'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#51 2014-02-14 21:52:36

maluszek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Re: Wynagrodzicielki Serca Jezusa i Maryi

15 lutego to świąteczny dzień dla Wynagrodzicielek- Kościół wspomina wtedy św. Klaudiusza Colombiere - jezuitę, wytrawnego kierownika duchowego m.in. św. Marii Małgorzaty Alacoque.
"Klaudiusz w sposób szczególny walczył ze skłonnością do próżnej chwały.Kształtował powoli w sobie głębokie pragnienie wyrzeczenia się siebie i szukania wyłącznie chwały Bożej. Stąd jego gorliwość na drodze do cnoty pokory." ( o. Marek Sokołowski, Chrystocentryzm w życiu duchowym w rozumieniu św. Klaudiusza La Colombiere'a, s. 57)

Jezus - moja miłość jest Ukrzyżowany (św. O. Ignacy)

#52 2014-02-15 10:41:06

Paulina
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Wszystkim polecam książkę "W szkole Serca Jezusowego ze św. Klaudiuszem Colombiere". Kiedyś "przez przypadek" kupiłam ją z ciekawości oraz żeby pogłębić swoje nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i św. Klaudiusz bardzo mi w tym pomógł img/smilies/smile

#53 2014-07-31 22:55:59

maluszek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Wynagrodzicielki dziś świętują - wspominamy św. Ojca Ignacego- idziemy Jego drogą.Proszę, wspominajcie nas w modlitwie.

#54 2014-07-31 23:15:49

Szczęśliwa
Gość

W dniu Waszego Święta życzę aby Wasz patron, wyprosił Wam potrzebne łaski i nowe powołania

#55 2014-08-05 13:06:48

maluszek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Kochani! Bardzo polecam Waszej modlitwie naszą Wspólnotę- 6 sierpnia zaczynają się rekolekcje.Proszę także o modlitwę w mojej intencji - 14 sierpnia ponowię moje śluby:)img/smilies/smile

#56 2014-09-28 20:49:56

maluszek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Mój post może nieco odbiega od tematu- czyli Wynagrodzicielek- nie mniej jednak chcę się podzielić radością- miałam okazję brać udział w międzyinstytutowym spotkaniu w Krościenku. Dobrze jest spotkać wiele młodych osób oddanych Panu Jezusowi  w życiu konsekrowanym w świecie. Bogactwo wspólnot, charyzmatów, osób. I jeszcze Eucharystia z Księdzem Biskupem Wiesławem- biskupem pomocniczym diecezji tarnowskiej - znak pełni i jedności. Doświadczenie wspólnej modlitwy, ale także  wielkiej serdeczności i życzliwości z Jego strony. Bogu niech będą dzięki za ten dar:)

#57 2014-09-29 22:17:36

mroz
Gość

Cieszę się (i nie tylko ja img/smilies/smile ), że mogłyśmy gościć w Krościenku tak dużą grupę członkiń IŚ - wśród nich i Was. Pozdrawiam serdecznie!

#58 2015-07-30 22:38:36

maluszek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Jutro wielkie świętowanie z Ojcem Ignacym z Loyoli:) Niech ON Wam wszelkie potrzebne łaski wyprasza:)

#59 2015-08-20 16:01:46

maluszek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Dzielę się z Wami moją radością - 14 sierpnia ponowiłam moją profesję rad ewangelicznych jako wynagrodzicicielka img/smilies/smile Bogu niech będą dzięki.

#60 2015-08-21 17:44:30

jutrzenka
Użytkownik
Imieniny: 25.06.
Urodziny: 01.05.

wszystkiego dobrego droga Siostro img/smilies/smile...krocz prostą drogą i wchodź wąską bramą...img/smilies/smile

"Mówisz, że ogarnia cię lęk i pewna nieufność co do przyszłych losów. Czy nie wiesz tego, że Pan jest zawsze z tobą i że nasz nieprzyjaciel nic zdziałać nie może przeciwko temu, kto postanowił zdecydowanie we wszystkim należeć do Jezusa?"o.Pio

#61 2015-08-21 21:37:24

amaretto---kaśka
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Niech Pan Jezus Ci błogosławi i umacnia img/smilies/smile maluszku img/smilies/smile

#62 2015-10-01 10:28:24

maluszek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

https://www.facebook.com/InstytutSwieck … 6229542733 choć nie dotyczy to konkretnie naszego Instytutu, to jednak dzielę się tą wypowiedzią - bardzo prosta i krótka, ale celna.

#63 2016-04-03 10:44:01

maluszek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Czytam aktualnie książkę ks. bp Rysia pt."Skandal miłosierdzia"- i was zachęcam do lektury. Jestem wrogiem Jezusa i daję tego dowody, tli się we mnie wciąż zarzewie grzechu, a Jezus jak samarytanin - pochyla się nade mną, obmywa moje rany, jest czuły i troskliwy, chociaż ja nie wołam Go i nie proszę, bo czasem zwyczajnie nie mam na to siły.....Jezus chce abym żyła....to mnie skłania do wdzięczności...

#64 2016-05-29 20:48:06

maluszek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

polecam się Waszej modlitwie- jeśli Pan da - 14 sierpnia tego roku złożę moją profesję wieczystą

#65 2016-05-29 21:53:35

AJ
Moderator

Będę pamiętać img/smilies/wink

#66 2016-05-29 21:55:48

A-psik
Moderator

maluszek napisał(a):

Czytam aktualnie książkę ks. bp Rysia pt."Skandal miłosierdzia"- i was zachęcam do lektury. Jestem wrogiem Jezusa i daję tego dowody, tli się we mnie wciąż zarzewie grzechu, a Jezus jak samarytanin - pochyla się nade mną, obmywa moje rany, jest czuły i troskliwy, chociaż ja nie wołam Go i nie proszę, bo czasem zwyczajnie nie mam na to siły.....Jezus chce abym żyła....to mnie skłania do wdzięczności...

też byłam pod wrażeniem tej pozycji, jak i kilku innych owego biskupa...zapewniam modlitwę img/smilies/smile

Deus caritas est

#67 2016-08-18 21:42:39

maluszek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

NO i jestem Jezusowa na zawsze- 14 sierpnia złożyłam moje śluby wieczyste - Bogu dzięki za tę łaskę, niczym, ale to niczym niezasłużoną....

#68 2016-08-21 17:55:11

Karolin(k)a
Użytkownik

Maluszku gratulacje!!!! Niech Ci Pan błogosławi a Maryja otacza swoja opieką!

#69 2016-09-30 21:16:22

maluszek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

jest radość - Pan dał nową siostrę- Ania (kolejna) dołączyła do wspólnoty i zaczyna formację img/smilies/smile pamiętajcie o Niej:)

#70 2017-01-31 19:24:06

maluszek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

kto ma pragnienie spotkać "żywą" wynagrodzicielkę niech przybędzie do Częstochowy, do parafii św. Józefa, będziemy tam w niedzielę- 5 lutego, na każdej Eucharystii

#71 2017-02-01 07:59:02

Lidka
Użytkownik

Maluszku, to ciekawe, co piszesz i bardzo potrzebne w kontekście docierania z informacją o naszym powołaniu do większej liczby osób. Jak będzie wyglądać Wasza obecność na Eucharystii?

#72 2017-02-01 20:26:38

maluszek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

będzie czas po Komunii Św., aby trochę opowiedzieć o naszej wspólnocie, o charyzmacie, założycielu...a potem jeszcze kilka minut wspólnej adoracji przygotowanej pod kątem Dnia Życia Konsekrowanego

#73 2017-02-07 13:13:18

Lidka
Użytkownik

Maluszku, możesz się podzielić relacją z 5 lutego? img/smilies/smile

#74 2017-02-10 21:00:29

maluszek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Podzielę się, podzielę, ale może jutro, albo w niedzielę. Proszę jeszcze o cierpliwość.

#75 2017-02-12 08:36:04

maluszek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Po pierwsze chcę podziękować  Panu Jezusowi za dar tego apostolstwa, a także tym z Was, którzy wspomogli moją posługę modlitwą. To było dla mnie nowe doświadczenie.Owszem pracuję z ludźmi, często do nich mówię, także do dużych grup, ale dzielenie się swoim powołaniem, opowiadanie o Instytucie - to zupełnie coś innego. Ogromną pomocą była życzliwość wspólnoty kapłańskiej z tej parafii - Parafii Św. Józefa w Częstochowie - Ksiądz proboszcz i pozostali Kapłani przyjęli nas ( mnie i moją współsiostrę) bardzo ciepło.
Miałam kilka minut na swoje świadectwo po Komunii Świętej, potem prowadziłam jeszcze krótką adorację Najświętszego Sakramentu. Była także okazja do indywidualnych rozmów bezpośrednio po Eucharystii - kilka osób nas zaczepiło.
Myślę, że taki bezpośredni kontakt jest bardzo ważny - Internet, ulotki, folderki - owszem. Nic jednak, w moim przekonaniu, nie zastąpi formy osobistej.
Bogu dzięki za to doświadczenie!

Stopka forum