'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2011-01-25 15:58:18

Gamma
Gość

Siostry apostolinki - nowe zgromadzenie?

Hej

czy ktoś słyszał może  lub zna bliżej to zgromadzenie?
Bardzo zainteresował mnie charyzmat tj.pomoc w odkrywaniu powołania i sensu życia ludzi młodych-taki niezwykły.. :-)

#2 2011-01-25 16:10:27

hannaturno
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Re: Siostry apostolinki - nowe zgromadzenie?

Zgromadzenie ma jakieś 50 lat... Pobuszuj po Sieci.

O Jezu, Królu mój, do Ciebie chcę należeć w życiu, w śmierci i w wieczności, amen

http://www.instchrkr.katowice.opoka.org.pl/
[moje pw nie działa, proszę korzystać z maila]

#3 2011-01-25 20:09:10

jadwiga
Gość

Byłam u tych sióstr na rekolekcjach jakieś 15 lat temu. Może jeszcze dawniej. Charyzmat mają piękny i w piękny sposób go realizują. Zgromadzenie pełne prostoty. Nie ma w nich śladów zadęcia, czy jakiegoś poczucia wyjątkowości. Są zwyczajne, proste, mają świetną formację. Znam je bliżej, mam tam parę znajomych sióstr i wieeeele lat trwała korespondencja między mną a siostrami. Wiele im zawdzięczam, przede wszystkim w kwestii odnajdywania siebie jako kobiety. Umieją w dyskretny sposób towarzyszyć, słuchać i wspomagać, bez werbunku i stronniczości. Uczą szacunku dla KAŻDEGO.

#4 2011-01-25 20:21:45

nulla
Gość

#5 2011-01-27 12:04:39

piccolina
Gość

wow, milo mi ze ktos i o nas pomyslal img/smilies/wink

Gamma jestem nowicjuszka siostr apostolinek img/smilies/smile)

Jadwiga dziekuje za mile slowa...

#6 2012-12-17 10:00:00

piccolina
Gość

Tak żeby trochę ożywić wątek : )

Modlitwa, którą modlimy się po codziennej eucharystii. Modlitwę tę napisał dla nas ks. Alberione, która właśnie streszcza nasz charyzmat, apostolat, sens istnienia w Kościele.

Ojcze nasz, który jesteś w niebie, ofiaruję Ci wraz ze wszystkimi kapłanami
Jezusa-Hostię i siebie samego:
Adorując i dziękując Ci za to, że w Synu Twoim jesteś dawcą kapłaństwa, życia zakonnego i każdego powołania;
Wynagradzając Twojemu Ojcowskiemu Sercu, za powołania zaniedbane, uniemożliwione lub zdradzone;
Aby w Jezusie Chrystusie zadośćuczynić za to, w czym powołani uchybili wobec Twojej chwały, wobec innych ludzi i samych siebie;
Aby wszyscy zrozumieli wezwanie Jezusa Chrystusa: „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście aby byli posłani robotnicy na żniwo”;
Aby wszędzie tworzył się klimat rodzinny, religijny, społeczny, sprzyjający rozwojowi powołań i odpowiedzi na nie;
Aby rodzice, kapłani i wychowawcy słowem oraz pomocą materialną i duchową otwierali drogę powołanym;
Aby naśladowano Jezusa Mistrza, Drogę, Prawdę i Życie w ukierunkowywaniu i w formowaniu powołań;
Aby powołani byli święci, aby byli światłem świata i solą ziemi;
Aby we wszystkich uformowała się głęboka świadomość powołaniowa:
aby wszyscy katolicy wszelkimi środkami wspierali wszelkie powołania i apostolstwa;
Abyśmy wszyscy poznając naszą niewiedzę i nędzę, czuli potrzebę ciągłego i pokornego trwania przed Tabernakulum, błagając o światło, miłosierdzie i łaskę.
                                                                   bł. Jakub Alberione

nie wiem kiedy ale CDN nastąpi : ) ale: "ZAWSZE JEST CZAS NA GŁOSZENIE EWANGELII POWOŁANIA! "

Ostatnio edytowany przez piccolina (2012-12-17 10:09:53)

#7 2013-08-30 21:35:33

piccolina
Gość

Wywiad z naszą przełożoną generalną s. Marina Beretti i moją mistrzynią nowicjatu img/smilies/smile    Jak to się mówi w naszym żargonie: mistrzynie nowicjatu ma się na całe życie, to ona kładzie podkłady pod życie konsekrowane : )

http://paulus.org.pl/news,884.html

#8 2013-09-12 12:33:35

krateczkaa
Użytkownik

czy siostry organizują jakieś dni skupienia?

Czy wierzysz w to, że Pan tak Cię ukochal przed wiekami, że postanowił włączyć Cię w niesamowity plan Zbawienia świata? Pan Cię wzywa! Do czego? Ty musisz to odkryć!
Jezus przygotował Ci miejsce i czas na spotkanie i czeka na Ciebie!

#9 2013-09-12 20:20:10

piccolina
Gość

Tak,organizują co miesięczne spotkania powołaniowe dla młodzieży ze Skierniewic i okolic img/smilies/smile

#10 2013-09-14 13:13:44

krateczkaa
Użytkownik

Dziękuje za odpowiedź:)

Czy wierzysz w to, że Pan tak Cię ukochal przed wiekami, że postanowił włączyć Cię w niesamowity plan Zbawienia świata? Pan Cię wzywa! Do czego? Ty musisz to odkryć!
Jezus przygotował Ci miejsce i czas na spotkanie i czeka na Ciebie!

#11 2014-06-24 22:52:07

piccolina
Gość

https://www.youtube.com/watch?v=lVwiAbc0CE4   

po włosku, ale tak u nas wygląda pierwsza profesja zakonna img/smilies/smile ach piękne chwile img/smilies/smile A profesję złożyła Federica Cammarata 07.06 2014.

#12 2014-06-25 10:51:09

francesco
Gość

Jak WY:) zakładacie ten welonik heeheheh

#13 2014-06-25 11:58:26

bepik1
Użytkownik
Imieniny: 6.09
Urodziny: 12.04
Skąd: ''I przyciągnąwszy ŁÓDŹ(my town) do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim''

A czy w skierniewicach bywają dłuższe skupienia- rekolekcje?

'' Ucz mnie, Panie, wypełniać Twoją świętą wolę, znaleźć i ustalić miejsce, gdzie mogę Tobie najlepiej służyć''.
św. Karol Boromeusz.
''Nie bój się, nie lękaj się,Bóg sam wystarczy... ''Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje! ''

#14 2014-06-29 14:58:34

piccolina
Gość

Niestety nie organizujemy dłuższych rekolekcji. Ale współpracujemy przy organizacji i prowadzeniu rekolekcji Młodzieży Rodziny Świętego Pawła img/smilies/smile

#15 2014-07-06 12:47:31

bepik1
Użytkownik
Imieniny: 6.09
Urodziny: 12.04
Skąd: ''I przyciągnąwszy ŁÓDŹ(my town) do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim''

dziękuję. A  gdzie odbywają się te rekolekcje w ,, Rodzinie św.Pawła''?

'' Ucz mnie, Panie, wypełniać Twoją świętą wolę, znaleźć i ustalić miejsce, gdzie mogę Tobie najlepiej służyć''.
św. Karol Boromeusz.
''Nie bój się, nie lękaj się,Bóg sam wystarczy... ''Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje! ''

#16 2014-07-09 12:01:11

piccolina
Gość

Rekolekcje są w Masłońskiem koło Częstochowy od 23 do 26 sierpnia. na moim FB jest plakat img/smilies/smile Tutaj jakoś nie umiem go dodać img/smilies/smile

#17 2014-07-11 10:42:14

Robinis
Gość

Też nie umiem dodać plakatu albo nie mam czasu by nad tym posiedzieć img/smilies/tongue  ale jak ktoś chce to pod tym linkiem można uzyskać szczegółowe informacje o rekolekcjach o których pisze piccolina img/smilies/smile Ja gorąco polecam, gdyż bardzo kocham bł. Jakuba Alberionego i  całą Rodzinę Świętego Pawła img/smilies/smile
http://www.paulus.org.pl/news,1083.html

#18 2017-10-10 17:29:21

s.Lucyna_AP
Użytkownik

Może już czas żeby odświeżyć ten wątek img/smilies/smile

Szukasz sensu życia? Jak? Gdzie ? Kiedy? Dlaczego? Z Kim?

To są główne pytania przed którymi staramy się postawić młodego człowieka, który pragnie by jego życie było zgodne z marzeniami Bożego serca o nim. Wychodzimy od podstawowego złażenia: od odkrycia, że jestem kochany przez Boga miłością jedyną i nie powtarzalną. Bóg, dając życie człowiekowi, daje mu instrukcję obsługi w postaci powołania, które człowiek odkrywa wsłuchując się w serce swoje i Boga. Odkrywanie powołania i jego realizacja to najpiękniejsza i najbardziej autentyczna podróż dwóch zakochanych Boga i człowieka.

" Powołanie to miesce, w którym nasza największa radość spotyka się z największą potrzebą świata" Regina Brett

Stopka forum