'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2007-03-05 19:18:20

ania
Gość

Siostry Maryi Matki Kapłanów

"Pragniemy nasladowac Matke Boza i Jej relacje do Syna Kaplana.W zyciu codziennym pomagamy kaplanom przez modlitwe i pomoc w realizacji powolania,poslugi.Na dzien dzisiejszy jestesmy w Tczewie przy parafii Matki Kosciola.Podejmujemy prace w kosciele,biurze,w grupach modlitewnych.Wykorzystujemy zdolnosci danej siostry,jej talenty tak aby mogla realizowac sie po mysli Bozej,rozwijac "po ludzku",dojrzewac coraz pelniej...i aby chetnie wykonywala to co lubi.
Jestesmy zgromadzeniem stosunkowo mlodym,kontemplacyjno-czynnym,o duchowosci karmelitanskiej.Zalozycielem jest Ks.Bp Jan Chrapek,ktory w r.2001.18 pazdziernika zginal w wypadku samochodowym wracajac z Uniwersytetu Dziennikarstwa na Msze Sw.dla Sluzby Zdrowia w Radomiu.Od tego czasu opiekuje sie nami inaczej,mozna powiedziec,ze jest bardziej obecny ale jest to rzeczywistosc wiary,rzeczywistosc ducha. Tczew jest miejscem  Opatrznosci Bozej,tu tworzymy historie wspolnotowa,osobista..."

Dziękuję Siostrze Danucie za wszystkie informacje o Zgromadzeniu img/smilies/big_smile

#2 2007-03-05 19:23:27

(nie)poukładana
Gość

Re: Siostry Maryi Matki Kapłanów

Aniu nie obrazisz się jak dokleję tu jeszcze stronę sióstr, by każdy mógł przeczytać więcej o tym zgromadzeniu? img/smilies/smile

http://smmk.pl/

#3 2007-03-05 19:34:10

ania
Gość

Nawet się ucieszę img/smilies/big_smile

#4 2007-04-01 11:35:14

Natalia
Gość

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona, że jest to zgromadzenie tutaj zamieszczone img/smilies/smile
Znam je osobiście, chciałam nawet do nich dołączyć img/smilies/smile
Bardzo pozytywnie oceniam!

#5 2007-04-01 12:55:16

miriam blu
Gość

ooooo kogo my tu widzimy!
Pozdrawiam!

#6 2007-04-01 13:55:47

ania
Gość

img/smilies/big_smile Znalazło się tu, bo... hm... nie ma przypadków img/smilies/big_smile

#7 2007-05-31 12:13:38

Oleńka
Gość

Powiedzcie mi, jak one wygladają...

#8 2007-05-31 12:24:28

bepik1
Użytkownik
Imieniny: 6.09
Urodziny: 12.04
Skąd: ''I przyciągnąwszy ŁÓDŹ(my town) do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim''

niestety nie ma gaerii na Siostr stronie, a tez pomyslalm o tym, Ola ale napewno ładnie img/smilies/smile

'' Ucz mnie, Panie, wypełniać Twoją świętą wolę, znaleźć i ustalić miejsce, gdzie mogę Tobie najlepiej służyć''.
św. Karol Boromeusz.
''Nie bój się, nie lękaj się,Bóg sam wystarczy... ''Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje! ''

#9 2007-05-31 12:31:43

(nie)poukładana
Gość

A nie są to siostry bezhabitowe? hm? img/smilies/wink

#10 2007-05-31 12:36:00

Oleńka
Gość

Chyba nieee... jeżeli to są te siostry o których mi opowiadano, to mają ciekawy welon... img/smilies/wink

#11 2007-06-02 19:58:02

Oleńka
Gość

Naprawdę nikt nie wie... ? img/smilies/sad Buu...

#12 2007-06-10 16:34:25

Anna
Gość

Szkoda jestem ciekawa jak wygladaja img/smilies/smile

#13 2007-06-10 19:11:32

Karola
Gość

szukałam juz chyba wszędzie... i tez nie moge nigdzie znalezc img/smilies/hmm

#14 2007-06-10 21:58:40

Oleńka
Gość

Dowiedzialam się od "przypadkowo" poznanej siostry Eucharystki, że haibty mają szare... To tyle.
img/smilies/smile

#15 2007-06-11 12:25:25

Anna
Gość

Juz wiem?
Otóż mają habity i welony białe a na codzień chodzą w popielatych. Mam z nimi kontakt e-mailowy a one nie mają częstego dostępu do internetu.
Pozdrawiam img/smilies/smile

#16 2007-06-17 23:34:14

Karola
Gość

Nowy adres sióstr:
ul. Rokicka 1
83-110 TCZEW

ssmmk@onet.eu

bialy habit i welon i krzyz papieski, a na codzien habity koloru popielu -> tak wyglądają siostry, resztę musicie sobie wyobrazic img/smilies/wink

#17 2007-09-16 20:27:46

Sercee18
Gość

img/smilies/smile Polecam Wam moi kochani,
ssmmk.ovh.org. [lipiec 2018 - link nieaktualny, Mynia]
Warto zajrzeć, zostawić po sobie ślad......Siostry na codzień towarzysza kapłanom w realizacji Tajemnicy kapłaństwa, starają odczytywać się obecności Maryi- Matki Jezusa  w naszym życiu
Siostry na wzór Maryi towarzyszą, w rozeznawaniu drogi, powołania. Przyjmują intencje za Księży, ale także za ludzi, którzy tej modlitwy potrzebują.
A oto słowa współtwórcy Zgromadzenia Ks. Bp. Jana Chrapka

"Idż przez życie tak, aby ślady Twoich stóp przetrwały Cię"

Zycze przyjemnego czytania, zachęcam.
Z tego miejsca pragne pozdrowić serdecznie Siostrę Prełożoną S. Danusie, S. Honorate, i S. Kasie, które posługują w Tczewie. Kochane Siostry pamiętam o was w modlitwie, i dziękuje za Zaproszenie, może kiedyś będe mogła przyjechać.
Z Panem img/smilies/teu45

Ostatnio edytowany przez Sercee18 (2007-09-16 20:36:50)

#18 2007-09-17 16:32:41

Rafcio
Gość

Serce18 a masz jakąś fotkę Sióstr?

#19 2007-09-18 15:41:25

ania
Gość

Byłam wczoraj u Sióstr:D Było cudownie... Właśnie trwa przeprowadzka, Siostry szykują kaplicę, by mógł tam przebywać Pan w tabernakulum img/smilies/big_smile Widziałam Kościół... piękny... img/smilies/142
Prosiły, żeby wszystkich Was pozdrowić, co też czynię img/smilies/big_smile
Za jakiś czas strona Sióstr ma być uaktualniona, to pewnie będą zdjęcia img/smilies/big_smile

#20 2007-09-18 16:20:05

Rafcio
Gość

Fajnie że będą a Ty masz jakąś fotkę?

#21 2007-09-18 17:08:32

ania
Gość

Niestety nie mam img/smilies/sad Ale moge opisac img/smilies/big_smile

#22 2007-09-18 17:10:42

Rafcio
Gość

To bardzo proszę tyko w miarę dokładnie i czy habity podobne są do jakiegoś innego zgrom.

#23 2007-09-18 17:19:12

ania
Gość

No wiec... widziałam tylko szare habity (siostry noszą je teraz ze wzgledu na przeprowadzke) Maja szare welony, krótkie (troszke dluzsze niz do ramion) z białą wypustką wokół twarzy (takie delikatne te welony - zadnego zabudowania). Szary habit... taki prosty z białym kolnierzem (jak u nazaretanek chyba). Hm.. aha, no i krzyż papieski na szyi na białym sznurku img/smilies/smile
Siostry mowily natomiast, ze jak juz sie przeprowadza do konca, to maja postanowienie, zeby raczej chodzic w bieli img/smilies/big_smile - ale niestety nie widzialam img/smilies/sad

#24 2007-09-18 17:27:22

Rafcio
Gość

Ale kołnierzyk taki jak np. Córki Bożej miłości czy nazaretanki? I welony takie jak eucharystki, urszulanki UR, czy  nazaretanki?

#25 2007-09-18 17:34:45

Amanda
Gość

ciekawe, cóż to za Zgromadzenie, jakoś nigdzie się z nimi nie spotkałam img/smilies/smile

Stopka forum