'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2010-08-31 21:58:25

w drodze do...
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

[kij w mrowisko] moderacja

Być może, tak jak napisałam w tytule tego wątku, wsadzę kij w mrowisko, ale... robię to całkowicie świadomie i z premedytacją :> Otóż przez ponad 2 lata mojej bytności na tym forum zaobserwowałam pewne zachowanie ze strony co niektórych moderatorek - kasowanie treści offtopicznych postów i wpisywanie w miejsce dygresji "Ten wątek nie dotyczy [(...) - wstaw dowolne]". Jeśli mam być szczera, to mnie to po prostu irytuje. Osobiście nie widzę nic złego w drobnych dygresjach i o ile nie grożą one totalnym rozpirzeniem wątku, to nie widzę powodu do paniki. A już na pewno nie do ingerencji w treść posta, który moderator uznał za offtop. W przypadku, gdy rozmowa od dłuższego czasu (=od większej liczby postów) toczy się w zupełnie innym kierunku niż sugerowałby to tytuł wątku, proponowałabym wydzielanie offtopów do nowych wątków. Na wielu forach funkcjonują działy, do których są wydzielane offtopiczne posty, a z niektórych offtopów rodzą się nowe ciekawe wątki, co można by wydzielać do tych działów, w których by to pasowało.
Jeszcze raz powtórzę - jestem przeciwna ingerencji w treść postów polegającej na jej kasowaniu. Jestem raczej za tym, by upominać, prosząc o powrót do tematu wiodącego, bez kasowania treści postów, bo to przesada - ja na przykład jestem ciekawa tego, co każdy ma do powiedzenia, nawet jeśli w wątku o wpływie monsunów na rozwój kolarstwa w Chinach napisze jednego posta o wycinaniu migdałków. I chciałabym zdążyć to przeczytać, zanim nadgorliwy moderator to skasuje.

Navigo ergo sum

#2 2010-08-31 23:04:42

duszek
Gość

Re: [kij w mrowisko] moderacja

to jest tak zwana CENZURA polegająca na manipulacji, kasowanie fragmentów postów ,gdzie przez taki zabieg nie można się odnieść do całości i odczytać post opatrznie. Już dawno to zauważyłam,ale uznano to za oszołomstwo. No , cóż. Czarne-na bialym, a prawda boli.

#3 2010-08-31 23:10:58

zakochana_wiola
Gość

został poruszony bardzo ważny wątek... Nie powinno się kasować wypowiedzi, chyba, że byłyby one obraźliwe, bądź krzywdzące w sposób niedopuszczalny. Wolność słowa mamy i trzeba to uszanować.

#4 2010-09-01 08:16:33

Zakochana w Bogu
Gość

popieram w drodze do...

#5 2010-09-01 09:16:11

isia
Gość

Popieram !
Jednocześnie proszę by z forum powołaniowego nie robić portalu informacyjno-politycznego, na którym obrzuca się epitetami polityków ( i nie tylko ) różbych "maści" czy miesza się z błotem tych, którzy mają inne poglądy.
Uczmy się kulturalnej i rzeczowej dyskusji a nie wykrzykiwania swoich racji, obrażania rozmówcy, udowadniania mu, że jest głupi - zyskamy wtedy szacunek i nie rozpętamy niepotrzebnej wojny.

#6 2010-09-01 10:55:42

Iacobus
Gość

Popieram wszystkie pojawiające się tu postulaty. Czasami czytając starsze wątki z których usunięto jakąś wypowiedź mam problem, żeby zrozumieć kolejne posty.

isia napisał(a):

Popieram !
Jednocześnie proszę by z forum powołaniowego nie robić portalu informacyjno-politycznego, na którym obrzuca się epitetami polityków ( i nie tylko ) różbych "maści" czy miesza się z błotem tych, którzy mają inne poglądy.
Uczmy się kulturalnej i rzeczowej dyskusji a nie wykrzykiwania swoich racji, obrażania rozmówcy, udowadniania mu, że jest głupi - zyskamy wtedy szacunek i nie rozpętamy niepotrzebnej wojny.

Myślę, że tyczy się to również, a może głównie, mnie za co wszystkich przepraszam.

Ostatnio edytowany przez Iacobus (2010-09-01 10:58:20)

#7 2010-09-01 12:02:59

isia
Gość

Iacobus przez grzeczność nie zaprzeczę :-) ale pisząc to akurat nie myślałam o Tobie. Choć rzeczywiście miałeś parę ostrych wejść :-)
Sądzę, że się ze mną zgodzisz, iż można mieć różne poglądy a jednocześnie dyskutować nie obrażając się wzajemnie.

Ostatnio edytowany przez isia (2010-09-01 12:03:23)

#8 2010-09-01 12:35:00

scholastyka
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Moi Drodzy! Zgodnie z regulaminem forum:
Punkt 6. Posty nietreściwe, zbyt krótkie, nie na temat, jak i posty typu "Ekstra! Dobry pomysł" ; "Ładne "; "Popieram" etc. Będą kasowane od razu, bez jakichkolwiek uprzedzeń.
Ponadto na forum zabrania się:
1. Prowadzenia prywatnych dyskusji lub dyskusji nie związanych z tematem wątku.
4. Zaśmiecania wątków wypowiedziami nie związanymi z tematem.
Kochani img/smilies/smile Chyba nie czytaliście...img/smilies/wink Te "zasady" wprowadzają pewien porządek i ład na froum.
Co do kasowania treści postów to - zgodnie z  powyższymi punktami regulaminu moderator może usunąć posty ( patrz wyżej ).

"Wszyscy jesteśmy powołani do świętości. Nie musimy jednak kopiować wzorów świętych uznanych przez Kościół. Każdy ma swoją własną drogę życia."

#9 2010-09-01 12:39:13

Puławski
Gość

I stąd postulat w sprawie zmiany tego punktu regulaminu. Nie oskarżasz nas chyba o jego nieznajomość img/smilies/wink

#10 2010-09-01 12:43:46

Iacobus
Gość

Tzn nawet nie tyle moim zdaniem zmiany regulaminu co po prostu tworzenia nowych tematów z wartościowych postów niepasujących do tematów już istniejących. Nie stałoby to myślę w sprzeczności z obecnymi zasadami.

Ostatnio edytowany przez Iacobus (2010-09-01 12:45:02)

#11 2010-09-01 12:45:56

scholastyka
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Puławski napisał(a):

Nie oskarżasz nas chyba o jego nieznajomość img/smilies/wink

To Twoja interpretacja...img/smilies/wink Przypomniałam pewne punkty regulaminu, które dotyczą tegoż "postulatu"...Ponadto niektórzy użytkownicy sami kasują swoje starsze posty...

"Wszyscy jesteśmy powołani do świętości. Nie musimy jednak kopiować wzorów świętych uznanych przez Kościół. Każdy ma swoją własną drogę życia."

#12 2010-09-01 12:50:06

Puławski
Gość

Iacobus napisał(a):

Tzn nawet nie tyle moim zdaniem zmiany regulaminu co po prostu tworzenia nowych tematów z wartościowych postów niepasujących do tematów już istniejących. Nie stałoby to myślę w sprzeczności z obecnymi zasadami.

A jednak zasady każą usuwać te wpisy, a nie starać się uzyskiwać z nich nowych tematów, co się dzieje i co się nie podoba.

#13 2010-09-01 12:52:28

scholastyka
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Iacobus napisał(a):

po prostu tworzenia nowych tematów z wartościowych postów niepasujących do tematów już istniejących. Nie stałoby to myślę w sprzeczności z obecnymi zasadami.

Dokładnie, zachęcam Was do tworzenia nowych tematów, a luźne rozmowy można prowadzić w "Gadajmy o wszytkim" img/smilies/wink Posty typu: "Ok", czy "Super" nic nie wnoszą do tematu, a takich jest sporo w "Rodzinach zakonnych"...Zatem proszę się nie dziwić, że takie posty są usuwane...

#14 2010-09-01 13:04:21

Puławski
Gość

Ale przecież nikt nie ma pretensji (tak mi się wydaje) o "OK", "Super" czy inne tego typu, ale o przypadkowy (no bo jaki inny img/smilies/wink) OffTop. Aby go - jak już się tak zrobi, że powstanie - nie usuwać, tylko oddzielić do osobnego działu.
Tak to zrozumiałem.

#15 2010-09-01 13:14:38

scholastyka
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

img/smilies/smile Forum "czeka" modyfikacja i jak powiększy się zespół to będzie można sprawniej oddzielać takie offtopy...Jednak zachęcam Was do "czuwania" i trzymania się tematu wątku, tak będzie łatwiej dla zespołu i dla wszystkich forumowiczów...img/smilies/wink
W drodze do img/smilies/smile Dzięki za uwagę, "coś" z tym zrobimy...img/smilies/wink

#16 2010-10-24 18:13:53

duszek
Gość

mam pytanie do moderacji i administracji: czy zamordyzm stosujecie tylko wobec " nie swoich " ?
czy to po prostu taka przejściowa amnezja i ślepota?

#17 2010-10-24 18:32:28

scholastyka
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Proszę o konkrety Duszek...

#18 2010-10-24 19:35:46

dzieciak
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Na tym forum obowiązuje regulamin. Rejestrując się na tym forum każdy go zatwierdza. Skoro go zatwierdza to znaczy, że będzie się do niego stosował. W regulaminie tym napisane jest również, jakie konsekwencje wyciągane będą w stosunku do tych, którzy go nie przestrzegają. Na tym forum nie ma 'równych i równiejszych' (sformułowanie duszka). Każdego obowiązuje ten sam regulamin. Moderatorzy i admini, którzy czytają treści postów i uważnie śledzą to, co dzieje się na forum są OBIEKTYWNI.
Nie leży w Naszym interesie tworzenie zaklętego kręgu; kółka wzajemnej adoracji. To forum ma przede wszystkim służyć tym, którzy się na nim udzielają oraz tym, którzy przypadkiem je odwiedzają. Właśnie w związku z tym, że forum to jest otwarte i nawet niezalogowani mogą czytać treści zawarte tutaj, trzeba dbać o to, aby panował tu porządek.

'Będzie błogosławił...
Będzie łamał...
Będzie dawał swoim uczniom...
     I nigdy nie zrezygnuje z Ciebie !' <3

#19 2012-08-02 12:48:55

w drodze do...
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Ponieważ nie chcę zaśmiecać wątku "Józefitki", a chcę się odnieść do jednego z opublikowanych tam tekstów, czynię to tutaj:

rafcio napisał(a):

Poza tym... ''Co wolno wojewodzie (moderatorowi) to nie tobie...''

A co do tego to się nie zgadzam. Moderator ma dawać dobry przykład i trzymać się tych samych zasad, które narzuca innym.

Ostatnio edytowany przez w drodze do... (2012-08-02 12:49:17)

Navigo ergo sum

#20 2012-08-02 13:22:45

bepik1
Użytkownik
Imieniny: 6.09
Urodziny: 12.04
Skąd: ''I przyciągnąwszy ŁÓDŹ(my town) do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim''

Staram się to czynić. A zapytanie o galerie zdjęć siostr józefitek jak najbardziej dotyczy strony zakonu.
Bo to 5 6 lat temu pojawiła się modernizacja i moderatorzy aby dbac o wątki aby nie było bałaganu. Ja zawsze gdy widze ze rodzi się dyskusja, jakieś luźne wątki staram się upominać, nie kasować, nie wiem dlaczego niektorych to dziwi, przecież to jest dla dobra forum, dla dobra nas wszystkich.

ps. na stronie np. katolik to moderator decyduje czy dany post ma sie pojawic na stronie czy nie, też mu chodzi o porządek, o zgodność z tematem i wiarą. U nas tego nie ma.
Na kazdym forum są moderatorzy to chyba o czymś swiadczy, gdyby nam moderatorom nie zależało na barce dawno bysmy nic nie robili.

Ostatnio edytowany przez bepik1 (2012-08-02 13:26:11)

'' Ucz mnie, Panie, wypełniać Twoją świętą wolę, znaleźć i ustalić miejsce, gdzie mogę Tobie najlepiej służyć''.
św. Karol Boromeusz.
''Nie bój się, nie lękaj się,Bóg sam wystarczy... ''Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje! ''

#21 2012-08-02 18:14:17

w drodze do...
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

OK bepik, nie żebym piła do Ciebie - tak na wszelki wypadek uprzedzam img/smilies/smile

Navigo ergo sum

Stopka forum