'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2010-11-15 10:49:36

tusiatunia
Gość

Książki do sprzedania lub do wymiany (nie do oddania)

Nie wiem czy BARKA jest do tego odpowiednim miejscem, jeśli nie, to przepraszam i niech mnie Moderatorzy przywołają do porządku img/smilies/sterb026, ale jestem w trakcie porządkowanie własnej biblioteczki domowej i znalazłam kilka książek, które chętnie sprzedam. [oferta nieaktualna]

W tym dziale można umieszczać informacje o książkach , które macie a chcecie się ich pozbyć- sprzedać lub wymienić. Proszę, korzystając z opcji "edytuj", na bieżąco zaznaczać, która książka jest już sprzedana  (usuwamy z listy), zaklepana, zarezerwowana (gdy przekażemy nowemu posiadaczowi, też wykasowujemy) ...

#2 2012-02-23 12:15:04

annuarita_1
Użytkownik
Imieniny: 27 sierpień
Urodziny: 19.01

Re: Książki do sprzedania lub do wymiany (nie do oddania)

ZOSTAŁY

2.O życiu duchowym i o modlitwie  - O. Józef Augustyn 
4. PIĄTA GÓRA – PAULO COELHO
5. KSIĄDZ JERZY ZWYCIĘŻAŁ DOBREM - MILENA KINDZIUK
9.Toksyczne przyjaciółki. Trudne relacje między kobietami  Susan Shapiro-Barash
10. Wołanie z pustyni  Andrea Gasparino  (nowa)
12. SPOSÓB NA SZCZĘŚCIE   Castellazzi Vittorio Luigi
13. Listy o modlitwie  Andrea Gasparino
15. Kawa z Panem Bogiem Edycja Świętego Pawła
18. Kłamstwa o Miłości. Jak Przestać Zabiegać o Miłość, Aprobatę i Uznanie, Aby Je w Końcu Znaleźć     Byron Katie, Katz Michael
więcej info na pw

Ostatnio edytowany przez annuarita_1 (2012-02-28 10:43:51)

#3 2012-03-04 15:20:36

dzieciak
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

nooo... się spóźniłam..wszystko porezerwowane....img/smilies/sadimg/smilies/sad

ja mam img/smilies/smile
- Rozbita Latarnia, Ronald Rolheiser OMI
- Znalezć Boga we "Władcy Pierścieni" , Kurt Bruner,  Jim Ware
- Przekroczyć Próg Nadziei, Jan Paweł II
- Góra Góry czyli ekonomia zbawienia, Marek Miller
- Przemiłe nastolatki, ks. Henryk Łuczak

'Będzie błogosławił...
Będzie łamał...
Będzie dawał swoim uczniom...
     I nigdy nie zrezygnuje z Ciebie !' <3

#4 2012-11-13 17:13:10

Jika
Użytkownik
Imieniny: 13.01
Urodziny: 21.08

I ja chętnie sprzedam książki... Może uda mi się trochę uzbierać, na wyjazd sylwestrowy ?

1. "Dorastanie do miłości" ks. Henryk Łuczak
2. "Etyka. Pogadanki z etyki" Andrzej Szostek MIC
3. " Przesłanie - i wy bądźcie radośni JPII" wyd. eSPe
4. " Krople Nieskończoności" ks. Wacław Buryła
5. " Eros iuvetntus! " Wanda Półtawska
6. I zestaw 6 książek " Chwalebny Kościół", "Poznanie życia", Ekonomia Boża", "Wszech-zawierający Chrystus", i IIItomy " Podstawowe elementy życia chrześcijańskiego"

"Chrześcijaństwu w Polsce nie grozi dziś ani laicyzm, ani ateizm (przynajmniej na razie), ale parodia religii."
                                                                                                               / ks. J. Tischner

#5 2012-11-14 13:59:54

sanderka1000
Użytkownik
Imieniny: 14.08
Urodziny: 11.08

Też mam do sprzedania kilka książek:
"Anioły pomocnicy Boga i przyjaciele ludzi, modlitwy i rozważania" Tomasz Ważny CM - 10 zł
"Czy jest tam ktoś? Krótkie opowiadania dla ducha" Bruno Ferrero - 5 zł
"Portrety Jana Pawła II" Katarzyna Flader, Witold Krawiecki CSsR - 20 zł
"Ad maiorem Dei gloriam" Konstantyn Dominik - 10 zł
"Świadectwo" Kard. Stanisław Dziwisz - 20 zł
"W czym sens? Odpowiedzi na życiowe pytania" Norman Warren - 5 zł
"Nabożeństwo do św. aniołów. Modlitewnik" - 10 zł
"Nowe żarty pobożne" Zbigniew Jujka - 10 zł
Mam też do sprzedania lektury: "Potop" (15 zł), "Mendel Gdański", "Cierpienia Młodego Wertera", "Kamizelka" (każda po 5 zł), wszystkie z Grega.

Do każdej książki trzeba doliczyć koszt przesyłki. Oczywiście jest on zależny od wielkości i wagi książki.

Zainteresowanych odsyłam na pw bądź maila img/smilies/smile

On jest mój, a ja Jego wyłącznie, jedynie...

Kliknij tu i przekaż swój 1%!

#6 2012-11-15 01:47:43

annuarita_1
Użytkownik
Imieniny: 27 sierpień
Urodziny: 19.01

1.    Święty Miecz – Jan Dobraczyński   5
2.    Ben Hur – Lwis Wallace                 6
3.    Kochani choć grzeszni – Anna Bissi   12
4.    Tajemnice Jana Pawła II – Antonio Socci   24

6.    Pozwól sobie na siebie – Wunibald Muller                 10
7.    Tajemnica Graala – Mike Aquilina, Christopher Bailey      14
8.    Czarna Mewa – Franco Scaglia                          15
9.    Przepis na nieśmiertelność Jacques Neirynck     15
10.    Integracja emocjonalna- jak uwierzyć, że jesteś kochany i potrafisz kochać – Anna A.Terruwe, Conrad W. Baars   20
11.    Sposób na szczęście – Vittorio Luigi Castellazzi  10
12.    Listy o modlitwie – Andrea Gasparino 7
14.    Moja Dusza pragnie Boga żywego Jean Claude SAGANE 6
15.    Jak wyjść z depresji – Wunibald Muller 7
16.    Marzenia Kobiety – Sharon Jaynes 24
17.    Podróż Pragnień - John Eldredge 20
18.    Podróż Pragnień Dziennik- John Eldredge 20
19.    Myśli na każdy dzień Jan Paweł II 20
20.    Cuda Jana Pawła II – Paweł Zuchniewicz 24
21.    Dekalog dla Polaków       20
22.    Piąta Góra – Paulo Coelho 8
23.    By życie nie było smutne Anselm GRUN 14
24.    Rozważania o wierze – ks Tadeusz Dajczer 5

#7 2012-11-26 08:41:02

Sabina M. (op)
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Annuarito, książka dotarła; jestem bardzo zadowolona. Dzięki!

PS Ta książka ks. Dajczera jest świetna:

annuarita_1 napisał(a):

24.    Rozważania o wierze – ks Tadeusz Dajczer 5

Cena baaardzo przystępna, więc serdecznie polecam. img/smilies/smile

#8 2013-01-20 13:02:56

Karmelka
Użytkownik

Ja mam do sprzedania książki z teologii. Może ktoś będzie zainteresowany.
1. Rozmowy o Biblii. Nowy Testament - Anna Świderkówna
2. Teologia Nowego Testamentu. Cz.I - o. Hugolin Langkammer
3. Teologia Nowego Testamentu. Cz. II - o. Hugolin Langkammer
4. Będą dwoje jednym ciałem. Małżeństwo w świetle Nowego Testamentu - ks. Roman Bartnicki
5. Małżeństwo i rodzina w Piśmie Świętym - ks. Tomasz Jelonek
6. Kobiety w Biblii. Stary Testament - Elżbieta Adamiak
7. Teologia Nowego Testamentu. Tom III. Listy Pawłowe, katolickie i list do Hebrajczyków - red. ks. Mariusz Rosik
8. Pierwszy List do Koryntian - ks. Janusz Czerski
9. Najtrudniejsze stronice Listów św. Pawła - Zenon Ziółkowski
10. Słownik biblijny. Małżeństwo-rodzina-seksualność - Marek Babik

Zainteresowanych proszę o kontakt.

#9 2013-02-06 12:16:44

adamsvd
Użytkownik
Imieniny: 24.12
Urodziny: 1988

kochani - uwaga do wszytskich
dostałem wczoraj wiadomość od znajomej księgowej - radzę sie z nią zapoznać i zastosować. myślę, że wszystko jest tam wyjaśnione
"Jeśli ktoś proponuje książki na sprzedaż i konkretną kwotę wystawia, to kłania się fiskus podatek od sprzedaży, paragony, ... Nie wolno sprzedawać na własną rękę, bo np: mogą donieść do Urzędu Skarbowego jakaś Księgarnia, Wydawnictwo, Antykwariat itp... . Widzisz Kościół nie mówi np. o konkretnej opłacie za parking np. na Jasnej Górze, ale o ofierze. Konkretne kwoty wykazywały by podatek. W prywatnej wiadomości można wykazywać kwotę, choć to trzeba zrobić umiejętnie, żeby nie była podstawiona osoba. Teraz o kary łatwo, jeśli ktoś coś wystawia, a nie jest zarejestrowany w urzędzie, ostatnio pewien tata opowiadał mi o swojej córce, że sprzedawała lody bez paragonu stał z boku, przyglądał się i podszedł i wymierzył jej mandat na kwotę 1600 zł.

Duchu Święty Boże
Wszystko z Miłości ku Tobie!

http://www.werbisci.pl/

#10 2013-02-06 18:52:10

Karmelka
Użytkownik

Z kolei moja znajoma księgowa mów, iż z Urzędem Skarbowym nie musimy rozliczać się, gdy sprzedajemy rzeczy używane (pojedyncze sztuki), które nabyliśmy lub otrzymaliśmy minimum pół roku wcześniej. A więc jak zwykle u nas bywa prawo różnie rozumiane...

#11 2013-02-06 20:51:20

w drodze do...
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

adamsvd napisał(a):

"Jeśli ktoś proponuje książki na sprzedaż i konkretną kwotę wystawia, to kłania się fiskus podatek od sprzedaży, paragony, ... Nie wolno sprzedawać na własną rękę, bo np: mogą donieść do Urzędu Skarbowego jakaś Księgarnia, Wydawnictwo, Antykwariat itp... .

A to ciekawe. Ludzie sprzedają różne rzeczy np. na Allegro i nie trzeba od tego odprowadzać podatku - pod warunkiem że się nie prowadzi regularnego biznesu, lecz okazjonalnie sprzedaje jakieś pojedyncze przedmioty.

Navigo ergo sum

#12 2013-02-06 21:40:14

Jika
Użytkownik
Imieniny: 13.01
Urodziny: 21.08

Ludzie na allegro, w większości przypadków wystawiają i tak paragon... Allegro pobiera opłaty jeżeli ktos wystawia jakiś przedmiot. Najcześciej w wysokości ok. 1zł, wiec allegro się za użytkowników rozlicza...

"Chrześcijaństwu w Polsce nie grozi dziś ani laicyzm, ani ateizm (przynajmniej na razie), ale parodia religii."
                                                                                                               / ks. J. Tischner

#13 2013-02-06 21:56:05

jola73
Gość

Sprzedajesz w Internecie? Sprawdź, czy musisz płacić podatki!
Zobacz artykuły na temat:pcc - podatek od czynności cywilnoprawnychpit - przychodyvat - obowiązek podatkowy

Paweł Huczko
Ekspert Wieszjak.pl
ekspert podatkowy
Handel internetowy coraz bardziej interesuje fiskusa. Od kilku lat organy podatkowe i kontrola skarbowa uważnie kontrolują podmioty sprzedające towary i usługi w Internecie. Systematycznie rosną bowiem obroty sklepów internetowych i osób handlujących na portalach aukcyjnych. Nie wszyscy jednak stale handlujący w sieci płacą z tego tytułu podatki, niektórzy nawet nie przypuszczają, że mają taki obowiązek. Do czasu.

Warto wiedzieć, że nawet bez formalnej rejestracji firmy osoby prowadzące regularną sprzedaż w internecie w świetle przepisów podatkowych prowadzą działalność gospodarczą. Powinny więc płacić zasadniczo podatek dochodowy (względnie ryczałt ewidencjonowany lub kartę podatkową) oraz VAT.
Podatek dochodowy

W świetle przepisów dotyczących podatku dochodowego sprzedaż rzeczy lub świadczenie usług za pośrednictwem Internetu w sposób ciągły (powtarzalny) i zorganizowany (zakup rzeczy w celu dalszej odsprzedaży, stałe kontakty handlowe) posiada znamiona działalności gospodarczej niezależnie od tego, czy została ona zarejestrowana.

Transakcje dokonywane za pośrednictwem Internetu mają często charakter międzynarodowy. W takich przypadkach  należy uwzględniać postanowienia umów o unikaniu podwójnego opodatkowania oparte na Konwencji Modelowej OECD w sprawie podatku od dochodu i majątku.

Towary używane bez podatku

Sprzedaż za pośrednictwem Internetu rzeczy ruchomych, która nie następuje w wykonywaniu działalności gospodarczej i która dokonana jest po upływie pół roku, licząc od końca miesiąca, w którym nastąpiło ich nabycie, nie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym. Nie ma obowiązku ujawniania jej w zeznaniach podatkowych.

Natomiast sprzedaż za pośrednictwem Internetu rzeczy ruchomych przed upływem pół roku, licząc od końca miesiąca, w którym nastąpiło ich nabycie, podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym. Sprzedaż tą trzeba ujawnić w zeznaniu podatkowym (nawet, gdy jest zrealizowana ze stratą) i rozliczyć wraz z pozostałymi dochodami, w terminie złożenia zeznania.

Tak tylko trzeba udowodnić paragonem, że książkę nabyłam dłużej niż pół roku, bo w jaki sposób inny mogę to zrobić. Owszem, książka ma datę wydania, ale nie ma daty sprzedaży. Dlatego lepiej podawać cenę na PW

Ostatnio edytowany przez jola73 (2013-02-06 22:00:38)

#14 2013-02-07 12:00:01

Sabina M. (op)
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Mam do oddania/odsprzedania za symboliczną cenę bardzo fajną książeczkę Aliny Lichtarowicz, Kiedy jestem płodna, a kiedy nie, Katowice 1995.
Najlepiej gdyby osoba zainteresowana była z Krakowa.

Ostatnio edytowany przez Sabina M. (op) (2013-02-07 12:00:30)

#15 2013-02-25 03:10:54

dzieciak
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Kochani,
udało mi się trochę uporządkować ten wątek. Mam do Was jednocześnie gorącą prośbę, a w sumie to kilka próśb.

1. W swoich postach umieszczamy pozycje, które chcemy sprzedać, numerując je, podając tytuł i autora.
2. W kwestiach kupno/sprzedaż i wszelkie inne zapytania do aktualnego posiadacza książki kierujemy na PW
3. Jeżeli ktoś odkupi od Ciebie książkę to korzystając z opcji "EDYTUJ" w poście z listą wystawionych przez Ciebie książek, usuwasz książkę z listy. Jesli ktoś zarezerwuje, zaznaczasz "zarezerwowane", a gdy książkę przekażesz, usuwasz ją już z listy
.

Po co robić bałagan i umieszczać po 5 razy tę samą listę książek.

Myślę, że to ułatwi zdecydowanie poruszanie się w tym wątku.
pozdrawiam tą nocną porą.

[drobna edycja organizacyjna - hannaturno]

'Będzie błogosławił...
Będzie łamał...
Będzie dawał swoim uczniom...
     I nigdy nie zrezygnuje z Ciebie !' <3

#16 2013-06-06 21:11:08

ŻycieJestPiękne(ŻJP)
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny: 13.05

Liturgia Godzin Pallottinum - wydanie przed poprawkami - wersja Kapłańska I-IV

przykładowe zdjęcia mogę przesłać na emaila

Ostatnio edytowany przez ŻycieJestPiękne (2013-06-15 08:36:22)

Tak więc trwają wiara, nadzieja i miłość - te trzy: z nich zaś największa jest MIŁOŚĆ !!!

http://swietoscwcodziennosci.blogspot.com/

#17 2013-06-25 00:13:14

alicze
Użytkownik
Imieniny: 21.06
Urodziny:

to jestem ciekawa ..czy się zasady zmieniły ? wcześniej było tu mówiono by nie podawać ceny ksiązki..a teraz znów podajecie?

z racji na nie działanie poczty barkowej  mail do mnie to : zielonyalojzy@gmail.com

#18 2013-06-25 13:21:22

wariatka
Użytkownik

Propounję się nie gorączkować i przeczytać to
"Towary używane bez podatku
Sprzedaż za pośrednictwem Internetu rzeczy ruchomych, która nie następuje w wykonywaniu działalności gospodarczej i która dokonana jest po upływie pół roku, licząc od końca miesiąca, w którym nastąpiło ich nabycie, nie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym. Nie ma obowiązku ujawniania jej w zeznaniach podatkowych.
Natomiast sprzedaż za pośrednictwem Internetu rzeczy ruchomych przed upływem pół roku, licząc od końca miesiąca, w którym nastąpiło ich nabycie, podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym. Sprzedaż tą trzeba ujawnić w zeznaniu podatkowym (nawet, gdy jest zrealizowana ze stratą) i rozliczyć wraz z pozostałymi dochodami, w terminie złożenia zeznania."
więcej na http://podatki.wieszjak.pl/podatnik-w-u … datki.html

#19 2013-07-01 16:32:50

alicze
Użytkownik
Imieniny: 21.06
Urodziny:

dla osób które przeglądaja starsze posty związane z ksiązkami to podaje mego maila. alicze27@gmail.com

z racji na nie działanie poczty barkowej  mail do mnie to : zielonyalojzy@gmail.com

#20 2013-11-07 10:04:08

gitara5824
Gość

A może stworzymy tutaj taką opcję wymiany książek. Gdyby każdy napisał swoją listę książek którą chciałby wymienić to myślę że po przejrzeniu takich list każdy mógłby znaleźć coś dla siebie i się z daną osobą skontaktować co Wy na to?

#21 2013-12-03 12:25:21

scholastyka
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Sprzedam piękny album o karmelitankach bosych, Wydawnictwo Flos Carmeli za 50 zł img/smilies/smile Wszelkie informacje na PW

"Wszyscy jesteśmy powołani do świętości. Nie musimy jednak kopiować wzorów świętych uznanych przez Kościół. Każdy ma swoją własną drogę życia."

#22 2014-01-24 20:17:12

Aleksandra
Użytkownik
Imieniny: 18.05
Urodziny:

Z mojej strony zostały dwie krótkie książki:

- Modlitwa Jana Pawła II do Ojca Pio
- Najpiękniejsza Msza mojego życia

Osoby zainteresowane - proszę pisać img/smilies/smile

#23 2014-03-05 00:25:20

dorota0103
Użytkownik
Imieniny: 25.06
Urodziny: 1.03.1989 r.

Znam kogoś, kto poszukuje Katechizm Kościoła Katolickiego (ale nie Kompendium, bo to nie to samo). Najprawdopodobniej twarda oprawa (bardziej trwała). Wie ktoś może coś?
Myślę, że sprawa jest pilna, a w księgarni drogo.

Zapraszam na moją stronę img/smilies/smilehttp://www.zyciowawedrowka.blogspot.com

#24 2014-07-15 21:13:29

Karmelka
Użytkownik

Sprzedam:
1. "Tabletki z krzyżykiem" Szymon Hołownia
2. "Historia Karola Wojtyły" Gian Franco Svidercoschi

Ostatnio edytowany przez Karmelka (2016-04-04 12:13:45)

#25 2014-11-27 12:11:56

molly
Użytkownik
Imieniny: 21.10.
Urodziny: 17.08.

Mam do sprzedania w niskich cenach, ceny Z PRZESYŁKĄ

1. "O naśladowaniu Chrystusa"  Tomasza a Kempis w twardej okładce, format kieszonkowy
2. "O Eucharystii" św. Urszuli Ledochowskiej 20 zł
3. "Z urwisa bohater" św. Urszuli Ledochowskiej 25 zł
4. "Świętość to rzecz tak prosta" św. Urszuli Ledochowskiej 18 zł
5. "Święta Róża z Limy" Piotr Stefaniak 17 zł
5. "Święci uśmiechnięci" Paweł Bieliński 22 zł
6. Rodari Gianni "Gondola widmo", wyd. 2005, książka dla dzieci 15 zł
7. "Wiarę ustrzec. Przewodnik po współczesnych zagrożeniach" ks. Andrzej Zwoliński 23 zł
8. "Jak rozpoznać świętych i patronów w sztuce i wyobrażeniach ludowych" to atlas/album, okładka twarda z obwolutą, 30 zł z przesyłką
9. "Różaniec ze św. s. Faustyną", książka z rozważaniami różańcowymi, okł. miękka, 48 stron 16 zł
11. "Podróże małe i duże, czyli jak zostaliśmy światowcami" Wojciech Mann, K. Materna wyd. ZNAK 30 zł
12. " Tu niebo spotkało się z ziemią" mały zbiorek prozy poetyckiej, autor: Jan Pałyga SAC 16 zł
13.  "Przesłanie Zmartwychwstania" Autorzy:  Benedykt XVI, Alessandro Pronzato, Raniero Cantalamessa, Paweł VI 23 zł
14. "Niech żyje Polska. Hura! Tom 2" antologia opowiadań fantasy różnych autorów 20 zł
15. "SPOwiedź jest spoKO" R. Szymkowiak OFMCap - 20 zł
16. "Myśli Jana Pawła II na każdy dzień" 35 zł
17/ "O wierze" Jan Paweł II, zbiór wybranych tekstów ks. Edward Data CSMA wyd. Michalineum 18 zł

powyższe są w stanie niemal idealnym, bez śladów używania

Troszkę zniszczone:
1. "Moje spotkania z Janem Pawłem II" praca zbiorowa, wiele osób ze świata publicznego, np. Lech Wałęsa, Maria Kuncewiczowa, opisuje swoje spotkanie z Janem Pawłem II, książka wydana w latach 80.
2. kilka tomików poezji Jana Twardowskiego
3. trylogia Sienkiewicza i inne lektury, proszę o nie pytać na priv.img/smilies/wink
4.  "Ludzie, których spotkałem" Jan Twardowski
Książka-wywiad z Janem Twardowskim, o osobach szczególniej bliskich jego sercu, które miał okazję poznać np. o Januszu Korczaku. Polecam, bardzo wartościowa książka. Dużo informacji, np. o czasach komunizmu w Polsce, anegdoty itd.
5. "Dyktator Romuald Traugutt" Władysław Kluz OCD [tę książkę zakupiłam za grosze, więc oddam ją razem z jakąś inną książką, ta będzie służyć jako dodatek] 1 zł

Ostatnio edytowany przez molly (2015-05-25 11:48:33)

"Matko Najświętsza, módl się za mną! Serce moje chce kochać, a nie umie.  Uproś dla mnie obfite łaski Ducha Świętego. Niech życie moje zmieni się w akt miłości, niech moje serce będzie zdolne do ofiar" - św. U. Ledochowska
'Do nieba sięga, Panie, Twoja łaska,
a Twoja wierność aż po same chmury.

Stopka forum