'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2006-10-29 21:21:46

mavro
Gość

Polecam!

Przeczytałam te książki, mam je już w swojej biblioteczce. Są bardzo bardzo fajne i warto je przeczytać img/smilies/smile
http://www.paganini.com.pl/artist.php/a … NpZD0xMw==

#2 2006-10-30 07:47:49

maxine_m
Gość

Re: Polecam!

Z książek które mogę polecić to z całą pewnością" Katechizm dla poszukujących" ks. Mieczysłwa Malińskiego, "Traktat o łuskaniu fasoli" Wiesława Myśliwskiego a także lekką i przyjemną serię Jeżycjada pani Małgorzaty Musierowicz- naprawdę warto!

#3 2006-11-04 09:14:57

sb123
Gość

A ja polecam "Niebo dla akrobaty" - Jana Grzegorczyka. Zbiór opowiadań o pacjentach pewnego hospicjaum. Każdą historię opowiada inny pracownik hospicjum. Jest to książka bardzo wzruszająca i przeczytać ją raz... to mało

#4 2006-11-05 20:51:00

mavro
Gość

Tak mi się jeszcze przypomniało: Daniel Ange - "Zraniony Pasterz"... genialna książka, bardzo zapadła mi w pamięć.

#5 2006-11-06 22:35:01

sb123
Gość

A czy znacie św. Josemarie Escrive? Był założycielem Opus Dei, człowiekiem wielkiego serca, wiary i umysłu. Mam w domy zbiory Jego mysli - "Droga", "Bruzda", "Kuźnia". Ojciec Escriva snuje refleksje o róznych sprawach, także o powołaniu. Moja "przyjaźń" z tym Świętym zaczeła sie od chwili gdy przeczytalam Jego słowa:"Spraw Panie, abym był ostatni we wszystkim, a pierwszy... w Miłości".  I co Wy na to?

#6 2006-11-22 15:50:04

mavro
Gość

Fajną książkę pragnę polecić ---> "Siewca wiatru" 
http://www.fahrenheit.eisp.pl/archiwum/f32/37.html ----> tutaj jest opis i jeszcze fragmencik img/smilies/wink

#7 2006-11-28 21:56:28

bepik1
Użytkownik
Imieniny: 6.09
Urodziny: 12.04
Skąd: ''I przyciągnąwszy ŁÓDŹ(my town) do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim''

Wypożyczyłam ksiązkę ''Słowo życia-Biblia dla chorych ''.Ks.Johanna Sailera
Potrzebowałam coś o cierpieniu( na ustną maturę).
Ta ksiązka jest wspaniała.Oparta jest na Pismie Swiętym.Dane są cytaty wraz z omówieniem.
Przytoczone są listy i sylwetki bostaci biblijnych.
Wiele mówi o cierpieniu, o miłosci Boga do czlowieka,  o chorobie, o smierci.

''Główne tematu Bibli dla chorych to :zbawienie człowieka,słuchanie Słowa Bożego,wiara,niewiara,miłość Boża orz doskonałość czlowieka''

'' Ucz mnie, Panie, wypełniać Twoją świętą wolę, znaleźć i ustalić miejsce, gdzie mogę Tobie najlepiej służyć''.
św. Karol Boromeusz.
''Nie bój się, nie lękaj się,Bóg sam wystarczy... ''Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje! ''

#8 2006-12-01 21:09:15

basia_:)
Gość

A ja przeczytałam obydwie części książki "Świadkowie Bożego Miłosierdzia" - bardzo wzruszająca, też zresztą dość kontrowersyjna ze względu na sposób przekazania treści autorce. W każdym razie zgodnie z Jezusowym drogowskazem - a po owocach poznacie - gorąco polecam img/smilies/smile

#9 2006-12-02 15:17:49

m.
Gość

Polacam "Dzieje duszy" św. Tereni od Dzieciątka Jezus, czytalam kilka razy i na pewno będę jeszcze nie raz do nich wracać img/smilies/smile))

#10 2006-12-02 17:04:41

bepik1
Użytkownik
Skąd: ''I przyciągnąwszy ŁÓDŹ(my town) do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim''

Ja również polecam przeczytanie ''Dzieje duszy'' img/smilies/smile

'' Ucz mnie, Panie, wypełniać Twoją świętą wolę, znaleźć i ustalić miejsce, gdzie mogę Tobie najlepiej służyć''.
św. Karol Boromeusz.
''Nie bój się, nie lękaj się,Bóg sam wystarczy... ''Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje! ''

#11 2006-12-02 20:18:17

Gość

Czy jest to coś podobnego do "Dzienniczka"? A może ktoś zna temu podobne książki?img/smilies/smile

Ja również polecam książki spisane na podstawie objawień Anny Katarzyny Emmerich: "Pasja", "Zmartwychwstanie", "Życie Najświętszej Maryi Panny" - dziś skończyłam czytać tę ostatnią. Wrażenia są niesamowite. Jeśli czyta się w odpowiednim "klimacie" - aby móc się możliwie najbardziej wczuć - wciąż pragnie się więcej i więcej, następuje oderwanie od rzeczywistości i przeniesienie do tamtych czasów, miejsc, zarzeń, osób. Naprawdę polecam!img/smilies/smile

#12 2006-12-12 12:09:35

jaksa
Gość

Warto przeczytać cieniutką książeczkę o. Dominika Widera pt.:"Powołanie zakonne". Jest to zbiór listów od osób przechodzących formacje zakonną na różnych etepach (począwszy od rezeznawania powołania, na formacji stałej skonczywszy) które opisują autorowi różne problemy z którymi się borykają.

#13 2006-12-29 20:14:47

sb123
Gość

Tym razem nie polecam książki, ale kalendarz na rok 2007 z Janem Pawłem II. Koszt - 21 zł. A w nim czytania mszalne na każdy dzień, poezje Ojca św., fragmenty Jego pism oraz wspomnienia różnych ludzi o nim. Oprawa twarda, format - zmieści się w większej kieszeni img/smilies/wink

#14 2006-12-29 20:40:21

Gość

Też go posiadam!img/smilies/big_smile Jest naprawdę cudowny, mnóstwo treści dla ducha... Na 2006r miałam kalendarz z poezją ks. Twardowskiego, jednak nie zachwycił mnie, szybko go odłożyłam na półkę i nawet zapomniałam. Ten za to szczerze polecam!img/smilies/smileimg/smilies/smileimg/smilies/smile

#15 2006-12-29 22:07:46

sb123
Gość

Cieszę się, że mamy podobne opinie img/smilies/big_smile W tym roku także korzystalam z kalendarza z Janem Pawłem II i innego nie chcialam. img/smilies/wink

#16 2006-12-30 09:14:16

sb123
Gość

List…

To ja. Zmartwychwstały Jezus. Pisze aby Ci podziękować za wszystkie te chwile, w których o mnie pamiętasz.
Wiedz, ze jestem z Ciebie dumny ilekroć starasz się dobrze żyć ze swoja rodziną, bliskimi, okazywać miłość i serdeczność, przebaczać i pomagać innym, uczciwie pracować, uczyć się ...
Nawet nie masz pojęcia jak się  cieszę gdy odwiedzasz mnie w świątyni! ...gdy się  modlisz, przedstawiasz mi swoje problemy, prośby, nawet skargi! Bądź pewien ze nasz Ojciec i Ja wsłuchujemy się  w każde Twoje słowo, czy choćby westchnienie-z największą uwagą i czułością. Jednak...nie gniewaj się  jeśli nie zawsze i nie od razu możemy spełnić te oczekiwania. Ale dziś-jeśli pozwolisz...to Ja będę miał kilka sugestii dla Ciebie. A wiec?
W takim razie posłuchaj:
Jeżeli życie stawia Cię przed problemem, którego nie jesteś w stanie rozwiązać -nie obawiaj się . Włóż ten problem do koperty i wyślij do mnie. Gdybyś chciał poznać odpowiedz-po prostu pójdź do świątyni albo otwórz Pismo Święte. Ja rozwiązuje wszystkie problemy, ale wtedy kiedy to Ja chce, nie Ty.
Gdy już wyślesz Twój list do mnie-przestań się  martwić. Skoncentruj się  raczej na rzeczach, które są obecne w Twoim życiu TERAZ.
Jak na przykład:
Jeśli utkniesz w korku ulicznym-nie rozpaczaj. Są na świecie ludzie, dla których kierowanie własnym autem jest marzeniem ściętej głowy!
Jeśli masz kiepski dzień w pracy-pomyśl o człowieku, który jest bez pracy wiele lat...
Jeśli rozpaczasz z powodu nieporozumień miłosnych-pomyśl o osobie która nigdy nie doświadczyła, co to znaczy kochać i być kochanym...
Jeśli wściekasz się ze kolejny weekend minął nieciekawie-pomyśl o kobiecie pracującej 12 godzin na dobę, się dem dni w tygodniu, by wykarmić swoje dzieci...
Jeśli zepsuje Ci się  auto w drodze, a do najbliższego warsztaty masz kilka kilometrów-pomyśl o człowieku na wózku inwalidzkim, który marzy o takim spacerze!
Jeśli zauważysz siwy włos na swej skroni-pomyśl o pacjentach chorych na raka. którzy bardzo by się cieszyli mając choćby takie włosy na głowie...
Jeśli jesteś w tym szczególnym miejscu w swym życiu ze zastanawiasz się  nad jego sensem i celem- bądź wdzięczny! Jakże wielu jest takich którzy nie mieli szansy żyć wystarczająco długo, aby doczekać takiego momentu...
Jeślibyś znalazł się  ofiarą czyjejś uszczypliwości, złośliwości, ignorancji czy małostkowości - pamiętaj, sprawy mogłyby potoczyć się  jeszcze gorzej: to Ty mógłbyś być taką osobą!

#17 2006-12-30 11:32:49

Gość

Jest naprawdę piękny img/smilies/smile Serce rośnie jak się pomyśli, że Jezus naprawdę jest dla nas takim przyjacielem, który przemawia, jest osobą...

#18 2006-12-30 11:45:33

sb123
Gość

Świetnie powiedziane - jest Osobą img/smilies/smile!!! niestety dla wielu ludzi jest kimś obcym, czasem może nawet bezosobowym "zjawiskiem", albo cudowną "maszyną" do spełniania życzeń, wiesz, chodzi o modlitwy typu: Panie Boże prosze o nowy samochód, mieszkanie, chłopaka / dziewczyne etc.( to takie luźne przykładziki)  i Ty masz mi to dać i koniec! Czesto - mi samej także - trudno jest wypowiedzieć na końcu modlitwy - "bądź wola Twoja", bo co będzie jak się potem okaże, że Pan Bóg jednak zechce tą swoję Wolę przeprowadzić? Ja, mały egoistyczny człowieczek będę sie musiała podporządkować i słuchać Kogoś innego niż moje ego img/smilies/1087 Często nie rozumiemczego Pan Bóg ode mnie chce, często się buntuję, kłócę się z Nim, chciałabym sprawy ustawiać po swojemu, a potem, po czasie patrzę na różne wydarzenia i wtedy już nie pozostaje mi nic innego jak tylko powiedzieć 2 słowa: Dziękuję za Twoją Miłość i opiekę, Panie; Przepraszam, że jak zwykle o tej Miłości nie myślałam img/smilies/icon_redface

#19 2006-12-30 14:19:26

Gość

Pięknie napisane - mi też jeszcze zbyt wiele razy zdarza się próbować przekonać Boga do swoich racji... Albo też, co nie wiem sama już, czy jest grzechem ciężkim - "ustalać" - że np. jeśli stanie się to i to, to znaczy, że coś tam. Głupie to ale niektóre sytuacje są dla mnie tak ciężkie, że wydaje mi się, że jeśli coś się nie wyjaśni, to "zginę". Człowiek jest istotą tak niedoskonałą - przez grzech pierworodny, że ani na chwilę nie powinniśmy zapominać i odkładać osobistego dążenia do świętości, bo chwila takiego "odpoczynku" może nas wiele kosztować...

#20 2007-01-14 18:48:44

Gość

Na wpół z filmami o tych samych tytułach - "Pamiętnik" i "List w butelce" Nicholasa Sparksa. Nabrałam niepoprawnego romantyzmu po ich lekturze (i wcześniej obejrzanych ekranizacjach) img/smilies/roll

#21 2007-01-14 21:25:59

bepik1
Użytkownik

Artukuł:
''Walka o miłość'' (powołanie).
http://www.katolik.pl/index1.php?st=art … mp;id=1373

św. Karol Boromeusz.

#22 2007-02-12 11:13:15

Rubi
Gość

Polecam "Aniołowie w Historii Zbawienia"," Rekopisy św. Teresy od Dzięciątka Jezus", "Nowe Wyznania Egzorcysty", " Zaślubiny z Samotnąścią" , "Stojąc przed Bogiem". img/smilies/wink

#23 2007-02-12 19:41:20

herbaciarka
Gość

"Być jak płynąca rzeka" i inne książki Paulo Coelho. Bardzo lubię tego autora. img/smilies/smile

#24 2007-02-13 14:17:19

Oleńka
Gość

Ostatnio przeczytałam ksiązke-pamiętnik "Miłość nie zna granic. Życie i cierpienie Erzsebet Galgoczy" - piękna ksiazka, czyta sie jednym tchem. Oto krótki opis, który znalazłam w necie:
"Wyznania węgierskiej mistyczki, podobnie jak w przypadku siostry Faustyny, pisane były przez kobietę z wykształceniem podstawowym, językiem prostym, ale pełnym ufności, żarliwości i dziecięcej wiary. Zarazem nie było to wierzenie naiwne, lecz wypróbowane, bo wypalone w ognistym piecu cierpienia. Erzsebet Galgoczy bowiem przyjęła na siebie cierpienie dobrowolnie, by ofiarować je w intencji innych ludzi. Przejmującym opisom chorób i bólu młodej Węgierki towarzyszą opisy wydarzeń mistycznych, w których autorka opowiada o swych spotkaniach z Jezuskiem i Marysieńką (to zdrobnienia charakterystyczne dla węgierskiej pobożności ludowej). Dla umysłu materialistycznego opowieści te brzmią jak Baśnie z tysiąca i jednej nocy, a jednak przebija z nich taka szczerość i prostota, że czytelnik ani przez moment nie wątpi w prawdomówność mistyczki. (...)
--> http://www.mateusz.pl/wdrodze/nr399/11-wdr.htm
Niestety, w Internecie nie mozna nic o niej znalesc, a ta postać bardzo mnie zaciekawiła. Ufam, ze doczekamy sie jej rychłej beatyfikacji.
http://www.kmt.pl/foto/LOR/0013.jpg

#25 2007-02-16 11:34:04

Tusia
Użytkownik
Imieniny: 29.07
Urodziny: 29.05.

Mój typ... "Tylko dla łajdaków" Ks.Stefan Czermiński / Joanna Kucharczak
Elementarz Ks.Twardowskiego
I jeszcze ksiażka, która urzekła mnie bardzo i z każdym nowym przeczytanym wersem urzeka coraz bardziej
Tomasz a Kempis "O naśladowaniu Chrystusa"

"W spojrzeniu Twym moja siła; Doświadczasz mnie i w spojrzeniu Swym pozwalasz mi wstać...
Bo kiedy patrzę, w Twoje oczy. Pokój mnie ogarnia i pewność, że Ty jesteś ze mną i pozwalasz kochać...."
http://www.franciszkanki-rodzinymaryi-poznan.pl

Stopka forum