'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#26 2011-10-02 18:46:23

maluszek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Re: Wynagrodzicielki Serca Jezusa i Maryi

No nie szukamy żadnych "nadzwyczajności" - staramy się w duchu wynagrodzenia przyjmować krzyże dnia codziennego, niewygody,monotonię bez narzekania.Dla mnie osobiście taką dobrą przestrzenią do wykorzystania jest wierność codziennemu planowi dnia. Może pościmy "ciut"więcej.Pewnie jeśli się rozezna można podjąć i jakieś większe wyrzeczenie, no ale to pewnie zawsze w porozumieniu ze spowiednikiem, czy kierownikiem duchowym. To co ważne, to pamiętać, że małymi wyrzeczeniami, niewidocznymi, ukrytymi, można także skutecznie wynagradzać. Każda z nas szuka sposobów, aby kochać Pana Jezusa "więcej".

Jezus - moja miłość jest Ukrzyżowany (św. O. Ignacy)

#27 2011-12-24 09:51:31

maluszek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

"Widzieć osoby, czyli Naszą Panią i Józefa i służącą i Dzieciątko Jezus, które dopiero co się narodziło.Sam siebie powinienem uważać za ubożuchnego i niegodnego sługę,patrząc na Nich, kontemplując ich i służąc im w potrzebach, tak jakbym rzeczywiście był obecny, z pełnym możliwym oddaniem i szacunkiem." Św. o. Ignacy Kontemplacja o Narodzeniu, ĆD 114 ---- te proste zdania św. Ignacego z Cwiczeń Duchownych niech pomogą Wam zbliżyć się do Tajemnicy Narodzenia, do doświadczenia w głębi serca, że Pan Jezus DLA MNIE przyszedł na świat. Błogosławionych Świąt!

#28 2011-12-27 19:09:38

maluszek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

A my sobie dziś szczególnie świętujemy, bo wspominamy św. Jana Ewangelistę - jest On jednym z naszych patronów img/smilies/smile

#29 2011-12-31 11:47:25

minaret22
Gość

czy najbliższa rodzina może uczesatniczyć w ceremoni składania ślubów?

#30 2011-12-31 14:42:48

maluszek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

na moich nie byli najbliżsi, ale myślę, że można podjąć temat z Odpowiedzialnymi i dialogować na ten temat

#31 2012-02-04 11:42:55

maluszek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

zapraszam Was dziś do podjęcia nabożeństw pierwszosobotnich - są one mocno wpisane w nasz instytutowy charyzmat wynagradzania, ale przecież dane są one całemu Kościołowi, abyśmy wynagradzali Sercu Matki Bożej.Owocnej modlitwy!

#32 2012-03-11 18:58:19

maluszek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

u nas drugi dzień Nowenny przed Uroczystością Św. Józefa- modlimy się zwłaszcza o nowe powołania do Naszej Wspólnoty.

#33 2012-03-30 21:52:17

Agata77
Gość

maluszek napisał(a):

Zgodnie z nauczaniem Kościoła nasze życie ma być całkowicie apostolskie,

Hej!
Co to znaczy całkowicie apostolskie, co kryje się pod słowem całkowicie?

#34 2012-04-04 20:22:29

maluszek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Nosiłam trochę twoje pytanie w sercu, sama je sobie zadawałam - i taka myśl mi przyszła - "całkowicie" apostolskie, tzn. takie w którym wszystko co robię - idę do pracy, idę na ćwiczenia odprawiane wg Naszego sposobu życia, odpoczywam, piorę, sprzątam, jestem między ludźmi - jest naznaczone duchem świadectwa ewangelicznego , duchem podejmowania obowiązków, pracy, wszystkiego co życie przynosi dla większej chwały Bożej i dla pożytku dusz, a w naszym przypadku także dla wynagradzania Panu za zniewagi. Wszystko przepajamy Ewangelią, pamiętając, ze nasze życie nie należy już do nas, ale jest oddane Jezusowi w konkretnej wspólnocie. Całkowicie apostolskie tzn. takie w którym mam świadomość, że tam gdzie posyła mnie Kościół - w mojej pracy, posłudze ( a Kościół mnie przecież posyła, bo Przełożeni akceptują miejsce mojej pracy, zamieszkania, wypoczynku) jest dzieło Kościoła.Czasami ludzie pytają, czy podejmujemy jakieś dzieła szczególne - TAK- naszym szczególnym dziełem jest być w sercu świata, i wynagradzać Jezusowi w codzienności.To jest nasze szczególne dzieło:)

#35 2012-04-11 22:54:02

Agata77
Gość

Maluszku,
zaintrygowało mnie wyrażenie: „ćwiczenia odprawiane wg Naszego sposobu życia”.  Z tego co wiem, to wszystkie Instytutu mało czym od siebie się różnią. W każdym z nich (mogę się mylić) do codziennych ćwiczeń należy: modlitwa Liturgią Godzin, różaniec, medytacja – rozważanie, Eucharystia (różnica  jedynie zachodzi w proporcjach). 
Proszę napisz jak to wygląda  wg "waszego sposobu życia"?

#36 2012-04-12 17:08:10

maluszek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Ano wg Naszego sposobu życia, znaczy po ignacjańsku:)- oczywiście odprawiamy medytację, czy kontemplację, modlimy się Liturgią Godzin i Różańcem, ale np. trwamy przed Jezusem w każdy czwartek na Godzinie Świętej ( na wynagrodzenie Panu Jezusowi za zniewagi i grzechy, najpierw nasze własne, a potem innych), uczestniczymy też każdego dnia w Eucharystii. Odprawiamy każdego wieczora rachunek sumienia, ja właśnie wg metody św. Ojca Ignacego. Dbamy o czytanie duchowne, regularny S. Pokuty i kierownictwo duchowe. Nie chodzi pewnie o "wymyślność rodzaju i ilości ćwiczeń", ale raczej o ducha w którym się modlimy, o sposób naszej modlitwy.Ile wynagrodzicielek, tyle sposobów modlitwy, bo każda jest inna, ale mamy wspólny korzeń - duchowość św. Ignacego, i to jest istotne. Z całą pewnością nie mogę się zgodzić z Twoim stwierdzeniem, że Instytuty mało się różnią, gdyby tak było, Duch Św. nie wzbudzałby w Kościele różnych wspólnot insytutowych img/smilies/smile. Ja nie wyobrażam sobie, że mogłabym być w jakimś innym instytucie, żyć inną duchowością, czy innym charyzmatem. Pan Jezus zaprosił mnie abym była Wynagrodzicielką - i tak jest najpiękniej jak tylko może być.

#37 2012-06-23 19:00:23

maluszek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Serdecznie Was zapraszam na spotkanie z Wynagrodzicielkami w dniach 12 do 15 lipca w Zakopanem, więcej informacji na naszej stronie: http://www.wynagrodzicielki.jezuici.pl/aktualnosci.htm

#38 2012-07-31 21:00:40

maluszek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Dziś uroczystość św. Ojca Ignacego - dla nas dzień świąteczny, bo żyjemy Jego duchem, Bogu niech będą dzięki. Polecam naszą Wspólnotę Waszym modlitwom.

#39 2012-08-01 23:15:10

hannaturno
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Właśnie w ostatni piątek odkryłam (tzw. przypadkiem), gdzie spoczywa św. o. Ignacy, tak ważny dla Wynagrodzicielek. Nigdy się zresztą nad tym nie zastanawiałam.  Zatem: w rzymskim kościele Il Gesu (taaak, tym z podręczników licealnych  - przynajmniej za moich czasów - fasada wzorcem architektury barokowej itp.), pod bocznym ołtarzem po lewej stronie. Może jeszcze ktoś z Barkowiczów tam trafi, już nie przypadkiem...

O Jezu, Królu mój, do Ciebie chcę należeć w życiu, w śmierci i w wieczności, amen

http://www.instchrkr.katowice.opoka.org.pl/
[moje pw nie działa, proszę korzystać z maila]

#40 2012-08-16 21:57:07

maluszek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

A w naszej Wspólnocie zakończyły się coroczne rekolekcje......była też radość - odnawiałam swoje śluby:) Bogu niech będą dzięki:)

#41 2012-10-07 21:51:57

maluszek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

krótka myśl Św. Marii Małgorzaty - niedługo Jej święto - jest Ona Patronką Naszego Instytutu: "Starannie zachowujmy milczenie, szczególnie, gdy jest okazja do umartwienia.Bądźmy wyrozumiałe i pokorne w myślach i słowach".
A może do dnia Jej wspomnienia będę się dzieliła jej myślami codziennie?? pomyślę:)

#42 2012-10-08 20:39:04

maluszek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

"Bądź MU niewzruszenie wierna bez względu na to ile cię to będzie kosztować, bo On jest dość bogaty, żeby wszystko wynagrodzić" św. Maria Małgorzata
A tak na marginesie, dzielenie się tymi myślami skłania mnie do refleksji nad darem tej Świętej dla Naszej Wspólnoty i nad ciągłą koniecznością uczenia się wynagradzania Sercu Jezusa.

#43 2012-10-09 21:43:54

maluszek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

9 października - Cnota nie polega na czynieniu pięknych postanowień, ani na wypowiadaniu pięknych słów, lecz na podejmowaniu dobrych przedsięwzięć i doprowadzaniu ich do skutku. (św. Maria Małgorzata)

#44 2013-02-15 20:44:59

maluszek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

ja znów świątecznie - u Wynagrodzicielek radość- bo dziś wspominamy św. Klaudiusza Colombiere- Naszego Patrona...

#45 2013-02-15 21:08:25

wariatka
Użytkownik

Zatem niech Pan Bóg i patron Siostrom błogosławi dziś szczególnie img/smilies/wink

#46 2013-03-09 21:22:50

maluszek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Od jutra nowenna przed uroczystością Św. Józefa - znów będziemy świętować.Św. Józef to szczególny patron dla konsekrowanych w świecie- wzór życia ukrytego i pracowitego. No i patron naszej wspólnoty.

#47 2013-05-31 21:52:04

maluszek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Kochani! Mam dla Was pewną propozycję - przygotowujemy się do uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z tej okazji postanowiłyśmy na naszej stronie internetowej umieścić wprowadzenie do medytacji na ten dzień. Może komuś z Was to wprowadzenie posłuży do lepszego przeżycia uroczystości. Owocnej modlitwy. A tu podaję link : http://www.wynagrodzicielki.jezuici.pl/aktualnosci.htm
Będziemy się także starały umieszczać wprowadzenia do modlitwy na każdy pierwszy piątek miesiąca:)

Ostatnio edytowany przez maluszek (2013-06-19 21:31:39)

#48 2013-07-29 08:37:55

maluszek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

1 sierpnia rozpoczyna się spotkanie dla osób zainteresowanych naszym sposobem życia - bardzo proszę Was o modlitwę w tych dniach za te, które przyjadą na to spotkanie i za te, które będą im towarzyszyć. A pojutrze uroczystość Św. Ojca Ignacego img/smilies/smile - będzie wielkie świętowanie.img/smilies/smile

#49 2013-08-06 09:31:37

maluszek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

dziś - 6 sierpnia- rozpoczynamy nasze rekolekcje (potrwają do 14 sierpnia) - tych, którzy tu zaglądają, proszę o modlitwę za każdą z nas - o otwartość serca na Słowo....zabieram Was także przed Serce Boże.

Już po rekolekcjach, po ponowieniu ślubów:)....a teraz czas na weryfikację w codzienności i na powtarzanie swojego  TAK.

Ostatnio edytowany przez maluszek (2013-08-25 09:43:04)

#50 2013-10-20 20:51:34

maluszek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

jako, że mamy październik,a  w tym miesiącu czcimy św. Marię Małgorzatę Alacoque (14 października jest Jej wspomnienie), postanowiłam podrzucić Wam do refleksji jedną z Jej myśli:
" Pamiętaj, żeby nigdy nie ganić, nie oskarżać ani nie osądzać nikogo prócz siebie. Niech twój język przeznaczony do oddawania chwały Bogu i służący Mu często za pomost, który prowadzi Go do twego serca, nie będzie narzędziem szatana do zatruwania duszy."

Stopka forum