'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2010-10-03 20:51:55

Ana
Gość

Medjugorie

Bardzo ciekawe forum o Medjugorie ( tu był link, ale nie aktywny więc go wykasowałam - Magda19- moderatorka)

img/smilies/wink

#2 2010-10-03 22:08:06

tusiatunia
Gość

Re: Medjugorie

A mnie jakos Medjugorie nie przekonuje.

#3 2010-10-03 23:17:32

w drodze do...
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

No, ja też podchodzę do tych objawień z pewną rezerwą. Skoro Kościół ich przez tyle lat nie zatwierdził...

Navigo ergo sum

#4 2010-10-04 10:24:44

Józek
Gość

Kościół ich nie zatwierdził, ani nie odrzucił, dlatego rezerwa jest dobra img/smilies/wink
A nie zatwierdził przede wszystkim dlatego że one ciągle trwają..

#5 2010-10-08 19:21:00

Ana
Gość

Z początku też tak sądziłam. Ale czytałam książki na tle teologicznym i Maryjnym, zrozumiałam, że ile fałszywych informacji wędruje po necie. A zaczęło się od dziennikarza. I dalej znaleźli się zwolennicy. 
Cóż ja wierzę, bo tam dzieją się cuda.

#6 2010-10-09 21:24:34

Jagódka
Gość

byłam tam nie raz, i uważam że można śmiało tam jechać:)

#7 2010-10-09 22:19:05

Zuzela
Gość

Skoro dzieje się dobro, to coś w tym jest. Ja również polecam odwiedzenie tego miejsca. Do wszystkiego trzeba podchodzić z głową...po coś mamy rozum ;-)

#8 2010-10-09 22:27:48

Florentyna
Gość

Jezus codziennie przychodzi i JEST w Eucharystii, a z Nim zawsze całe Niebo, więc i Maryja! Dlaczego więc nie miałaby przychodzić do młodych ludzi w Medjugorie? (no dobrze, już nie takich młodych, bo to trwa już tyle lat). Właśnie, po coś Bóg dał nam rozum, byśmy go używali i wybierali to, co dobre.
A poza tym Medjugorie, to miejsce nawrócenia, miejsce modlitwy, wyciszenia... ale jak to bywa - znajdą się i tacy, którzy jadą tylko po sensacje.

#9 2010-10-10 10:21:43

Józek
Gość

nikt temu nie przeczy, ale władze Kościelne są roztropne, i dlatego na szubko, w emocjach nie zatwierdzają tych objawień.. bo one wciąż trwają i emocje jeszcze co do nich nie opadają.. to troche jak np. z O. Pio za życia.. Kościelne Władze go nie tępiły - chociaż doświadczały, ale też nie Kanonizowali za życia - a wiernych którzy do Niego pielgrzymowali też nie potępiano.. Ja sam bym się wybrał do Medjugorie..
Ważne jest to, że gdyby w przyszłości się okazało że coś tam jest nie tak, i Kościół zanegowałby te objawienia - być bardziej przywiązanym do Kościoła - Ciałą Chrystusowego, niż do Medjugorie, bo nie może powiedzieć noga do oka 'nie potrzebuję cię'..

Pozdrawiam!

#10 2010-10-10 10:59:20

Mariam ocv
Gość

Znam osobiście widzących, Vickę najbardziej.
No cóż, ja na przykład czytałam prawdziwe orędzia, ze strony internetowej Parafii. Tak prawdziwe, bo są orędzia w internecie zmieniane i to tak, że jak je czytałam, to aż mnie drażniło. Jak tak można robić? Wracajac do prawdziwych orędzi nie znalazłam w nich rzeczy niezgodnych z Pismem Św.
Kiedyś jako osoba młoda niestety dałam się oszukać. Nie wszystko co podaje się za Medjugorje ma z nim coś wspólnego.
Powstawały wspólnoty, których objawiająca się Postać nie kazała zakładać, a które to niestety przypisywano Jej.
Jedna wspólnota została już rozwiązana, ludzie musieli zdjąć habity i wrócić po latach do domu. Powstają tam budynki bez zgody, np. kaplica przy błękitnym krzyżu. W innej wspólnocie był i jest zakaz odprawiania Mszy Św., przechowywania Najświętszego Sakramentu ale kto o tym wie? Nawet księża nie wiedzą.
Osoba, Która tam się objawia, prosiła o posłuszeństwo władzom kościoła a co się robi?
To wszystko sprawia, że Medjugorje jest różnie postrzegane.

#11 2010-10-10 12:20:18

Florentyna
Gość

Jak s.Faustyna zauważa w Dzienniczku - najważniejsze jest posłuszeństwo Kościołowi. Cała Mądrość Kościoła polega na cierpliwości i czasie, który wszytko weryfikuje.
Tak, to prawda, często w internecie spotyka się różne udziwnienia i interpretacje, niejednokrotnie złośliwie, specjalnie przekręcane. Komu zależy na podawaniu nieprawdy w tak ewidentny sposób? Nawet jeśli kiedyś okaże się, że to, co się dzieje teraz w Medjugorie jest fikcją - pokaże czas - ale po co już teraz "wieszać psy" na tych, których się nawet nie zna.
Słyszałam, że w Medjugorie jest nawet niewielki kościółek, który stoi pusty, nie jest konsekrowany, ponieważ wybudował go prawdopodobnie jakiś mason i nie wiadomo jaki miał cel i intencję ten, który go budował...

#12 2010-10-10 13:58:22

Ana
Gość

Tak jak tu piszecie, trzeba iść do źródła, bo jak zawsze w dobrym diabeł próbuje namieszać. Biskup z Medjugorie jak dobrze pamiętam nie tylko nie uznaje tych objawień, ale i innych uznanych przez kościół. Więc potem są różne fałszywe informacje. A jest tyle świadectw, uzdrowień. Trudno zaprzeczyć. Sama poznałam pewną panią która była w Medjugorie i została uzdrowiona.
Na wiosnę sama zamierzam się tam wybrać oczywiście jak Bóg pozwoli.

Co do oredź to pełno fałszywych w necie jest, tylko po to by oczernić.

#13 2010-10-10 14:24:15

Florentyna
Gość

A wiecie co zauważyłam, jeszcze kilka lat temu... jak jeszcze działo się "coś" w Oławie.... że ludzie, którzy jeździli do Oławy - na wszelką negację tego miejsca odpowiadali wręcz agresją! zaś ci, którzy wracali z Medjugorie wszelkie niedowierzania i zaprzeczenia okrywali milczeniem lub wręcz spokojnie odpowiadali: chcesz - wierz, nie chcesz, nie musisz. Znam kilka osób, które od kiedy wróciły z Medjugorie - więcej się modlą, dostrzegają wartość Eucharystii  (i to już kilka lat).
Pan Bóg różnie przemawia do człowieka, traktuje nas indywidualnie...

#14 2010-10-10 15:17:59

Mariam ocv
Gość

Ja osobiście podporządkuję się ostatecznemu i jasnemu stanowisku kościoła, choć wierzę w prawdziwość tych objawień.

#15 2010-10-10 15:21:46

Ana
Gość

Dobrymi informacjami o Medziugori jest właśnie forum, tam można wejść na stronę, gdzie są podawane prawdziwe informacje. I wszystko jest jasne.

Dobro nie potrzebuje usprawiedliwień i krzyków.

#16 2010-10-10 15:34:46

Mariam ocv
Gość

Oficjalna stona :
http://www.medjugorje.hr/

#17 2013-11-06 22:09:39

hannaturno
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Żeby być na bieżąco: aktualne stanowisko Stolicy Apostolskiej
http://info.wiara.pl/doc/1768781.Stolic … Medjugorie

O Jezu, Królu mój, do Ciebie chcę należeć w życiu, w śmierci i w wieczności, amen

http://www.instchrkr.katowice.opoka.org.pl/
[moje pw nie działa, proszę korzystać z maila]

#18 2014-06-14 04:59:22

dorota0103
Użytkownik
Imieniny: 25.06
Urodziny: 1.03.1989 r.

Świadectwo kapłana-egzorcysty:

https://www.youtube.com/watch?v=NOEOIMN7Sf8

To świadectwo w pewnym stopniu pomogło mi w tym miesiącu w podjęciu na nowo drogi nawrócenia-przystąpienia prawdziwie do sakramentu pokuty i pojednania. Często wracam do tych przemyśleń. Przypomina mi o tym, jaka jest ważna codzienna troska o relację szczerą z Jezusem (oraz Maryją). Doświadczenie nauki trwania, mimo przeciwności.

Słuchałam jakiś czas temu świadectwa z pielgrzymki  do Medjugorie kolegi ze wspólnoty.

Też mówił, że widać było, iż niektórzy szukają sensacji, ale są też tacy, który tam naprawdę spotkali Maryję i Jezusa-poznali Boga prawdziwego-Żywego.

Zapraszam na moją stronę img/smilies/smilehttp://www.zyciowawedrowka.blogspot.com

#19 2014-06-14 10:25:36

Bartek
Gość

Jednak Watykan w dalszym ciągu nie uznaje objawień w tym miejscu, może lepiej brzmi ma dystans.

Czytałem, iż głównym powodem jest zbyt duża ilość cudów w tym miejscu.

Św. Jan Paweł II miał dystans, Benedykt XVI, teraz Franciszek..

Może lepiej skupić się na Fatimie.

#20 2014-06-14 13:15:56

Selma
Użytkownik

Interesujace to, co piszesz Bartku. Pisze to bardzo serio, zeby nie bylo, ze sobie drwie, czy ironizuje.
Nie przyszloby mi do glowy, ze sa ryczalty na cuda. No, bo wygladaloby to, ze stawiamy Panu Bogu jakies granice. Dziesiec cudow tak, ale jedenascie juz nie?
Pamietasz moze, gdzie znalazles te informacje.

#21 2014-06-14 13:56:42

Bartek
Gość

Pamiętam, że chyba w Gościu Niedzielnym w okolicach listopada, grudnia w ub. roku.

Watykan ostrzegał również przed mężczyzną, który był w grupie Osób, które rzekomo doznały objawienia i postanowił zrobić sobie tournee po USA głosząc orędzia czy swoje objawienia.

Wpisz sobie w wyszukiwarce Watykan ostrzega przed Medjugorie. Poniekąd są zbliżone dokumenty do tego co czytałem choć to tylko namiastka.

Proszę nie pisać posta pod postem. shy girl img/smilies/wink

#22 2014-07-05 23:29:51

dorota0103
Użytkownik
Imieniny: 25.06
Urodziny: 1.03.1989 r.

Następne świadectwo mnie znalazło: https://www.youtube.com/watch?v=GK3zGCi … l=pawelgis .

Ostatnio edytowany przez dorota0103 (2014-07-05 23:30:15)

Zapraszam na moją stronę img/smilies/smilehttp://www.zyciowawedrowka.blogspot.com

#23 2014-07-12 19:47:27

Karolina90
Użytkownik
Imieniny: 17.11
Urodziny: 16.04
Skąd: ,,Gdzie jest Twój skarb, tam i serce jest Twe... ''

Kochani, chciałabym wybrać sie na pielgrzymkę do Medjugorie,  najlepiej zorganizowana z parafii a jeszcze lepiej by było z duszpasterstwa, tak by jechać z młodzieżą img/smilies/smile bez różnicy czy samolotowa czy autokarowa, na przełomie października/ listopada, najlepiej by było w październiku, bo wtedy były objawienia, orientuje sie czy może jakieś duszpasterstwa w Polsce organizują, albo jakaś parafia, słyszeliście cos img/smilies/smile bo w internecie jest tego mnóstwo, ale często organizowane przez jakieś biura, czy prywatne osoby, a jednak wolałabym z Kościoła img/smilies/wink jeśli ktoś cos wie img/smilies/wink i zechciałby sie podzielić ta wiedza byłabym wdzięczna img/smilies/wink z Bogiem! img/smilies/wink

" Wszystko mogę w tym, który mnie umacnia"!

#25 2014-07-31 20:10:16

Bartek
Gość

Czy istnieje potwierdzenie ze strony Kościoła na wiarygodność tego typu zdarzeń?

http://wobroniewiaryitradycji.wordpress … 2014-roku/

Stopka forum