'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1301 2020-10-23 00:27:43

mynia
Moderator

Re: Karmel (żeński)

piorusia71 napisał(a):

Witam, Oglądałam filmy na YT p.Aleksandry o zyciu w Karmelu i uważam że są bardzo wartościowe ale jednoczesnie na stronie Sióstr Karmelitanek ze Szecina jest info że one odcinaja sie od wszelkich informacji na temat wspólnoty zawartych na YT .Czy uważacie że p.Ola za duzo opowiada o trudzie codziennego zycia we wspólnocie?
Pozdrawiam:)

No, interesujące! Aż sobie weszłam na stronę sióstr i faktycznie poruszają kwestię tego, że ktoś się o nich wypowiada, ale siostry zgody nie udzielały i nie ponoszą odpowiedzialności itd. Dla zainteresowanych link do strony Karmelu jest tutaj: http://www.karmel.szczecin.pl/
Osobiście mam mieszane uczucia, co do całej sprawy.  Bo z jednej strony Aleksandra ma prawo opowiedzieć światu swoją historię, wszak przez kilka lat żyła w Karmelu i - jeśli wierzyć jej opowieści - żyłaby tam nadal, gdyby nie decyzja przełożonej. Z drugiej strony wspólnota zakonna staje się niejako drugą rodziną człowieka, połączoną więzami nadprzyrodzonymi. W rodzinie naturalnej istnieje taka strefa czy przestrzeń dla ludzi spoza niedostępna, taka po prostu prywatność zarezerwowana tylko dla członków tejże rodziny. I można szukać tu analogii do rodziny zakonnej. Ona ma także prawo do tej prywatności, zwłaszcza siostry klauzurowe. Więc faktycznie, to tak trochę słabo, że Aleksandra przemówiła. A z trzeciej strony ona w żaden sposób nie obraża sióstr i nie mówi czegoś, co mogłoby je stawiać w złym świetle. I zawsze przedstawia się z imienia i nazwiska, co wg mnie jest na plus... Jeszcze inna sprawa, że żadna wspólnota nie jest w stanie zmusić tych, co odchodzą do milczenia. Ogólnie sprawa skomplikowana jak na mój mały rozumek.

#1302 2020-10-24 17:39:13

piorusia71
Użytkownik

#1303 2020-11-24 18:56:45

Magdalenka
Użytkownik

A ja mam pytanko.. czy któraś z Was myśli obecnie o wstąpieniu do któregoś z zakonów karmelitańskich? (Odświeżam wiadomości). Macie jakiś kontakt z siostrami w tym trudnym czasie? img/smilies/wink

Stopka forum