'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#101 2013-02-23 16:55:04

paulo
Gość

Re: Modlitwy

Modlitwa oddania - Karola de Foucauld
Ojcze, oddaję się w Twoje ręce.
Uczyń ze mną to, czego pragniesz.
Cokolwiek uczynisz, dziękuję Ci.
Jestem gotowy na wszystko.
Przyjmuję wszystko.
Niech tylko Twoja wola będzie we mnie
I w każdym Twoim stworzeniu.
Nie pragnę niczego, ponad to, Panie.
W Twoje ręce oddaję duszę moją
Z całą miłością mego serca,
Ponieważ kocham Cię, Panie.
Pragnę powierzyć się Tobie,
Oddać się w Twoje ręce bez zastrzeżeń, z bezgraniczną ufnością,
Ponieważ Ty jesteś moim Ojcem.

Charles de Foucauld

#102 2013-04-05 08:30:17

jkasia4
Zbanowany

Modlitwa pięciu palców. Autorem jest Papież Franciszek. Napisał ją gdy był arcybiskupem Buenos Aires. Dziś krok pierwszy.

KROK 1

Kciuk jest palcem, który jest najbliżej ciebie. Zacznij więc modlitwę modląc się za tych, którzy są ci najbliżsi.

'"

Są to osoby, które najłatwiej sobie przypomnieć. Modlić się za tych, których kochamy to "przyjemny obowiązek".

CDN...

KROK 2

Sąsiedni palec jest palcem wskazującym. Pomódl się za tych, którzy wychowują, kształcą i leczą.

Oni potrzebują wsparcia i mądrości, by prowadzić innych we właściwym kierunku. Niech stale będą obecni w twoich modlitwach.

CDN...

KROK 3

Palec środkowy jest najwyższy z palców. Przypomina nam o naszych przywódcach, liderach, rządzących, tych, którzy mają władzę.

Oni potrzebują Bożego kierownictwa.

CDN...

KROK 4

Kolejny palec to palec serdeczny. Zaskakujące, ale jest naszym najsłabszym palcem. Przypomina nam on by modlić się za słabych, chorych, strapionych i obciążonych problemami.

Oni potrzebują twojej modlitwy.

CDN...

KROK 5

W końcu nasz mały palec, najmniejszy ze wszystkich. Powinien on przypominać ci o modlitwie za siebie samego.

Kiedy zakończysz modlić się za cztery grupy wymienione wcześniej, twoje własne potrzeby ujrzysz we właściwej perspektywie i będziesz gotów, by pomodlić się za siebie samego w sposób bardziej prawdziwy i skuteczny. Amen.

skopiowane z: http://www.deon.pl/religia/serwis-papie … rok-1.html

Ostatnio edytowany przez jkasia4 (2013-04-08 22:51:43)

#103 2013-06-23 14:15:41

margeritka1989
Gość

Dzieło Duchowego Wsparcia Osoby Uzależnionej to wspaniała inicjatywa. W dzisiejszym świecie, pojawia się coraz więcej zagrożeń dla człowieka. Nie są to już tylko alkohol, narkotyki, leki czy nikotyna, ale także zachowania powszechnie akceptowane np. zakupy, używanie telefonu komórkowego itp, które mogą przerodzić się w nałóg i pozbawć nas wolności, ku której wyswobodził nas nasz Pan, Jezus Chrystus.

Zobowiązania Dzieła:

1. Modlitwa codzienna

Boże Ojcze, który objawiłeś bogactwo swego miłosierdzia w Twoim Synu Jezusie Chrystusie, Tobie zawierzam los osoby uzależnionej, którą wspieram duchowo.
Pochyl się nad nią, ulecz jej słabość, pomóż przezwyciężyć wszelkie zło, pozwól doświadczyć Twego miłosierdzia, aby w Tobie odnalazła źródło nadziei. Amen.
Maryjo, Matko Miłosierdzia – módl się za nami.

2. Dziesiątek Różańca

3. Uczynki miłosierdzia

Akt przyjęcia zobowiązań Dzieła:

Boże bogaty w miłosierdzie, wiedziony pragnieniem niesienia pomocy osobom uzależnionym, zobowiązuję się do duchowego wspierania jednego uzależnionego, którego imię jedynie Tobie jest wiadome.

Może dzięki podjęciu tego modlitewnego wsparcia nasi zniewoleni Bracia i Siostry odzyskają wolność Synów i Córek Bożych, której w głębi swoich serc, tak bardzo oczekują.

Pozdrawiam wszystkich zatroskanych o wolność od uzależnień img/smilies/042

#104 2013-09-07 11:07:55

Emmanuelle
Użytkownik

Nie wiem czy pisze w dobrym watku ale zaryzykuje:) Dzis pierwsza sobota miesiac stad moje pytanie czy ktos z Was modli sie jeszcze Godzinkami ku czci Niepokalanego Poczecia NMP? Pamietam je jeszcze z czasow pielgrzymkowych. Wczoraj nawiazala do nich moja kolezanka mowiac, iz kazdego dnia szykujac sie do pracy wlacza sobie Godzinki. Tu sie maluje, szykuje i jednoczesnie spiewa Godzinki:)

#105 2013-09-30 22:09:05

Malgos
Gość

Ta modlitwa bl Karola de Foucauld jest mi bardzo bliska:
Mój Ojcze
powierzam się Tobie,
uczyń ze mną co zechcesz.
Cokolwiek uczynisz ze mną, dziękuję Ci.
Jestem gotów na wszystko, przyjmuję wszystko, aby Twoja wola spełniała się we mnie
i we wszystkich Twoich stworzeniach;
nie pragnę nic więcej, mój Boże.
W Twoje ręce powierzam ducha mego
z całą miłością mego serca.
Kocham Cię i miłość przynagla mnie,
by oddać się całkowicie w Twoje ręce,
z nieskończoną ufnością,
bo Ty jesteś moim Ojcem.

#106 2014-01-04 23:02:36

peccadora
Użytkownik

Nie jestem pewna, czy umieściłam ten wątek w dobrym miejscu...
Ale do rzeczy. Jakiś czas temu słuchałam konferencji o. Adama Szustaka o modlitwie karmelitańskiej właśnie ( http://www.langustanapalmie.pl/szmir ). Nie jestem "obeznana" jeśli chodzi o różne sposoby modlitwy, ale wg mnie poruszone jest to tutaj w dość ciekawy sposób.. Tylko nurtuje mnie jedna kwestia- w konferencji modlitwa karmelitańska przedstawiona jest jako zmodyfikowana wersja Lectio Divina- tzn. że modlitwa ta oparta jest na rozważaniu fragmentu Pisma Świętego. Czy to właśnie ta modlitwa, na którą każdego dnia poświęca się w Karmelu 2 godziny?
Patrząc na plany dnia sióstr karmelitanek bosych ( http://karmel.gniezno.pl/pl/wspolnota.html , http://karmel.katowice.pl/plan-dnia-klasztoru/ ) widzę jednak, że są tam rozróżnione- osobno modlitwa myślna, osobno czytanie duchowe, a w Karmelu gnieźnieńskim jeszcze osobno Lectio Divina.. Także nie do końca rozumiem, która modlitwa jest tą, o której mowa we wspomnianej przeze mnie konferencji i czym tak właściwie "w praktyce" jest modlitwa myślna w Karmelu.. Czy jest może na forum ktoś, kto się w tym orientuje?

Podaję jeszcze linka do konferencji w formie do przeczytania img/smilies/smile
http://www.stacja7.pl/article/1920/Modl … a%C5%84ska

Ostatnio edytowany przez peccadora (2014-01-05 14:16:55)

#107 2014-01-05 19:29:38

Amaretto
Gość

Nazywasz mnie MISTRZEM,
a nie radzisz się mnie,
Nazywasz mnie ŚWIATŁEM,
a nie widzisz mnie,
Nazywasz mnie DROGĄ,
a nie idziesz w moje ślady,
Nazywasz mnie PRAWDĄ,
a nie szanujesz mnie,
Nazywasz mnie PIĘKNEM,
a nie miłujesz mnie,
Nazywasz mnie BOGACTWEM,
a nie prosisz mnie,
Nazywasz mnie WIECZNYM,
a nie szukasz mnie,
Nazywasz mnie MIŁOSIERNYM,
a nie ufasz mi,
Nazywasz mnie WSZECHMOCNYM,
a nie cenisz mnie,
Nazywasz mnie SZLACHETNYM,
a nie służysz mi,
Nazywasz mnie SPRAWIEDLIWYM,
a nie słuchasz mnie.
Jestem Twoim Bogiem
mając wiarę - wierz więcej
a nie będzie Ci ciężko,
bo kto posiada me Boskie serce,
MA WSZYSTKO.
Świat przeminie,
wszystko zabierze Ci śmierć
Tylko jedno zostanie
- Ja - TWÓJ BÓG

#108 2014-07-14 19:55:14

Bartek
Gość

Przed Najświętszym Sakramentem wg Św. Faustyny Kowalskiej

Uwielbiam Cię, Stwórco i Panie utajony w Naj[świętszym] Sakramencie. Uwielbiam Cię za wszystkie dzieła rąk Twoich, w których mi się ukazuje tyle mądrości, dobroci i miłosierdzia; o Panie, rozsiałeś tyle piękna po ziemi, a ono mi mówi o piękności Twojej, choć jest tylko słabym odbiciem Ciebie, niepojęta Piękności. A choć żeś się ukrył i zataił, i zataił piękność (65) swą, oko moje oświecone wiarą dosięga Ciebie i dusza moja poznaje Stwórcę swego, najwyższe swe dobro i serce moje całe tonie w modlitwie uwielbienia. Stwórco mój i Panie, Twoja dobroć ośmieliła mnie mówić z Tobą - miłosierdzie Twoje sprawia to, że znika pomiędzy nami przepaść, która dzieli Stwórcę od stworzenia. Rozmawiać z Tobą, o Panie, to rozkosz dla mojego serca; w Tobie znajduję wszystko, czego serce moje zapragnąć może. Tu światło Twoje oświeca mój umysł i czyni go zdolnym do coraz głębszego poznawania Ciebie. Tu na serce moje spływają łask strumienie, tu dusza moja czerpie życie wiekuiste. O Stwórco mój i Panie, Ty jeden ponad te dary dajesz mi sam siebie i jednoczysz się ściśle ze swym nędznym stworzeniem. Tu się rozumieją serca nasze bez doboru słów; tu nikt mowy naszej przerwać nie jest w stanie. O czym mówię z Tobą, o Jezu, jest to nasza tajemnica, o której stworzenia (66) wiedzieć nie będą i aniołowie nie śmią się zapytać. Są to tajemne przebaczenia, o których wie tylko Jezus i ja - jest to tajemnica miłosierdzia Jego, które ogarnia każdą oddzielnie duszę. Za tę niepojętą dobroć Twoją uwielbiam Cię, o Stwórco i Panie całym sercem i duszą moją. A choć to uwielbienie moje jest tak nędzne i małe, jednak jestem spokojna, bo wiem, że Ty wiesz, że ono jest szczere, choć tak nieudolne (Dz. 1692).

#109 2014-10-16 19:00:45

Bartek
Gość

Z dnia na dzień coraz bliżej do Dnia Zadusznego i z tej okazji zestaw modlitw za Zmarłych http://liturgia.wiara.pl/doc/420324.Mod … a-zmarlych

#110 2014-12-05 22:44:07

NatanOswold
Gość

Przedstawiam modlitwę którą ponoć niegdyś modlił się św. Wincenty:

Panie, pozwól mi być
dobrym przyjacielem
wszystkich ludzi;
pozwól mi ofiarować ufność
temu, kto z dala od Ciebie
szuka oświecenia,
temu, kto nie wie