'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2009-05-18 19:52:22

ŁukaszSłups
Gość

Zgromadzenie Apostołów Miłosierdzia Bożego - Bracia Faustyni

Witam serdecznie, jestem tu pierwszy raz. Chciałbym tylko napisac iż w Polsce istnieje zakon Braci Faustynów, klasztor mieści się koło Lublina, jest to mała wioseczka - Wereszczyn. Oto ich strona internetowa.  www.bracia-faustyni.siedlce.opoka.org.pl
Braci jest tylko trzech. Byłem tam tydzień jednak ze względów rodzinnych musiałem wrócic do domu, mimo to planuję tam wrócic. Zachęcam do rozmowy, gdyby był ktos zainteresowany. pozdrawiam

#2 2009-05-19 14:11:49

olcia19241
Gość

Re: Zgromadzenie Apostołów Miłosierdzia Bożego - Bracia Faustyni

nie wiedziałam, że jest również męska gałąź tego typu zgromadzeń img/smilies/wink

#3 2009-05-19 15:02:24

ŁukaszSłups
Gość

Też nie wiedziałem że o tym. Dowiedziałem się o nim przez znajomego. Braci jest tylko trzech, dlatego postanowiłem o nich tutaj napisac by większe grono ludzi się o nich dowiedziało. pozdrawiam

#4 2009-05-19 15:40:44

green
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

A oni mają zatwierdzenie przez tamtejszego biskupa? No i czy któryś ma święcenia kapłańskie (bo w formacji nie ma o takiej możliwości ani słowa)?

Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

#5 2009-05-19 18:22:02

Rafcio
Gość

A ja chciałem Wam powiedzieć że są także Bracia faustyni w Wilnie, mają beżowe habity...

#6 2009-05-19 19:25:48

ŁukaszSłups
Gość

Tak, oni są na prawie diecezjalnym. Z tego co pamiętam to jest to diecezja siedlecka.

Jeśli chodzi o kapłanów to nie mają, jeszcze nie mają. Pewnie przydałby się kapłan na rzecz wspólnoty, żeby można było w klasztorze msze odprawiac.

Rafcio chciałes porozmawiac o Faustynach, odezwij sie jeszcze raz mailem, proszę bo musiałem zmienic numer gg więc ten co wysłałem Tobie jest nieaktualny.

Łukaszu złączyłem w jednego posta! Pozdrawiam! Następnym razem użyj opcji "edytuj" img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez Rafcio (2009-06-15 19:47:44)

#7 2009-06-15 19:45:58

Rafcio
Gość

Tak to prawda img/smilies/hmm Nie mniej jednak stronkę mają z końcówką diecezji... Na razie nie myślę o wstąpieniu do nich img/smilies/wink Zobaczymy co czas p-okaże.... Aha i chciałem powiedzieć, że jeżeli Zgromadzenie jest uznane ustnie nie będzie go w spisie... No nic, być może się do nich wybiorę...

#8 2009-06-16 08:35:31

Rafcio
Gość

Chciałem jeszcze dodać a'propo to, że jeżeli Zgromadzenie jest laickie-brackie przełożony nie musi mieć święceń kapłańskich... To zapewniają konstytucje..

#9 2009-08-01 17:44:14

br.Nazariusz
Gość

Witam wszystkich bardzo serdecznie i zapraszam do nas do Wereszczyna, aby przekonać sie jak wygląda nasze zgromadzenie, jak modlimy się , pracujemy i żyjemy - zapraszam bardzo serdecznie

#10 2009-08-01 21:40:38

Rafcio
Gość

Wreszcie doczekaliśmy się na Brata img/smilies/wink Pozdrawiam serdecznie img/smilies/smile

#11 2009-08-04 13:42:44

br.Nazariusz
Gość

Pozdrawiam również Rafcio jak masz jakieś pytania to pytaj

#12 2013-10-23 18:00:03

piotrek0882
Użytkownik

Czy ktoś może sie oriętuje co słychać u braci ? Czy ich wspólnota sie zwiększyła czy nadal tylko 3?

#13 2013-10-23 18:24:47

shy girl ;)
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Na stronie Braci jest adres e-mail, może napisz i się zapytaj u źródła? img/smilies/smile

#14 2014-01-08 18:30:59

michaleus
Użytkownik
Imieniny: 29.09
Urodziny: 21.01

Do Wereszczyna mam stosunkowo blisko. Przyznam szczerze, że wcześniej nie słyszałem o Braciach Faustynach. Cóż powiedzieć...Charyzmat zaiste piękny, aktualny. Mam nadzieję, że zgromadzenie czeka duchowy i liczebny wzrost ;  ).

Im więcej daje się Bogu, tym więcej się od Niego otrzymuje.

#15 2018-07-03 15:26:01

mynia
Moderator

Artykuł Szymona Hołowni o zgromadzeniu: http://mateusz.pl/czytelnia/sh-sposob.htm

Stopka forum