'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#51 2007-05-01 23:53:35

Karola
Gość

Re: Polecam!

Louis de Wohl "Święty Franciszek z Asyżu"
Przystępnie napisana, bardzo ciekawa no i sama postać św. Franciszka zachęca do przeczytania img/smilies/smile
To chyba dzięki tej książce dopiero prawdziwie poznałam św. Franciszka. Poznałam i pokochałam.
Naprawdę polecam!

Jak jest napisane na okładce: "...w sposób niezwykle interesujący i wzruszający przedstawia życie św. Franciszka." 100% prawdy img/smilies/wink

Dziękuję Basi za przesłanie książki img/smilies/smile Czekam kiedy zaczniesz sie udzielać na forum img/smilies/tongue

#52 2007-05-08 22:26:06

grzesiek
Gość

witam wszystkich poszukujących drogi

polecam następujące książki:

"Boże wezwanie. Rozpoznawanie powołania" Philippe Madre (wyd. eSPe, 156 s.), autor to diakon stały, maż i ojciec, doktor medycyny, członek Wspólnoty Błogosławieństw, prowadzi rekolekcje o rozeznawaniu powołania

"Ojcze, Tobie zawierzam" o. Wilfred Stinissen OCD, (wyd. "M", 110 s.), autorem jest belgijski zakonnik, przeor Karmelu w Szwecji, rekolekcjonista i kierownik duchowy

"Jak szukać i znajdować wolę Bożą" o. Józef Augustyn SJ, tego autora chyba nie trzeba przedstawiać

pozdrawiam i życzę owocnej lektury

z modlitwą
Grzesiek

#53 2007-05-10 15:06:23

Magda19
Moderator
Imieniny:
Urodziny:

Ja może nie na temat ale polecam książkę "Oskar i Pani Róża" jest ona doprawdy piękna i wzruszająca img/smilies/smile

"Pan - Mistrz Miłości - jest zazdrosnym kochankiem, który żąda od nas wszystkiego co posiadamy, całej naszej miłości. Czeka byśmy Mu ofiarowali to co mamy i poszli drogą, którą dla każdego z nas wyznaczył" (św Josemaria Escriva)

"Pamiętaj o tym dobrze i zawsze: choć czasami może ci się wydawać, że wszystko się wali - nic się nie wali, bo Bóg nie przegrywa bitew."  Św. Josemaría Escrivá

#54 2007-05-10 18:37:41

piotrk
Gość

polecam książkę "Nicky Cruz opowiada",opowiada ona historię przywódcy gangu z Nowego Jorku ,który się nawrócił...książka jest świadectwem autora...

przymierzam się też do przeczytania książki pastora ,który nawrócił Nick'ego czyli Dawida Wilkersona ,książka ma tytuł "Krzyż i sztylet"

#55 2007-05-11 10:34:56

Magda19
Moderator
Imieniny:
Urodziny:

Ja jeszcze chciałam polecić wam książkę amerykańskiego ksiedza Normana Vincenta Peale " Możęsz jeśli myślisz, żę możesz "img/smilies/big_smile Bardzo ciekawa, lubię ją czytac img/smilies/smile

"Pan - Mistrz Miłości - jest zazdrosnym kochankiem, który żąda od nas wszystkiego co posiadamy, całej naszej miłości. Czeka byśmy Mu ofiarowali to co mamy i poszli drogą, którą dla każdego z nas wyznaczył" (św Josemaria Escriva)

"Pamiętaj o tym dobrze i zawsze: choć czasami może ci się wydawać, że wszystko się wali - nic się nie wali, bo Bóg nie przegrywa bitew."  Św. Josemaría Escrivá

#56 2007-05-11 14:59:51

omyk
Gość

Zranionego Pasterza jest genialna

#57 2007-05-18 05:40:21

kasia21
Gość

Zraniony Pasterz poruszy każdym sercem i można ją czytać wiele,wiele razy zawsze znajdziemy coś dla siebie

#58 2007-05-19 13:28:21

s.Joannes
Gość

A ja polecam Wam książkę Paulo Coehlo "Piąta góra"... (ocen na temat autora). Książka jest fantastyczna, osnuta na wydarzeniach biblijnych, pokazuje zmagania Eliasza z Bożymi drogami... To prawdziwa walka duchowa... wbrew sobie, wszystkiemu...
I zwycięża Bóg i przychodzi po trudach pokój i szczęście...

#59 2007-05-19 13:40:02

Magda19
Moderator
Imieniny:
Urodziny:

U nas na tych rekolekcjach wielkopostynych ksiadz rekolekcjonista powiedział, ze ze wszytkich ksiązek absolutnym bestsellerem jest Pismo Św które sprzedaje sie w polsce w il 44 mln img/smilies/cool

#60 2007-05-19 13:44:09

Karola
Gość

Pewnie, że najlepsza Książka img/smilies/smile Codziennie czymś innym mnie zachwyca img/smilies/smile

#61 2007-05-19 13:47:43

s.Joannes
Gość

Zgadza się! wszystko inne to nieudolny komentarz do Pisma św.
"Kto nie zna Pisma św. - nie zna Chrystusa", a żeby pokochać trzeba poznania!

#62 2007-05-20 18:36:56

Karola
Gość

http://www.granice.pl/pdf/ksiazka.pdf
Dlaczego nie zostałem Kardynałem?
Książka napisana pod wpływem programów telewizyjnych i artykułów prasowych, poświęconych zakonnym i seminaryjnym patologiom, jest przede wszystkim swiadectwem o normalności Kościoła. Adam Maniura, eks - kleryk w Zakonie Braci Mniejszych Kapucynów, ukazuje 5 lat swego życia we Wspólnocie. Opisuje zakonne obyczaje, uroczystości, tryb studiów, dzień powszedni, a nade wszystko - ludzi. Autor obala bardzo wiele stereotypów, zwiazanych z powszechnym wyobrażeniem o życiu zakonnym. W jego ujęciu zakonnicy nie są postaciami rodem ze średniowiecznej hagiografii. Przepełnione poczuciem humoru, lekkie, spójne zdania sprawiają, że całość czyta się szybko i przyjemnie. Ważne, że swe spostrzeżenia autor przeplata zabawnymi, choć czasem - rubasznymi anegdotami, co zdecydowanie ubarwia narrację. Szybkie tempo jej prowadzenia jest dodatkowym atutem książki.

Bardzo fajna ksiażka, faktycznie szybko sie czyta, jedynym jej minusem jest to ze jest troche "przeslodzona". img/smilies/wink
img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez Karola (2007-05-20 18:37:43)

#63 2007-05-28 12:28:25

omyk
Gość

to ja jesczsze polecam
"żółty zeszyt" Tereski
"mój Chrystus połamany" nie pamiętam autora

#64 2007-05-28 17:36:48

Jantoska
Gość

Nie wiem czy ktoś polecał już "Rękopisy autobiograficzne" św. Tereski od Dz. Jezus. Książka wydana została nakładem Wydawnictwa Karmelitów Bosych. Oto opis:
W niniejszym wydaniu czytelnik znajdzie rzeczywisty tekst zeszytów Teresy, opublikowany w Polsce po raz pierwszy! Nosi tytuł Rękopisów autobiograficznych, dla odróżnienia od dotychczasowych Dziejów duszy, które były wersją przetworzoną przez matkę Agnieszkę od Jezusa. Nowy przekład oraz nowe, bogate przypisy pozwalają dotrzeć do Teresy prawdziwszej, dalekiej od obrazu czułostkowej "Tereni" jaki dotąd był rozpowszechniony. Ona sama mówiła: "Nie znacie mnie takiej, jaką jestem..." Mamy nadzieję, że to wydanie będzie w życiu niejednego czytelnika początkiem - lub okazją do pogłębienia - trwałej z Nią przyjaźni.

#65 2007-05-28 19:50:51

Olusia
Gość

JA ostatnio przeczytałam swietna i umacniająca w modlitwie,że tak powiem ksiązke ,a mianowicie  "Modlitwa źródło życia" Salvatore'a Tumino. Gorąco polecam img/smilies/big_smile img/smilies/big_smile Teraz jestem w trakcie czytania "Kwiatków Sw Franciszka" img/smilies/tongue i tez fajna zdaje się być !

#66 2007-06-21 20:54:32

zielona
Gość

Mili moi! Książki moim zdaniem godne polecenia to:

• •  Dialog jako droga duchowości w małżeństwie i nie tylko Grzybowski Jerzy - To jest naprawdę książka nie tylko dla małżonków. Polecam każdemu. Dialog można (a nawet powinno się) wykorzystać do modlitwy, czytania PŚ.

• •  Opowiesci z Narnii Clive Staples Lewis

• •  Władca pierścieni J. R. R. Tolkien

• •  Listy starego diabła do młodego Clive Staples Lewis - Znakomita analiza kuszenia diabelskiego,napisana przystepnym językiem z głęboką znajomością teologii. Czyta się ją jak powieść, ale często trzeba się zatrzymać i zamyślić nad własnym życiem, nad własnmi wyborami.

• •  Kościół dla średniozaawansowanych Szymon Hołownia - Z humorem, ale kompetentnie. Uczy dystansu. img/smilies/smile

• •  Płeć i uświadomienie. Rady lekarza dla rodziców i katechetów. Kinga Wiśniewska-Roszkowska - Nieduża, mądrze napisana książka, poruszająca problemy bardzo ważne - m. in. kiedy, jak i dlaczego w czasie katechezy mówić dzieciom o "tych" sprawach. Bardzo konkretna, życiowa.

• •  Emilka z Księżycowego Nowiu Lucy Maud Montgomery - A co tam, niech jej będzie img/smilies/smile. To książka mojego dzieciństwa, do której ciągle wracam. Dużo lepsza niż "Ania z Zielonego Wzgórza".

• Starałam się wybrać takie, które nie padły w tym wątku wcześniej.

#67 2007-07-02 18:23:46

latka
    Gość

Polecam świetną ksiązkę napisaną przez bp.Antoniego Długosza ,, Służyć z radością,, są tam głębokie słowa biskupa, którego mogłam osobiście poznać...

#68 2007-07-02 20:02:11

ale-czemu
    Użytkownik
    Imieniny:
    Urodziny:

Polecam wszystkie części ksiązek pt. e-maile od Pana Boga. WARTO naprawde

Jeżeli nie masz siły nieść Krzyża, to GO chociaż ciągnij za sobą.
    Jeżeli nawet nie masz siły Go ciągnąć i iść, to usiądź przy Nim.
    A jeżeli nawet na to nie masz siły - to połóż na Nim głowę i zaśnij...Odpocznij.
    Więcej nic nie musisz.

#69 2007-07-03 23:40:12

natalina
    Gość

Polecam ,,Świadectwo'' Kard.Dziwisza. Gdy ją czytałam, łeska w oku mi się pojawiła.

Ostatnio edytowany przez natalina (2007-07-03 23:41:40)

#70 2007-07-03 23:46:51

natalina
    Gość

bardzo ciekawa jest - Randall Sullivan  ,,Śladem objawień maryjnych''
    A oto opis:
    W ciasnej przyczepie kempingowej, gdzieś w północno-wschodnim Oregonie, młoda kobieta ujrzała pewnego dnia Dziewicę Maryję na tle landszaftu wiszącego na ścianie jej sypialenki. Miejscowa parafia odniosła się do „objawienia” sceptycznie, w końcu jednak tamtejszy biskup zarządził stosowne dochodzenie. Dziennikarz Randall Sullivan, zaintrygowany procedurą takiego dochodzenia, podjął się przeprowadzenia serii wywiadów z teologami, historykami i postulatorami Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w Watykanie, do których należy orzekanie o prawdziwości lub nieprawdziwości objawień. Autor określił to „szpiegowaniem Boga”.
    Sullivan nie mógł wiedzieć, że śledztwo zaprowadzi go z Watykanu do małej wioski Medjugorie w Bośni i Hercegowinie, gdzie Maryja od lat ukazuje się szóstce wizjonerów. Wśród galerii typów ludzkich przedstawionych przez autora, wierzących, sceptyków i odstępców, znajdziemy franciszkanina o. Slavka Barbaricia - kapłana o wielkim sercu, intelektualistę, uznawanego za „kierownika duchowego” wizjonerów. Także legendarnego o. Benedicta Groeschela, który w Ameryce jest uznanym ekspertem od wszelkich zjawisk nadprzyrodzonych czy choćby tylko niezwykłych. Śledztwo Sullivana nabiera stopniowo coraz bardziej osobistego charakteru, prowadząc go z watykańskich korytarzy, gdzie do licznego grona osób pozytywnie odnoszących się do objawień w Medjugorie zalicza się także Jan Paweł II, przez chorwacką wioskę do Scottsdale w Arizonie - miejsca największych i najbardziej kontrowersyjnych objawień Dziewicy Maryi w Ameryce Północnej: apokaliptycznych przepowiedni, rzekomych fałszerstw i poszukiwań prawdziwej teofanii, czyli namacalnego kontaktu z Bogiem. Książka Sullivana to trzymający w napięciu zapis dziennikarskiego śledztwa, którego przedmiotem są objawienia Maryi w różnych miejscach świata oraz poglądy zajmujących się nimi ekspertów. Stanowi również śmiałą próbę wniknięcia w istotę tego, co w dzisiejszym świecie określa się mianem cudów.

#71 2007-07-15 22:26:01

samuela
    Gość

ks. Tadeusz Dajczer - "Rozważania o wierze" - rewelacja! Jeden z największych teologów polskich. No i... No i ojciec duchowy Ruchu Rodzin Nazaretańskich img/smilies/big_smile img/smilies/big_smile img/smilies/big_smile --> http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TS … ra_00.html

#72 2007-07-15 22:38:05

Gosc
    Gość

samuela napisał(a):

ks. Tadeusz Dajczer - "Rozważania o wierze" - rewelacja! Jeden z największych teologów polskich. No i... No i ojciec duchowy Ruchu Rodzin Nazaretańskich img/smilies/big_smile img/smilies/big_smile img/smilies/big_smile --> http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TS … ra_00.html

to klasyka:) zdecydowanie obowiązkowo!

#73 2007-07-24 23:59:55

natalina
    Gość

Dar gwiazdy Akabar
    Zuzanna Gadomska

Na ostatnich wczasach, kupiłam na kiermaszu książkę "Dar gwiazdy Akabar" Oga Mandino. Jest to opowieść o lapońskim chłopcu, który oddał życie, by ofiarować ludziom przesłanie prawdy, miłości i wiary.

Chłopiec schwytał gwiazdę, b pragnął, by światło i ciepło spłynęły na niego i jego siostrę w czasie nadchodzącej straszliwej burzy. Gwiazda obdarzyła go przesłaniem, mającym znaczenie dla wszystkich, którzy chcą zmienić swe życie na lepsze. Cytuję fragment: "Trwaj w Bogu i podążaj spokojnie swoją drogą do wieczności, z miłością i uśmiechem. Kiedy odejdziesz, wszyscy powiedzą, że twoim dziedzictwem jest lepszy świat niż ten, który zastałeś.". Dodatkowy plus to to, że książka ma tylko 142 strony, co może przekona też tych, którzy nie przepadają za książkami
    Fragment książki:

Odwróć się od tłumu i jego bezwartościowych dążeń do sławy i złota. Nigdy nie oglądaj się za siebie, kiedy zamykasz drzwi za żałosnym zgiełkiem zachłanności i ambicji. Otrzyj łzy porażki i niepowodzeń. Odłóż na bok twoje ciężkie brzemię i odpocznij, aż twoje serce się uspokoi. Zachowaj wewnętrzny spokój. Nie lękaj się. Nic nie może cię tutaj zranić z wyjątkiem ciebie samego. Rób to, czego się boisz robić i z dumą pielęgnuj takie zwycięstwa.

Skup swoją energię. Być wszędzie to znaczy być nigdzie. Bądź zazdrosny o swój czas, ponieważ jest on twoim najcenniejszym skarbem. Poddawaj rewizji swoje cele. Zanim opanuje cię przemożne pragnienie, żeby coś osiągnąć, sprawdź, czy są szczęśliwi ci, którzy mają już przedmiot twojego pożądania. Porzuć nierealne marzenia i wykonaj do końca aktualne zadania choćby było to dla ciebie przykre.

Źródłem wszystkich wielkich osiągnięć jest praca i oczekiwanie. Bądź cierpliwy. Boże odwlekanie decyzji nie oznacza Bożej odmowy. Nie rezygnuj. Bądź wytrwały. To co zasiejesz; dobro czy zło; będzie twoim plonem.

Nigdy nie obciążaj winą innych za twoją sytuację. Jesteś, kim jesteś tylko z własnego wyboru.

Zajmij się ważniejszymi sprawami niż transportowaniem złota do twojego grobu.

Dziękuj za twoje porażki, nigdy by cię nie spotkały, gdybyś ich nie potrzebował. Zawsze ucz się od innych. Ten, kto uczy sam siebie, głupca ma za nauczyciela. Bądź ostrożny. Nie przeciążaj swojego sumienia, wszak życie ma tam źródło.

Unikaj chwalenia się. Jeżeli widzisz w sobie coś, co napełnia cię dumą, popatrz na to uważniej, a dojdziesz do wniosku, że masz więcej niż wystarczające powody do pokory.

Kochaj każdego, nawet tego, kto cię odrzuca, ponieważ nienawiść jest luksusem, na który nie możesz sobie pozwolić.

Pracuj każdego dnia, jak gdyby to był twój pierwszy. Szukaj tych, którzy są w potrzebie. Naucz się, że ten, kto daje jedną ręka, będzie zbierał obiema.

Bądź dobrej myśli. Nade wszystko pamiętaj, że trzeba bardzo mało, aby twoje życie było szczęśliwe.

PATRZ WYŻEJ, SIĘGAJ DALEJ

Trwaj w Bogu i podążaj spokojnie swoją drogą do wieczności z miłością i uśmiechem. A kiedy odejdziesz wszyscy powiedzą, że twoim dziedzictwem jest lepszy świat niż ten, który zastałeś.

Serdecznie polecam tę książkę img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez natalina (2007-07-25 00:01:54)

#74 2007-08-23 16:08:06

Karola
    Gość

"Naśladowanie Chrystusa" (róźnie tłumaczony tytuł) Tomasz á Kempis

Dopiero zaczęłam, przeczytałam około 40 stron, ale szczerze polecam. Nie jest może to jakaś lekka książeczka, ale taki bardziej..podręcznik (wydaje mi sie, że każdy zakonnik powinien ja przeczytać i zastosować img/smilies/smile). jak narazie-bardzo polecam ( W znajomym Zgromadzeniu tą książke otrzymuje się w dniu przyjęciu do postulatu, moim zdaniem naprawde warto więc zainwestować parę złotych-ja zapłaciłam 15 złotych za takie nawet ładne wydanie w twardej oprawie)).

Książka, która od późnego Średniowiecza cieszy się niesłabnącym powodzeniem w całym (nie tylko chrześcijańskim) świecie, ustępując liczbą wydań tylko Pismu świętemu. Choć napisana przede wszystkim na użytek mnichów, głębią rozważań i spostrzeżeń łatwo "dzieli się" ze współczesnymi, również dzięki temu, iż jest to wydanie najnowsze i uwspółcześnione językowo. Książeczka ta warta jest polecenia dla każdej rodziny katolickiej. http://www.kul.lublin.pl/ksiegarnia/autor/akempis.html

#75 2007-08-24 00:39:39

luckoradversity
    Gość

Książka pt"Wielkie wezwanie serca Jezusa do narodu polskiego"w tej książce opisana jest postać Rozalii Celakówny cudowna postać:) ,  a książka bardzo ciekawa.

Stopka forum