'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#26 2014-07-31 20:24:14

adamsvd
Użytkownik
Imieniny: 24.12
Urodziny: 1988

Re: Medjugorie

nie, żadne objawienie, które się nie skończyło, nie może być zbadane przez Magisterium Kościoła i uznane za wiarygodne

Duchu Święty Boże
Wszystko z Miłości ku Tobie!

http://www.werbisci.pl/

#27 2014-07-31 20:35:11

Bartek
Gość

Hmm.. czyli jednak podejrzenia Watykanu o nieprawdziwości mogą być uzasadnione bo w wypadku Medjugorie trwa i trwa i nie można zbadać..

Pamiętam jak Papież Franciszek podczas Anioł Pański mówił, żeby przestać zajmować się nowymi orędziami Maryi tylko skupić się na modlitwie do Ducha Św.

Na początku nie rozumiałem ale teraz widzę sens.

#28 2015-06-27 12:07:56

s.Damaris
Użytkownik
Imieniny: 08.12
Urodziny: 30.01

Nie wszystko co piszą gazety jest prawdą.
http://www.fronda.pl/a/decyzja-ws-medju … 53279.html

Bóg się zatroszczy

#29 2015-06-27 12:31:41

hannaturno
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Shy girl;) wskazywała za KAI ostatecznie tylko włoską gazetę (Il Giornale), Siostra powołuje się za Deonem też tylko na gazetę (La Stampa). Ani jedna, ani druga gazeta nie są oficjalnym medium Stolicy Apostolskiej. Zainteresowanym pozostaje czekać na oficjalny komunikat.

Ostatnio edytowany przez hannaturno (2015-06-27 12:32:00)

O Jezu, Królu mój, do Ciebie chcę należeć w życiu, w śmierci i w wieczności, amen

http://www.instchrkr.katowice.opoka.org.pl/
[moje pw nie działa, proszę korzystać z maila]

#30 2015-06-27 15:27:48

s.Damaris
Użytkownik
Imieniny: 08.12
Urodziny: 30.01

Podałam link tylko dlatego aby nie wierzyć tak szybko gazetom a nie żeby mieć rację, dodam że jest jeszcze więcej publikacji mówiących na ten temat ale nie ma sensu podawać stron i jakie to gazety tylko czekać na oficjalną wypowiedz Stolicy Apostolskiej.

Bóg się zatroszczy

#31 2015-07-02 13:05:43

fabienne
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Moim zdaniem Gospa jest widziadłem, nie jest Maryją. Tylko Pan Bóg zniszczył zamierzenia szatana i uczynił z Medjugorie miejsce modlitwy. Nie uznaję żadnego objawienia maryjnego,gdzie Maryja mówi o SOBIE. Ja,Ja,Ja,do MNIE się módlcie. Maryja, wzór skromności i posłuszeństwa...

#32 2015-07-02 14:04:13

mały człowiek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Jak mówi Pismo Święte "po owocach ich poznacie". Nigdy nie byłam w Medjugorie ale chcę tam pojechać, żeby nie tylko opierać się na czyjejś opinii ale samej doświadczyć i "ocenić" czy chce w to wierzyć czy nie.
Moja koleżanka była rok temu tam i widzę jak bardzo poszybowała ku górze, wydaje dobre owoce...;-)

"...Gdzie jednak wzmógł się grzech, tam jeszcze obficiej rozlała się łaska..." Rz 5. 20

#33 2015-07-12 21:05:39

johnek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

fabienne napisał(a):

Moim zdaniem Gospa jest widziadłem, nie jest Maryją. Tylko Pan Bóg zniszczył zamierzenia szatana i uczynił z Medjugorie miejsce modlitwy. Nie uznaję żadnego objawienia maryjnego,gdzie Maryja mówi o SOBIE. Ja,Ja,Ja,do MNIE się módlcie. Maryja, wzór skromności i posłuszeństwa...

Moim zdaniem coś w tym może być, jest troche niejasności w tych objawieniach , a uznane przez kościół nie moga byc bo nadal te objawienia trwają zgodnie z procedurą trzeba czekać na zakonczenie objawień . Również warto wspomnieć o konflikcie miedzy opiekującymi sie franciszkanami a tamtejszym biskupstwem w konsenkwencji z braku posłuszeństwa dwaj zakonicy zostali wydaleni z zakonu .  Sam znam także ludzi którzy nawrócili sie po wizycie w Medugorje dlatego wydaje mi sie ze można jechać tam ale bardzo ostrożnie podchodzić , zresztą tak chyba kościół zaleca obecnie .

Ciekawy artykuł na ten temat --http://prawy.pl/wiara/9874-ujawniamy-me … e-i-ksiezy

Ostatnio edytowany przez johnek (2015-07-12 21:07:06)

Pozostańmy z daleka od tego co błyszczy , kochajmy naszą małość oraz to że nic nie odczuwamy wtedy będziemy ubogimi w duchu -Św Teresa od Jezusa

#34 2016-03-08 21:32:21

michaleus
Użytkownik
Imieniny: 29.09
Urodziny: 21.01

Brat szwagra niedawno wrócił z tego miejsca. Sam nigdy tam nie byłem, a opinii i dyskusji na temat Medjugorie słyszałem już bardzo wiele. Dlatego osobiście ciężko mi się wypowiedzieć. On jednak twierdził, że dzieją się tam cuda, są objawienia. No, ale kim ja jestem, żeby wierzyć czy też nie w jego słowa? Mam naprawdę mieszane uczucia, i również jak niektórzy z Was czekam na jakieś oficjalne i kończące wszelkie spory i wątpliwości stanowisko Kościoła, naszej matki.

Im więcej daje się Bogu, tym więcej się od Niego otrzymuje.

Stopka forum