'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#26 2007-02-16 18:16:00

verna
Gość

Re: Polecam!

"Pomysł na siebie"
"Zanim powiesz kocham"
ks.Mieczysław Maliński

Wspaniałe książki, pełne bogatych treści, proste, dostępne.
Polecam img/smilies/smile

#27 2007-03-04 20:55:05

(nie)poukładana
Gość

Mam sporą biblioteczkę, więc jeśli miałabym polecać wam wszystko co w niej mam lista byłaby bardzo długa.. Ograniczę się więc do kilku książek, po które w ostatnich miesiącach sięgałam img/smilies/wink

"On i ja - Rozmowy Stwórcy ze stworzeniem" Gabrielii Bossis .
Tutaj można znaleźć dużo fragmentów - http://www.objawienia.pl/gabriela/gabriela-spis.html
"Oblicza doskonałości chrześcijańskiej" - praca zbiorowa
Książki z serii "Formacja kapłańska i zakonna" (wydawnictwo księży Marianów) godna uwagi jest pozycja "Jak dobrze jest przebywać razem"
"Szkice do tajemnicy człowieka" o.Mariana Zawady OCD
"Wezwani do życia" o.Dominika Widera OCD (są to zbiory wykładów poświęcone kierownictwu duchowemu)
"Św.Klara w świetle Poverella" o. Cecyliana Niezgody OFM CONV
"Pokój i Dobro - wybór polskiej liryki franciszkańskiej" (do tej książki sięgam chyba najczęściej img/smilies/wink
Wszystkie (bez wyjątku) książki o.Jacka Salija OP. - "Pytania nieobojętne", "Szukającym drogi", "Rozmowy ze św.Augustynem" itd.
"Modlitwa żaby" Anthony de Mello
"Jezus z Nazaretu" Romana Brandstaettera
“Moje przeżycia z duszami czyśćcowymi" Maria Simma http://www.sm.fki.pl/index.php?nr=Maria_Simma
"Życie Jezusa wg objawienia Anny Katarzyny Emmerich" http://www.sm.fki.pl/emmerich.php
"O naśladowaniu Chrystusa" Tomasz a Kempis
"Prawdziwe życie w Bogu" Vasulla  Ryden http://www.voxdomini.com.pl/vass/vasoch.html

img/smilies/big_smile

Ostatnio edytowany przez niepoukładana (2007-03-04 21:00:28)

#28 2007-03-17 21:06:58

nika
Gość

Lloyd C. Douglas "Szata"-myślę że warto...
Krótki opis znalazłam w internecie:
"Szata" to (...) powieść (...) o dziejach rzymskiego trybuna, który otrzymał rozkaz ukrzyżowania Chrystusa. Marcellus, bo tak brzmiało imię oficera rzymskich legionów, wygrał w kości szatę Skazańca, stając się jej właścicielem. Tytułowa "szata"(...)odmieniła jego życie, pomimo wykonania strasznego rozkazu...
Polecam:)

Ostatnio edytowany przez nika (2007-03-17 21:09:34)

#29 2007-03-18 09:10:43

Oleńka
Gość

"Więcej niż cieśla" Josh McDowell
"Więcej niż cieśla" to znakomity, logiczny, błyskotliwy i zwięzły materiał dowodowy, w którym każdy może zmierzyc się z najważniejszym pytaniem: "Kim jest dla ciebie Jezus Chrystus?".

Nie jest to książka reigijna, lecz intelektualne wyzwanie. O niezwykłości tej książki niech świadczy fakt, że na świecie sprzedano już w różnych językach ponad osiem milionów jej egzemplarzy.

Tutaj mozna przeczytać tą ksiązkę->
http://agape.pl/index/?id=58238e9ae2dd3 … c8c1883422

Mały fragment, który bardzo mi sie spodobał:
"Czy Jezus był kłamcą? Philip Schaff, historyk, mówi: "Zeznanie to, jeśli nie jest prawdziwe, musi być albo jawnym bluźnierstwem, albo szaleństwem. Pierwsza hipoteza musi upaść w obliczu moralnej czystości i godności Jezusa, które można znaleźć w każdym Jego słowie i każdym czynie i które są powszechnie uznane. Oszukiwanie samego siebie w sprawie tak doniosłej przez umysł pod każdym względem tak czysty i mądry jest również wykluczone. Jak to jest możliwe, żeby był wizjonerem lub szaleńcem ktoś, kto ani razu nie stracił równowagi umysłu, kto łagodnie przemierzał morze problemów i prześladowań, niczym słońce nad chmurami, kto zawsze dawał najmądrzejszą odpowiedź na podchwytliwe pytania, kto ze spokojem i świadomie zapowiedział własną śmierć na krzyżu, zmartwychwstanie trzeciego dnia, zesłanie Ducha Świętego, założenie Kościoła, zniszczenie Jerozolimy - przepowiednie, które w pełni i bez wyjątku się sprawdziły? Postać tak wyjątkowa, tak pełna, tak całkowicie spójna, tak doskonała, tak ludzka, a jednocześnie będąca tak wysoko ponad wszelką ludzką wielkością, nie może być ani oszustem, ani kimś wymyślonym. Poeta, jak to ktoś mądrze powiedział, musiałby w tym wypadku być wybitniejszy od swojego bohatera. Żeby wymyślić Jezusa, trzeba by większego geniusza niż sam Jezus"

#30 2007-03-18 09:13:52

Oleńka
Gość

A tak na marginesie, Josh McDowell był w zeszłym roku na spotkaniu w Spodku.
"Niezwykłe chwile przeżyło ponad 6 tysięcy młodych osób na ewangelizacji prowadzonej przez Josha McDowella. Koncert Magdy Anioł i Full Power Spirit w „Spodku” został entuzjastycznie przyjęty. Świadectwo Josha miało moc ukazania Jezusa jako Boga. Młodzież modliła się. Wieczór zakończył się wspólnym śpiewaniem „Jezus Chrystus moim Panem jest”.

http://www.josh.pl/ img/smilies/042

Ostatnio edytowany przez Oleńka (2007-03-18 09:14:59)

#31 2007-03-22 18:50:52

(nie)poukładana
Gość

Wczoraj przyszła mi paczka a w niej zamówione książki, przedstawię wam dwie które i wczoraj i dziś trochę poprzeglądałam i wydaje mi się, że są godne polecenia.

Krzyk Eucharystii, czyli o cudach które potwierdzają Cud

Książeczka jest o cudach które związane są z Eucharystią, można przeczytać m.in o cudzie w Rzymie (przepiszę trochę..)

"W 1995 r. niewytłumaczalne fenomeny związane z Eucharystią rozpoczynają się w Wiecznym Mieście. Wiążą się one z życiem włoskiej wizjonerki Marisy Rossi, która od 1971 r. otrzymuje przesłania i znaki od Matki Bożej, wzywającej ludzkość do powrotu do Boga.  W święto Podwyższenia Krzyża 1995 r. Marisa modliła się w kaplicy. Potem podniosła się ze swego inwalidzkiego wózka i pocałowała krzyż, który kapłan zdjąć z ołtarza, Wówczas w boku ukrzyżowanego Zbawiciela pojawiła się Hostia, która spadła na wyciągnięte dłonie mistyczki. Widziało to wielu świadków. Hostia pojawiała się na wyciągniętych Marisy również w 1996 r, podczas objawienia Matki Najświętszej. Cud ten został udokumentowany na fotografiach."

Książkę (a w zasadzie książeczkę) czyta się jednym tchem. Ma niewiele stron więc szybko też niestety jej lektura się kończy.

Trudna Miłość

Nie wiem czy tą książkę można obecnie gdzieś dostać (sama kupuję prawie wszystkie na aukcjach internetowych bo po pierwsze można je dostać za bezcen a po drugie można wyposażyć się w książki których nakład np. już niestety się wyczerpał w księgarniach czy samym wydawnictwie) Książka jest z 1990 r, więc niemal sprzed dwudziestu lat (jednak stan bardzo dobry, to tak od strony technicznej img/smilies/wink )

Trudna miłość mówi nam o św.Bracie Albercie. Opisuje jego młodość, szukanie drogi, sylwetkę duchową, drogę na ołtarze, beatyfikację.. Można też  w niej znaleźć różne Pisma (m.in notatnik rekolekcyjny, pisma urzędowe, do osób świeckich, listy do s.Bernardyny) są też modlitwy i czarno białe zdjęcia na końcu. Książkę przyznaję się otwarłam na środku (nie czytałam od samego początku) i pierwsze co przeczytałam (cytuję):

"[..]W ubogich kazał widzieć Pana Jezusa. Jednego razu siostra przygotowywała posłanie dla biednej. Brat Albert zauważywszy jej niedbalstwo zapytał: "Czy TY byś dała ten siennik Panu Jezusowi?" Z całym przekonaniem mawiał: "Im więcej kto opuszczony, z tym większą miłością służyć mu trzeba, bo samego Pana Jezusa zbolałego w osobie tego ubogiego ratujemy"[..]"

Otwarłam na tym fragmencie który dał mi wiele do myślenia.. Chyba zacznę się na serio starać wykonywać wszystkie moje prace z miłością img/smilies/tongue książkę czytam dalej i poznaje brata Alberta i was też zachęcam do poznania tego świętego img/smilies/teu45 .

#32 2007-03-26 18:31:42

issa
Gość

Polecam książkę "Między decyzją a bramą"
http://www.espe.pl/szczegoly.php?aukcja … 00&pwd

Jest cieniutka i szybko się czyta. Ale myśli się nad nią duuużo dłużej....

Ostatnio edytowany przez issa (2007-03-26 18:33:34)

#33 2007-03-29 20:14:04

issa
Gość

Tym razem coś dla panów: "Pójdź za mną. Informacje o powołaniu kapłańskim i zakonnym"
Do ściągnięcia tutaj:
http://www.mogilacystersi.neostrada.pl/pubp/1k.html

#34 2007-04-02 19:25:19

bepik1
Użytkownik
Imieniny: 6.09
Urodziny: 12.04
Skąd: ''I przyciągnąwszy ŁÓDŹ(my town) do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim''

ksiązeczka- tzn. ''Modlitewnik za wstawiennictwem Jana Pawła II''
autor-ks.Henryk Romicki
Dom wydawniczy ''Rafael''

http://www.rafael.pl/
http://rafael.pl/produkty_view.php?prod_id=296

Jest to bardzo wartościowy modlitewnik.Bogaty w treści,oprócz modlitw , nabożeństw zawiera rowniez modlitwy rocznicowe z życia Jana Pawła II, medytacje nad posługą Papieza,rozmyslanie w sprawach Ojczyzny.....
Ilość stron wynosi 248.

Ostatnio edytowany przez bepik1 (2007-04-02 19:25:43)

'' Ucz mnie, Panie, wypełniać Twoją świętą wolę, znaleźć i ustalić miejsce, gdzie mogę Tobie najlepiej służyć''.
św. Karol Boromeusz.
''Nie bój się, nie lękaj się,Bóg sam wystarczy... ''Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje! ''

#35 2007-04-02 23:16:32

Karola
Gość

Czy ktos z was czytal ksiazke "Byłam w Karmelu"? Podobno bardzo dobra, ale ja niestety(!!) nie mialam okazji. img/smilies/sad
W formie e-booka w internecie znalezc mozna ksiazke byłego franciszkanina, ktory zrezygnowal z zakonu, bo doszewdl do wniosku ze to nie jest jego powolanie, a  z humorem i cieplem opisuje czas np. nowicjatu. Warte przeczytania! Jak znajde link to przesle! Na poczatku myslalam ze to bedzie ksiazka anty-zakon ale wrecz przeciwnie:)

#36 2007-04-03 10:23:53

Oleńka
Gość

Karola, mam ją. Czytałam ją napewno już 3 razy. Może to nie jakieś dzieło literackie, bo napisała to zwykła dziewczyna (Iwona Kowalska), ale szybko się ją czyta - jest ok 60-70 rozdziałów/304 str. Wydawnictwo Misjonarzy Klaretynów, Warszawa 2001.
Cóż mogę powiedzieć: po przeczytaniu jej, duzo więcej dowiedziałam się o Karmelu, zwyczajach, regule itp. Z tego co pamiętam, w czasie nowicjatu musiała opuścić zakon z powodu m.in. zdrowotnych. Książka podobała mi się a czytając ją można przenieść się za mury klasztoru, do Karmelu.
Ta książka to momentami wstrząsające świadectwo wiary i zwątpienia, potęgi ducha i słabości ciała... Świadectwo szczere aż do bólu, który pojawia się zawsze wtedy, kiedy przychodzi nam złożyć w ofierze nasze kochane "ja" ...

#37 2007-04-03 19:20:26

(nie)poukładana
Gość

"Mój Chrystus Połamany" Ramóna Cué Romano Si. Polecam img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez niepoukładana (2007-04-03 19:21:12)

#38 2007-04-04 17:49:58

basieńka
Gość

a ja polecam "Alchemika"  Paulo Coelho img/smilies/smile

#39 2007-04-04 18:59:10

(nie)poukładana
Gość

basieńka napisał(a):

a ja polecam "Alchemika"  Paulo Coelho img/smilies/smile

Ja z kolei nie polecam.
Czytałam chyba wszystkie dostępne na polskim rynku książki Coelho (zaczynając od Alchemika -oj był to wtedy wielki "hicior" jak dostałam tę książkę-, Weronika postanawia umrzeć, Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam, Jedenaście minut, Piąta Góra.. kończąc na Zahirze.) byłam tymi książkami zachwycona, czytając pierwszy raz, potem zaczęłam się w nie wgłębiać. (W zasadzie za pierwszym razem zawsze książkę chłonę w czasie "jednego posiedzenia" i większośc  w niej mi się podoba, dopiero gdy wracam do tej samej pozycji coś zaczyna mi nie pasować, przystaję przy konkretnych fragmentach, analizuję.. i zgadzam się w 100% z wypowiedziami (niekoniecznie przychylnymi np. -> ps. http://www.opoka.org.pl/biblioteka/V/VS … oelho.html) jakie można znaleźć w necie (na portalu katolik, opoka, wiara..) na temat pana Coelho i jego książek. Oczywiście każdy sobie sam wyrabia zdanie na temat danej książki, ja tylko powtórzę, że nie zachwycam się Jego twórczością tak jak dawniej. Poszczególne fragmenty może są fajne, ale całość? Hm.. nie bardzo. Jesli już miałabym polecać coś z jego twórczości to Wojownika Światła, chociaż też do tej ksiązki podchodzę z dystansem img/smilies/wink
Pozdrawiam img/smilies/big_smile

#40 2007-04-19 09:09:58

Oleńka
Gość

A ja polecam DZIEJE DUSZY img/smilies/cool img/smilies/142

Tu macie wprowadzenie do Dziejów... -> http://karmel.pl/carmelitana/wprowadzenie/tereska1.html

#41 2007-04-20 16:40:17

basieńka
Gość

niepoukładana,
wadomo - nie wszystkim wszytko się podoba... mnie też nie wszytkie fragmenty się podobają, nie tylko w "alchemiku", czasem miałam wrażnie, że Coelho jakoś przeczy sam sobie, gdzieś fragmenty Ewangelii, a zaraz jakieś totalnie niezgodne z Ewangelią wypowiedzi...
mnie "alchemika" polecił pewien ksiądz i jakoś tak sięgnęłam... img/smilies/wink i muszę przyznać, ze... po przeczytaniu go POWAŻNIE zaczęłam się zastanawiac nad drogą swego życia... i że może właśnie w zakonie jest moje miejsce... img/smilies/smile
pozdrawiam gorąco!! img/smilies/big_smile

Ostatnio edytowany przez basieńka (2007-04-20 16:46:29)

#42 2007-04-28 20:19:52

bepik1
Użytkownik
Skąd: ''I przyciągnąwszy ŁÓDŹ(my town) do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim''

'' Ucz mnie, Panie, wypełniać Twoją świętą wolę, znaleźć i ustalić miejsce, gdzie mogę Tobie najlepiej służyć''.
św. Karol Boromeusz.
''Nie bój się, nie lękaj się,Bóg sam wystarczy... ''Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje! ''

#43 2007-04-29 10:06:30

bepik1
Użytkownik

Powołani o powołaniu :

http://www.archidiecezja.lodz.pl/niedzi … rona1.html

"Nie bój się. (...) zostawili wszystko i poszli za Nim". Trwając na modlitwie, mimo lęku, pragnę oddać wszystko i pójść za Chrystusem.''

"Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie" (Łk 21, 36). Pan wysłuchuje nas, kiedy się do Niego modlimy w czasie Eucharystii, nauki, w czasie pracy, gdy dziękujemy Bogu za otrzymane łaski i prosimy o nowe. Na modlitwie rozpoznajemy własne powołanie do życia.''

- Czym jest powołanie?
Jezus: "to potok wytryskający źródłem
ze skały górskiej, na której zbudowany jest Kościół.
Wody Jego wciąż dążą
Do oceanu Jego miłości.
I nawet gdy zmienią swój bieg
zawsze połączą się ze mną...".

''

św. Karol Boromeusz.

#44 2007-04-29 10:34:08

Oleńka
Gość

Super ! Gdzie Ty to znalazłaś ? img/smilies/wink
"Jeżeli i Ty, młody człowieku, jesteś gotów pójść za Chrystusem, nie wahaj się dłużej!"
"Człowiek pragnie miłości, miłości Boga, który przychodzi do nas w człowieku. Jesteśmy stworzeni do miłości, dlatego nie lękajmy się jej oddać bez granic i nieść ją wszystkim." ... itd

#45 2007-04-29 11:01:51

bepik1
Użytkownik

Ps. odpowiedź.
Znalazłam szperając po stronie mej archidiecezji.Nagłowek od razu wpadł mi w oko-
''Powolani o powolaniu '', tym bardziej , że jedna z wypowiedzi  jest mego wikarego, a druga ks.który kiedys mnie uczył img/smilies/smile
Każdy fragment mnie ujmuję, więc się dzielę img/smilies/smile)

Ostatnio edytowany przez bepik1 (2007-04-29 11:02:16)

św. Karol Boromeusz.

#46 2007-04-29 14:15:54

bepik1
Użytkownik

Benedykt XVI na 44. Światowy Dzień Modlitw o Powołania

http://info.wiara.pl/index.php?grupa=4& … 1177424945

św. Karol Boromeusz.

#47 2007-04-29 22:04:32

Sługa
Gość

Ja mam pytanko. Niedawno ktoś polecł mi książkę pt. "Poemat Boga - Człowieka" - Maria Valtorta

Czy ktoś może ją czytał????
Napisała ją mistyczka, chcę ją kupić i przeczytać ale naszły mnie ostatnio pytania czy to co tam jest to wyobrażenie samej autorki czy pręczej objawienie, że tak naprawdę było?
Słyszałam że miała wizje - chyba w śnie - i oglądała życie Jezusa jakby z boku, przypatrując się wszystkiemu
Pytam z przezorności img/smilies/smile

#48 2007-05-01 11:01:06

Keharitomene
Gość

Tak, czytałam możesz śmiało zabrać sie do lektury bardzo zresztą obszernej. Są to opisane doświadczenia mistyczne, w których nic nie ma sprzecznego z nauka Kościoła. Pozdrawiam. img/smilies/smile

#49 2007-05-01 11:17:48

(nie)poukładana
Gość

Sługa - http://www.voxdomini.com.pl/of_ks/vd-vlt.html
tu sie dowiesz więcej o autorce i "Poemacie.." img/smilies/big_smile
Pozdrawiam!

#50 2007-05-01 20:18:54

Sługa
Gość

Ślicznie dziękuję :********

Ksążka naprawdę wydała mi się interesująca, a ostatnio mało czytam img/smilies/wink

Stopka forum