'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku
  • Index
  •  » Muzyka
  •  » Zespoły i wykonawcy muzyki religijnej - dyskusja

#1 2010-03-06 18:00:58

fcb <><
Gość

Zespoły i wykonawcy muzyki religijnej - dyskusja

Hej, pomyślałam, że może będziemy pisać o znanych nam zespołach? Ja może zacznę, lubię zespół Anastasis, ich tekstu dają do myślenia
Anastasis - polski zespół grający muzykę z pogranicza nu metal/industrial metal założony w 1998 roku w Legnicy.
Zespół łączy muzykę metalową z tekstami z przesłaniem religijnym i antynarkotykowym. Kariera Anastasis wiąże się z festiwalem Song of Songs. Zespół wystąpił na nim w latach 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2007 i 2008. Po występach na festiwalu zespół nawiązał współpracę z agencją producencką SOSMUSIC, a następnie z Sony Music Polska, co zaowocowało wydaniem w 2003 roku debiutanckiej płyty anastasis. Kolejna płyta zatytułowana Jutro ukazała się w 2006 roku. W 2008 roku do zespołu dołączyła nowa wokalistka Marta Kołodziejczyk.

Wiele fajnych piosenek mają, ale ostatnio posłuchałam piosenkę "Twoje słowo" i tak średnio rozumiem jej sens. Ogólnie muzyka itd mi się podoba, ale chciałabym jakoś lepiej ją zrozumieć. Zna to ktoś może? Jeżeli tak to proszę się o wytłumaczenie img/smilies/wink

#2 2010-03-06 20:14:02

olcia19241
Gość

Re: Zespoły i wykonawcy muzyki religijnej - dyskusja

a ja lubię zespół LUMEN jak dla mnie wystarcza ze wszystkim-słowa, muzyka, wykonanie...
tylko słuchać img/smilies/smile

#3 2010-03-06 20:42:41

Kasia K
Użytkownik
Imieniny: 25.11
Urodziny: 28.05.

a ja lubię Siewców Lednicy img/smilies/big_smile, WMU, Tomka Kamińskiego, Magdę Anioł (jak byłam na pielgrzymce,to śpiewała img/smilies/wink ) i  wiele innych zespołów, które śpiewają na Chwałę Pana img/smilies/142

Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.
img/smilies/142
Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje!     img/smilies/142   (30.05.2010)
mój blog- zapraszam: http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

#4 2010-03-07 07:10:11

fcb <><
Gość

Olcia19241, a masz może jakieś mp3 piosnek Lumena? Bo ja jakoś niczego nie umiem znaleźć... ;(

#5 2010-03-07 19:40:30

olcia19241
Gość

cięzko cos znaleźć-najlepiej kupic płytę
tutaj link do jednej chyba "najsłynniejszej" piosenki Lumen "Okaz mi Boże"
http://jajuha.wrzuta.pl/audio/0sZhaJq90 … rdzie_boze

gdzieś czytałam, że zespół przygotowuje nową płytę, również z tekstami opartymi o "Dzienniczek" img/smilies/smile

tutaj kolejna piosenka
http://eupathor.wrzuta.pl/audio/4Muo1F2 … uwielbiony

i ta bardzo piękna
http://eupathor.wrzuta.pl/audio/1bxkNg5 … e_spiritus

Ostatnio edytowany przez olcia19241 (2010-03-07 19:47:33)

#6 2010-03-07 19:52:14

BeataW
Gość

Deus Meus, TGD, Gospel Rain, Gloriosa Trinita, Mate.o

#7 2010-03-07 20:04:16

ale-czemu
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Bartek Jaskot, Mate.O

Eh dla mnie fenomeny img/smilies/smile

A co do Lumen to orkiestra kieruje tam Wicherek swietny dyrygent z Kalisza- mego miasta rodzinnego img/smilies/smile

Jeżeli nie masz siły nieść Krzyża, to GO chociaż ciągnij za sobą.
Jeżeli nawet nie masz siły Go ciągnąć i iść, to usiądź przy Nim.
A jeżeli nawet na to nie masz siły - to połóż na Nim głowę i zaśnij...Odpocznij.
Więcej nic nie musisz.

#8 2010-03-07 20:08:14

Jika
Użytkownik
Imieniny: 13.01
Urodziny: 21.08

Ja pozostaje wierna temu co zapoczątkowała moja siostra .... img/smilies/smile

Ona kiedyś na żywo w Jarocinie oglądała Armie, dziś ja 2TM2,3 img/smilies/wink

"Chrześcijaństwu w Polsce nie grozi dziś ani laicyzm, ani ateizm (przynajmniej na razie), ale parodia religii."
                                                                                                               / ks. J. Tischner

#9 2010-03-09 15:39:40

Zagubionaaa
Gość

W sumie, jeżeli ściągam muzykę z darmowych wyszukiwarek MP3, to jest grzech, czy nie, no bo jest napisane, że są darmowe i dlatego się tak troszkę zastanawiam, czy mogę tę muzykę mieć? W większość mam płyty, ale takich których oryginalnych płyt nie mam to też się kilka znajdzie. No bo właściwie mp3, to gorszy format, jeżeli nie działam zyskowo (sprzedając tę muzykę) to chyba mogę, prawda?

#10 2010-03-10 15:43:34

Madziula_18
Gość

Polecam zespół Trzecia Godzina Dnia:)

#11 2010-06-16 15:39:01

Zagubionaaa
Gość

Ja od niedawna "zachłysnęłam się" muzyką Vox Eremi, od dzisiaj rana uściślając img/smilies/wink Głównie dlatego, że na chomiczku fcb;) pojawiły się utworki tego zespołu, o którym niestety wcześniej nie wiedziałam img/smilies/wink

#12 2010-06-16 18:24:58

Kwiatuszek
Gość

oooooo Vox Eremi nom ja miałam okazje słuchać tego zespołu już w dzieciństwie, ponieważ moja mama kupiła kiedyś(oj dawno)  kasetę na Jasnej Górze tego zespołu. Mają świetne utworki img/smilies/smile Paulini img/smilies/big_smile

a i oczywiście TGD polecam ostatnio był ich koncert w Częstochowie mmm świetnie było  img/smilies/142
TGD jest niesamowite img/smilies/big_smile

Ostatnio edytowany przez Kwiatuszek (2010-06-16 19:47:57)

#13 2010-06-16 21:19:31

Zagubionaaa
Gość

Ja mam kilka utworków pobranych z internetu, a jutro wybieram się do sklepu, by legalnie kupić oryginalną płytę img/smilies/wink Nie żal mi pieniędzy na tak piękną i wartościową muzykę!

#14 2010-06-16 21:25:17

Zakochana w Jezusie
Gość

a ja polecam zespoł FIORETTI i BETHESDA img/smilies/big_smile

#15 2010-06-17 16:25:13

duszek
Gość

http://www.youtube.com/watch?v=Y4KiGN1j1No  możne znacie tą dziewczynę z Hillsong?
koleżanka podesłała genialną jej piosenkę, a oto jej tekst:

Potykam się idąc za ludzkim śladem
W stronę domu, ziemi, której nigdy nie widziałam
Zmieniam się
Coraz bardziej wybudzam się ze snu
Wykonana z czegoś innego niż na początku
I coraz bardziej czuje, że ten dzień coraz szybciej się zbliża

Gdy świat pode mną się zawali
Odnajdę się w Tobie,
i będę wciąż stać.
Gdy niebo się zwinie i góry padną na kolana
Gdy czas i przestrzeń przestaną istnieć
Odnajdę się w Tobie.

W mojej głowie są brzęczace głosy
Które mówią, że pozostając w cieniu łatwiej żyć
Ale ja słyszałam plotki o prawdziwej rzeczywistości
Szepty, o dobrze oświetlonej drodze.

Gdy świat pode mną się zawali
Odnajdę się w Tobie,
i będę wciąż stać.
Gdy niebo się zwinie i góry padną na kolana
Odnajdę się w Tobie.

Czynisz wszystko nowym

Gdy świat się pode mną zawali
Odnajdę się w Tobie
i będę wciąż stać.
Każdy strach i oskarżenia pod stopami
Odnajdę siebie w Tobie.

Ostatnio edytowany przez duszek (2010-06-17 16:25:44)

#16 2010-06-17 22:47:15

sanderka1000
Użytkownik
Imieniny: 14.08
Urodziny: 11.08

Hmmm... A ja polecę coś z 'cięższej muzyki' img/smilies/wink Mianowicie Anastasis. Genialni są. Tekst powalające. Pneuma czy 2 Tm 2,3 też mają dobre piosenki.

A z takich już spokojniejszych to też TGD, Magdalena Kania (można ją znaleźć na YT chyba tylko, ale pewna nie jestem), Magda Anioł i wiele, wiele innych img/smilies/smile

Co do Vox Eremi - znałam ten zespół jakoś 2 lata temu, ale jak poszłam na pielgrzymkę do Częstochowy i usłyszałam ich płyty to jeszcze bardziej mi się spodobali img/smilies/smile Mój hit to "Matko z pociętym obliczem" img/smilies/142

On jest mój, a ja Jego wyłącznie, jedynie...

Kliknij tu i przekaż swój 1%!

#17 2010-06-17 23:01:33

Kwiatuszek
Gość

Anastasis ma najfajniejszy utwór ,,Chcę tak jak On,, img/smilies/142

#18 2010-06-17 23:43:51

Magda19
Moderator
Imieniny:
Urodziny:

Ja byłam na koncercie 2 Tm 2,3 i udało mi się być jak szykowali się do zagrania i byłam ja i oni i może jeszcze kilka osób w Kościele img/smilies/smile.

Najbardziej lubię w ich wykonaniu mój ukochany Psalm 51.

Tak samo baaaaaaaaardzo mi się podoba jak śpiewają Mocni w Duchu img/smilies/142 .

"Pan - Mistrz Miłości - jest zazdrosnym kochankiem, który żąda od nas wszystkiego co posiadamy, całej naszej miłości. Czeka byśmy Mu ofiarowali to co mamy i poszli drogą, którą dla każdego z nas wyznaczył" (św Josemaria Escriva)

"Pamiętaj o tym dobrze i zawsze: choć czasami może ci się wydawać, że wszystko się wali - nic się nie wali, bo Bóg nie przegrywa bitew."  Św. Josemaría Escrivá

#19 2010-06-18 11:10:30

sanderka1000
Użytkownik
Imieniny: 14.08
Urodziny: 11.08

Tak, Anastasis i utwór "Chcę tak jak On" jest cudowny <3 Również jednym z ciekawszym utworów to "Jutro". Bardzo lubię tą piosenkę.

Co do Fioretti - ich też uwielbiam img/smilies/smile Bardzo lubię piosenkę "Klara" img/smilies/big_smile I "Rozpal mnie".

Mocni w Duchu... Aż tak bardzo ich nie słucham, byłam jednak na ich koncercie w kościele św.Trójcy w Gdańsku img/smilies/smile I było sympatycznie img/smilies/wink To oni wykonują piosenkę "Wierzę, że droga"?

On jest mój, a ja Jego wyłącznie, jedynie...

Kliknij tu i przekaż swój 1%!

#20 2010-06-18 11:52:56

Magda19
Moderator
Imieniny:
Urodziny:

Nie nie "wierzę, że droga.." to Deus Meus.

Mocni w Duchu śpiewają takie piosenki jak " Raduje sie dusza ma" , " w Tobie nadzieja ma"  img/smilies/smile

"Pan - Mistrz Miłości - jest zazdrosnym kochankiem, który żąda od nas wszystkiego co posiadamy, całej naszej miłości. Czeka byśmy Mu ofiarowali to co mamy i poszli drogą, którą dla każdego z nas wyznaczył" (św Josemaria Escriva)

"Pamiętaj o tym dobrze i zawsze: choć czasami może ci się wydawać, że wszystko się wali - nic się nie wali, bo Bóg nie przegrywa bitew."  Św. Josemaría Escrivá

#21 2010-06-19 10:27:23

fcb <><
Gość

sanderka1000 napisał(a):

Hmmm... A ja polecę coś z 'cięższej muzyki' img/smilies/wink Mianowicie Anastasis. Genialni są. Tekst powalające. Pneuma czy 2 Tm 2,3 też mają dobre piosenki.

A z takich już spokojniejszych to też TGD, Magdalena Kania (można ją znaleźć na YT chyba tylko, ale pewna nie jestem), Magda Anioł i wiele, wiele innych img/smilies/smile

Co do Vox Eremi - znałam ten zespół jakoś 2 lata temu, ale jak poszłam na pielgrzymkę do Częstochowy i usłyszałam ich płyty to jeszcze bardziej mi się spodobali img/smilies/smile Mój hit to "Matko z pociętym obliczem" img/smilies/142

Tak... Anatasis to jest to, również lubię "cięższą" muzykę, a oni mają ciekawe teksty img/smilies/wink

#22 2010-06-19 12:29:58

Kwiatuszek
Gość

a teraz coś z rapu     http://www.youtube.com/watch?v=Z5LBKzLtY18
zakochałam się w słowach tej piosenki img/smilies/142 img/smilies/142 img/smilies/142
pierwszy raz usłyszałam ją może z 1,5 roku temu a wciąż mnie porusza img/smilies/big_smile

#23 2010-07-24 12:53:51

tomasztrz
Gość

A ja z muzyki ostrzejszej bardzo polecam Armię img/smilies/wink Absolutna klasyka polskiej sceny punk rockowej w ogóle, a także religijnej, bo chociaż Budzyński inspiracje czerpie z różnych źródeł - poezja, literatura, film - to jednak wymowa i wartości, jakie ich muzyka niesie są zdecydowanie chrześcijańskie. Tak samo zresztą jak postawa muzyków, to że przyznają się do wiary, do Kościoła.

#24 2010-08-18 23:07:21

Owca
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny: styczeń'94

Ja bardzo lubię Korzeń z Kraju Melchizedeka. Mają mocne teksty. Ja najbardziej lubię w ich wykonaniu Te Deum http://www.youtube.com/watch?v=ns10p_s1IVg
http://korzenzkrajumelchizedeka.blog.onet.pl/
Tu do posłuchania:  http://www.revoltadiscreta.pl/?page_id=311
W te wakacje miałam okazje poznać jezuitów tworzących ten zespół: DJ Fabbsa i Baranka. O. Baranek prowadził mój stopień na rekolekcjach img/smilies/smile A zorientowałam się że to ten sam Baranek dopiero jak już wracałam do domu img/smilies/smile A z Fabbsem mam fajne zdjęcie img/smilies/tongue

Ostatnio edytowany przez Felicjańska Owca Boża (2010-08-19 22:39:20)

Ite inflammate omnia!
Wielbimy Cię Najświętszy Panie Jezu Chryste, tu i we wszystkich kościołach Twoich, które są na całym świecie.
I błogosławimy Ciebie. I błogosławimy Ciebie, że przez święty krzyż swój świat odkupiłeś.
                                                                                                              św.Franciszek z Asyżu

#25 2010-08-18 23:41:21

Magda19
Moderator
Imieniny:
Urodziny:

Podoba mi się Te Deum w tym wykonaniu img/smilies/cool Fajnie im to wyszło img/smilies/big_smileimg/smilies/big_smileimg/smilies/big_smileimg/smilies/big_smile

• Index
  •  » Muzyka
  •  » Zespoły i wykonawcy muzyki religijnej - dyskusja

Stopka forum