'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2011-02-09 21:49:23

maluszek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Wynagrodzicielki Serca Jezusa i Maryi

zapraszam do zapoznania się z moją Rodziną img/smilies/smile.....skoro o rodzinach zakonnych mowa wyżej, to myślę, że warto także o konkretnych rodzinach instytutowych img/smilies/smile

Jezus - moja miłość jest Ukrzyżowany (św. O. Ignacy)

#2 2011-02-09 22:52:12

jutrzenka
Użytkownik
Imieniny: 25.06.
Urodziny: 01.05.

Re: Wynagrodzicielki Serca Jezusa i Maryi

maluszku pozwolisz,że dorzucę linka img/smilies/wink
http://www.jezuici.pl/wynagrodzicielki/

"Mówisz, że ogarnia cię lęk i pewna nieufność co do przyszłych losów. Czy nie wiesz tego, że Pan jest zawsze z tobą i że nasz nieprzyjaciel nic zdziałać nie może przeciwko temu, kto postanowił zdecydowanie we wszystkim należeć do Jezusa?"o.Pio

#3 2011-02-11 15:56:55

maluszek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

W naszej wspólnocie 15 lutego będziemy przeżywać Święto jednego z naszych patronów, Św. Klaudiusza Colombiere img/smilies/smile.....wspomnijcie więc Wynagrodzicielki w modlitwie, aby czerpały wiele od tego świętego, który tak bardzo Serce Boże ukochał:)

Ostatnio edytowany przez maluszek (2011-02-11 15:57:13)

#4 2011-02-15 19:43:43

maluszek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Dzisiaj świętujemy img/smilies/smile razem ze św. Klaudiuszem, który poświęcił się szerzeniu kultu Serca Bożego:)

#5 2011-02-17 22:06:06

jutrzenka
Użytkownik
Imieniny: 25.06.
Urodziny: 01.05.

w jaki sposób odbywa się to świętowanie?

"Mówisz, że ogarnia cię lęk i pewna nieufność co do przyszłych losów. Czy nie wiesz tego, że Pan jest zawsze z tobą i że nasz nieprzyjaciel nic zdziałać nie może przeciwko temu, kto postanowił zdecydowanie we wszystkim należeć do Jezusa?"o.Pio

#6 2011-02-18 21:13:17

edith1987
Gość

Ciekawe, nie słyszałam o tym....
pozdrawiam.

#7 2011-02-19 20:17:26

maluszek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Jutrzenko, no nie spędzamy tego dnia wspólnie, bo każda ma swoją pracę....ale staramy się pamiętać o sobie szczególniejszym mailem, czy telefonem. A dla mnie osobiście to też czas na większą wdzięczność, na bycie więcej przed Panem Jezusem, na sięgnięcie do lektury o św. Klaudiuszu........a dziś,miałysmy wspólne spotkanie, więc była okazja, żeby nacieszyć się sobą, mieć więcej rekreacji, ale też wspólnie być na modlitwie.Edit - o czym nie słyszałaś?? Może rozwieję mroki niewiedzy img/smilies/smile pytaj śmiało img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez maluszek (2011-02-19 20:19:18)

#8 2011-04-17 15:35:14

maluszek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Tak pomyślałam sobie, że może coś tu napiszę, bo rozpoczął się Wielki Tydzień, a do dla Wynagrodzicielek czas szczególny- być bliżej Pana Jezusa, aby wynagradzać Jemu za wszelkie zniewagi, których w tych dniach doznaje.Zachęcam także do sięgnięcia do  encykliki Piusa XI o powszechnym obowiązku wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Jezusa, dla mnie osobiście stała się ona lekturą duchową na te dni, i jakąś zachętą do podejmowania  większej pokuty, zawsze jednak w radości i bardzo dyskretnie. Życzę Wam błogosławionego czasu Wielkiego Tygodnia. Chwała i wynagrodzenie Sercu Jezusa i Maryi!

#9 2011-04-17 19:45:24

adamsvd
Użytkownik
Imieniny: 24.12
Urodziny: 1988

Dobrze ze jestescie maluszku i przypominacie ze i my powinniśmy wynagradazać, mi osobiście często sie zapomina.
jeszcze raz dzięki i pamiętajmy o sobie wzajemnie w modlitwie img/smilies/smile

Duchu Święty Boże
Wszystko z Miłości ku Tobie!

http://www.werbisci.pl/

#10 2011-04-19 20:52:01

maluszek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

A ja dziękuję za życzliwość, no jakoś się wzajemnie uzupełniamy i stajemy bogactwem dla siebie. Pozdrawiam mocno img/smilies/smile , owocnego czasu Wielkiego Tygodnia, coraz bliżej Wielkie Święto, przygotujmy się dobrze na jego obchód:)

#11 2011-06-24 15:02:45

Amaretto
Gość

jak wygląda formacja w takim instytucie? późniejsze życie?

#12 2011-06-24 21:08:20

maluszek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

No nie zostawiamy naszej codzienności na czas formacji, ale w trakcie uczymy się łączyć apostolstwo z głęboką modlitwą - tej formacji do czasu pierwszych ślubów jest przynajmniej 3 lata.Potem jest 5 lat włączenia czasowego i wreszcie śluby wieczyste. Formacja to jest szczególny czas, najpierw okres przygotowawczy, a potem czas próby wstępnej - uczymy się w tym czasie modlitwy - medytacji i kontemplacji w duchu Św. O. Ignacego, rachunku sumienia, Liturgii Godzin, korzystania z kierownictwa duchowego. Spotykamy się z Odpowiedzialnymi za formację, no a przede wszystkim uczymy się żyć radami ewangelicznymi- czystością , ubóstwem i posłuszeństwem.Zgodnie z nauczaniem Kościoła nasze życie ma być całkowicie apostolskie, tam gdzie pracujemy - no a pracujemy w różnych miejscach, w świeckich zawodach, podprowadzamy ludzi do Pana Jezusa świadectwem życia.No a szczególnym naszych charyzmatem jest wynagradzanie Panu Jezusowi i Matce Bożej za wszystkie zniewagi i grzechy, tak nasze własne jak i innych. Czynimy to w duchu św. Marii Małgorzaty, oraz Św. Klaudiusza ( jezuity, kierownika św. Marii Małgorzaty) - a wszystko w towarzystwie św. O. Ignacego, bo żyjemy tą duchowością. To tak w wielkim skrócie:)

#13 2011-06-25 12:27:59

Amaretto
Gość

to jest coś:) piękne takie zycie z Bogiem, aczkolwiek niełatwe. wydaję mi się że życie we spólnocie zakonnej jest lżejsze- zalezy jeszcze z jakich aspektów sie patrzy. czy każdy może wtąpic do takiego instytutu, czy są konkretne wymogi? co może byc przeszkodą? trzeba miec zdaną maturę? bo w niektórych czytałam że tak.

#14 2011-06-25 14:52:12

maluszek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Może po kolei img/smilies/smile żeby zachować porządek. Przede wszystkim trzeba być osobą stanu wolnego ( tzn. że małżonka nie może być członkinią Instytutu), poza tym trzeba mieć stosowny wiek i mieć odpowiednie zdrowie i przygotowanie, które pozwoli na utrzymanie siebie w warunkach życia świeckiego. Nie ma ( u nas) wymogu matury. No a przede wszystkim trzeba mieć pragnienie poświęcenia się Panu Jezusowi i wynagradzania Jemu za grzechy i zniewagi. Co do "łatwości" czy "trudności" życia - no nasze życie jest inne niż życie we wspólnocie zakonnej - czasem jest łatwiej, czasem trudniej, ale jest też tak, że jeśli Pan Jezus powołuje, a Kościół, przez Odpowiedzialnych, to powołanie potwierdza, to przy współpracy z Łaską "dajemy radę" ( pisząc bardzo kolokwialnie). Mnie osobiście bardzo pomaga wstawiennictwo i pomoc Św. Naszego Ojca Ignacego.

#15 2011-06-25 22:17:37

Amaretto
Gość

dziękuje za odpowiedzi:) mam sporo pytan, bardzo mnie to interesuje, ale jest to mysl świeża, muszę to na spokojnie rozważyc. trzeba czasu...ale podoba mi się takie życie i ten własnie duch wynagradzania Panu Jezusowi. z Panem Bogiem.....img/smilies/smile

#16 2011-06-26 09:26:37

maluszek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Oczywiście, potrzeba wiele spokoju, będę pamiętać przed Panem Jezusem.Samego dobra dla Ciebie img/smilies/smile W razie potrzeby pisz:) może i na PW

#17 2011-06-26 17:11:53

Amaretto
Gość

dziękuje maluszku img/smilies/smile za odpowiedzi i za modlitwe img/smilies/smile

#18 2011-06-29 18:03:32

maluszek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

no to tu napiszę - inwyn@interia.pl taki jest mail img/smilies/smile, co do stronki - chyba jakaś awaria serwera - zgłoszę Naszej odpowiedzialnej za tą sprawę, czekam na wieści na maila od ciebie:)

#19 2011-07-12 22:15:41

maluszek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Kochani chciałam podzielić się wydarzeniami z wynagrodzicielskiego podwórka- w lipcu w Naszej Wspólnocie odbyło się ważne wydarzenie - Kongregacja Generalna,  na przełomie lipca i sierpnia  będzie  spotkanie dla młodych w Zakopanem, a w sierpniu pierwsze śluby i śluby wieczyste - polecam te sprawy Waszej modlitwie. No i oczywiście już blisko Uroczystość Św. O. Ignacego img/smilies/smile

#20 2011-07-22 20:17:00

maluszek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

dziś początek nowenny do Św. O. Ignacego- zachęcam do pogłębienia znajomości z Nim

#21 2011-07-31 16:58:41

maluszek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

witam Was bardzo świątecznie - dziś uroczystość św. O. Ignacego - dla nas dzień szczególnej radości, bo nasza wspólnota ma korzenie ignacjańskie i z tej duchowości czerpie. Od samego więc rana zaczepiam Św. Ojca Ignacego i dziękuję także Panu Bogu za Jego dar i za to, że mam łaskę bycia właśnie w szkole ignacjańskiej img/smilies/smile

#22 2011-07-31 18:12:07

Amaretto
Gość

no to życze Wam i sobie, by św.O Ignacy orędował za nami u Pana img/smilies/smile

#23 2011-08-16 19:48:42

maluszek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

garść informacji z wynagrodzicielskiego podwórka - skończyły się rekolekcje, jedna z Naszych złożyła swoje pierwsze śluby, a Jedna- wieczyste img/smilies/smile Bogu niech będą dzięki, przed nami nowy rok pracy formacyjnej, nowe wyzwania....oby Św. Ojciec Ignacy czuwał nad nami img/smilies/smile polecam się Waszej modlitwie

#24 2011-09-11 19:10:10

maluszek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

"Nie ma nic bardziej niestosownego, żeby nie powiedzieć karygodnego, niż milczenie osoby żyjącej wstanie dziewictwa na temat dziewictwa! Jeżeli aktualnie mamy do czynienia z kryzysem powołań, to trzeba się zastanowić, czy zależy on od istnienia celibatu, czy raczej może od milczenia na jego temat.Mówiąc inaczej: duchowość która nie jest duchowością na wskroś pedagogiczną lub też nie może być przekazywana innym albo przez nich dzielona, jest duchowością nieprawdziwą" ( A.Cencini "Dziewictwo i celibat dzisiaj. W stronę seksualności paschalnej",  s.44-45). Taka myśl z mojego dzisiejszego czytania duchownego - co Wy na to ?img/smilies/smile zapraszam do podzielenia się

#25 2011-09-29 20:34:21

Amaretto
Gość

W jaki sposób wynagradzacie Bogu za grzechy? ostatnia czytałam książeczke o Rozalii Celakównie- ona wykonywala najcieższe prace, nieprzyjemne(między innymi)- to w duchu wynagradzania.

Stopka forum