'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#51 2007-09-19 13:08:08

scholastyka
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Re: Modlitwy

To wspaniale img/smilies/big_smile Ja rozważam...img/smilies/teu45

Ostatnio edytowany przez scholastyka (2007-09-19 13:08:37)

"Wszyscy jesteśmy powołani do świętości. Nie musimy jednak kopiować wzorów świętych uznanych przez Kościół. Każdy ma swoją własną drogę życia."

#52 2007-09-19 16:04:46

ale-czemu
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

MODLITWA O CZAS NA WSZYSTKO

Panie, daj mi każdego dnia czas, by się modlić;
czas, by służyć i kochać, by pracować i tworzyć;
czas, by nie robić nic i czas, by spokojnym być.

MODLITWA ZA MŁODZIEŻ

Ojcze nasz, zatroskani o młodzież, prosimy Cię o szczególne dla niej łaski. Pomóż młodym znaleźć prawdę, której pragną i spraw, by nie gorszyli się fałszem i obłudą świata. Zachowaj ich wrażliwe dusze od zła i niemoralności, która odbiera sens życia i nadzieję oraz oddala od Ciebie, Boże, który jesteś dobrem jedynym i celem naszym. Wskaż im, Ojcze, jak przygotować się nauką i pracą do podjęcia czekających ich w życiu obowiązków. Niech cieszą się pięknem świata i radują swoją młodością, niech zaufaniem darzą rodziców i wychowawców. w Twoim Synu, a Panu naszym Jezusie Chrystusie niech znajdą drogę, prawdę i życie. Amen

Jeżeli nie masz siły nieść Krzyża, to GO chociaż ciągnij za sobą.
Jeżeli nawet nie masz siły Go ciągnąć i iść, to usiądź przy Nim.
A jeżeli nawet na to nie masz siły - to połóż na Nim głowę i zaśnij...Odpocznij.
Więcej nic nie musisz.

#53 2007-09-19 16:23:23

luckoradversity
Gość

Uważam , że modlenie się formułkami jest dobre w kościele(wspólnotowo) oczywiście sa to piękne modlitwy , ale uważam , że np.w domu lepiej jest się modlić własnymi słowami takim swoim językiem , wtedy jakoś lepiej łączymy się z Panem...ale oczywiście nie mam nic przeciwko modleniu się formułką.

#54 2007-11-22 10:16:40

Amanda
Gość

luckoradversity napisał(a):

Uważam , że modlenie się formułkami jest dobre w kościele(wspólnotowo) oczywiście sa to piękne modlitwy , ale uważam , że np.w domu lepiej jest się modlić własnymi słowami takim swoim językiem , wtedy jakoś lepiej łączymy się z Panem...ale oczywiście nie mam nic przeciwko modleniu się formułką.

Myslę, że po części masz tutaj troszk racji img/smilies/smile

#55 2007-11-23 19:49:06

s. Małgorzata
Gość

Są czasem "formułki", które tak mocno współgrają z sercem, że stają się własnymi. Bardzo długo towarzyszyła mi pewna modlitwa o rozeznanie drogi życia i nawet po latach życia zakonnego nie traci na aktualności:

Panie Jezu, żyjący w Najświętszym Sakramencie,
wlej w moje serce Twoją łaskę,
abym jasno rozpoznała
swoją drogę, którą chcesz mnie prowadzić. Amen.

s. Małgorzata SJE

#56 2007-11-23 22:42:30

luckoradversity
Gość

Rozumiem siostrę powyżej img/smilies/smile , ale niektórzy czytając formułkę nie łączą się z Panem jest to taka modlitwa na "sucho"aby tylko uspokoic sumienie , odmówiłam formułkę czyli moje sumienie już jest spokojne , a to nie o to chodzi w modlitwie.Natomiast gdy słowa do Pana płyną prosto z serca to wtedy jest lepsze "połączenie" z Bogiem bo mówimy do niego całym sobą własnymi słowami.

#57 2007-11-24 10:41:49

Amanda
Gość

Modlitwa zawierzenia siebie Jezusowi Panu i Matce Najświętszej

O Jezu utajony w Najświętszym Sakramencie, weź moją osobę w swoje posiadanie, abyś Sam ze mną, we mnie i przeze mnie wszystko czynił, cierpiał, mówił, myślał, abym już nie ja żyła, ale abyś Ty żył we mnie dla chwały swego Ojca. Pociągnij mnie skutecznie do siebie, abyś się stał wszystkim dla mnie, a wszystko poza Tobą było mi niczym. Matko Boża, Ciebie na straży mej ofiary stawiam, bo też i przez Ciebie ją uczyniłam. Nie dopuść, abym się kiedykolwiek odebrała Panu Jezusowi utajonemu w Najświętszym Sakramencie, Ty mnie wychowuj dla Niego i według Jego myśli. Amen.

Według Sługi Bożej Matki Kolumby Białeckiej Założycielki Sióstr Dominikanek

#58 2007-11-24 23:05:13

Kasia K
Użytkownik
Imieniny: 25.11
Urodziny: 28.05.

Modlitwa o rozeznanie powołania

O Jezu ukryty w białej Hostii,
pomagaj mi otwierać się na Ciebie,przyjmować twoją wolę,
uznawać ją za przewodnika i spełniać do końca powołanie,jakim mnie obdarowałeś.
Uzdolnij mnie do pójścia za Tobą ścieżką Twojej ewangelii.
Daj mi ducha odwagi i męstwa oraz umiejętność
powierzenia Ci siebie,
Który jesteś Drogą,Prawdą i Życiem
i na każdego spoglądasz z miłością".

Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.
img/smilies/142
Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje!     img/smilies/142   (30.05.2010)
mój blog- zapraszam: http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

#59 2007-12-20 20:18:34

Olunia :
Gość

Modlitwa o powołania do Karmelu

Boże, Ty powołujesz człowieka, by wpatrzony w Twoje Święte Oblicze,
miłował Twoją miłością, a pełen zadziwienia zbawczymi tajemnicami,
głosił Twoją wielkość swoim życiem.
O Boski Gospodarzu, który pozwalasz, by ziemia Karmelu rodziła w Maryi
tak wiele owoców świętości, prosimy Cię, rozszerz swe miłosierne wołanie
na wielu braci i sióstr o gorących i szlachetnych sercach, by Twą
mistyczną rolę napełniało niekończące się głoszenie Twojej chwały.

#60 2008-07-18 23:19:46

Zakochana w Jezusie
Gość

7 Ojcze nasz, 7 Zdrowaś Mario na cześć Najdroższej Krwi Chrystusa
+JuT

Chciałabym się podzielić z Wami przepiękną modlitwą,którą Pan Jezus objawił św,. Brygidzie, i  na którą natknęłam się, gdy kupiłam książeczkę z rozważaniami Drogi Krzyżowej, a mianowicie  modlitwą: 7 "OJCZE NASZ", 7 "ZDROWAś MARIO" NA CZEść NAJDROżEJ KRWI CHRYSTUSA.

Na czym ona polega? A więc przez 12 lat rozważać należy 7 tajemnic z życia Jezusa, a po każdej z nich odmawiać "Ojcze nasz..." i "Zdrowaś Mario..."

Tajemnica pierwsza:

Obrzezanie Pana Jezusa

Ojcze, Przedwieczny Boże, przez Najświętsze Serce Pana Jezusa i Niepokalane Serce Maryi ofiaruję Tobie pierwsze Rany, pierwsze Boleści i pierwsze przelanie Najświętszej Krwi Pana Jezusa na pokutę za moje i wszystkich ludzi grzechy młodości, na zapobieganie pierwszych grzechów ciężkich u dzieci i młodzieży, szczególnie w moim domu i moim pokrewieństwie.

Ojcze nasz . . . Zdrowaś Maryjo . . .

Tajemnica druga:

Krwawy pot Pana Jezusa

Ojcze, Przedwieczny Boże, przez Najświętsze Serce Pana Jezusa i Niepokalane Serce Maryi ofiaruję Tobie tę okrutną Mękę Serca Pana Jezusa na Górze Oliwnej, każdą kroplę Krwi z Krwawego Potu na pokutę za wszystkie moje i wszystkich ludzi grzechy serca, na zapobieganie tym grzechom, na zwiększenie Miłości do Boga i do bliźnich naszych.

Tajemnica trzecia:

Biczowanie Pana Jezusa

Ojcze, Przedwieczny Boże, przez Najświętsze Serce Pana Jezusa i Niepokalane Serce Maryi ofiaruję Tobie te tysiące Ran okrutnej Boleści i Drogocenną Krew Pana Jezusa, spowodowaną biczowaniem, na pokutę za wszystkie moje i wszystkich ludzi grzechy serca, ciała i nieczystości, na zapobieganie tym grzechom i na zachowanie niewinności, zwłaszcza w moim pokrewieństwie, a szczególnie u dzieci i młodzieży.

Tajemnica czwarta:

Cierniem koronowanie Pana Jezusa

Ojcze, Przedwieczny Boże, przez Najświętsze Serce Pana Jezusa i Niepokalane Serce Maryi ofiaruję Tobie Rany, Boleści i Drogocenną Krew Pana Jezusa z Koronowania Cierniem, na pokutę za wszystkie moje i wszystkich ludzi grzechy umysłu, na zapobieganie tym grzechom, na rozpowszechnianie Królestwa Chrystusowego na ziemi.

Tajemnica piąta:

Dźwiganie krzyża

Ojcze, Przedwieczny Boże, przez Najświętsze Serce Pana Jezusa i Niepokalane Serce Maryi ofiaruję Tobie tę okrutną Mękę Drogi Krzyżowej i przelaną tam Drogocenną Krew, na pokutę za wszystkie moje i wszystkich ludzi grzechy, za bunt przeciw Twoim Świętym Postanowieniom, przeciw wszystkim innym grzechom i na ubłaganie prawdziwej Miłości do Krzyża.

Tajemnica szósta:

Ukrzyżowanie Pana Jezusa

Ojcze, Przedwieczny Boże, przez Najświętsze Serce Pana Jezusa i Niepokalane Serce Maryi ofiaruję Tobie Twojego Boskiego Syna na Krzyżu, Jego przybicie do Krzyża, Jego Podniesienie na Krzyżu, Jego Święte Rany na Rękach, Nogach i Boku, Jego Drogocenną Krew, która wylała się za nas; Jego skrajną Biedę, Jego Posłuszeństwo i bezkrwawe odnawianie się Świętych Ran Jego we wszystkich Mszach Świętych na ziemi - na pokutę za skaleczenie Świętych Zakonnych ślubowań i reguł, na zadośćuczynienie za wszystkie moje i wszystkich ludzi całego świata grzechy, za chorych i umierających, za kapłanów i laikat, za życzenia i prośby Ojca Świętego, za odnowę rodzin chrześcijańskich, za umocnienie w wierze, za Ojczyznę moją i jedność rodzin i narodów, jedność Kościoła w Chrystusie, jak i za dusze w Czyśćcu cierpiące i te, które znikąd ratunku nie mają.

Tajemnica siódma:

Otworzenie Świętego Boku Pana Jezusa

Ojcze, Przedwieczny Boże, przez Najświętsze Serce Pana Jezusa i Niepokalane Serce Maryi racz przyjąć Otworzenie Świętego Boku i Serca Pana Jezusa za potrzeby Kościoła Świętego i na pokutę za grzechy moje i grzechy wszystkich ludzi. Racz przyjąć tę Drogocenną, Najświętszą Krew i Wodę, która została przelana z Rany Boku i Boskiego Serca Pana Jezusa, i racz nam być łaskawym i miłosiernym. O Przenajświętsza Krwi Chrystusa, racz oczyścić mnie i wszystkich ludzi od własnych i obcych win grzechowych. O Przenajświętsza Wodo z Najświętszego Boku i Serca Pana naszego, Jezusa Chrystusa, racz uwolnić mnie i wszystkich ludzi od kar za grzechy i racz ugasić mnie i wszystkim biednym duszom płomień czyśćcowy. Amen.

Panie i Boże nasz, racz nie karać nas za grzechy nasze według Świętej Sprawiedliwości Twojej, ale racz nam być łaskawym według Wielkiego Miłosierdzia Twego. Panie Jezu, który konałeś na Krzyżu za nas, zanurz w Swoim Najświętszym Konaniu na wieki nasze dusze, abyśmy dostąpili zbawienia przez Najświętszą Agonię Twoją. Uwielbiam Cię Ojcze, przez Miłosierdzie Syna Twego. Boże, wierzę w Ciebie i ufam Dobroci Twojej teraz i zawsze, i na wieki wieków. Amen.

BOSKA OBIETNICA
DLA ODMAWIAJĄCYCH MODLITWĘ:

"Wiedzcie, że Ja tym którzy przez 12 lat będą odmawiać 7 Ojcze Nasz i
7 Zdrowaś Maryjo na CZEŚĆ MOJEJ DROGOCENNEJ KRWI , udzielę 5
następujących łask:
1/ Zostanie w godzinę śmierci zabrany bezpośrednio do Nieba bez Czyśćca
2/ Będzie zaliczony do grona największych świętych, jakoby przelewał
krew za wiarę
Chrystusową
3/ Bóg Ojciec będzie utrzymywał w jego rodzinie 3 dusze w stanie łaski
uświęcającej
według Jego wyboru
4/ Dusze waszych krewnych aż do czwartego  pokolenia nie pójdą do
piekła
5/ Będą zawiadomieni przed śmiercią"

Uwaga!
Gdyby osoba odmawiająca te modlitwy wcześniej zmarła, zaliczone będzie
jakby je odmówiła w całości

#61 2008-08-05 21:47:20

Kasia_19
Gość

#62 2008-08-05 22:10:03

luckoradversity
Gość

Stronka adonai jest bardzo fajna , lubie ją.

#63 2008-09-10 10:13:02

Nawojka
Gość

A ja chciałabym podzielić się z Wami dwiema modlitwami: img/smilies/142

WYBIERAM ODDYCHANIE
ODDECHEM CHRYSTUSA

Wybieram oddychanie oddechem Chrystusa,
które czyni całe życie świętym.
Wybieram życie Ciałem Chrystusa,
które przetrwa niszczący grzech.
Wybieram Krew Chrystusa
płynącą w moich żyłach i sercu,
która oszałamia mnie radością.
Wybieram Wodę żywą, wypływającą z Jego boku,
oczyszczającą świat i moje „ja”.
Wybieram straszliwą mękę Chrystusa,
która nadaje znaczenie moim bezsensownym smutkom,
która napełnia mój ból mocą.
Wybieram Ciebie, dobry Jezu, Ty wiesz.
Wybieram Ciebie, dobry Panie;
dołącz mnie do grona tych,
których nabyłeś przez swe bolesne rany.
Nie chcę należeć do tych, którzy żyją z dala od Ciebie.
Uchroń od wszystkiego, co szuka mej zguby.
Wezwij mnie, bym przyszedł do Ciebie.
Umieść pośród aniołów i świętych,
wyśpiewujących „tak” wszystkiemu, co czynisz,
wywyższając wszystko to, co zamierzasz uczynić
na wieki wieków.
A w tym dniu, Ojcze całego stworzenia,
daj, bym w głębi serca,
wybierał Chrystusa w mym życiu.

Joseph Tetlow SJ

MODLITWA O POKORĘ:

Pozwól mi posiadać tak głębokie poczucie humoru,
abym nigdy nie był dumny.
Daj mi poznać moja absurdalność,
zanim zachowam się absurdalnie.
Daj mi zrozumieć, że kiedy jestem pokorny,
jestem najbardziej ludzki,
najbardziej szczery i najbardziej godny Twojej uwagi.

Daniel A. Lord SJ

#64 2008-10-09 15:58:17

annuarita_1
Użytkownik
Imieniny: 27 sierpień
Urodziny: 19.01

Pierwsza Światowa Modlitwa Różańcowa w intencji Nienarodzonych Dzieci
planowana jest na sobotę, 18 października 2008 roku. Wszyscy uczestniczący w tej modlitwie odmówią Różaniec o godz. 9-tej rano w intencji: Zaprzestania zabijania nienarodzonych dzieci metodami chirurgicznymi i nie-chirurgicznymi.
Ponieważ różaniec będzie odmawiany o godz. 9-tej rano czasu lokalnego, to poprzez istnienie wielu stref czasowych, pozwoli to na utworzenie nieprzerwanej fali modlitwy różańcowej, która podczas 24 godzin, kilkakrotnie obejdzie kulę ziemską.

http://ien.pl/index.php/archives/1064

#65 2008-11-08 19:59:12

Aszka
Gość

Chciałam tę litanię wrzucić do internetu, to dobre miejsce:

LITANIA  WYNAGRADZAJĄCA  ZA  ZNIEWAGI  PANU  JEZUSOWI  UTAJONEMU W  NAJŚWIĘTSZYM  SAKRAMENCIE

Kyrie eleison. Chryste eleison. Kyrie eleison.
Chryste, usłysz nas. Chryste, wysłuchaj nas.
Ojcze z nieba, Boże, zmiłuj się nad nami.
Synu, Odkupicielu świata, Boże, zmiłuj się nad nami.
Duchu Święty, Boże, zmiłuj się nad nami.
Święta Trójco, jedyny Boże, zmiłuj się nad nami.

Panie Jezu, w Przenajświętszym Sakramencie na zadośćuczynienie za grzechy nasz ofiarowany, zmiłuj się nad nami.
Panie Jezu, w Przenajświętszym Sakramencie za nas i od nas na ołtarzach znieważany,
Panie Jezu, w Przenajświętszym Sakramencie przeznaczony na znak, któremu sprzeciwiać się będą,
Panie Jezu, w Przenajświętszym Sakramencie często nieprzyjaciołom Twoim na znieważanie wydany,
Panie Jezu, w Przenajświętszym Sakramencie od niewiernych wyszydzany,
Panie Jezu, w Przenajświętszym Sakramencie od bezbożnych ludzi wyśmiewany i bluźnierstwami obrażany,
Panie Jezu, w Przenajświętszym Sakramencie niegodnie przyjmowany,
Panie Jezu, w Przenajświętszym Sakramencie od świętokradców sponiewierany i wzgardzony,
Panie Jezu, w Przenajświętszym Sakramencie od wielu z wybranych sług Twoich nie czczony,
Panie Jezu, w Przenajświętszym Sakramencie w kościołach opuszczony i zapomniany,
Panie Jezu, w Przenajświętszym Sakramencie zbyt mało czczony, zmiłuj się nad nami.

Bądź nam miłościw, odpuść nam, Panie!
Bądź nam miłościw, wysłuchaj nas, Panie!

Za znieważanie tak wielkiego Sakramentu, wynagradzamy Ci, Panie,
Za niegodne Ciała i Krwi Twojej przyjmowanie,
Za niegodne zachowanie w obecności Twojej w Przenajświętszym Sakramencie,
Za nienawiść bezbożnych,
Za rzucane przeciw Tobie bluźnierstwa,
Za oziębłość wielu Twych dzieci,
Za niewdzięczność i zapomnienie ludzi o Tobie w Przenajświętszym Sakramencie,
Za bezczeszczenie świątyń Twoich,
Za niezbożne mowy i uczynki w kościołach w Twej obecności, wynagradzamy Ci, Panie.

My, grzeszni, Ciebie prosimy, wysłuchaj nas, Panie.
Abyś wszystkim wiernym uszanowanie i gorące nabożeństwo do Przenajświętszego Sakramentu dać raczył, wysłuchaj nas, Panie.
Abyś wszystkim świętokradcom Przenajświętszego Sakramentu łaskę szczerego nawrócenia udzielić raczył,
Abyś braciom odłączonym łaskę dostatecznego poznania tej tajemnicy miłości udzielić raczył,
Abyś serca nasze coraz gorętszą miłością ku Najświętszemu Sakramentowi zapalić raczył,
Abyś nas do częstego i godnego przyjmowania Najświętszego Sakramentu zachęcać raczył,
Abyś nas w godzinę śmierci tym niebieskim pokarmem zasilić raczył,
Abyś wynagrodzenia nasze łaskawie przyjąć raczył, wysłuchaj nas, Panie.

Panie Jezu, w Przenajświętszym Sakramencie, zmiłuj się nad nami!
Panie Jezu, w Przenajświętszym Sakramencie, zlituj się nad nami!

Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, przepuść nam, Panie.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, wysłuchaj nas, Panie.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami.

W.: Twoja cześć i chwała, nasz wieczny Panie.
O.: Na wieczne czasy niech nie ustanie.

Módlmy się.
Panie Jezu Chryste, Ty z nieskończonej miłości Twego Serca dzień i noc pozostajesz z nami w Najświętszym Sakramencie, a za miłość odbierasz urągania, zelżywości, świętokradztwa i wzgardy, jakimi Cię ludzie obrażają. Daj nam tę łaskę, błagamy Cię, Panie, abyśmy Ciebie za te rozliczne zniewagi pobożnie przepraszali, abyśmy Ci za nie jak najgorętszą miłość okazali. A szczególnie pragniemy Ci przez Komunie święte wynagradzające zadośćuczynić za niewdzięczności ludzkie. Dopomóż nam w tym, który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

/w:/ Litanie, S. Grzechowiak, J. Orchowski, A. Przyborski, Michalineum

#66 2008-11-18 23:09:24

w drodze do...
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Oto fajna wierszowana modlitwa (autor nieznany), opublikowana w "Kodeksie kapitana":

Nie daj mi Panie tak spierniczeć
Tak się postarzeć i tak skostnieć
Bym poza czubkiem swego nosa
Niczego więcej nie chciał dostrzec

Nie daj mi, Panie, tak skapcanieć
Tak zobojętnieć i tak zszarzeć
Bym jak w wyblakłe fotografie
Spoglądał co dzień w ludzkie twarze

Nie daj mi Panie, tak obrosnąć
W złociste pióra czczej próżności
Bym w zaślepieniu swego serca
Nic nie zrozumiał z Twej miłości

Nie daj mi Panie tak ogłupieć
Jak tylu mędrców naokoło
Przyjdź i Twym mądrym palcem, Panie
Stuknij mnie mocno w głupie czoło

Navigo ergo sum

#67 2008-12-26 20:03:17

Kasia K
Użytkownik

Modlitwy na trudne dni:
-Litania do Ducha Świętego
-O łaski Ducha Świętego
-Do Ducha Świętego
-O dobrego męża
-O dobrą żonę
-Kiedy masz dość innych
-Gdy nie zdasz egzaminu
-Gdy nie akceptujesz tego, kim jesteś
-Gdy nic się nie udaje
-O zgodę na brak racji
-Gdy męczy cię życie
-Gdy jesteś znużony modlitwą
-Modlitwa ewangelizatora
-O czystość
-O łaskę zachwytu
-O dobry humor
-O oświecenie
-O mądrość Bożą
-Przeciw złym myślom
-O wypełnienie woli Bożej

warto zajrzeć: http://www.kts.website.pl/modlitwy.html

* * *
            Modlitwa "Ojcze nasz",wg św.Franciszka

Najświętszy Ojcze nasz: Stwórco, Odkupicielu, Pocieszycielu i Zbawicielu nasz.
Który jesteś w niebie: w aniołach i w świętych.
Oświecasz ich, aby Cię poznali, bo Ty, Panie, jesteś światłością.
Rozpalasz ich, aby Cię kochali, bo Ty, Panie, jesteś miłością. img/smilies/142
Zamieszkujesz w nich i napełniasz, aby ich uszczęśliwić, bo Ty, Panie, jesteś dobrem najwyższym, wiecznym, od którego pochodzi wszelkie dobro, bez którego nie ma żadnego dobra.
Święć się Imię Twoje: niech zajaśnieje w nas poznanie Ciebie, abyśmy poznali, jaka jest szerokość Twoich dobrodziejstw, długość Twoich obietnic, wysokość majestatu i głębokość sądów (por. Ef 3, 18).
Przyjdź królestwo Twoje: abyś Ty królował w nas przez łaskę i doprowadził nas do Twego królestwa, gdzie będziemy oglądać Cię bez zasłon, miłować doskonale i w radosnym zjednoczeniu cieszyć się Tobą na wieki.
Bądź wola Twoja jako w niebie, tak i na ziemi: abyśmy Cię kochali z całego serca (por. Łk 10, 27), zawsze o Tobie myśląc; z całej duszy, zawsze za Tobą tęskniąc; całym umysłem, ku Tobie kierując wszystkie nasze intencje, szukając we wszystkim Twojej chwały i ze wszystkich naszych sił, obracając wszystkie nasze siły i władze duszy i ciała na służbę Twej miłości, a nie na co innego; i bliźnich naszych kochajmy jak samych siebie (por. Mt 22, 37. 39), wszystkich pociągając według sił do Twojej miłości, ciesząc się z dobra innych jak z własnego i współczując w nieszczęściu, i nikomu nie dając żadnego zgorszenia (por. 2 Kor 6, 3).
Chleba naszego powszedniego: umiłowanego Syna Twego, Pana naszego Jezusa Chrystusa, daj nam dzisiaj: na pamiątkę i dla zrozumienia, i uczczenia miłości, którą nas darzył, oraz tego, co dla nas powiedział, uczynił i wycierpiał.
I odpuść nam nasze winy: przez Twoje niewysłowione miłosierdzie, przez moc męki umiłowanego Syna Twego i przez zasługi, i wstawiennictwo Najświętszej Dziewicy i wszystkich wybranych Twoich.
Jako i my odpuszczamy naszym winowajcom: a czego nie odpuszczamy w pełni, Ty, Panie, naucz nas w pełni odpuszczać, abyśmy dla Ciebie prawdziwie kochali nieprzyjaciół i modlili się za nich pobożnie do Ciebie, nikomu złem za złe nie oddając (Rz 12, 17), i byśmy starali się w Tobie wszystkim służyć pomocą.
Nie wódź nas na pokuszenie: ukryte czy jawne, nagłe czy uporczywe.
Ale nas zbaw ode złego: przeszłego, obecnego i przyszłego.
Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen

św. Franciszek z Asyżu img/smilies/teu45

Ostatnio edytowany przez Kasia K (2009-01-04 13:47:30)

img/smilies/142
Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje!     img/smilies/142   (30.05.2010)

#68 2009-01-10 22:42:36

Kasia K
Użytkownik

Modlitwa przed wejściem do internetu:

Wszechmocny i wieczny Boże,
Który stworzyłeś nas na Twoje podobieństwo
i poleciłeś nam szukać, przede wszystkim, tego co dobre,
prawdziwe i piękne,
szczególnie w Boskiej Osobie Twego Jednorodzonego Syna,
Pana naszego Jezusa Chrystusa,
pomóż nam, błagamy Ciebie,
przez wstawiennictwo św. Izydora, biskupa i doktora,
abyśmy podczas naszych wędrówek w internecie
kierowali nasze ręce i oczy tylko na to, co podoba się Tobie
i traktowali z miłością; i cierpliwością;
wszystkie te osoby, które spotkamy
przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

święty Izydorze, módl się za nami!  img/smilies/teu45

img/smilies/142

#69 2009-01-12 22:54:19

Magda19
Moderator
Imieniny:
Urodziny:

Modlitwa
Boże, Ojcze Najlepszy, Miłości Najwyższa, który hojnie rozdzielasz swoje dary,
aby rosła rzesza Twoich świętych, pomnij na żywą wiarę i dziecięcą ufność
pokornej służebnicy Twojej, Błogosławionej Sancji, przyrzekającej w godzinie swej śmierci,
że orędować będzie za nami u Twojej Dobroci z najpewniejszą nadzieją wysłuchania,
udziel mi łaski... o jaką Cię gorąco proszę przez wstawiennictwo tej na ziemi bez reszty oddanej Ci duszy.
Przez Chrystusa Pana naszego.
Amen

Modlitwa (dla uczących się) o uproszenie łask za wstawiennictwem bł. s. Sancji

Boże, Mądrości Przedwieczna, pomnij na żywą wiarę
Służebnicy Twojej, Błogosławionej Sancji,
tak spragnionej wiedzy i wrażliwej na piękno,
a zarazem rozumiejącej, że być dobrym, to więcej
znaczy niż wiele umieć, spraw, proszę Cię, niech
studia moje wzbogacają mój umysł i uszlachetnią moje
serce, by coraz żarliwiej poznawało Twoją Prawdę
Przez Chrystusa Pana naszego. Amen
Błogosławiona Siostro Sancjo, módl się za nami.

"Pan - Mistrz Miłości - jest zazdrosnym kochankiem, który żąda od nas wszystkiego co posiadamy, całej naszej miłości. Czeka byśmy Mu ofiarowali to co mamy i poszli drogą, którą dla każdego z nas wyznaczył" (św Josemaria Escriva)

"Pamiętaj o tym dobrze i zawsze: choć czasami może ci się wydawać, że wszystko się wali - nic się nie wali, bo Bóg nie przegrywa bitew."  Św. Josemaría Escrivá

#70 2009-03-31 14:13:16

Kasia K
Użytkownik

Modlitwa o rozeznanie powołania

O Jezu,ukryty w białej Hostii,
pomagaj mi otwierać się na Twoje Słowo,
przyjmować Twoją wolę,
uznawać ją za przewodnika
i spełniać do końca powołanie,
jakim mnie obdarowałeś.
Uzdolnij mnie do pójścia za Tobą
ścieżką Twojej ewangelii.
Daj mi ducha odwagi i męstwa
oraz umiejętność powierzenia Ci siebie,
który jesteś drogą,prawdą i życiem
i na każdego spoglądasz z miłością.

Modlitwa św.Franciszka

Najwyższy chwalebny Boże,
rozjaśnij ciemności mojego serca
i daj mi Panie,
prawdziwą wiarę,niezachwianą nadzieję,doskonałą miłość,
zrozumienie i poznanie,
abym wypełniał Twoje święte
i prawdziwe posłannictwo.

img/smilies/142

#71 2009-04-01 13:46:03

Meredith
Gość

"Szukam Pana i przychodzę przynosząc swą młodość
Wiarę i zdrowie, świadectwo szkoły
Serce zdolne do miłości bliźniego
I ręce zdolne do pracy z Tobą , o Chryste
W ciszy kaplicy chcesz, Panie, mnie wysłać
Na gwarne ulice naszych miast
Na różne świata strony
Chcę iść powiedzieć, że Pan zmartwychwstał
Że kocha nas, miłuje nas i nigdy nie opuszcza
Chcę iść w habicie wmieszana w kolorowy tłum
By ktoś pomyślał wreszcie
Miłością jest tylko Bóg
Ten, którego wyszłam szukać
Czeka zawsze wierny i kochający
Panie, dopomóż mi uwierzyć w Twój dar
Pozwól mi stanąć przed Tobą, o Chryste
Z miłością powiedzieć TAK! "

#72 2009-04-19 00:10:52

Naaomi
Gość

Misjonarskie "Ojcze Nasz"

OJCZE NASZ, Ojcze wszystkich biednych wietnamskich sierot, Ojcze więzionych w rasistowskich więzieniach Murzynów.
KTÓRYŚ JEST W NIEBIE razem ze świętymi wszystkich narodów ziemi, od wschodu do zachodu słońca, ich krew została dla Ciebie przelana.
ŚWIĘĆ SIĘ IMIĘ TWOJE na całym świecie, pod słońcem zwrotnika, w malajskiej dżungli, w bazylice Piotra, w afrykańskiej kapliczce leśnej, której ściany zrobiono z gliny.
PRZYJDŹ KRÓESTWO TWOJE do Murzynów Afryki Centralnej, do wyspiarzy dalekiego Oceanu Spokojnego, japońskich miast przemysłowych, wszędzie gdzie nie jest znane.
BĄDŹ WOLA TWOJA na dalekim okręgu ziemskim, na wszystkich kontynentach, w każdej rodzinie, każdym życiu ludzkim, również w moim.
JAKO W NIEBIE, do którego tęsknią wszyscy ludzie, mimo, że ciągle im się powtarza: waszym rajem jest ziemia.
CHLEBA POWSZEDNIEGO daj milionom głodujących Hindusów, Afrykańczyków. Panie, pomóż milionom tych, którzy mają tylko jeden posiłek, marny posiłek na 24 godziny. Prosimy Cię również o chleb niebieski, który nam przyniosłeś - Twoje Ciało i Krew. Panie, jego spragnione są dusze wszystkich ludzi. Tylko Ty możesz ich głód zaspokoić.
ODPUŚĆ NAM NASZE WINY, nam Europejczykom, którzy zdobyliśmy świat, ale i wiele wyrządziliśmy mu krzywdy. Niektórzy z nas więcej cenili pieprz, złoto i kość słoniową, niż dusze.
JAK MY RÓWNIEŻ ODPUSZCZMY NASZYM WINOWAJCOM, my którzy może nigdy nie modliliśmy się za drugiego, aby światło w nim zajaśniało, którzy może nigdy nie mieliśmy dobrego słowa, które pobudziłoby do ufności.
NIE WÓDŹ NAS NA POKUSZENIE ZWĄTPIENIA: że żniwo dojrzało i tak strasznie jest wielkie, ale robotników tak mało. Panie, poślij robotników do Twojej winnicy.
ZBAW NAS OD ZŁEGO - zbaw od winy grzechu, który ciąży na mnie i na wszystkich. Wybaw nas z mocy szatana. Wspomagaj Twój Kościół w tysiącach trudności. Pomóż mi nie zmarnować drogocennego czasu dnia dzisiejszego. Jak dałeś zadanie, daj i jego wykonanie. AMEN.

#73 2009-05-14 21:12:20

Kasia K
Użytkownik

Znalazłam tekst, który pasuje do naszej rzeczywistości. Jak wielu ludzi odrzuca miłość Boga,bo przeszkadza,miesza w ich planach.Czasem warto zastanowić się dlaczego miesza,dlaczego krzyżuje nam plany.Bóg wie co robi.Gdyby wszystko szło po naszej myśli,już dawno poblądzilibyśmy,zgubili właściwą drogę.Czasem człowiek chce ułożyć życie po swojemu,a Bóg ma spelniać wszystkie zachcianki, jeśli coś jest nie tak,ma do Niego pretensje.Bóg kocha każdego i również pragnie być kochany.On dał nam tak wiele,a jak mało ludzi dziękuje Mu za to,nie dostrzega wielu spraw.

"Chrystusie, nauczono mnie, że umarłeś na krzyżu, że jesteś Bogiem i że jesteś w niebie, więc nie mieszaj się do zbytnio w moje sprawy. Ja sam zdecyduje o sobie. A jeśli już chcesz mieć wpływ na moje życie, to owszem - daj lepszą posadę, pomnóż pieniądze, pobłogosław moje interesy, oddal choroby. Ale Ty, Boże podobno lubisz dawać krzyż. Nie tego nie chcę!
Wiem chętnie widziałbyś mnie w kościele, ale ja mam tyle spraw! Tak czekam na wolny dzień. Trzeba wyjechać z dzieckiem na świeże powietrze. To przecież dobry uczynek! Kiedy mam pójść do kościoła? Czy nie wystarczy Ci, jeśli pójdę dwa lub trzy razy w ciągu roku?
Dlaczego nie jesteś ze mnie zadowolony? Może mam paciorek odmawiać rano i wieczorem? Chryste tylko bez przesady! Ja w biegu jem posiłki; na paciorki będzie czas potem. Pewnie chciałbyś, żebym poszedł do spowiedzi. Ale czy to jest potrzebne? Przecież nikogo nie zabiłem, nie okradłem. Mam tylko jedną żonę, dziecko ochrzciłem. Z czego mam się spowiadać? Nie mam grzechów!... Boże nie zapominaj, że jestem człowiekiem wykształconym.
Podobno pięknie nauczyłeś ludzi, aby się wzajemnie kochali, aby sobie przebaczali. Pewnie miałeś rację, ale to nie pasuje do naszego stulecia. Mamy broń atomową, podbijamy kosmos. Robimy to co nam się podoba!
Gdybyś chodził z nami na dyskoteki; gdybyś przemienił wodę w wino, to stałbyś się popularniejszy, zaimponowałbyś młodym!...
Boże, czy to moja wina, że nie mamy o czym rozmawiać? Czy mam Ci opowiadać o swoich kłopotach?... Jesteś taki daleki, a ja - młody i silny, muszę iść naprzód!
Jezu czy Ty mnie chociaż słuchałeś?...

Poczekaj, nie odchodź jeszcze! Słuchałem Cię bardzo uważnie, a teraz proszę posłuchaj Mnie. Mam ci tyle do powiedzenia...
Stworzyłem ten świat dla ciebie. Dla ciebie umarłem na krzyżu. Dla ciebie zostało przebite moje Serce. Ale dałem ci wolną wolę byś mógł wybierać.
Czy sądzisz, że przybędzie mojej chwały, gdy przyjdziesz do świątyni, staniesz zgięty za ostatnim filarem i wykonasz znak krzyża, który przypomina jedynie znak zapytania?...
Odrzucasz moje przykazania jak gdybym to Ja psuł twoje samochody, wykradał twój majątek i szarpał nerwy... Nie masz w duszy łaski, nie poznałeś celu życia. Gdybyś uwierzył w moją MIŁOŚĆ! img/smilies/142 Chcę twojego dobra, kocham Was wszystkich, kocham Ciebie! Uwierz w to!
Ubezpieczasz się atomami; zostawiasz najważniejsze sprawy na "potem", a nie wiesz, czy dożyjesz jutrzejszego dnia. Nie miałbyś komputerów i twoja noga nie stanęłaby na księżycu, gdyby ci to nie zostało dane od Boga! Moje dziecko, gdybyś zrozumiał, jak jestem blisko ciebie - byłbyś szczęśliwy!
Nie mów, że moja Ewangelia jest dla starców i dzieci. Ona jest także dla ciebie - młody i silny człowieku. Przecież ty przyjdziesz pewnego dnia do Mnie. Nie pomogą ci wtedy szybkie samochody i dodatkowe litery przy nazwisku. Będę szukał w tobie miłości i będę pytał, czy niosłeś krzyż, mój KRZYŻ...
Popatrz w swoje sumienie: czy umiesz kochać tak, jak Ja was umiłowałem? Czy potrafisz kochać szczerze, bezinteresownie, aż do zapomnienia o sobie. Nie bój się prawdy, że jesteś grzesznikiem. Moja krew odkupiła twoje zło. Moje dziecko, Ja cię zapraszam do swojego Królestwa!
Wybierz: albo nerwowe życie, mierzone szklankami wypitej kawy i kilometrami przebytej drogi w rozpaczliwej pustce; albo szczęście w Domu Ojca, które się nie kończy. Choćbyś odszedł nie wiadomo jak daleko, Ja czekam na Ciebie. I moja Matka też czeka, bo Ja chciałbym, aby Ona była także Twoją Matką!
Miejsce, które przygotowałem w niebie z myślą o Tobie, nie będzie zajęte przez nikogo innego.
PÓJDŹ ZA MNĄ!!!"

Dzielcie się swoimi przemyśleniami lub  tekstami img/smilies/wink

img/smilies/142

#74 2009-06-19 16:47:05

marta81
Gość

Moja babcja nauczyła mnie kiedyś takiej modlitwy...

Kiedy już będę umierała, obym złego nie widziała
Ciebie Jezunieczku - aniołeczku w niebie oglądała
A gdy wybije ostatnia godzina
wyproś mi łaskę u Twego Syna - Panienko Najświętsza
Jezu ukachany z serca mego nie wychodź nigdy z niego

#75 2009-06-19 21:37:06

lamm
Gość

Moja "ulubiona" modlitwa:
Jezu mój ukochany, do którego wyrywa się dusza moja,
weź mnie, jam Twoja.
Prowadź mnie jak chcesz, żądaj ode mnie czego chcesz.
Jam Twoja cała, bez zastrzeżeń.
Twoja w życiu i w śmierci, Twoja w radości i cierpieniu,
Twoja w czasie i wieczności.
U. Ledóchowska

Stopka forum