'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2010-11-21 18:13:06

Śliwka
Użytkownik

Alleluja - czyli Chwała Panu!!

Kochani,

mamy tutaj piękny dział dotyczący modlitwy dziękczynienia... to super sprawa...
ale myślę, że warto stworzyć "kącik" uwielbienia... bo to przecież jednak coś "innego" niż dziękczynienie.

Uwielbienie to taka najbardziej "bezinteresowna" modlitwa- po prostu uwielbiam Boga w Jego przymiotach, w tym jaki jest, w dziełach, które uczynił w moim życiu, tylko dlatego, że jest Bogiem.

to modlitwa, która kieruje moje spojrzenie na Boga- owszem wychodzi z mojego doświadczenia Go, ale nie zatrzymuje sie "tylko" na dziękczynieniu... bo uwielbienie to postawa... wiem, że Boga mogę wielbieć cały czas, niezależnie od moich nastrojów, humorów, sytuacji, które mnie na co dzień spotykają- bo On jest Bogiem niezależnie od nich...

oczywiście może to być także miejsce dzielenia się konkretnym działniem Boga w naszym zyciu, dostrzeganiem Go- i to juz z tego się bedzie brało uwielbienie...

chyba najpiękniejszą szkołą modlitwy uwielbienie są Psalmy. zachęcam więc do czytania, rozważania ich, do uczynienia ich swoją modlitwą- bądźmy ludźmi uwielbienia!!

zachęcam więc do wielbienia Boga img/smilies/smile
Módlmy się więc do Ducha, aby On nas uczył wielbić... i myślę, ze warto modlitwę uwielbienia uczynić swoją codzienną modlitwą...

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Uwielbiam Cię Panie Jezu Chryste w Twoim Świętym Imieniu, które jako jedyne jest źródłem zbawienia- nie dano nam bowiem, że żadnego innego imienia, które by niosło nam zbawienie.
Uwielbiam Cię, w tajemnicy Twojego Krzyża, z tym, że stał się On twoim Tronem, że z Niego królujesz. Ty jesteś Królem wszechświata, ale i moim Królem. Ogłaszam, że Ty panujesz w moim życiu, że Ty jesteś Tym, który ma władzę nam moim życiem- uwielbiam Cię w tej tajemnicy, w tym, że jesteś Stwórcą, że znasz swoje Stworzenie, że cały czas je podtrzymujesz przy życiu, bo jesteś Bogiem bliskim, czułym, delikatny. Ty jesteś Bogiem, który cały czas pamięta o Swoim ludzie, który cały czas wyciąga do niego rękę, cały czas przyciąga do siebie, walczy o swój lud, o każdego z nas, o mnie walczy- jesteś Bogiem walecznym.
Błogosławię Twoje Święte Imię!!

Ostatnio edytowany przez Śliwka (2010-11-21 18:18:01)

Pan cię zawsze prowadzić będzie,
nasyci duszę twoją na pustkowiach.
Odmłodzi twoje kości, tak że będziesz jak zroszony ogród
i jak źródło wody, co się nie wyczerpie.                                       (Iz 58,11)

#2 2010-11-21 20:13:14

Kasia K
Użytkownik
Imieniny: 25.11
Urodziny: 28.05.

Re: Alleluja - czyli Chwała Panu!!

Piękny temat img/smilies/smile. Kiedy uwielbiamy Boga, aniołowie w niebie wielbią Go razem z nami, to podczas uwielbienia spływa na nas wiele łask.
Kiedyś nie zdawałam sobie sprawy z tego jak ważne jest uwielbienie, dziękczynienie, ale kiedy trafiłam na rekolekcje charyzmatyczne, Duch św.sam mnie dotknął i tak poprowadził,że nie potrafiłam wyrazić swojej wdzięczności, co Bóg uczynił z moim życiem od tamtego czasu i kiedy podczas modlitwy powiedziałam słowa: Boże jak ja Ci się odwdzięczę za te łaski, za ocalenie, za to co się stało?, za chwilę na moich ustach znalazły się słowa z pieśni: "W każdy dzień sławić będę Cię, wielbić Cię Alleluja" i tu mam odpowiedź img/smilies/smile. Jest tyle rzeczy, za które powinniśmy Bogu dziękować, uwielbiać Go za Jego dzieła, a często jest tak,że tego nie dostrzegamy, albo przypisujemy to "przypadkowi", a Jezus spogląda na nas miłującym spojrzeniem, On ma czas, On czeka,aż otworzymy nasze serca, by uwierzyć w Jego miłość, by dać się prowadzić, by oddać swoje życie Jemu. Chwała Panu! img/smilies/big_smile

Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.
img/smilies/142
Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje!     img/smilies/142   (30.05.2010)
mój blog- zapraszam: http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

#3 2010-11-21 21:05:33

Śliwka
Użytkownik

Chwała Panu!! cieszę się Kasiu, że tak Cie Pan prowadzi- bo On takim właśnie Bogiem, takim Królem jest!! Błogosławię Cię Panie, za dzieła, których dokonałeś w Kasi, w jej zyciu, za przemiany w jej sercu, w tym, że dałeś się Jej poznać jako Bóg troskliwy, jako Bóg wierny, jako Bóg hojny. w tym, że poprzez Swego Ducha dałeś Jej łaskę uwielbienia Ciebie, dałeś Jej takie piękne pragnienia. Wychwalam Cię Panie w Kasi img/smilies/smile

--------------------------

Panie, Ty objawiasz Swoją chwałę w bliskich mi ludziach, uwielbiam Cię w wierzę, którą ich objawiasz, w nadziei z jaką Ciebie szukają, w miłości, którą od Ciebie biorą. Uwielbiam Cię w tym, jak ich prowadzisz, w historii ich życia, powołania, spotkania z Tobą. w tym, że objawiasz w ich życiu Swoją Opatrzność, swoją czułą i delikatną opiekę, Twoje prowadzenie. Ty Panie cały czas ku nam wyciągasz rękę i walczysz o nas, nie jesteś Bogiem "bezczynnym" ale jesteś Bogiem ratunku, który walczy o kązdego z nas, który szuka dostępu do kazdego z nas.

i jak źródło wody, co się nie wyczerpie.                                       (Iz 58,11)

#4 2010-11-23 11:58:30

Kasia K
Użytkownik

Bądź uwielbiony Panie, bo Ty wiesz o nas wszystko, Ty znasz i przenikasz, znasz nasze słowa zanim je wypowiemy, bo w Tobie jest pomoc, a tak mało ludzi u Ciebie szuka ratunku. Wywyższam i błogosławię Panie Twoje Święte Imię.

img/smilies/142
Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje!     img/smilies/142   (30.05.2010)

#5 2010-11-23 15:30:56

Ines
Gość

Bądz uwielbiony Panie mój, za łaskę Twą i pokój Twój
Ty nam dajesz każdy dzień
Abyśmy miłowali się,
Abyśmy wielbili Cię img/smilies/smile

#6 2010-11-23 21:39:39

uskrzydlona_dusza
Gość

W uśmiechu każdego napotkanego człowieka... bądź uwielbiony!

#7 2010-11-25 19:47:17

Śliwka
Użytkownik

w Twojej Miłości, która jest szalona, zbyt wielka, na zapas, bez sensu nawet... w tym, że jesteś Bogiem, który ryzykuje, który stawia wszytsko na jedną kartę, aby tylko mnie zdobyć, by mnie wydobyć z bagna. Bo jesteś Bogiem walecznym, żywym, jesteś Bogiem, który działa, przemienia moje życie, mnie przemienia, który daje "nowe serce". Chwała Ci Panie, za Twoje szaleństwo Miłości!!
jesteś Wielkim Bogiem i moim Bogiem- ogłaszam, że jesteś Panem mojego życia, że nadajesz jemu sens, że Sam jesteś moim Sensem, że jesteś prawdziwie Drogą, Prawdą i Życiem, że moje serce chcę tylko Ciebie uwielbiać- błogosławię Twoje Imię! Błogosławię Cię Panie- Alleluja !!!!

------------------------------

Ty Boże jestem niezmienny, pełen cierpliwości- uwielbiam Cię w tym jak przejawiasz Swoją Miłość. Ty, który nigdy nie opuscisz i robisz wszytsko abym się do Ciebie zbliżała img/smilies/smile Boże cierpliwości i stanowczości- jesteś jak Ojciec, który słusznie karci, ale także jak matka, która z czułości przytula dziecko do swego policzka img/smilies/smile wychwalam Cię Panie!!

Ostatnio edytowany przez Honorat (2014-08-29 16:27:59)

#8 2010-12-26 20:22:08

Kasia K
Użytkownik

Uwielbiam i wywyższam Cię Panie za Twoją cierpliwość, za miłość. Dziękuję Ci,za nową patronkę, poprzez wstawiennictwo, której chcesz mi pomóc. Wielbię Cię Panie w tym czasie łask, w czasie, w którym wyprowadzasz mnie na pustynię duchową. Błogosławię Cię Panie i wywyższam img/smilies/smile

img/smilies/142

#9 2011-01-20 21:47:30

Śliwka
Użytkownik

Bądź uwielbiony Panie także w naszych słabościach- w nich Ty objawiaj Swoją Chwałę, objawiaj, że tylko Ty jesteś Panem, że tylko Ty jesteś Opoką , na której można budować.

-------------------------------------

Tyś jedyny godny Chwały, Ty, który jesteś Dobrym Pasterzem i znasz Swoje owce i za nie oddałeś życie- bądź błogosławiony Panie Jezu Chryste!

#10 2011-01-22 22:32:41

Kasia K
Użytkownik

Chwała Świętemu jedynemu Bogu, chwała na wieki! Wychwalam Cię Panie za to, co czynisz z moim życiem, za to,że wziąłeś je w swoje ręce. Uwielbiam Cię,za to,że uczysz mnie służby, uczysz zawierzenia. Niech będzie błogoslawione Twoje święte Imię na wieki! img/smilies/142

img/smilies/142

#11 2011-01-25 12:15:07

Śliwka
Użytkownik

Panie- Boże Niezmienny, wychwalam Cię w Twojej wierności- Twoje obietnice są niezależne od moich grzechów, od moich upadków- bo to Ty jesteś ich gwarantem img/smilies/smile błogosławię Cię Boże Niezmienny

Ostatnio edytowany przez Śliwka (2011-02-13 14:16:12)

#12 2011-02-12 14:42:11

Kasia K
Użytkownik

Bądź uwielbiony Panie za miłość, którą wlewasz w moje serce, za głęboki pokój i radość, wywyższony bądź na wieki,bo żyję dla Ciebie, żyję, by Cię kochać img/smilies/142

img/smilies/142

#13 2011-02-12 16:46:25

Ines
Gość

Bądź uwilbiony Panie Jezu w każdej napotkanej osobie img/smilies/smile bądź uwielbiony i miłosierny img/smilies/smile

#14 2011-02-21 22:01:21

Kasia K
Użytkownik

Chwała Tobie Panie za uzdrowienia,za świadectwa ludzi podczas dzisiejszej Mszy św.z modl.o uzdrowienie. Bądź wywyższony i uwielbiony w każdym człowieku, nad którym się modliliśmy, bądź błogosławiony Panie w każdej chwili i w każdym czasie. Ciebie chcę wysławiać, bo Ty Panie przychodzisz ze swoim światłem, które rozjaśnia wszelkie ciemności, bo Ty przychodzisz z mocą uzdrowienia, bo Ty pochylasz się nad każdym człowiekiem.Tobie chwała i cześć i uwielbienie na wieki! img/smilies/big_smile

----------------------------------

Bądź pochwalony Panie ze wszystkimi swymi stworzeniami, bądź uwielbiony za Twoje dzieła. Ty w Hostii Świętej potrafisz przeniknąć człowieka i rozpromienić swoją miłością, bo jesteś Bogiem Żywym.Wychwalam Ciebie Hostio Święta, błogosławię i wywyższam.

img/smilies/142

#15 2011-05-14 21:01:42

Karolina90
Użytkownik
Imieniny: 17.11
Urodziny: 16.04
Skąd: ,,Gdzie jest Twój skarb, tam i serce jest Twe... ''

Uwielbiam i Wywyższam Cię Jezu. Za to kim Jesteś. Ze jesteś Królem Panem-ze jestes wyższy wobec wszystkiego co uczyniłeś nieograniczony w swej w sile, niepokonany w doskonałości, nieprześcigniony w pięknie, nieporównywalny w moralnej doskonałości i niezrównany w miłości, łasce i współczuciu - uwielbiam Ciebie. I tyko Ciebie. Ja pragnę, abyś Ty był moim powietrzem moim tchnieniem moim życiem. Przemieniaj mnie Panie moje serce. Bąd Uwielbiony i Błogosławiony na Wieki.

" Wszystko mogę w tym, który mnie umacnia"!

#16 2011-07-25 20:33:03

Kasia K
Użytkownik

Kocham Cię Jezu, uwielbiam i wywyższam Twoje święte Imię, dziękuję za owocny czas rekolekcji, za to,ze Ty w konkretny sposób działasz w moim życiu, za czas przemiany serca na adoracji z Tobą, za słowa, które mi dałeś, za łaski jakie otrzymałam, za ludzi, których postawiłeś i stawiasz na mojej drodze, wielbię Ciebie Panie.

img/smilies/142

#17 2011-07-27 19:50:07

Śliwka
Użytkownik

Bądź uwielbiony w Swoich świętych, w Świętych obcowaniu, i Ich oczekiwaniu na nas jeszcze pielgrzymujących,  w Twoim Kościele, który wspólnie tworzymy ! Niech Twoje Imię będzie błogosławione, niech będzie Mu oddawana chwała, Bądź uwielbiony w naszych myślach, naszych czynach, naszych zmaganiach, cierpieniach, niepowodzeniach, ale i radościach, naszych sukcesach.
Panie Boże Zastępów:  Święty, Święty, Święty!!

#18 2011-07-28 20:47:34

Kasia K
Użytkownik

Wielbię Ciebie Panie, za to,że Ty troszczysz się o wszystko,a pragniesz tylko zaufania.Wywyższony bądź Panie, niech moje życie będzie uwielbieniem Ciebie.Chwała Tobie Królu mego życia!

img/smilies/142

#19 2011-09-17 21:16:36

dorota0103
Użytkownik
Imieniny: 25.06
Urodziny: 1.03.1989 r.

http://www.youtube.com/watch?v=Z-c48u2XKxs Lek działa-jest troszkę lepiej img/smilies/smile. W główce wciąż dużo myśli po (wczorajszym wieczornym) czuwaniu z okazji zbliżającego się dnia Św. Stanisława Kostki img/smilies/smile. Potrzebny był taki kilku godzinny przystanek. ' Jezus jest z nami tu (...) a Jego moc działa dziś (...)'. P.S. Dinozaur (gdyż to spotkanie dla uczniów gimnazjum i szkoły średniej, ja nie da się ukryc starsza niż ci ludzie)-ja- ma tyle, tyle poweru od takich Bożych szaleńców-pozytywnie na tak-że szok. Potrzebne było, oj potrzebne. Mam nadzieję konstruktywnie go spożytkować. Chwała Panu za ten czas! img/smilies/wink. Bądź uwielbiony Jezu-oby te wszystkie wydarzenia przyniosły dobre owoce w codzienności dla wszystkich osób: przygotowujących, biorących aktywny udział np. w przedstawieniu, dla uczestników oglądających je, słuchających potem świadectwa img/smilies/big_smile.

Zapraszam na moją stronę img/smilies/smilehttp://www.zyciowawedrowka.blogspot.com

#20 2012-01-01 18:56:20

Karolina90
Użytkownik

Panie Mój ten 100 post na Barce niech będzie modlitwą Uwielbienia Ciebie  za to, że ukazałeś mi te wspaniałe Forum, że mnie tutaj przyprowadziłeś, że dzięki Twojej łasce mogę tutaj być, że mogę poznawać tych ludzi modlić się wspólnie z Nimi ubogacać się z Nimi Tobą, że mogę Ciebie bliżej poznawać doświadczać w swoim życiu częściej o Tobie mówić myśleć, rozważać twoje Święte słowo. Bądź Uwielbiony Panie w każdej osobie, która tutaj zagląda i dzieli się z Nami tym co radosne i tym co smutne w jej życiu. Błogosław Panie każdemu kto szczerym sercem Ciebie pragnie. Bądź Uwielbiony Panie teraz i na Wieki.

#21 2012-01-29 16:59:54

Kasia K
Użytkownik

Chwała Tobie Panie, za to,że Ty jesteś Bogiem żywym, który dotyka naszych serc, który walczy o człowieka, który pragnie naszej radości, pragnie nas przemieniać, uświęcać i wzywa do służby. Niech będzie uwielbione Imię Twoje Panie, niech każdy język wyzna Tobie chwałę.Ty jestes Królem, Ty jesteś początkiem i końcem, pragniesz wlewać w nasze serca łaski.Bądź wywyższony Panie, Ty w którego wpatrujemy się w świątyni, Hostio święta wielbię Ciebie, bo kiedy wpatruję się w Ciebie, Ty przemieniasz moje serce, nawet gdy od razu tego nie zauważam, bądź uwielbiony Panie w Kościele, który wszyscy tworzymy.Wielbię Cię Panie, bo Ty wlewasz pragnienia, by iść w Imię Twoje, by głosić Ciebie, by służyć Tobie.Chwała Tobie Święty Królu img/smilies/big_smile.

---------------------------------

Wywyższony bądź Panie za to,że ty jesteś Bogiem Żywym, który nas prowadzi! Za Twoje dzieła, święty Królu Tobie chwała, Tobie należy się dziękczynienie! Ty wydobywasz człowieka z błota, wypędzasz złego ducha (czego byłam świadkiem na rekolekcjach podczas adoracji NS), Ty Panie masz moc, w Tobie jest światło, które rozjaśnia mrok, w Tobie jest siła! Przed Tobą Panie zgina się wszelkie kolano, by oddać Tobie chwałę! Jesteś Bogiem wiernym, który wzywa do pełni szczęścia. Za pragnienie, które wlewasz w nasze serca, a później je realizujesz! Bądź uwielbiony Panie! img/smilies/big_smile

img/smilies/142

#22 2012-04-09 14:38:50

Śliwka
Użytkownik

Panie Jezu Zmartwychwstały, Ty, któremu poddane są wszytskie Potęgi- Dawco Życia i samo Życie- Zwycięzco śmierci, Dobry Pasterzu, który oddaje Swoje Życie za owce swoje- Bądź uwielbiony  Tajemnicach Twej Męki i Twego Zmartywchwstania! Alleluja!!

#23 2012-04-11 10:55:55

Karolina90
Użytkownik

O tak Panie pragniemy Ciebie Uwielbiać za Twoje Zmartwychwstanie, bo w Nim jest nasze życie. Niech Twoje Imię będzie Uwielbione, bo one jest pełne Chwały, mocy Świętości. Pochwalony bądź dobry Pasterzu , bo Ty sam prowadzisz swój lud Ty sam dajesz nam wrażliwość, abyśmy mogli wielbić Ciebie dla naszego szczęścia. Uwielbiony bądź teraz i na wieki wieków Amen.

#24 2012-04-11 11:50:10

Kasia K
Użytkownik

Uwielbiony bądź Panie za to,że jesteś wśród nas! za to,co czynisz, za to,że nasze życie jest pod Twoją kontrolą, Ty masz władzę nad wszystkim, Ty układasz życie, Ty sprawiasz,że poruszamy się we właściwym kierunku.Wielbię Cię Panie za to, za Twoje dzieła.Bądź wywyższony w Swoim Kościele! img/smilies/big_smile

img/smilies/142

#25 2012-04-11 21:32:27

Malgos
Gość

Badz uwielbiony Panie za

Stopka forum