'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

  • Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2010-06-20 18:43:47

jutrzenka
Użytkownik
Imieniny: 25.06.
Urodziny: 01.05.
Skąd: Wlkp

Rycerze Najświętszej Eucharystii

Wielu z Was zapewne kojarzy Matkę Angelikę, która założyła klasztory kontemplacyjne w Stanach i nie tylko. Założyła także katolicką rozgłośnię radiową i telewizję EWTN.
Powstała także męska wspólnota zakonna, uznająca Ją za swoją duchową matkę...
http://www.knightsoftheholyeucharist.com/
http://www.olamshrine.com/

p.s. a to druga wspólnota zakonna (męska), którą założyła M.Angelika: http://franciscanmissionaries.com

Ostatnio edytowany przez jutrzenka (2010-06-20 18:53:36)


"Mówisz, że ogarnia cię lęk i pewna nieufność co do przyszłych losów. Czy nie wiesz tego, że Pan jest zawsze z tobą i że nasz nieprzyjaciel nic zdziałać nie może przeciwko temu, kto postanowił zdecydowanie we wszystkim należeć do Jezusa?"o.Pio

Offline

 

#2 2010-06-21 11:21:36

francesco
Gość

Re: Rycerze Najświętszej Eucharystii

Ciekawa wspólnota ci Rycerze Najś. Eucharystii!

 

#3 2011-05-05 12:46:41

scholastyka
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:
Skąd: Warszawa

Re: Rycerze Najświętszej Eucharystii

Bracia MFVA   http://www.franciscanmissionaries.com/
Motto:
I rzekł im: "Idźcie na cały świat i ogłoście ewangelię każdemu stworzeniu Mk 16, 15
Sami o sobie:

Nasz zakon został założony w 1987 roku przez Matkę Marię Angelicę, PCPA. Jako Franciscan Missionaries of the Eternal Word pragniemy żyć prawdziwą odnową życia konsekrowanego w duchu tradycji franciszkańskiej – w posłuszeństwie, ubóstwie i czystości, adorując Najświętszy Sakrament, poświęcamy się całkowicie Matce Bożej – tak jak czynił to święty Ludwik Maria de Montfort . Jesteśmy oddani dziełu ewangelizacji - głosimy i nauczamy wiary katolickiej, szukamy zaginionych i rozgłaszamy wszystkim ludziom Miłość i zbawienie Jezusa Chrystusa.

Matka Maria Angelica o Braciach:

Bracia są znakiem gotowości i całkowitego oddania się na służbę Bogu, Kościołowi i wspólnocie. Ich posłannictwo skierowane jest, przede wszystkim do katolików, którzy opuścili Kościół. Za papieżem Pawłem, Matka Angelica przypomina, że wielu ochrzczonych, choć formalnie nie zrzekają się chrztu, żyje w zupełnej obojętności na Słowo. Ze szczególną troską o nich właśnie bracia dążą do obrony i wyjaśniania piękna i prawdy wiary katolickiej. „Niczego jednak nie jesteśmy wstanie dokonać o własnych siłach”, dlatego też bracia opierają się na dwóch filarach: Eucharystii i kulcie Najświętszej Maryi Panny. Za przyczyną świętego Franciszka modlą się nieustannie o to, by jak najwięcej dusz powróciło do Pana.
8 października 1991
Dzięki łasce, jakiej udzieli braciom Przedwieczny Ojciec, poprzez poszukiwanie zaginionych owiec, będą oni upodabniali się do Jego Boskiego Syna. Poprzez nauczanie, rekolekcje, pisma, pracę w radiu czy telewizji, wypełnią swoją misję. Jednakże modlitwa, kontemplacja, zasady moralne, aby były skuteczne, muszą być przede wszystkim głęboko zakorzenione w braciach.
13 czerwca 1991

Bracia żyją i pracują w trzech głównych ośrodkach:
Anunnciation Friary - to klasztor położony jest w pobliżu studia telewizyjnego w Irondale (Alabama) jest on pierwszym i najważniejszym z klasztorów ustanowionych przez matkę Angelicę, pracujacy w nim bracia wspierają dzieło EWTN, opiekują się pracownikami i wiernymi.

Hanceville – Ephesus House - tutaj bracia pełnią posługę kapłańską, poprzez sprawanie Eucharysti, modlitwę, spowiedź i kierownictwo duchowe służą Siostrom Klaryskom, a także wiernym przybywajacym do Sanktuarium Najświętszego Sakramentu.

Emmitsburg - Regina Pacis czyli dom formacyjny dla kleryków, miejsce przepełnione ciszą i modlitwą, w którym mogą przygotowywać się do pracy ewangelizacyjnej


"Wszyscy jesteśmy powołani do świętości. Nie musimy jednak kopiować wzorów świętych uznanych przez Kościół. Każdy ma swoją własną drogę życia."

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
Host by: Hosting
© Copyright 2002–2005 Rickard AnderssonZałoż : stronę za darmo