'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#51 2008-06-03 22:36:32

Magda19
Moderator
Imieniny:
Urodziny:
Re: Córki Matki Bożej Bolesnej - serafitki

Ja także chciałam napisać, iż te rekolekcje były bardzo owocne w moim serduszku, Pan działa i pozwala się zatopić w Jego Miłości img/smilies/142 Te rekolekcje były dla mnie i myślę dla Was także dziewczyny bardzo pokrzepiające i dające nadzieję, na kolejne dni . Pan nie skąpił Swych Łask, dziewczyny i Siostry dały mi bardzo dużo do myślenia. Pozwoliły zauważyć wiele istotnych spraw i zastanowić się nad tym co ważne w życiu . Pan naprawdę działa w drugim człowieku.
Serafickie rekolekcje zmuszają do pracy nad sobą img/smilies/smile ale to jest właśnie bardzo potrzebne, bowiem Bóg chce bysmy się rozwijały i wrastały w Jego Miłośći img/smilies/142
Dziękuję Wam za każdą chwilę za to co było smutne i za każde wariactwo po Bożemu img/smilies/big_smile
Haniu ten psalm był piekny i dziękuję Ci za odwagę.
Kiniuś buziak na śpiewanie masz Ty Kobieto talent img/smilies/big_smile
Taniec..ja chcem jeszcze, spodobało mi się a w szczegóolności jak nam jeszcze Siostra wyjaśniała znaczenia każdego gestu to piękne, że każdym gestem możemy wyrazić co innego img/smilies/big_smile
Wogóle te rekolekcje są Bożym Darem img/smilies/142 I już czekam na kolejne nasze spotkanie img/smilies/tongue mam nadzieję, że jak najszybciej img/smilies/smile

"Pan - Mistrz Miłości - jest zazdrosnym kochankiem, który żąda od nas wszystkiego co posiadamy, całej naszej miłości. Czeka byśmy Mu ofiarowali to co mamy i poszli drogą, którą dla każdego z nas wyznaczył" (św Josemaria Escriva)

"Pamiętaj o tym dobrze i zawsze: choć czasami może ci się wydawać, że wszystko się wali - nic się nie wali, bo Bóg nie przegrywa bitew."  Św. Josemaría Escrivá

#52 2008-06-04 14:02:35

ale-czemu
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Pieknie to Magda19 ujełas img/smilies/smile Ja tez już z wielkim utęsknieniem oczekuje spotkania z WAMI poraz kolejny img/smilies/smile

Jeżeli nie masz siły nieść Krzyża, to GO chociaż ciągnij za sobą.
Jeżeli nawet nie masz siły Go ciągnąć i iść, to usiądź przy Nim.
A jeżeli nawet na to nie masz siły - to połóż na Nim głowę i zaśnij...Odpocznij.
Więcej nic nie musisz.

#53 2008-09-15 20:47:47

Nadzieja
Gość

A ja dziś składam wszystkim Siostrom Serafitkom życzenia z okazji ich święta. Niech Matka Boża Bolesna pomaga Wam dźwigać ten krzyż który ofiarował Wam Pan. Dziękuję Wam za pracę jaką wykonujecie, za troskę o chorych, samotnych, opuszczonych... Niech Wam za to wszystko Bóg wynagrodzi... img/smilies/smile
Bo dzięki Wam jestem kim jestem img/smilies/smile

#54 2009-03-16 15:59:45

cherubinek;)
Gość

Witam Wszystkich serdecznie... Madziu też znam bardzo dobrze Siostry Serafitki pracowałąm u nich w Dpsie w Poznaniu... Są mi bardzo bliskie i co miesiąc starałam się uczestniczyć w dniach skupienia... hmm... dopóki, dopóty Pan nie zawołał:,,Pójdź za Mną"... Teraz obecnie jestem w postulacie u Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego w Krakowie... Jestem wdzięczna Panu Bogu że postawił na mojej drodze Siostry ponieważ myślę i zapewne tak jest że dzięki ich pomocy( Pan Bóg posługuje się także ludźmi) mogłam rozenać swoje powołanie i odpowiedziedź na Boże wołanie jak Maryja... Kiedyś jedna z Sióstr powiedziała do mnie: ,,Zaufaj jak Maryja... Białą, czystą kartkę podpisz śmiałym, prostym ,,Fiat" i KOCHAJ I UFAJ, POKOCHAJ I ZAUFAJ"...Pozdrawiam serdecznie- z pamięcią przed Umiłowanym...;-)

#55 2009-08-26 19:26:52

dzieciak
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

ja właśnie wróciłam z rekolekcji u ss. serafitek. To były moje pierwsze rekolekcje u tych siostrzyczek, ale już wiem, że na pewno nie ostatnie. Te siostry sa tak na maxa pokręcone, że kiedy tylko się wchodzi do klasztoru to od razu inaczej sie patrzy na świat i na życie...img/smilies/smile
dziekuje bardzo s. Bonawenturze i s. Anitce za te wspaniałe rekolekcje i wszystkim dziewczynom...no i przede wszystkim Duchowi Świętemu, który tym wszystkim dyrygował..img/smilies/smileimg/smilies/smile.

'Będzie błogosławił...
Będzie łamał...
Będzie dawał swoim uczniom...
     I nigdy nie zrezygnuje z Ciebie !' <3

#56 2010-02-12 00:04:38

dzieciak
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

niedawno dostałam 'list' od sióstr... przysłały gazetkę seraficka i obrazek z terminami rekolekcji i skupień:).
Bardzo się ucieszyłam, kiedy to dostałam. Szczerze, to już zapomniałam o tym, jak bardzo mi wtedy było dobrze, gdy tam byłam i jak dużo się wtedy we mnie działo...I tak się czuję, jakby to było ze 100 lat temu,a to było zaledwie pół roku temu...

Juz nie mogę się doczekac, kiedy znowu pojade do sióstr..;p

'Będzie błogosławił...
Będzie łamał...
Będzie dawał swoim uczniom...
     I nigdy nie zrezygnuje z Ciebie !' <3

#57 2010-02-15 20:00:35

PoKrĘcOnA
Gość

Wiecie co... pochodzę z okolic Bielska... a nie znam SS.Serafitek... niefajnie... czas chyba to zmienić, co prawda józefitki mam głęboko w sercu schowane, ale zawsze można się przecież otworzyć na coś nowego img/smilies/wink

#58 2010-08-26 07:57:06

buka
Użytkownik

A jak jest w urlopem/ dniami wolnymi u tych sióstr, co roku? ktoś ma z nimi kontakt?

#59 2010-08-26 09:47:31

Magda19
Moderator
Imieniny:
Urodziny:

Siostry mają urlop co roku na 2 tygodnie. Po I ślubach i po wieczystych mają miesiąc urlopu. img/smilies/wink W kandydaturze poza wakacjami wraca się domu domu na trzy dni w grudniu jakośchyba 26 - 29.12 img/smilies/big_smile

"Pan - Mistrz Miłości - jest zazdrosnym kochankiem, który żąda od nas wszystkiego co posiadamy, całej naszej miłości. Czeka byśmy Mu ofiarowali to co mamy i poszli drogą, którą dla każdego z nas wyznaczył" (św Josemaria Escriva)

"Pamiętaj o tym dobrze i zawsze: choć czasami może ci się wydawać, że wszystko się wali - nic się nie wali, bo Bóg nie przegrywa bitew."  Św. Josemaría Escrivá

#60 2010-10-13 01:08:56

Magda19
Moderator
Imieniny:
Urodziny:

13 października jest wspomnienie bl Honorata Koźmińskiego który wraz z sł Boża Małgorzatą Łucją Szewczyk założył Zgromadzenie Sióstr Córek Matki Bożej Bolesnej.

#61 2012-12-03 21:01:19

myconviction
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Siostry w Poznaniu ogólnei co miesiąc organizują skupienia, chyba zawsze w 3 weekend miesiąca (jak nie wypadają żadne święta itd). Baaardzo polecam, sama byłam i Nich i bardzo miło wspominam img/smilies/smile Szczególnie postulantki:) Które już chyba są w nowicjacie 0o

Kochajcie Miłość, bo Miłość nie jest kochana! - św. Franciszek z Asyżu

#62 2012-12-04 08:55:49

shy girl ;)
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez shy girl ;) (2016-08-16 23:09:08)

#63 2012-12-14 17:46:38

Jika
Użytkownik
Imieniny: 13.01
Urodziny: 21.08

Help !
Ma ktoś adres pocztowy placówki we Włoszech ?

"Chrześcijaństwu w Polsce nie grozi dziś ani laicyzm, ani ateizm (przynajmniej na razie), ale parodia religii."
                                                                                                               / ks. J. Tischner

#64 2012-12-14 22:30:19

hannaturno
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Jika, znalazłam w necie coś takiego - oczywiście nie wiem, czy to aktualne. Dopisuję pod spodem polskie znaczenia, dosłowne:

Casa dell’Istituto Religioso Femminile Figlie della Beata Vergine Maria Addolorata (Suore Serafiche) (C.M.B.B.)
Dom żeńskiego instytutu (zgromadzenia) Córek Błogosławionej Dziewicy Maryi Bolesnej  (siostry serafitki, dalej skrót)

Casa di Cura &laquo;Villa Valeria&raquo;
(Dom Opieki Villa Valeria)
Via Moncenisio 14 int. A - 00141 ROMA
(adres z kodem, wiem, łopatologia)
tel. 06-87.18.18.34
(oczywiście nr telefonu, ale bez kierunkowego z Polski, więc   uzupełnię, na początku ma być   +39)

Superiora
(przełożona)
Sr. Barbara Anna (Justyna) WYDRA (C.M.B.B.)
Legale Rappresentante:
(myślę, że wikaria)
Sr. Janina (Ancilla) STASIOWSKA (C.M.B.B.)

może to jakiś trop

jest jeszcze inny adres:
Casa dell’Istituto Religioso Femminile Figlie della Beata Vergine Maria Addolorata (Suore Serafiche) (C.M.B.B.)
Collegio &laquo;Pontifico Collegio Armeno&raquo;
Salita di San Nicola da Tolentino 17 - 00187 ROMA
tel. 06-42.45.80.01

aha, wszystko z tej stronki: http://www.vicariatusurbis.org/?page_id … p;ID=10487

Ostatnio edytowany przez hannaturno (2012-12-14 22:39:45)

O Jezu, Królu mój, do Ciebie chcę należeć w życiu, w śmierci i w wieczności, amen

http://www.instchrkr.katowice.opoka.org.pl/
[moje pw nie działa, proszę korzystać z maila]

#65 2013-01-06 12:52:13

weronika94
Gość

Od 21 do 24 stycznia siostry serafitki organizują dni skupienia. Jak widzicie ze względu na ferie zimowe są one dłuższe. Tematem będzie ,,Wierę w Boga Ojca Wszechmogącego... moje wyznanie wiary". Rozpoczęcie tak jak napisałam wcześniej 21 stycznia o godzinie 15, a zakończenie 24 stycznia obiadem. Jeśli ktoś byłby chętny to prosze o kontakt z siostrą Natalią. Adres meilowy jest na stronie serafitek: www.serafitki.com.pl
Zapraszam, bo naprawde warto.

#66 2013-01-14 17:31:52

jkasia4
Zbanowany

Kazde Zgromadzenie jest oparte na jakiejs duchowosci- o tym swiadczy np nazwa Zgromadzenia Siostr Matki Bozej Bolesnej- swiadczy to o duchowosci mariologicznej, Siostry za jednego z Patronow obraly Sw. Franciszka wiec towarzyszy im tez duchowosc franciszkanska
Tu jest o duchowosci Siostr : http://www.serafitki.pl/serafitki/duchowosc

#67 2013-01-14 20:29:53

weronika94
Gość

Macie racje, że każde zgromadzenie jest oparte na jakiejś duchowości. W tym wypadku serafitki to duchowośc franciszkańska. Mi się ogólnie podoba styl życia sióstr i nie uważam że nie mają duchowości. Napisałam tak, ponieważ moja kolezanka z duszpasterstwa mi to powiedziała i chciałam znać po prostu Wasze zdanie. A brak powołań to też swoją drogą. Nie wiem jak jest w innych prowincjach, ale w Poznańskiej prownicji w tym roku jest tylko jedna kandydatka w 2011 nie było wcale. Też bardzo lubie te siostry, jeżdże do nich co miesiąc i czuje tą franciszkańską duchowość i seraficką radość. Chce po prostu znać Wasze zdanie. Co Wy o tym sądzicie.

#68 2013-01-15 11:10:38

Robinis
Gość

Weronika tam pisała o braku powołań do serafitek... hm... jak ja byłam w Poznaniu (a to był rok 2009/10 jak miałam z nią kontakt) to poznałam jedną postulantkę Asię (teraz już pewnie złożyła pierwsze śluby). Kiedy wyjeżdżała do nowicjatu to miało ich być na jednym roczniku 7 w nowicjacie. Moim zdaniem sporo. W mojej wspólnocie zakonnej już od ładnych kilku lat nie było tak licznego nowicjatu. Może w prowincji jest mało postulantek lub ich nie ma, ale w całym Zgromadzeniu postulantki są i nowicjaty są, że tak powiem "liczne" jak na te czasy... To tak z mojego punktu widzenia img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez Robinis (2013-01-15 11:12:21)

#69 2013-04-21 12:48:42

marta35
Gość

Czy siostry serfaitki są także w Bielsku Białej ??

Ostatnio edytowany przez marta35 (2013-04-21 12:50:00)

#70 2013-04-21 13:06:15

shy girl ;)
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Z tego co mi wiadomo, to są img/smilies/smile

#71 2013-04-21 16:18:23

weronika94
Gość

Tak, a dokładniej w Hałcnowie img/smilies/smile

#72 2013-04-21 17:12:52

Nadzieja
Gość

Za niedługo, bo już za niecałe 2 miesiące, serafitki będą przeżywać wielką uroczystość- beatyfikację założycielki, matki Małgorzaty Szewczyk. Będzie to już druga błogosławiona serafitka.
Beatyfikacja odbędzie się 9 czerwca w Łagiewnikach.

Życiorys: http://www.youtube.com/watch?v=OkjLfn8r7QY

#73 2013-04-23 19:03:08

ROSA33
Gość

czy ktoś ma kontakt jakiś do siostry serafitki z BIELSKA BIAŁEJ  ile jest tam sióstr bliżej bym miała aby pojechać ale nie mam nic kontaktu

#74 2013-04-23 19:28:47

Jika
Użytkownik
Imieniny: 13.01
Urodziny: 21.08

Poszukaj na stronie prowincji Krakowskiej, kontaktu do siostry prowadzącej rekolekcje... jest ona z Bielska img/smilies/wink

"Chrześcijaństwu w Polsce nie grozi dziś ani laicyzm, ani ateizm (przynajmniej na razie), ale parodia religii."
                                                                                                               / ks. J. Tischner

#75 2013-05-03 11:13:47

sbwiktoria
Gość

Witam img/smilies/smile Czy jest może wśród czytających to forum dziewczyna, która chciała by / planuje rozpocząć kandydaturę w prowincji przemyskiej ? img/smilies/smile
PAX img/smilies/smile

Stopka forum