'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2009-06-14 10:14:35

Jooasiaa
Gość

Kameduli - Kraków Bielany, Bieniszew

Czy był ktoś kiedyś odwiedzić klasztor oo.Kamedułów w Krakowie? Mnie strasznie kusi,żeby się wybrać i zobaczyć,wiadomo z zewnątrz,bo z tego co wiem niewiasty nie mają tam wstępu ;p

Jak patrzę na mapę,to jest to nie tylko na obrzeżach Krakowa,ale na powiedziałabym "na odludziu"... czy jest w tym miejscu tzn.na/w Bielanach coś jeszcze oprócz ów klasztoru,czy jeśli ktoś jedzie w te strony,to jest niemal pewne że właśnie do klasztoru ? ;p;p

#2 2009-06-14 10:46:54

nurwomen
Gość

Re: Kameduli - Kraków Bielany, Bieniszew

#3 2009-06-14 13:14:56

Jooasiaa
Gość

Tak,też ją znam.Ale może ktoś był w okolicy "na żywo" ?;p

#4 2009-06-14 13:50:01

Owieczka :)
Gość

ja byłam w pobliżu Kamedułów na BIelanach img/smilies/smile
jadąc na mszę z Benedyktem XVI parking dla autokarów był tak ustuowany że gdy się spojrzało w górę to na skarpie było widać Kościół img/smilies/smile
to było przy wjeździe do Krakowa więc nie sądze żeby było od razu wiadomo, że na pewno się tam kierujesz.

kobiety mogą wejść na teren klasztoru kamedułów (za furtę) w uroczystości Najświętszej Maryii Panny np. 15 sierpnia i 8września więc może przybądź tam w taki właśnie "dzień otwarty dla pań" img/smilies/smile img/smilies/tongue

Ostatnio edytowany przez Owieczka :) (2009-06-14 13:50:48)

#5 2009-06-14 15:04:38

Jooasiaa
Gość

hehe,dzięki ;p Ale w sumie nie wiem czy się odważe ;p A nie wiesz czy dużo pań z takiej okazji korzysta? ;p Bo mi sie zdaje własnie,że nie ;p

#6 2009-06-14 17:26:10

Owieczka :)
Gość

nie wiem czy dużo, ale jak byłam u Kamedułów w Bieniszewie, akurat 16sierpnia (spóźnilismy się o 1dzień i wpuścili tylko panów img/smilies/sad ) to panie były zawiedzione, że nie mogą przekroczyć furty i zadawały mnóstwo pytań furtianowi.
Ja gdybym miała możliwość to bym chętnie skorzystała z okazji i weszła img/smilies/tongue

#7 2009-06-14 19:10:51

Rahhel
Gość

u Kamedułów w Krakowie byłam w trakcie postulatu właśnie w jeden z takich "drzwi otwartych" i mogę cię zapewnić że korzysta z tego typu wejścia bardzo dużo osób. Jest wówczas organizowana Msza dla wszystkich i można zwiedzić kościół, więc to jest duża szansa dla niewiast na uchylenie rąbka tajemnicy img/smilies/wink niedaleko jest zoo, kopiec Piłsudskiego img/smilies/smile hmm i na aż takim odludziu to nie jest img/smilies/smile po prostu img/smilies/smile piękny zielony rejon img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez Rahhel (2009-06-14 19:12:33)

#8 2009-06-14 20:43:12

szkotuś
Gość

no ja pomimo iż byłam u bram klasztoru to raczej nie nakresle dobrej mapy jak tam mozna trafić....Ale bedąc juz  na samych Bielanach myslę, ze bez problemu mozna dojść  do kamedułów, o ile pamietam sa tam takie strzałeczki-drogowskazy, a poza tym zawsze mozna kogos podpytac już na miejscu. to jest teren, gdzie piekna zielen i cisza przyciaga wielu ludzi z głosnego centrum Krakowa, więc sądze ze zawsze sie kogos znajdzie:)
jak byłam- razem s .Duchaczkami, to pamiętam miałysmy okazję zamienic kilka słów z jednym z kamedułów, który akurat otwierał furtę, by wpuscić ojca z kilkuletnim synkiem do kościoła. to było dla mnie niesamowite spotkanie i w ogole ta cisza, która tam panuje  jest bardzo ujmująca.....

#9 2009-06-14 22:36:49

Jooasiaa
Gość

Oj,ale mnie zachęcają te Wasze posty ;p Szkoda,że nie możemy wejść,kiedy chcemy :-( Po sesji bym się chętnie wybrała ;p

#10 2009-06-14 23:29:18

rybka
Gość

Z tego co pamietam bylo wiecej takich dni (12?), kiedy kobiety moga wejsc. Jak bylam tam pierwszy raz, to akurat nie moglam wejsc, ale zrobilam sobie zdjecie tej tablicy z wykazem dni z "promocja" img/smilies/wink I kiedys jak akurat przejezdzalam przez Krakow w taki dzien (to bylo chyba Boze Cialo 1999), to skorzystalam z okazji i bylam w srodku. Pan bylo nawet sporo, no i zapewniam Cie, ze bylo warto! A co do dojazdu - wtedy bez problemu dojechalam jakims miejskim autobusem.

P.S. Wedlug informacji ze strony http://www.kameduli.info/zycie.php w klasztorze na Bielanach sa to od 2003 roku nastepujace dni:

Wielkanoc
Poniedziałek Wielkanocny
3 maja - NMP Królowej Polski
Niedziela Zesłania Ducha Świętego
Poniedziałek po niedzieli Zesłania Ducha Świętego
Niedziela po 19 czerwca - dzien św. Romualda
Druga niedziela lipca
Czwarta niedziela lipca
Pierwsza niedziela sierpnia
15 sierpnia - Wniebowzięcie NMP
8 września - Narodzenie NMP
25 grudnia - Boże Narodzenie

W żadnym jednak z tych dni kobiety nie mają wstępu do ścisłego eremu, dostępny jest dla nich jedynie kościół i jego najbliższe otoczenie.

Ostatnio edytowany przez rybka (2009-06-14 23:35:35)

#11 2009-06-15 16:02:43

Rafcio
Gość

8 września mogą wejść chyba...

#12 2009-06-15 20:10:13

Jooasiaa
Gość

Ale można uczestniczyć we mszy i widzieć mnichów?

#13 2009-06-15 21:19:55

macek
Gość

jesli jest masza dla wiernych to wszyscy moga
a brata furtiana mozna chyba codziennie zobaczyc;)

#14 2009-06-16 00:42:42

rybka
Gość

Rafcio napisał(a):

8 września mogą wejść chyba...

Rafciu, a skad ta informacja? Watek jest o klasztorze w Bielanach, a wedlug cytowanej strony http://www.kameduli.info/zycie.php w bielanskim klasztorze dla kobiet jest niemozliwe wejscie do scislego eremu. Natomiast w klasztorze bieniszewskim i owszem: "Tylko w tym ostatnim dniu (czyli 8 wrzesnia) teren ścisłej klauzury jest dostępny dla wszystkich, także kobiet." img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez rybka (2009-06-16 00:45:42)

#15 2009-06-16 08:43:29

Rafcio
Gość

Tak masz rację, przepraszam za pomyłkę, moje niedopatrzenie img/smilies/hmm
Pozdrówka i jeszcze raz przepraszam img/smilies/042

#16 2009-07-02 10:19:51

Tai
Gość

I co wybiera się ktoś w najbliższym czasie na mszę do klasztoru? Dzień odpustu jest 15 sierpnia więc może wówczas? Jest to sobota. Dojazd nie jest aż tak skomplikowany:

Z Ronda Grunwaldzkiego (Dębniki):
279,      !!! ZMIENIONA TRASA AUTOBUSU 289 !!!
Salwator:
269, 209, 239, 249

Przystanek autobusowy przy Cracovii:
109

Jeżeli się ktoś wybiera to mała rada: nie patrz na to czy będziesz sam. Teraz gdy jeszcze nie odwiedziłeś tego miejsca jesteś zmieszany ale gdy już tam wejdziesz zaczniesz cieszyć się ze swojej samotności zwracając uwagę na Pana i napawając się Jego pięknem doceniać ciszę która jednoczy duszę z Bogiem przywiązując szczególną uwagę na samotność która już nie okaże się przeszkodą. Mówię teraz o tej chwili którą możesz spędzić sam/a gdy się tam znajdziesz lecz wątpię by w taki dzień klasztor nie był chętnie odwiedzany - również przez niewiasty.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez Tai (2009-07-26 14:39:53)

#17 2009-07-26 14:41:04

Tai
Gość

Był ktoś dzisiaj na mszy?

Dużo ludzi było img/smilies/smile

#18 2009-08-07 22:48:44

annaweronika
Gość

I mnie udało tafic sie do klasztoru! polecam wybrac sie rankiem tzn. tak jak furta jest otwierana czyli o 8 rano, nie ma wtedu ludzi i mozna ze spokojem zwiedzac! na mszy jest duuuzo ludzi i zwiedzanie w tloku nie jest przyjemne. poza tym w pustym kosciele panuje niesamowita atmosfera...nieda sie tego opisac img/smilies/smile polecam kazdemu odwidzenie takiego klasztoru! aha, msze prowadzi ktos inny, nie jest to tamtejszy zakonnik. na mszy, na ktorej ja bylam, bylo 2 braci obecnych na mszy. z bratem na furcie mozna bylo porozmawiac, ja mialam to szczescie, ze bylam pierwsza osoba jaka zjawila sie tego dnia przed furta i moglam zadac kilka pytan. powodzenia wszystkim wybierajacym sie na bielany img/smilies/smile i przyjemnosci z pobytu w tym magicznym miejscu img/smilies/smile img/smilies/smile img/smilies/smile

#19 2011-01-23 16:38:46

jutrzenka
Użytkownik
Imieniny: 25.06.
Urodziny: 01.05.

"Mówisz, że ogarnia cię lęk i pewna nieufność co do przyszłych losów. Czy nie wiesz tego, że Pan jest zawsze z tobą i że nasz nieprzyjaciel nic zdziałać nie może przeciwko temu, kto postanowił zdecydowanie we wszystkim należeć do Jezusa?"o.Pio

#20 2011-01-24 20:05:29

Brat Faustinus-Maria FMMA
Gość

witam ! znam bardzo dobrze Kamedulow Wloskich.... odprawialem rekolekcje w Eremach.zawsze urzeka mnie ogrom piekna kameduly...ktory potrafi wiele wniesc w zycie czlowieka.... jesli macie mozliwosc kozystajcie z takich odwiedzin mnichow a moze nawet sie uda wam nawiazac kontakt z mnichami..... to pieknie miec kogos kto o tobie mysli i sie za ciebie modli..... znalazlem wielu przyjaciol w Eremachj kamedulskich..... pozdrawiam

#21 2011-01-25 10:31:53

brązowybraciszek
Gość

[*] pamiętam w modlitwie znałem tylko z "widzenia" Ojca Leonarda.
Niech dobry Bóg przyjmie go do bram nieba.

[*]Wieczny opoczynek racz Mu dać Panie!

#22 2011-01-29 21:52:52

Selma
Użytkownik

A ja mam pytanie do osob zorientowanych w kamedulskich obyczajch :-)
Chcialabym zrobic niewielki prezent pewnemu znanemu mi kamedule. Pytanie, czy kameduli od wielkiego swieta pijaja kawe, herbate, jedza ryby, gorzka czekolade?
Z gory dzieki za wszelkie informacje!

#23 2011-01-30 11:47:26

Rafał29
Gość

Pozwolę sobie odpowiedzieć na Twoje pytanie,gdyż pomieszkiwałem z Kamedułami w Bieniszewie jak i na Bielanach.Kameduli na co dzień pijają herbatę o wspaniałym smaku,gdyż często słodzoną miodem.Co do kawy to rzadko np.wtedy gdy jest wspólny refektarz np.uroczystość Św.Romualda 19 czerwca.Co do ryb,są jadane w eremie często.Czekolada tez się pojawia.Jeśli jeszcze jakieś pytania się pojawia to chętnie odpowiem.Pozdrawiam,życząc dobrej niedzieli.

#24 2011-01-30 16:41:46

tusiatunia
Gość

a czy kameduli mają brody w charyzmacie img/smilies/smile?

#25 2011-01-30 17:05:41

Selma
Użytkownik

Rafale, przeogromne dzieki! Juz w takim razie mniej wiecej wiem, co znajomemu spakowac w wielkanocny koszyk :-) Gdybys mial jeszcze jakies kulinarne sugestie...
Tusia, wydaje mi sie, ze tak :-)

Stopka forum