smile img/smilies/wink Można się gdzieś na nie zapisać, chociażby w wersji elektronicznej? Chętnie wróciłabym do tych przemyśleń.

Stopka forum