'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2010-11-14 23:55:24

Malgos
Gość

Cisi Pracownicy Krzyża

Czy ktos z was slyszal i zna Cichych Pracownikow Krzyza sa w Polsce

http://www.cisi.pl/

pozdrawiam

#2 2011-01-22 20:10:26

Laurka
Gość

Re: Cisi Pracownicy Krzyża

Ja o nich słyszałam od mojego byłego kierownika duchowego. Cisi Pracownicy Krzyża jeśli chodzi o Polskę są tylko w Głogowie img/smilies/smile

#3 2011-01-22 20:54:57

jutrzenka
Użytkownik
Imieniny: 25.06.
Urodziny: 01.05.

coś już o nich na forum było img/smilies/wink
Mają kilka sług Bożych img/smilies/wink...polecam ich biografie

"Mówisz, że ogarnia cię lęk i pewna nieufność co do przyszłych losów. Czy nie wiesz tego, że Pan jest zawsze z tobą i że nasz nieprzyjaciel nic zdziałać nie może przeciwko temu, kto postanowił zdecydowanie we wszystkim należeć do Jezusa?"o.Pio

#4 2012-02-06 20:52:56

dorota0103
Użytkownik
Imieniny: 25.06
Urodziny: 1.03.1989 r.

Tak, Cisi Pracownicy Krzyża są w Polce w Głogowie. Szkoda, że tak daleko. Warto byłoby kiedyś tam pojechać osobiście, mimo przeciwności: odległości, problemów z funduszami itp.

Zapraszam na moją stronę img/smilies/smilehttp://www.zyciowawedrowka.blogspot.com

#5 2012-02-08 22:52:03

agnus
Gość

a może warto poszukać po parafiach? wydaje mi się, że w wielu miejscach są pzyparafialne grupy Cichych Pracowników... Wspólnot pracujących z niepełnosprawnymi jest dużo, wystarczy się rozejrzeć. Jest Arka, Wiara i Światło, różnego rodzaju grupy wolontariatu img/smilies/big_smile

#6 2012-02-09 18:31:12

Malgos
Gość

Jesli chodzi o  Cichych Pracownikach Krzyza to rzeczywiscie sa tylko w Glogowie, ale jesli mi wiadomo to w wielu miejscach w Polsce maja grupy "Centrum Ochotnikow Cierpienia". Rowniez znam ks Janusz Malskiego i  jego siostre Gosie Malska i cala Wspolnote z Glogowa

#7 2013-04-20 20:15:57

hannaturno
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Miałam okazję gościć niedawno w Głogowie - i stąd wiem, ze 11 maja w Rzymie odbędzie się beatyfikacja
Sługi Bożego ks. prał. Luigi Novarese.

"Kandydat na ołtarze jest założycielem Centrum Ochotników Cierpienia i Zgromadzenia Cichych Pracowników Krzyża.
Urodził się 29 lipca 1914 r. w Casale Monferrato w Piemoncie. Był dziewiątym, najmłodszym dzieckiem w rodzinie. Mając 9 lat, zachorował na nieuleczalną wówczas chorobę (gruźlica stawu biodrowego). Kiedy miał lat 17, doznał uzdrowienia przez wstawiennictwo Matki Bożej. Odkrył powołanie do kapłaństwa. Jako wykształcony prawnik, a także teolog został wyświęcony na kapłana i zatrudniony w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej. Praca, którą podejmował jako urzędnik watykański, nigdy nie odłączyła go od chorych, cierpiących i niepełnosprawnych. W 1982 r. odwiedził Polskę i naszą diecezję. [...] Kongregacja ds. Świętych, po przeprowadzeniu procesu beatyfikacyjnego ogłosiła heroiczność cnót Sługi Bożego, a Ojciec Święty Benedykt XVI zatwierdził cud przypisywany wstawiennictwu ks. prał. Luigiego Novarese opisany przez komisję lekarską.
Nowy kandydat na ołtarze założył wspólnotę Cichych Pracowników Krzyża składającą się z osób chorych, niepełnosprawnych i zdrowych podejmujących drogę życia konsekrowanego. Powołał do życia Apostolat cierpiących, zakładał grupy apostolskie, których liderami były osoby niepełnosprawne i chore. Organizował rekolekcje, wydawał czasopismo „Kotwica”, zakładał szkoły dla niepełnosprawnych, Maryjną Ligę dla kapłanów, organizował sympozja poświęcone niepełnosprawności i cierpieniu oraz pielgrzymki do Lourdes”.
http://www.niedziela.pl/artykul/104605/ … -Apostolow  [lipiec 2015- link już nieaktualny]

O Jezu, Królu mój, do Ciebie chcę należeć w życiu, w śmierci i w wieczności, amen

http://www.instchrkr.katowice.opoka.org.pl/
[moje pw nie działa, proszę korzystać z maila]

#8 2013-05-15 22:53:13

Malgos
Gość

Bylam w Rzymie na beatyfikacji ks.pral. Luigi Novarese.

Dziekujmy Bogu za dar, dla Kosciola, nowego blogoslawionego, ktory wskazuje nam droge do swietosci.

Stopka forum