'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#51 2011-08-21 11:45:43

Karolina90
Użytkownik
Imieniny: 17.11
Urodziny: 16.04
Skąd: ,,Gdzie jest Twój skarb, tam i serce jest Twe... ''

Re: Ewangelia z rozważaniem :)

Niedziela 21.08.2011rok.

Mt 16,13–20

[color=blue]Gdy Jezus przyszedł w okolice Cezarei Filipowej, pytał swych uczniów: „Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego?”.
A oni odpowiedzieli: „Jedni za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za Jeremiasza albo za jednego z proroków”. Jezus zapytał ich: „A wy za kogo Mnie uważacie?”.
Odpowiedział Szymon Piotr: „Ty jesteś Mesjaszem, Synem Boga żywego”.
Na to Jezus mu rzekł: „Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jony. Albowiem ciało i krew nie objawiły ci tego, lecz Ojciec mój, który jest w niebie. Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr – Opoka i na tej opoce zbuduję mój Kościół, a bramy piekielne go nie przemogą. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie”.
Wtedy przykazał uczniom, aby nikomu nie mówili, że On jest Mesjaszem.[color=blue]

Oto słowo Pańskie

Warto zadać sobie pytanie w tym dzisiejszym zabieganym świecie za kogo ja uważam Jezusa?  Czy za Mesjasza czy może za Boskiego syna? , a może za kogoś kto wogóle nie istnieje w moim życiu. Odpowiedz na te pytanie będzie dla nas fundamentem naszej wiary. Nie wystarczy raz na nie odpowiedzieć -odpowiadać trzeba każdego dnia, az do dnia kiedys spotkamy się z Jezusem twarzą w twarz. Czy nie o tym marzysz? Bo ja TAK! img/smilies/wink

" Wszystko mogę w tym, który mnie umacnia"!

#52 2011-08-21 13:38:21

Śliwka
Użytkownik

może dlatego mam nawyk "przeskakiwania" tej Ewangelii- ona jest baardzo zobowiązująca... jest trudna- dla mnie chyba trudniejsza niż "twarde słowa Jezusa". bardzo wiele obnaża, i to tego, z czego wcale nie można być dumnym.
A pytania są dla mnie osobiście trudniejsze od nakazów czy nawet przywoływania do porządku.

Kim jest dla mnie Jezus 21 sierpnia 2011 roku?

Pan cię zawsze prowadzić będzie,
nasyci duszę twoją na pustkowiach.
Odmłodzi twoje kości, tak że będziesz jak zroszony ogród
i jak źródło wody, co się nie wyczerpie.                                       (Iz 58,11)

#53 2011-08-21 20:20:21

Ines
Gość

Za kogo uważam Jezusa ???

Wydaje mi sie ze nie jest tu wymagana odpowiedz słownaa, lecz zycie pełne gotowwosci na współpracę z łaską Bożą, która bedzie uzupełniała moje braki, by deklaracje słowne miały nastepstwo w moim życiu img/smilies/smile

#54 2011-09-03 08:47:51

Ines
Gość

Sobota 2 wrzesień

Ewangelia wg Św. Łukasza 6, 1-5

Szabat stracił swoje pierwotne znaczenie szczególnego czasu, kiedy wspomina sie wielkie dzieła Boga .
Jezus chciała wieć na nowo przypomnieć jego sens.
Przywołał więc historię króla Dawida, który będąc w potrzebie złamał religijny zwyczaj.
W ten sposób Jezus pokazał, że ważniejszy jest w tym dniu człowiek, a nie przepis.
Co wiecej, obdarowania religijne zniewalają człowieka, są cięzarem często nie do uniesienia.
Tak naprawde dzień szabatu ma być dniem , kiedy człowiek ma doświadczać pełni wolności w  Bogu, wybawienia od zła i choroby.
Gwarantem tego jest sam /Jezus , który jest Panem szabatu.

A teraz zastanowmy sie :  Jak planujemy przeżyćjutrzejszy dzień img/smilies/smile

#55 2014-05-24 14:54:09

Honorat
Użytkownik
Imieniny: 24.12
Urodziny: 4.09

Postanowiłem reaktywować ten temat. Będzie to polegało na tym samym, jak robiła to Ines.

Więc zapraszam do wspólnej refleksji img/smilies/smile

EWANGELIA 24 maja
J 15, 18-21

Słowa Ewangelii według świętego Jana

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jeżeli was świat nienawidzi, wiedzcie, że Mnie pierwej znienawidził. Gdybyście byli ze świata, świat by was miłował jako swoją własność. Ale ponieważ nie jesteście ze świata, bo Ja was wybrałem sobie ze świata, dlatego was świat nienawidzi.
Pamiętajcie na słowo, które do was powiedziałem: „Sługa nie jest większy od swego pana”. Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować. Jeżeli moje słowo zachowali, to i wasze będą zachowywać. Ale to wszystko wam będą czynić z powodu mego imienia, bo nie znają Tego, który Mnie posłał».
Oto słowo Pańskie.

Dzisiaj Jezus utwierdza nas w tym, że jesteśmy Jego własnością. Nie jesteśmy ze świata, dlatego świat nas nie rozumie. Pan zawsze jest przy nas i nas KOCHA, bo objawił "Tego, który Go posłał". Tylko czy my umiemy docenić tę Miłość i trwać zawsze przy Jezusie ???

Niech Maryja, nasza Matka, Wspomożycielka Wiernych pomaga nam zawsze trwać przy Jezusie, tak jak Ona img/smilies/smile

"Jeden jest tylko niezmienny przyjaciel -Bóg" (Aniela R. Godecka)
"Moim powołaniem jest MIŁOŚĆ" (św. Terenia)

Stopka forum