'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2008-09-04 20:02:44

stgmka
Gość

Nowenna pompejańska

A wiec jesli chodzi o nowenne to dokladnie napisze jak sie odmawia a wiec:
*dzien w  ktorym zaczynamy nowenne zaznaczamy w kalendarzu
* nowenna pompejanska trwa 54 dni przez wszystkie dni odmawiamy trzy czesci rozanca Swietego mozna odmawiac 4 z tajemnica SWiatla
* przed rozpoczeciem trzech czesci rozanca mowimy "TEn rozaniec odmawiam na twoja czesc Krolowo Rozanca Swietego" i dodajemy na samym poczatku intencje
* przez 27 dni odmawiamy czesc blagalna nowenny pompejanskiej i codziennie po ukonczeniu trzech (ew. 4) czesci rozanca odmawiamy modlitwe:
Pomnij o milosierna Panno Rozancowa z Pompei jako nigdy jeszcze nie slyszano aby ktokolwiek z czcicieli Twoich z Rozancem Twoimpomocy  Twej wzywajacy mialby byc przez Ciebie opuszczony. Acg nie gardz prosba moja o Matko Slowa Przedwiecznego ale przez SWiety Twoj rozaniec i przez upodobanie jakie okazujesz dla Twej swiatyni w Pompei wysluchaj mnie dobrotliwie Amen
*przez pozostale 27 dni odmawiamy czesc dziekczynna nowenny pompejanskiej po ukonczeniu trzech (ew.4) czesci Rozanca odmawiamy:
Coz Ci dac moge o Krolowo pelna milosci? Moje cale zycie poswiecam Tobie ile mi sil starczy bede rozszerzal/a czesc Twoja o Dziewico Rozanca Sw w Pompei bo gdy Twej pomocy wezwalem/am nawiedzila mnie laska Boza. Wszedzie bede opowiadal/a o milosierdziu ktore mi wyswiadczylas o ile zdolam bede rozszerzal nabozenstwo do Rozanca Sw wszystkim glosic bede jak dobrotliwie obeszlas sie z mna aby i niegodni taj jak i ja , grzesznicy z zaufaniem do Ciebie sie udawali. O gdyby caly swiat wiedzial ze jestes Dobra , jaka masz litosc nad cierpiacymi wszystkie stworzenia uciekalyby sie do Ciebie Amen
*Kazda czesc rozanca sw konczymy " Krolowo rozanca SWietego modl sie za nami"

A teraz sproboje troche o historii tej nowenny.
A wiec zaczelo sie od obrazu z wizerunkiem Maryi Rozancowej ktory do Pompei zostal sprowadzony dzieki blogoslawionemu Bartolo Longo nazwal go " Narzedziem do realizacji jednego z najwiekszych zamierzen Bozego Milosierdzia" Obraz ten slynie cudami i laskami od 1876 r.
"Nie ma duszy chrzescijanskiej ktora nie znalazlaby w nim schronienia w trudnych momentach, klopotach i niepokojach; ukojenia dla rozdartej rany czy bolu ktory wstrzasa; w chwili nadzieji w udrece"/G.Leone/
Najswietsza Panna Pompejanska po kilka razy pouczala swoich czcicieli co maja uczynic aby mogli odebrac laski na ktorych im zalezalo. Znanym jest fakt ukazania sie Matki Bozej nieuleczalnie chorej z Neapolu Fortunatynie Agrelli (lat 21) do ktorej powiedziala:
"Kazdym razem gdy chcesz uzyskac ode mnie jakas laske, odpraw na czesc moja trzy nowenny blagalne, odmawiajac 15 tajemnic Rozanca, a potem trzy nowenny dziekczynne"
Fortunatyna Agelli zostala cudownie uzdrowiona. Byl to poczatek nabozenstwa.
Modlac sie nowenne upraszamy laski potrzebne dla rozwiazania spraw trudnych i beznadziejnych.

Te swiadectwo gdzies mi sie zgubilo wiec sproboje wlasnymi slowami:
To bylo kilka lat temu w Debowcu matka urodzila dziecko w 27 tygodniu ciazy, w skali apgara dostalo 1 punkt do tego doszla ogolna infekcja lekarze rozkladali rece z bezradnosci potrzebny byl zabieg na serduszku w klinice w Opolu. Matka kilka dni po urodzeniu zaczela odmawiac nowenne wraz z rodzina w sumie chyba 4 osoby. Po ukonczeniu czesci blagalnej nastapila niespodziewany zwrot, zabieg sie udal, po ukonczeniu drugiej czesci dziekczynnej wszystko bylo juz dobrze.

I jeszcze znalazlam takie swiadectwo w internecie na stronie tygodnika "Niedzieli"

Dorota z Kanady napisała do nas: „Mieszkamy daleko poza granicami Polski, na emigracji. Często borykamy się na obczyźnie z różnymi problemami. W małym miasteczku, w którym mieszkaliśmy przez kilka lat, nie można było znaleźć pracy. Mąż jako jedyny żywiciel czteroosobowej rodziny dojeżdżał codziennie do pracy prawie 80 km. Po 2 latach okazało się, że firma, w której zatrudniony był mąż, upada. Byliśmy zatroskani. Był to rok 2003, akurat miesiąc wcześniej przeczytałam w kwartalniku «Nadzieja i Życie» Apostolstwa Dobrej Śmierci o Nowennie Pompejańskiej. W tej tragicznej dla nas sytuacji uchwyciłam się tej Nowenny i zaczęłam gorliwie ją odmawiać.
Wkrótce wszyscy pracownicy firmy zostali zwolnieni. Mąż zaraz pojechał do innych odległych miast w poszukiwaniu pracy, ja w tym czasie byłam w domu z dziećmi i odmawiałam Nowennę, błagając Niebo o pomoc.
W pewnym momencie w domu zadzwonił telefon. Nieznajomy głos w słuchawce zapytał mnie: «Czy pani mąż chciałby pracować dla mojej firmy?». Byłam zaskoczona tym telefonem. W efekcie mąż po kilku dniach był już zatrudniony w firmie tej osoby, która do nas zadzwoniła. To było nadzwyczajne, bo znalezienie pracy w naszym mieście graniczyło z cudem. Mąż nie musiał już dojeżdżać do innych miast. Zatem o skuteczności tej Nowenny przekonałam się bardzo szybko i wiem, że jest to «Nowenna nie do odparcia»

Ostatnio edytowany przez stgmka (2008-09-05 07:43:06)

#2 2009-08-31 20:37:56

annuarita_1
Użytkownik
Imieniny: 27 sierpień
Urodziny: 19.01

Re: Nowenna pompejańska

Skuteczna Nowenna do Matki Boskiej Pompejańskiej

Jest najsilniejszą drogą modlitwy do Maryi.

Najświętsza Panna Pompejańska raczyła po kilka razy pouczać swoich czcicieli , co mają czynić , aby mogli odebrać łaski na których im zależało.

I tak znany jest fakt ukazania się Matki Bożej nieuleczalnie chorej z Neapolu P. Fortunatynie Agrelli { lat 21 } , do której powiedziała „Każdym razem gdy chcesz uzyskać ode mnie jakąś łaskę , odpraw na cześć moją trzy nowenny błagalne , odmawiając 15 tajemnic mojego Różańca , a potem odpraw 3 nowenny dziękczynne” Fortunatyna Agrelli została cudownie uzdrowiona. Był to początek nabożeństwa , które polegało na odmawianiu całego Różańca Świętego przez 54 dni , zwanego „ Nowenną nie do odparcia”. Obraz Matki Boskiej w Dolinie Pompejańskiej słynie cudami i łaskami od r.1876. W r.1890 nastąpiło uroczyste uznanie cudów zdziałanych za przyczyną Matki Boskiej Pompejańskiej przez papieża Leona XIII . Twórcą bazyliki , dzieł i nowego miasta Pompei jest bł. Bartolo Longo ( Bartłomiej Longo) , który ukochał Maryję synowską miłością i rozpowszechnił do niej nabożeństwo przez odmawianie Różańca Świętego .

Do tej pory nie znany jest fakt , aby choć jedna osoba nie została obdarzona łaskami o które prosi po odmówieniu z wiarą tej nowenny Pompejańskiej .

"Jak odprawiać Nowennę Pompejańską - rady praktyczne:
1. Dzień w którym rozpoczynamy nowennę Pompejańską zaznaczamy w kalendarzu.
2. Nowenna Pompejańska trwa 54 dni. Każdego dnia przez te 54 dni odmawiamy dawne trzy części Różańca      Świętego (radosną, bolesną i chwalebną). Jeśli ktoś chce, może odmawiać cztery części - z Tajemnicami     Światła
3. Przed rozpoczęciem każdej z wszystkich trzech części Różańca Św. wymieniamy najpierw intencję (krótko i     zwięźle i tylko jedną intencję), a następnie mówimy:
    "Ten Różaniec odmawiam na Twoją cześć Królowo Różańca Świętego"
4. Przez 27 dni odmawiamy tak zwaną część błagalną nowenny Pompejańskiej i codziennie, po ukończeniu każdej      części Różańca Św. odmawiamy następującą modlitwę:

"Pomnij o miłosierna Panno Różańcowa z Pompei, jako nigdy jeszcze nie słyszano, aby ktokolwiek z     czcicieli Twoich, z Różańcem Twoim, pomocy Twej wzywający, miał być przez Ciebie opuszczony. Ach,     nie gardź prośbą moją o Matko Słowa Przedwiecznego, ale przez święty Twój Różaniec i przez     upodobanie jakie okazujesz dla Twej świątyni w Pompei wysłuchaj mnie dobrotliwie. Amen."

5. Przez pozostałe 27 dni odmawiamy tak zwaną część dziękczynną nowenny Pompejańskiej i codziennie, po     ukończeniu każdej z trzech części Różańca Świętego odmawiamy następującą modlitwę:

"Cóż Ci dać mogę o Królowo pełna miłości? Moje całe życie poświęcam Tobie - ile mi sił starczy będę      rozszerzać cześć Twoją o Dziewico Różańca Świętego w Pompei, bo gdy Twej pomocy wezwałam/em,      nawiedziła mnie łaska Boża. Wszędzie będę opowiadać o miłosierdziu, które mi wyświadczyłaś; o ile      zdołam będę rozszerzać nabożeństwo do Różańca Świętego, wszystkim głosić będę jak dobrotliwie      obeszłaś się ze mną, aby i niegodni, tak jak i ja, grzesznicy, z zaufaniem do Ciebie się udawali. O,      gdyby cały świat wiedział jak jesteś dobrą, jaką masz litość nad cierpiącymi, wszystkie stworzenia      uciekałyby się do Ciebie. Amen."

6. Niezależnie od modlitw końcowych, zapisanych w punktach 4 i 5 niniejszych "rad praktycznych" każdą z trzech     części Różańca Św. (np. chwalebną) kończymy (bezpośrednio po jej odmówieniu ) trzykrotnym westchnienie do     Matki Bożej:
    "KRÓLOWO RÓŻAŃCA ŚWIĘTEGO - MÓDL SIĘ ZA NAMI."

#3 2009-09-02 10:02:24

karolinapaula
Gość

Nowenna wprawdzie piękna, ale trzeba do niej wytrwałości. Podziwiam ludzi, którzy odmawiali ją gorliwie do ostatniego dnia.

#4 2009-09-02 15:53:45

luckoradversity
Gość

Ja dwa dni temu skonczyłam te 54 dniową nowennę na początku odmawiałam 4 różańce póxniej 10 dni przed zkaonczeniem przyszedł trudny czas i modlitwa mi zupełnie nie wychodziła więc odmawiałam 3 .Mam ogromną nadzieję , że Maryja mi pomoże!.

#5 2011-07-29 23:57:33

annuarita_1
Użytkownik

ja od kilku dni zaczełam nowenne mam nadzieje że wytrwam

#6 2012-01-20 22:51:01

Kaati
Użytkownik

Nowennę pompejańską zaczęłam odmawiać od 7 stycznia 2012 roku. Przyznaję, że do niedawna różaniec traktowałam jak nudną, obowiązkową modlitwę za zmarłych i zawsze kombinowałam, jak go nie odmawiać, albo zastępowałam innymi modlitwami. Zmówienie jednej części to było dla mnie dużo i musiałam się specjalnie przemóc. Te 4 części zmawia mi się gładko, aż się sobie dziwię. Widocznie różaniec "nie gryzie." I nie jest nudny, bo jest to modlitwa wybitnie kontemplacyjna. No, zobaczymy co dalej.

#7 2012-01-24 12:13:26

Kasia233
Użytkownik
Imieniny: 25listopada
Urodziny: 29.05.1988

Mam pytanie czy podczas odmawiania nowenny moźna zmieniać kolejność odmawianych części np zacząć od części bolesnej?

#8 2012-02-20 00:18:40

Kaati
Użytkownik

To chyba najbardziej "postępowa" modlitwa. Szerzy się przez internet. Nawet wpisy trolli nie mogą jej powstrzymać. Jeszcze parę lat temu nikt nie słyszał o nowennie pompejańskiej, no, może "wtajemniczeni." A teraz powstają specjalnie poświęcone jej fora. Chyba ludzie skrzykują się na facebooku do odmawiania różańca. To jest znak czasu. Ludzie mają dość tego całego chaosu. W głębi duszy poszukują i nie dowierzają pozorowi tego świata. Nowenna pompejańska szerzy się jak ogień. Wystarczy parę wpisów, tak jak parę iskier, bo grunt jest podatny, mogę stwierdzić, że ludzie wyschli jak słoma od tych niepowodzeń, bałaganu, zagubienia. Świadectwa są niesamowite i intrygują, dzieją się cuda.

Siedzę już w części dziękczynnej. To, czy otrzymam łaskę, o którą proszę, nie jest najważniejsze. Napisano, że nie ma człowieka, który by nie otrzymał łask dzięki niej i jest to święta prawda. Ja już otrzymałam tak wiele: umiłowanie modlitwy, porządkowanie swego życia, wyciszenie, wiarę we własne siły, ..., i jeszcze dużo innych. Nie spotkałam do tej pory silniejszej modlitwy. Ona ma moc uzdrawiać te moje wnętrze. Stwierdzenia trolli: a ja nie otrzymałe/am... to postawa roszczeniowa, dziecinada, zwłaszcza przy wpisie rozczarowanej, że nie wygrała w totolotka. Wierzę, że sam Bóg udziela nam w Swojej wiedzy i mądrości tego, co uważa za najlepsze dla nas. Ufam Mu i nie zamierzam dąsać się, jeżeli nie uproszę sobie jakiejś łaski. A co ja tam wiem, żeby Go pouczać.

Jestem kolejnym dowodem, że odmawianie nowenny pompejańskiej nie jest straconym czasem, ale jest to czas błogosławiony, czas wzrostu i nabierania mocy. Nowennę pompejańską nazywam zaś pożarem Maryi, może rzuconym przez Nią do tego świata na jego skuteczniejsze oczyszczenie.
Błogosławiona Dziewico z Pompei, nieopisana potęgo, królowo różańca świętego - módl się za nami!

#9 2012-02-20 08:51:05

kalinka
Użytkownik

Faktycznie,Kaati,jeszcze nie tak dawno temu nowenna pompejańska nie była  tak znana.Teraz specjalne fora i  jeszcze więcej informacji jej poświęcone.
Kiedyś ta nowennę odprawiłam.Zainteresowałam się nią po usłyszeniu świadectwa Helen Quinlan.

#10 2012-02-20 10:20:32

neveralone
Gość

Wyczytałam, że: Nowenna pompejańska rozpoczęta w Środę Popielcową kończy się zawsze w Niedzielę Miłosierdzia.
Chyba zacznę, ale boję się, że nie wytrwam...

#11 2012-02-20 12:06:42

annuarita_1
Użytkownik

tez zaczne w środę popielcową akurat skończę w Niedziele Miłosierdzia a uwieńczeniem tego będzie Wylot na pielgrzymke do Rzymu w Niedziele Miłosierdzia

#12 2012-02-21 14:42:02

Kaati
Użytkownik

Annuarita_1        "...zacznę w środę popielcową akurat skończę w Niedzielę Miłosierdzia..."
Nawet nie wiem, czy to przypadek, ale nowenna pompejańska rozpoczęta w jakieś święto, często kończy się na następnym święcie.Przykłady pewne:     
15. sierpnia  Wniebowzięcie Najswietszej Maryi Panny - - -> 7 pażdziernik Matki Bożej Różańcowej   
1. listopad Wszystkich Świętych - - -> 24 grudnia wigilia Bożego Narodzenia

Podobne zjawisko jest dla części nowenny pompejańskiej:
6. stycznia Trzech Króli - - -> 2 lutego Matki Bożej Gromnicznej   mija 27 dni.

I coś dla mnie:
31 maja Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny / Tajemnica szczególnie bliska mojemu sercu, zawołanie św. Elżbiety: "A skądże mi to, że Matka Mojego Pana przychodzi do mnie. Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła ..." najpiękniejsze uwielbienie Maryi i niewypowiedziana radość, po drugie mogę obchodzić rocznicę przystąpienia do komunii świętej / - - -> 23 lipca  ....  Moje wielkie święto img/smilies/smile!

Ostatnio edytowany przez Kaati (2012-02-21 14:44:22)

#13 2012-02-21 22:09:47

annuarita_1
Użytkownik

już gotowa i zwarta jestem do rozpoczęcia modlitwy

wielki post czas szczególnego nawrócenia i modlitwy
jutro z różańcem w ręku img/smilies/smile

#14 2012-02-22 13:26:01

Amata
Gość

Dziś zaczęłam odmawiać tę nowennę. img/smilies/smile
Bardzo proszę Was o modlitwę w intencji wytrwania.
Modlę się za Was, którzy jesteście w trakcie, którzy odmówili i którzy będą odmawiać. img/smilies/smile

#15 2012-02-22 21:32:08

annuarita_1
Użytkownik

ja tez zaczełąm

#16 2012-02-23 00:16:55

dorota0103
Użytkownik
Imieniny: 25.06
Urodziny: 1.03.1989 r.

Dziękuję za tak konkretne wytłumaczenie na czym polega ten rodzaj modlitwy. Kiedyś podejmę się takiej modlitwy-może nawet jeszcze w tym roku-np. od dnia kolejnej rocznicy przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Postaram się pamiętać w intencjach modlitwy aktualnych także za osoby, które podjęły się tej modlitwy-wytrwałości i odkrywania piękna modlitwy różańcowej w taki sposób.

Zapraszam na moją stronę img/smilies/smilehttp://www.zyciowawedrowka.blogspot.com

#17 2012-02-23 01:11:13

Kaati
Użytkownik

A to ci dopiero! Dziewczyny, normalnie szok. Parę "iskier" rzuconych przez Annuaritę_1  i kolejny "pożar Maryi"?

#18 2012-02-23 13:13:33

neveralone
Gość

Drugi dzień odmawiam. Wiem, że to dopiero początek, ale czuję, że wytrwam i znajdę czas img/smilies/smile Wierzę, że Maryja mnie wysłucha. Nie odpuszczę img/smilies/smile

#19 2012-02-23 14:48:33

Amata
Gość

Dziękuję, annuarita_1! img/smilies/smile
Nie słyszałam wcześniej, dopiero 2 dni temu przeczytałam ten wątek.
Zawierzyłam Maryi i zaczęłam odmawiać. img/smilies/smile

#20 2012-02-25 16:40:28

neveralone
Gość

Mam małą wątpliwość.
Odmawiam rano część radosną, po południu bolesną, wieczorem chwalebną.
Rano i wieczorem nie będzie problemu. Teraz miałam ferie, ale jak pójdę do szkoły to mogę mieć problem z bolesną. Czy mogę ją "rozłożyć" na pojedyncze tajemnice?
Czy mogę zacząć normalnie i tajemnice części bolesnej odmawiać oddzielnie (np. jedną na przerwie, następną idąc ze szkoły, inne dokończyć w domu)?

#21 2012-02-25 18:05:11

Kaati
Użytkownik

Napisali tylko, aby to wszystko odmówić w ciągu jednego dnia i się wyrobić. Nie napisali, że nie można kombinować jak. Przynajmniej poćwiczysz skupienie, bo na przerwach, w drodze do domu to nie jest tak komfortowo, jak w kościele lub siedząc na fotelu w domu. Przynajmniej docenisz chwilę, nauczysz się, że można i warto uświęcać zwyczajność. Eksperyment ciekawy, bo jak nabierzesz wprawy, to droga będzie modlitwą i modlitwa drogą. Fajne rzeczy nieraz przychodzą podczas "omadlania miasta." A może przyjdzie Ci coś takiego, jak kontemplacja wlana, na każdym miejscu będziesz w stanie i zapragniesz uwielbiać Boga. Powodzenia i miłej zabawy img/smilies/teu45. Czasu nie zmarnujesz.

Ostatnio edytowany przez Kaati (2012-02-25 18:05:41)

#22 2012-02-25 18:24:45

neveralone
Gość

Pierwszy raz słyszę o "kontemplacji wlanej". Na pewno poczytam, dziękuję Kaati. Często modlę się w drodze, staram się iść z Bogiem. Dlatego lubię chodzić sama. Albo np. myśleć o Bogu, kiedy gram w piłkę na treningu.
Już zdarzało mi się modlić na przerwach, fakt faktem, hałas przeszkadza, ale da się. Nowenna pompejańska "zmusi" mnie (może to złe słowo), żeby każdą wolną chwilę wypełniać modlitwą, a ta myśl mnie uszczęśliwia img/smilies/smile
Byłoby świetnie.

Odmawiam od Środy Popielcowej i jest coraz lepiej, rosnę w wierze w cuda, a jak wam idzie?

#23 2012-02-25 23:22:26

Kaati
Użytkownik

A ja chyba źle nazwałam zjawisko. Miałam na myśli tę łaskę, że można pogodzić pracę z modlitwą, w zwykłych, codziennych czynnościach uwielbiać Boga w sercu. Jakby to powiedziały siostry józefitki: Ręce przy pracy, serce przy Bogu, i to jednocześnie. Miałam na myśli żywe wrażenie, jakby się Boga nosiło w sercu i nie przeszkadzało to w niczym.

Ja na dniach skończę nowennę pompejańską i zacznę drugą. Spodobało mi się. Zresztą, Wy też odmawiacie, to dobrze jest Wam towarzyszyć. To chyba pierwsza taka modlitwa, że samo przychodzi /łaski przychodzą/, a nie ja za czymś latam. Grzech nie skorzystać.

#24 2012-03-03 14:36:48

Kasia233
Użytkownik
Imieniny: 25listopada
Urodziny: 29.05.1988

Ja moją pierwszą nowennę skończyłam jakiś czas temu myśle teraz o rozpoczęciu drugiej ale boje się że nie wytrwam. Jednak się przełamałam i rozpoczełam dziś drugą nowennę pompejańską

Ostatnio edytowany przez Kasia233 (2012-03-04 06:25:09)

#25 2012-04-15 20:25:04

neveralone
Gość

Kto z was zaczął w Środę Popielcową i wytrwał do dziś? Komu się niestety nie udało? Dzielcie się owocami.

Stopka forum