'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

  • Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2009-09-21 09:50:01

s.Karolina CSFB
Gość

Betańska Misja Wspierania Kapłanów

Zgromadzenie Sióstr Rodziny Betańskiej (Siostry Betanki) - prowadzi dzieło o nazwie Betańska Misja Wspierania Kapłanów - skrót BMWK. Powstała ona w 1999 r. Obecnie skupia około 6 tys. osób, którzy swoją modlitwą wspierają kapłanów.

Podaję link na stronę może już dawno aktualizowaną, ale zawierającą niektóre ważne informacje na temat BMWK:

http://www.bratalbert.com.pl/index.php? … mitstart=4

 

#2 2009-09-21 12:02:06

s.Karolina CSFB
Gość

Re: Betańska Misja Wspierania Kapłanów

Może trochę więcej informacji na temat Misji:

Zadaniem Misji jest formacja ludzi świeckich do głębszego poznania i ukochania kapłaństwa oraz roztoczenia jak najszerszego kręgu modlitewnego nad duchowieństwem, wypraszania świętości dla kapłanów, dotarcia z modlitewną opieką do każdego kapłana, aby ochraniać i wspierać ich posługę.

Zgromadzenie Sióstr Rodziny Betańskiej, w którym działa i rozwija się Misja  jest szczególnie związane z charyzmatem kapłańskim, przekazanym  przez Założyciela ks. Józefa Małysiaka SDS. Korzeniami sięga do dnia Wielkiego Czwartku 1930 roku. Modlitwa za kapłanów i posługa ma być dla duchowych córek ks. Małysiaka ,,PERŁĄ”.
To z tej PERŁY wyrosła idea Betańskiej Misji Wspierania Kapłanów.

Ostatni list Jana Pawła II do kapłanów na Wielki Czwartek 2005 roku, pisany już w czasie choroby, jest wielkim wołaniem o świętość kapłanów. Papież pisze w nim, że,, świętość kapłanów powinna być widoczna w całym stylu bycia, w sposobie celebrowania Eucharystii. Kapłan ma promieniować młodością ducha, zarażając inne osoby, które spotyka na swej drodze. Sam zdobyty przez Jezusa z większą łatwością zdobywa innych. Jeżeli kapłani będą coraz bardziej święci nie zabraknie powołań” - kończy Ojciec święty. Właśnie  takie jest założenie naszej Misji – modlitwa o świętość kapłanów. Przyjmujemy te słowa naszego Rodaka jako testament skierowany do nas, do wielkiej rodziny otaczającej modlitwą kapłanów.

Obecnie Misja obejmuje tych, którzy wyrazili zgodę na modlitwę przez całe swoje życie w intencji duchowieństwa i powierzonego imiennie kapłana. Skupia osoby świeckie różnego wieku i stanu, małżeństwa i całe rodziny, siostry i braci zakonnych różnych zgromadzeń, kleryków a także kapłanów wyrażających wolę modlitwy za swoich współbraci w kapłaństwie.

Ponieważ Misja powstawała w promieniach Najświętszego Sakramentu, dlatego jej siłą ma być adoracja Eucharystyczna, trwanie przed Obliczem Jezusa w imieniu kapłanów, którzy w tym czasie oddani są apostolstwu. Ilekroć udajemy się na adorację ,, zabieramy” ze sobą powierzonych kapłanów.

Misja ma działać na kolanach, w adoracji, którą należy przedłużać na konkretną działalność. Nasze zadanie – być cieniem kapłana -  cicho i dyskretnie poprzedzać ich posługę i ochraniać modlitwą.

Każda osoba włączona do Misji otrzymuje legitymację przynależności wraz z modlitwami. Obecnie takich osób jest blisko 6000.
W wielu parafiach zawiązały się grupy modlitewne BMWK. Na ich czele stoi osoba odpowiedzialna za działalność grupy i utrzymująca stały kontakt z Misją w Gdańsku. Za zgodą księży proboszczów osoby te spotykają się na modlitwie i adoracji Najświętszego Sakramentu w I czwartki miesiąca.
Misja jest także obecna poza granicami Polski: w Nowym Jorku ( 20 osób ), na Białorusi ( ok. 120 osób ), na Ukrainie
( 80 osób) na Litwie ( 22 osoby), ponadto po kilka osób w Niemczech, Austrii, Francji i Szwecji a także Australii.

W miarę możliwości na zaproszenie księży proboszczów przyjeżdżamy na parafie, aby przybliżyć i ukazać wielkość kapłaństwa a przez osobisty kontakt zachęcać wiernych do modlitwy za swoich kapłanów.
Kapłani  zgłaszani są do Misji przez rodzinę, znajomych, współbraci, lub sami proszą o modlitwę. Niektórzy otrzymują dar modlitwy jako prezent prymicyjny. Dla celów orientacyjnych przy każdym kapłanie zaznaczona jest data święceń, diecezja lub zgromadzenie. Są to kapłani diecezjalni, zakonni, misjonarze a także ci, którzy porzucili stan kapłański, kapłani z Polski ale też z Niemiec, Czech, Francji, Japonii, Afryki, Białorusi, Litwy , Ukrainy.
Niektórzy z nich na stałe wpisali się w Misję, wiedząc, że w każdej chwili mogą prosić o modlitwę w bieżących sprawach.
W ramach Misji istnieje także smsowe pogotowie modlitwy dla kapłanów. Jeżeli  kapłan potrzebuje modlitwy

w danej chwili i  powiadomi nas o tym, natychmiast zostaje wysyłana „iskierka” do Jezusa. Numer telefonu udostępniany jest tylko kapłanom.

W Domu Modlitwy za Kapłanów w Gdańsku na ołtarzu wyłożona jest księga szczególnych intencji modlitewnych za kapłanów. Omadlane są one w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu, codziennie od 15.00 do 17.00.
Chętni kapłani mają możliwość przeżycia rekolekcji, skupienia czy chwil odpoczynku w naszym domu. Siostry towarzyszą im wtedy swoją szczególną modlitwą.
W każdy Pierwszy Czwartek w naszym domu odprawiana jest Eucharystia za wszystkich kapłanów i osoby modlące się za nich. W pozostałe dni zgodnie z intencjami ofiarodawców. Dla przykładu podam, że w 2007 roku zostało odprawionych ponad 70 Mszy świętych za kapłanów.

Obecnie każdego dnia napływają nowe prośby o modlitwę w intencji kapłanów i nowe zgłoszenia osób chętnych do modlitwy za nich. Dzięki temu Misja ciągle się rozwija tworząc krąg osób duchowo nam bliskich. Nasza Misja ma być jak mała iskierka wrzucona we współczesne kapłaństwo, która je rozpali w ogień zdolny ogrzać Bogiem cały świat.

Główna siedziba Misji została od września br. przeniesiona do Domu Formacyjno-Rekolekcyjnego im. Sługi Bożego Księdza Józefa Małysiaka SDS mieszczącego się w Kazimierzu Dolnym przy ul. Puławskiej 64. W Gdańsku pozostała filia BMWK dla osób pochodzących z północy i północnego-wschodu Polski.

 

#3 2009-10-01 11:03:13

s.Karolina CSFB
Gość

Re: Betańska Misja Wspierania Kapłanów

Polecam: http://www.kaplani.pl/

z osobami odpowiedzialnymi za prowadzenie tej strony współpracują Siostry Betanki odpowiedzialne za prowadzenie Betańskiej Misji Wspierania Kapłanów.

 

#4 2009-10-02 21:11:35

jutrzenka
Użytkownik
Imieniny: 25.06.
Urodziny: 01.05.
Skąd: Wlkp

Re: Betańska Misja Wspierania Kapłanów

strona jest niesamowita,prawda?Byłam na niej wiele razy img/smilies/wink
Pozdrowienia dla s.Karoliny


"Mówisz, że ogarnia cię lęk i pewna nieufność co do przyszłych losów. Czy nie wiesz tego, że Pan jest zawsze z tobą i że nasz nieprzyjaciel nic zdziałać nie może przeciwko temu, kto postanowił zdecydowanie we wszystkim należeć do Jezusa?"o.Pio

Offline

 

#5 2009-10-06 10:57:44

s.Karolina CSFB
Gość

Re: Betańska Misja Wspierania Kapłanów

Dzięki Dorotko za pozdrowienia. Mam nadzieję, że dobrze kojarzę z NK img/smilies/smile

 

#6 2009-10-07 10:59:08

s.Karolina CSFB
Gość

Re: Betańska Misja Wspierania Kapłanów

„Błogosławieni są ci, którzy kapłanów szanują, wspierają i kapłanom pomagają w ich trudnej pracy.”

Sługa Boży Ksiądz Józef Małysiak SDS, Założyciel Zgromadzenia Sióstr Rodziny Betańskiej

 

#7 2009-10-07 11:30:34

scholastyka
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:
Skąd: Warszawa

Re: Betańska Misja Wspierania Kapłanów

Wspaniała inicjatywa siostro img/smilies/smile Pozdrawiam ciepło


"Wszyscy jesteśmy powołani do świętości. Nie musimy jednak kopiować wzorów świętych uznanych przez Kościół. Każdy ma swoją własną drogę życia."

Offline

 

#8 2009-10-07 11:52:18

s.Karolina CSFB
Gość

Re: Betańska Misja Wspierania Kapłanów

Bóg zapłać! Również pozdrawiam img/smilies/smile

 

#9 2009-11-15 20:52:21

Zakochana w Bogu
Gość

Re: Betańska Misja Wspierania Kapłanów

Siostro Karolino czy jest mozliwosc zorganizowania takiej misji w Grecji?

 

#10 2009-11-16 12:54:40

s.Karolina CSFB
Gość

Re: Betańska Misja Wspierania Kapłanów

Myślę, że tak. Musiałabym skontaktować Cię z naszą Siostrą, która odpowiada za Misję.

 

#11 2010-08-17 18:44:03

tomaszbak125
Gość

Re: Betańska Misja Wspierania Kapłanów

Dziękuję wszystkim za modlitwę w intencji kapłanów - to piękne że wielu uświadamia sobie powszechne powołanie do kapłaństwa

 

#12 2010-08-24 21:05:13

Anitt14
Gość

Re: Betańska Misja Wspierania Kapłanów

pięknego dzieła podjęły się siostry Betanki!

ja podam może jeszcze tą stronkę: www.ddak.wordpress.com - Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów

 

#13 2013-03-28 09:11:23

s.Gabi
Użytkownik

Re: Betańska Misja Wspierania Kapłanów

Zapraszam na stronę Betańskiej Misji Wspierania Kapłanów www.bmwk.pl. Pamiętajmy dzisiaj szczególnie o kapłanach, dziękując Bogu za ten wielki dar złożony w kruche ręce słabego człowieka.

Offline

 

#14 2013-03-30 08:03:11

2kwiatek
Gość

Re: Betańska Misja Wspierania Kapłanów

Przepiękna sprawa! Nasza Wspólnota również od początku wspiera modlitwą Kapłanów. W Ulanowie zorganizowaliśmy w tym roku modlitwę parafialną, wraz z młodzieżą oazową. Każdy kto chce - może wylosować kopertę, która zawiera obrazek z wydrukowaną modlitwą za Kapłanów i imieniem jednego z naszych Kapłanów posługujących w Parafii. Zachęcam do takiej wspólnej modlitwy za Kapłanów, którzy są najbliżej nas img/smilies/smile
Pozdrawiam!

 

#15 2013-03-30 11:18:17

jkasia4
Zbanowany

Re: Betańska Misja Wspierania Kapłanów

Siostro to prosze w moim imieniu wylosowac koperte i napisac mi za ktorego Kaplana z Ulanowa mam sie modlic - mam nadzieje, ze taka forma tez jest dopuszczalna czekam wiec img/smilies/smile

 

#16 2014-02-03 12:50:23

s.Gabi
Użytkownik

Re: Betańska Misja Wspierania Kapłanów

4 lutego 2014 roku mija 15 lat od powstania Betańskiej Misji Wspierania Kapłanów, która działa w Zgromadzeniu Sióstr Betanek. W tym czasie objęłyśmy modlitwą 7 tys. kapłanów i czekamy na kolejne chętne osoby do modlitwy za duszpasterzy. Zapraszam na naszą stronę!
http://www.betanki.pl/aktualnosci/aktua … a-kaplanow

Offline

 

#17 2014-09-01 11:32:47

s.Gabi
Użytkownik

Re: Betańska Misja Wspierania Kapłanów

Od kilku dni Betańska Misja Wspierania Kapłanów jest obecna na facebooku - www.bmwk.pl - zapraszam do polubienia i dzielenia się modlitwą za kapłanów. Wspierajmy naszych pasterzy i prośmy, by Pan napełniał ich szczególnym ogniem w apostolstwie, zwłaszcza wśród ludzi młodych.

Offline

 

#18 2016-02-10 15:06:09

s.Gabi
Użytkownik

Re: Betańska Misja Wspierania Kapłanów

Zapraszam do włączenia się w modlitwę za Misjonarzy Miłosierdzia
http://www.betanki.pl/bmwk-185/misjonar … rdzia-3352

Offline

 

#19 2017-02-25 20:00:36

s.Gabi
Użytkownik

Re: Betańska Misja Wspierania Kapłanów

W tym roku Betańska Misja Wspierania Kapłanów obchodzi osiemnastkę:-). Może ktoś zachce podarować mały prezencik urodzinowy i włączyć się w dzieło modlitwy za kapłanów:-), lub ma możliwość rozpromować Misję, by jak najwięcej osób wspierało modlitwą kapłanów?
Zapraszamy na nasze strony:
www.betanki.pl/bmwk-185/aktualnosci-202
www.facebook.com/BMWK-Beta%C5%84ska-Mis … 714411575/

Offline

 

#20 2017-06-07 16:30:34

s.Gabi
Użytkownik

Re: Betańska Misja Wspierania Kapłanów

Kochani! Zbliża się czas wakacyjnych wyjazdów, pielgrzymek, spotkań formacyjnych. Na ten czas przygotowałyśmy plakaty zachęcające do modlitwy za kapłanów w naszej Misji. Jeżeli ktoś zechce pomóc nam w ich rozprowadzeniu prosimy o kontakt. Pamiętajmy, że umieszczając je w gablotach kościelnych, zawsze czynimy to za zgodą proboszcza. Do rozdawania mamy też ulotki w formacie wizytówek z taką samą treścią.
www.betanki.pl/bmwk-185/aktualnosci-202

Offline

 

#21 2018-02-03 16:01:14

s.Gabi
Użytkownik

Re: Betańska Misja Wspierania Kapłanów

4 lutego mija 19 lat od powstania w Zgromadzeniu Sióstr Betanek dzieła modlitwy za kapłanów. Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają i z nami modlą się za kapłanów. Zapraszamy do odwiedzin i polubień...
www.facebook.com/BMWK-Beta%C5%84ska-Mis … 714411575/

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
Host by: Hosting
© Copyright 2002–2005 Rickard AnderssonZałoż : stronę za darmo