'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#101 2011-04-12 17:13:44

fcb <><
Gość

Re: Zgromadzenie sióstr felicjanek

Aj, wybaczcie, źle spojrzałam img/smilies/big_smile Bardzo przepraszam.
Ale w sumie pytanie aktualne, w sensie jak to jest ze wstawaniem i kładzeniem się spać? img/smilies/smile

#102 2011-04-12 19:49:08

felicity
Gość

Czasami się zdarza, że Krzyże się łamią i wtedy dostaje się nowy.
A z tą godziną to aż sama sprawdzałam, bo ja o tej godzinie raczej już śpię img/smilies/smile Ze wstawaniem jest różnie, to zależy od specyfiki danego domu. Ale generalnie zaczynamy dzień wspólną jutrznią ok. 6. W mojej wspólnocie zaczynamy o 5.50, bo po 6 już jedna Siostra ma dyżur w przedszkolu, a tak jesteśmy wszystkie na modlitwie. A ze spaniem jest różnie, zależy od ilości obowiązków. Ja jak tylko mam okazję to kładę się spać przed 22, bo wtedy łatwiej mi się wstaje rano. Bo wstać po 5 to dla mnie czasami heroizm img/smilies/big_smile i pomagają mi w tym 2 budziki img/smilies/smile Bardziej określone godziny są w nowicjacie jeśli chodzi o wieczór, ale też jest to tak ok. 22. Kiedyś się dziwiłam, że Siostry często chodzą tak wcześnie spać, ale już się nie dziwię img/smilies/smile

#103 2011-04-12 20:43:21

fcb <><
Gość

Jasne, tak wczesne wstawanie to nic łatwego img/smilies/smile Trzeba się przestawić z takiego świeckiego życia w to zakonne. A właśnie - podczas formacji ile kandydatek jest np. w jednym pokoju? Bo chyba nie każda ma swój, prawda? Aha i ile czy w ogóle można mieć budziki czy jakaś siostra budzi, czy coś? img/smilies/smile
Z Panem Bogiem!

#104 2011-04-13 18:59:05

felicity
Gość

Heroizm zwłaszcza w okresach przed świątecznych img/smilies/wink
Postulantki śpią w jednym dużym pokoju, tzw. dormitarz. A już od nowicjatu każda siostra ma swoją celę, no chyba, że są zjazdy junioratu, albo inne to wtedy każdy śpi tam, gdzie jest miejsce img/smilies/smile Budziki możemy mieć, kiedyś tak nie było, przynajmniej w nowicjacie, ale teraz już można. Ogólnie do pierwszej profesji wystarczy jeden, a później jest różnie img/smilies/big_smile
PAX!

#105 2011-04-14 19:29:28

fcb <><
Gość

Siostro, dziękuję bardzo za odpowiedzi!
Z Panem Bogiem! img/smilies/smile

#106 2011-04-14 21:07:10

jutrzenka
Użytkownik
Imieniny: 25.06.
Urodziny: 01.05.

w związku z tym, że wspólnota kontemplacyjna ss.kapucynek powstała ze zgromadzenia Sióstr Felicjanek, mam takie pytanie: czy i dziś Wasze relacje są "szczególne", silne?

"Mówisz, że ogarnia cię lęk i pewna nieufność co do przyszłych losów. Czy nie wiesz tego, że Pan jest zawsze z tobą i że nasz nieprzyjaciel nic zdziałać nie może przeciwko temu, kto postanowił zdecydowanie we wszystkim należeć do Jezusa?"o.Pio

#107 2011-04-17 19:59:21

felicity
Gość

Raczej nie są. Może któreś pojedyncze siostry mają jakiś kontakt z kapucynkami, ale raczej nie utrzymujemy jakichś szczególnych i bliskich kontaktów

#108 2011-08-01 20:35:04

fcb <><
Gość

A ile trwa cała formacja (oprócz, oczywiście, formacji ciągłej)? W sensie od wstąpienia, do ślubów wieczystych? img/smilies/smile Bo liczyłam, ale tak się upewnić chcę. Bo wiadomo - niektóre etapy formacji mogą trwać różnie img/smilies/smile
Pozdrawiam!

#109 2011-08-17 11:31:04

felicity
Gość

Ojj... dawno mnie tu nie było img/smilies/smile Od pół roku do roku trwa postulat, 2 lata nowicjatu i 6 lat junioratu, później śluby wieczyste img/smilies/smile

#110 2011-08-23 13:29:07

felicity
Gość

Pokój i dobro!
Zapraszam Was do odwiedzenia bloga mojej współsiostry i tegorocznej neoprofeski img/smilies/smile www.s-rafaela.blog.onet.pl
Życzę wszystkim błogosławionego dnia img/smilies/smile

#111 2011-08-27 10:02:47

fcb <><
Gość

Dziękuję siostro img/smilies/smile
A kiedy (po ilu latach) są pierwsze śluby czasowe? Bo się bardzo zdziwiłam, bo znajoma mojej siostry wstąpiła do Felicjanek i teraz, po trzech latach przyjechała na kilka dni do rodziny - w pełnym stroju zakonnym i z nowym imieniem. Czyli co - teraz przez 5 lat będzie te śluby odnawiać, czy jak? Bo jakoś tak wydaje mi się szybko trochę ten strój i imię dostała. To pierwsze śluby są zaraz po nowicjacie? I ile od pierwszych ślubów lat musi minąć do tych wieczystych?
Pozdrawiam img/smilies/smile

#112 2011-08-27 11:56:27

uskrzydlona_dusza
Gość

Tak, fcb, mniej więcej po 3 latach w większości Zgromadzeń składa się pierwsze śluby. A nowe imię dostaje się już w nowicjacie. I teraz przez te 5 (lub więcej) lat będzie odnawiać śluby czasowe, aż do wieczystych.

#113 2011-08-27 12:09:25

fcb <><
Gość

Bardzo dziękuję img/smilies/smile No to fajnie, fajnie, że tak jest... img/smilies/smile

#114 2011-11-25 15:33:29

felicity
Gość

#115 2012-10-24 21:03:25

bepik1
Użytkownik
Imieniny: 6.09
Urodziny: 12.04
Skąd: ''I przyciągnąwszy ŁÓDŹ(my town) do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim''

'' Ucz mnie, Panie, wypełniać Twoją świętą wolę, znaleźć i ustalić miejsce, gdzie mogę Tobie najlepiej służyć''.
św. Karol Boromeusz.
''Nie bój się, nie lękaj się,Bóg sam wystarczy... ''Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje! ''

#116 2018-01-18 15:10:48

mynia
Moderator

felicity napisał(a):

http://ogniskanadziei.blogspot.com/
img/smilies/smile

Czy ktoś wie, co się dzieje teraz na Kamczatce? Czy siostrom udało się tam wrócić?

Stopka forum