'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#26 2009-03-05 17:04:31

fcb <><
Gość

Re: Zgromadzenie sióstr felicjanek

Ale mówicie że to czym sie zajmujesz zależy od przypadku? Nie można wybrać że chcesz pomagać dzieciom z domu dziecka? Albo opiekować sie starszymi ludzmi?

#27 2010-03-25 00:26:17

Owca
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny: styczeń'94

To chyba najbardziej zależy od wykształcenia, ale jeżeli pragniesz załóżmy pomagać dzieciom to możesz zawsze porozmawiać z s. Przełożona.
Na razie tylko tyle, na dniach uzupełnię img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez Felicjańska Owca Boża (2010-03-25 00:27:39)

Ite inflammate omnia!
Wielbimy Cię Najświętszy Panie Jezu Chryste, tu i we wszystkich kościołach Twoich, które są na całym świecie.
I błogosławimy Ciebie. I błogosławimy Ciebie, że przez święty krzyż swój świat odkupiłeś.
                                                                                                              św.Franciszek z Asyżu

#28 2010-05-03 20:50:27

zofija
Gość

Ah Siostry Felicjanki, pałam do Nich niesamowitym uczuciem, bo się w końcu na ich zgromadzeniu wychowałam.
Miłe, uśmiechnięte, pogodne i wszędzie ich pełno - czy to w zakrystii czy w CE.

#29 2010-07-07 19:26:05

Inga
Gość

Chyba odnalazłam swoje miejsce! img/smilies/142

#30 2010-07-07 23:18:35

annuarita_1
Użytkownik
Imieniny: 27 sierpień
Urodziny: 19.01

czyżby felicjanki

#31 2010-07-08 08:56:04

jutrzenka
Użytkownik
Imieniny: 25.06.
Urodziny: 01.05.

felicjanki to bardzo ciekawa wspólnota zakonna.Szczególny kult Eucharystii, edukacja, dzieci, biedni...jest to bliskie memu sercu.
Byłam kilkakrotnie w życiu w kosciele na ul. Smoleńsk.Czuć,że siostry się modlą...
z prozaicznych, mało istotnych rzeczy: przerażały mnie stare welony Sióstr...
ale i dziś dziwię się, że jest taki wysoki i to głupie i śmieszne,że starsze siostry muszą tapirowac sobie włosy (choć nie zawsze jest co) by nie było dziury między welonem a głową...

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/56/Felicjanki.jpg

http://czasdzieci.pl/pliki/wydarzenia/f_w_4573.jpg

"Mówisz, że ogarnia cię lęk i pewna nieufność co do przyszłych losów. Czy nie wiesz tego, że Pan jest zawsze z tobą i że nasz nieprzyjaciel nic zdziałać nie może przeciwko temu, kto postanowił zdecydowanie we wszystkim należeć do Jezusa?"o.Pio

#32 2010-07-08 19:41:45

Inga
Gość

Faktycznie prozaiczna i mało istotna rzecz.

#33 2010-07-24 17:24:35

annuarita_1
Użytkownik

ostatnio bardzo często stają te siostry na mojej drodze. Ostatnio jechałam z warszawy na Jasną Górę i w przedziale jechałam z dwoma sympatycznymi siostrami Felicjankami. Felicjanki z krakowskiej prowincji mają piękne sznury przy habitach dodaje to uroku.

#34 2010-10-10 00:20:03

Magda19
Moderator
Imieniny:
Urodziny:

Dzisiaj tj. w niedzielę jest wspomnienie założycielki ss Felicjanek bł. Marii Angeli Truszkowskiej img/smilies/wink

"Pan - Mistrz Miłości - jest zazdrosnym kochankiem, który żąda od nas wszystkiego co posiadamy, całej naszej miłości. Czeka byśmy Mu ofiarowali to co mamy i poszli drogą, którą dla każdego z nas wyznaczył" (św Josemaria Escriva)

"Pamiętaj o tym dobrze i zawsze: choć czasami może ci się wydawać, że wszystko się wali - nic się nie wali, bo Bóg nie przegrywa bitew."  Św. Josemaría Escrivá

#35 2010-10-13 00:30:25

Owca
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny: styczeń'94

A jutro, tj środa wspomnienie Honorata Koźmińskiego- drugiego współzałożyciela CSSF

Ite inflammate omnia!
Wielbimy Cię Najświętszy Panie Jezu Chryste, tu i we wszystkich kościołach Twoich, które są na całym świecie.
I błogosławimy Ciebie. I błogosławimy Ciebie, że przez święty krzyż swój świat odkupiłeś.
                                                                                                              św.Franciszek z Asyżu

#36 2010-10-21 23:09:59

Albercik75
Gość

O, temat: Felicjanki!!! Tak a-pro-pos to powyższe zdjęcie jest dość ciekawe,  Jutrzenko, a zwłaszcza to drugie... Na pierwszy rzut oka myślałem, że tam w oknie jest pożar i reszta pod domem wrzeszczy w niebogłosy...!!! Ale potem patrzę... a one się modlą za tę płonącą... img/smilies/big_smile

Ja na temat Felicjanek mogę tylko powiedzieć: moja ciotka była okropna (już nie żyje-świeć Panie nad jej duszą), i dzięki niej, gdybym był kobitką - za Chiny Ludowe nie poszedłbym do nich!!!

Ale czasy - na szczęście się zmieniają, nie bójcie się, już tamte stare roczniki się kończą... NA SZCZĘSCIE!

#37 2010-10-22 12:09:06

fabienne
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Nie pisz tak,"stare roczniki" to skarb,to zywa historia zgromadzeń.
Niech to nie zabrzmi głupio,ale ja uwielbiam stare Siostry zakonne.Kocham ich radykalizm.

#38 2010-10-22 12:52:11

Albercik75
Gość

O TAAAK, fabienne, tylko całe szczęście, że mnie Pan uwolnił od tego skarbu... ufffffffffffffffffffff ! img/smilies/smile
Ciotka miała jeszcze zdjęcia w starym stroju, o, przepraszam - w historycznym stroju. Kiedy była przełożoną, to przyjeżdżając na urlop do nas - nie mogła zrozumieć, że nie jest w klasztorze i że nas nie trzeba przestawiać i nam wszystkiego pokolei tłumaczyć jak byśmy byli debilami... Sorki za słownictwo, ale nie znajduję piękniejszego. img/smilies/wink

#39 2010-10-23 14:19:55

annuarita_1
Użytkownik

Albercik75 proszę o zachowanie słownictwa i do szacunku do starszych starsze pokolenie Sióstr rożni się od obecnego ale to historia i bez tych starszych nie było by młodszych więc więcej szacunku są różni ludzie rózne charaktery

#40 2010-10-23 16:22:29

Zuzela
Gość

Nikogo nie wybraniając, ale dodam, że oczywiście, szacunek się należy jak najbardziej, ale niestety, na niego także trzeba sobie zasłużyć...nie ujmując niczego starszemu pokoleniu Sióstr, ponieważ wiem z doświadczenia, że są Siostry i "Siostry" :)ale fakt...Albercik75, ze słownictwem przesadziłeś img/smilies/big_smile

#41 2010-10-23 17:12:15

fcb <><
Gość

A cóż takie złego w starszych siostrach? Wiem, że czasem mają inne niż współcześnie poglądy na niektóre sprawy, ale żeby aż tak źle?

#42 2010-10-23 17:49:38

Magda19
Moderator
Imieniny:
Urodziny:

Proszę o powrót do pierwotnego tematu wątku czyli Sióstr Felicjanek. W celu chęci kontynuowania rozmowy na temat starszych sióstr zapraszam do załóżenia odpowiedniego tematu w przeznaczonym do tego dziale. Dziękuję z góry za uszanowanie mej prośby.

"Pan - Mistrz Miłości - jest zazdrosnym kochankiem, który żąda od nas wszystkiego co posiadamy, całej naszej miłości. Czeka byśmy Mu ofiarowali to co mamy i poszli drogą, którą dla każdego z nas wyznaczył" (św Josemaria Escriva)

"Pamiętaj o tym dobrze i zawsze: choć czasami może ci się wydawać, że wszystko się wali - nic się nie wali, bo Bóg nie przegrywa bitew."  Św. Josemaría Escrivá

#43 2010-10-23 18:52:45

Zuzela
Gość

Przepraszam...ostatni mój post w tym temacie, ale chcę coś wyjaśnić, żeby nie wynikła niepotrzebna aferka. Nic złego nie ma w starszych Siostrach, przynajmniej w niektórych, tak jak w młodych. I młode i Starsze są różne, ale tak na jedne jak i na drugie należy brać poprawkę img/smilies/wink Jednak każdy z nas ma swoje, bardzo różne doświadczenia w tych sferach, dlatego myślę, że ma prawo do własnego zdania. Naprawdę życzę wszystkim, z sobą na czele POCZUCIA HUMORU...bo się pozabijamy literkami img/smilies/big_smile
Tak w ogóle to ja w rodzinie także miałam siostrę felicjankę, starszą zresztą img/smilies/smile Nie znałam jej osobiście, bo byłam pięcioletnią dziewczynką, kiedy zmarła, ale z opowieści mojej Mamy wiem, iż musiała być cudowną kobietą. To, że w klasztorze nabywa się przez lata pewnych specyficznych cech, także ze względu na dany charyzmat Zgromadzenia - to normalne i prawidłowe. Tu też sprawdza się znane powiedzenie: kto z kim przystaje img/smilies/wink dlatego siostra przyjeżdżając na urlop do domu rodzinnego, zapewne nie ze złej woli, ale z troski próbuje wpajać pewne prawdy najbliższym, bo nimi żyje, kocha je i zdobyte dobro chce przekazać dalej img/smilies/smile - to tak w nawiązaniu do wypowiedzi Albercika75 img/smilies/smile Już zmykam i nie zmieniam tematu więcej img/smilies/wink

#44 2010-10-23 18:54:53

Zuzela
Gość

A tak już w temacie, to...gościnnością przemyskich Sióstr Felicjanek byłam niedawno urzeczona, kiedy niespodziewanie zrobiłyśmy im "najazd" img/smilies/wink szukając grobu naszej zmarłej Cioci Zakonnicy - Felicjanki img/smilies/smile

#45 2010-10-23 19:37:27

Albercik75
Gość

No ja tu nie bardzo widzę zmiany wątku, po prostu jest teraz mowa o starszym pokoleniu sióstr felicjanek, no nie??? Czy tu chodziło tylko o pochwały i takie tam dla powyższych...? Pogubiłem się, sorki. A co do gościnności felicjańskiej, to taaaaak i to jaaaaka! W sumie ciotka nas umiała ugościć u siebie w klasztorku, zwłaszcza jak była przełożoną img/smilies/smile mmmmmmmmmmmmmmmmmmniam!!!

#46 2010-10-23 20:51:55

Zuzela
Gość

Albert75 ja się co chwila gubię na tym forum img/smilies/big_smile albo sama się zaczynam czepiać, nie wiem img/smilies/big_smile często odnoszę wrażenie, że chodzi tu o pochwały, a szkoda, bo samokrytycyzm to jedna z cech dojrzałości img/smilies/wink jednak, aby nie zmieniać tematu...w Przemyślu Siostry Felicjanki mają śliczny ogród img/smilies/smile

#47 2010-10-24 22:19:03

annuarita_1
Użytkownik

dość ! wywodów o ciotce albercika

#48 2010-10-27 07:07:56

Albercik75
Gość

TAK JEST! Niech spoczywa w Pokoju! Amen.

Tak czy inaczej Felicjanki, to Siostry Szczęścia - Felix!!!

#49 2010-10-27 07:18:56

fcb <><
Gość

A jak bardzo czczony (że się tak wyraże) jest kult bł. Angeli Truszkowkskiej? Bo właśnie gdzie Felicjanki tam o niej dużo i tym mówią, że pracują na jej wzór. Pisząc z siostrami nie wspominały o tym, ale zastanawiam się nad tym, bo gdy siostry odwiedzały moją parafie dwa razy to obydwa razy mówiły tylko o założycielce... Jak to jest?

#50 2010-10-27 15:46:42

Veritas 500
Gość

Sprawdź lepiej kim jest Angela Truszkowska i kto jest Założycielką Sióstr Felicjanek.. Dużo Ci to powinno wyjaśnić!

Stopka forum