'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#26 2012-09-09 12:01:53

bepik1
Użytkownik
Imieniny: 6.09
Urodziny: 12.04
Skąd: ''I przyciągnąwszy ŁÓDŹ(my town) do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim''

Re: Gitara - nauka

No więc własnie, łatwizną to nie jest. Chodzilam na naukę grupową ale cięzko mi bylo zmieniac akordy wlasnie z biciem.

'' Ucz mnie, Panie, wypełniać Twoją świętą wolę, znaleźć i ustalić miejsce, gdzie mogę Tobie najlepiej służyć''.
św. Karol Boromeusz.
''Nie bój się, nie lękaj się,Bóg sam wystarczy... ''Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje! ''

#27 2012-09-09 12:16:50

Owca
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny: styczeń'94

Zapewniam was, gorzej będzie jak już się nauczycie podstaw img/smilies/sterb026
Może ta podstrona się przyda: http://www.chords.pl/kurs/bicie/
A żebyśmy sobie jakoś pomogły, to możemy umówić się, że ćwiczymy 15-30min dziennie img/smilies/comp13 i będziemy z tego zdawać sprawę na forum. Co Wy na to?Zawsze jakaś motywacja. img/smilies/trink39

Ostatnio edytowany przez Owca (2012-09-09 12:24:40)

Ite inflammate omnia!
Wielbimy Cię Najświętszy Panie Jezu Chryste, tu i we wszystkich kościołach Twoich, które są na całym świecie.
I błogosławimy Ciebie. I błogosławimy Ciebie, że przez święty krzyż swój świat odkupiłeś.
                                                                                                              św.Franciszek z Asyżu

#28 2012-09-09 12:59:41

bepik1
Użytkownik
Skąd: ''I przyciągnąwszy ŁÓDŹ(my town) do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim''

heh dobre. mozemy zdawac relacje img/smilies/big_smile mi ta gitara dziwnie brzmi ale nie wiem moze tak musi byc img/smilies/big_smile

'' Ucz mnie, Panie, wypełniać Twoją świętą wolę, znaleźć i ustalić miejsce, gdzie mogę Tobie najlepiej służyć''.
św. Karol Boromeusz.
''Nie bój się, nie lękaj się,Bóg sam wystarczy... ''Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje! ''

#29 2012-09-09 13:53:15

Owca
Użytkownik
Imieniny:

Bepiku, a jak zagrasz w puste struny, bez akordu to też dziwnie brzmi? Powinno brzmieć mniej więcej tak: http://www.youtube.com/watch?v=JR9EyOfM … ed#t=1m05s
A wcześniej w tym nagraniu masz dźwięk każdej struny osobno.
Bo jak puste struny są ok, to po prostu musisz dokładniej przyciskać struny. Zawsze jak najbliżej progu. No i jak masz krótsze paznokcie to też jest łatwiej.img/smilies/wink
No więc ja mam już za sobą dziś 25 minut pobrzękiwania  img/smilies/big_smile

Ite inflammate omnia!
Wielbimy Cię Najświętszy Panie Jezu Chryste, tu i we wszystkich kościołach Twoich, które są na całym świecie.
I błogosławimy Ciebie. I błogosławimy Ciebie, że przez święty krzyż swój świat odkupiłeś.
                                                                                                              św.Franciszek z Asyżu

#30 2012-09-09 16:55:56

bepik1
Użytkownik

dziękuję ci za liink--suuuperrr jest. Tak gitara działa dobrze. Nastroiłam-szybko sie roztraja.. znow mialam problemy z tym D myślalam ze struna pojdzie.
Puste bicia są bardzo podobne do tych w linku, najgorzej jak probuje bic akort-do niczego to nie podobne.
moze zorganizujemy warsztaty gry na gitarze heheh

ps. cwiczylam 3akordy D dur C i G... ale przejscie z jednego w drugi zajmuje 5sek ustawiania palcy i myslenia co gdzie....

Ostatnio edytowany przez bepik1 (2012-09-09 17:15:39)

św. Karol Boromeusz.

#31 2012-09-09 18:31:58

Owca
Użytkownik
Imieniny:

Dlatego tak ważne jest codzienne granie. Bo wtedy, po pierwsze struny się "ułożą" nie będą się tak szybko rozstrajać, a po drugie nabieramy wprawy img/smilies/big_smile
Możesz też uderzać struny pojedynczo, i jeśli nie brzmią czysto to poprawiać pozycję palców.

Ostatnio edytowany przez Owca (2012-09-09 18:33:30)

Ite inflammate omnia!
                                                                                                              św.Franciszek z Asyżu

#32 2012-09-09 22:02:34

Teti
Gość

Na początek polecam grać "Ukrainę" bo zmienia się na początku z a do E7, więc zawsze jakoś łatwiej img/smilies/wink I ta euforia, gdy w końcu się uda płynnie przejść img/smilies/smile Albo taka piosenka "Jak Dawid" też jest i się gra na początku: a e a e G a img/smilies/big_smile

#33 2012-09-09 22:22:58

bepik1
Użytkownik

ja jeszcze nie doszłam do tych cyferków przy literze-nuty tak?
narazie patrze na same akordy. dostalam taką kartkę wlasnie z akordami i układem palców.
codzien bede cwiczyc-postaram się, chociaz 15 min. tylko ciezko mi spamietac i szybko zmieniac akordy... Przeciez nei odrazu krakow zbudowano img/smilies/big_smile

Ostatnio edytowany przez bepik1 (2012-09-09 22:23:09)

św. Karol Boromeusz.

#34 2012-09-10 16:54:50

Owca
Użytkownik
Imieniny:

E7 to po prostu nazwa następnego akordu. Zobacz, tak wygląda http://www.cdur.pl/Akordy/E7 No i w ogóle tę stronkę internetową też polecam.
Myślę, że przydałoby Ci się więcej teorii poczytać. To wszystko wcale nie jest takie trudne, na jakie wygląda. Dla mnie łatwiej było poznać troszkę podstawy teorii muzyki, czyli nuty itd. niż nauczyć grać na tej gitarze.
Naucz się pierw tych kilku podstawowych. Wg mnie na sam początek przydadzą się takie: A-dur i a-moll, E-dur i e-moll, G-dur, C-dur, D-dur, w następnej kolejności barowe już: F-dur, H-dur i h-moll. No i dalej według potrzeb do piosenek.
Nie od razu, ale na pewno co dzień kilka cegieł dokładano. img/smilies/wink

Ostatnio edytowany przez Owca (2012-09-10 17:07:23)

Ite inflammate omnia!
                                                                                                              św.Franciszek z Asyżu

#35 2012-09-10 17:27:19

bepik1
Użytkownik

dziekuję owieczko.
Jak chodziłam na naukę własnie mielismy poznac  A C D dur potem te mole.. jeszcze nie kaupuje tego akordu A7 musze naprawde wiele poczytać.
czekam na podręcznik od dobrej duszyczki, ma mi wysłać. wieć może coś mnie oświeci.

Ostatnio edytowany przez bepik1 (2012-09-10 17:55:58)

św. Karol Boromeusz.

#36 2012-09-10 17:55:07

sanderka1000
Użytkownik
Imieniny: 14.08
Urodziny: 11.08

"Jak mi dobrze" jest bardzo prostą piosenką jak na początek img/smilies/smile G e C i D, bicie też jest proste, bo chwyt zmienia się w tym samym czasie zawsze. A bicie jest dół dół góra góra dół góra img/smilies/smile Jednak uważam, żeby jak na razie zostawić bicia i nauczyć się samego zmienia chwytów (o samej nauce chwytu nie wspomnę:D) img/smilies/wink

On jest mój, a ja Jego wyłącznie, jedynie...

Kliknij tu i przekaż swój 1%!

#37 2012-09-10 17:56:05

bepik1
Użytkownik

ja kiedyś kupiłam sobie http://www.ebay.com/itm/Piano-Hand-Grip … 0702496186  nie wiem czy cosik to da.. wlasnie wyjełam i cwicze img/smilies/big_smile

racja. mi bicia tez na zajęciach grupowych nie wychodziły. fajnie jakby ktos był, pokazał poprawił rękę..

Ostatnio edytowany przez bepik1 (2012-09-10 17:57:11)

św. Karol Boromeusz.

#38 2012-09-18 22:15:47

Agatku
Użytkownik
Imieniny: 05.02
Urodziny: 30.01

a ja czuje się przez Was zmotywowana i ostro ćwiczę, ręka w nadgarstku mi wysiada i palce bolą, ale to normalne pewno.
i w końcu nie jest mi tak trudno rozciągnąć ręki do G.
w końcu w "jak mi dobrze" granym przeze mnie wyłapie właściwą linie melodyczną img/smilies/big_smile

kurcze mała rzecz a cieszy img/smilies/smile

Czynić dobro, radość nieść, uszczęśliwiać i prowadzić do nieba.

#39 2012-09-18 22:58:59

bepik1
Użytkownik

a ja przez sb egzamin nie cw. tak się go boje.. ze gitara znów leży. ale wiem że warto ćw. ciesze się Agatku ze ci sie udaje:)

św. Karol Boromeusz.

#40 2012-12-06 21:24:33

Kasia K
Użytkownik
Imieniny: 25.11
Urodziny: 28.05.

Umiecie grać psalmy? Ja bardzo chciałabym się nauczyć. Macie jakies chwyty do psalmów?

Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.
img/smilies/142
Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje!     img/smilies/142   (30.05.2010)
mój blog- zapraszam: http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

#41 2012-12-07 20:01:35

terestynka
Użytkownik

Jak tam Wam idzie nauka ?  Ja niedawno też zaczęłam, z raczej powróciłam. Kiedyś się uczyłam, ale bić nie łapałam - i nadla nie łapie - więc podstawowe chwyty znam img/smilies/big_smile Ale tre bicia, katorga jakaaaś ! ;(

'Moje serce się w Tobie zakochało..." img/smilies/142

Mphc! - Matka doskonale się zatroszczy img/smilies/smile

#42 2012-12-27 13:20:47

Kasia K
Użytkownik

paaan jest łaskaaawy. pełen miiiło-sieerdzia.
D D A h G e A D
Dzieła pana sa sprawiedliwe.
D A h
Wszystich usisnionych ma w swojej opieeeceee
G e A
Drogi swoje objawil mojzeszowi
D A h
Swoje dziela synom izaraeeelaaa
G e(lub D) A

Jak macie inne chwyty do psalmów to podajcie img/smilies/wink

img/smilies/142
Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje!     img/smilies/142   (30.05.2010)

#43 2013-01-04 13:24:45

dzieciak
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Psalmów nie gra sie na gitarze. To nie jest liturgiczne.
img/smilies/smile

dla początkujących polecam przejścia
e-a-d
C-a
E-a
e-G
no i rozciąganie palców img/smilies/smile

- to bardzo proste chwyty

'Będzie błogosławił...
Będzie łamał...
Będzie dawał swoim uczniom...
     I nigdy nie zrezygnuje z Ciebie !' <3

#44 2013-01-06 00:19:51

Owca
Użytkownik
Imieniny:

terestynka napisał(a):

Jak tam Wam idzie nauka?  Ja niedawno też zaczęłam, z raczej powróciłam. Kiedyś się uczyłam, ale bić nie łapałam - i nadal nie łapie - więc podstawowe chwyty znam img/smilies/big_smile Ale te bicia, katorga jakaś ! ;(

Co do bicia - poszukać filmików instruktażowych na youtube.
A z własnego doświadczenia: ćwiczyć regularnie. Lepiej raz na dwa dni po 15-20 minut, niż raz na miesiąc 3 godziny. Bo łapki odpadają.

dzieciak napisał(a):

Psalmów nie gra się na gitarze. To nie jest liturgiczne. img/smilies/smile

Oj, co do "liturgiczności" gitary samej w sobie mam wątpliwości...img/smilies/sterb026 Ale jeśli tę kwestię pominiemy to:
- nie polecam stać przy ambonie z gitarą. Niech psałterzysta śpiewa pięknie z rączkami na ambonie;
- gitarzysta niech podgrywa(najlepiej arpeggio) z chóru(czy tam innego miejsca w którym siedzi). img/smilies/wink
Ostatnio hardkorowym przejściem dla mnie jest C-F-C-F, w kolędzie "Z narodzenia Pana"img/smilies/big_smile

Ostatnio edytowany przez Owca (2013-01-06 00:23:42)

Ite inflammate omnia!
                                                                                                              św.Franciszek z Asyżu

#45 2013-01-06 15:02:35

dzieciak
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Łapac dużo chwytów.. starac się to robić nie patrząc na gryf...  w koncu palce wyczują...   nauczą się...  i nie bedzie zadnych gardcorowych przejść....    Mi sie czasem mylą tylko progi, kiedy mam grać gis, cis, dis....   i przejscia te nastepuja szybko...;p;p

no ale nie ma tragedii

a  gitara, owszem, nie jest liturgicznym instrumentem wcale....;p;p

'Będzie błogosławił...
Będzie łamał...

#46 2013-01-06 16:22:50

Kasia K
Użytkownik

dzieciak napisał(a):

Psalmów nie gra sie na gitarze. To nie jest liturgiczne.

Dlaczego? Nie wiedziałam, bo zazwyczaj widzę jak grają img/smilies/roll

img/smilies/142

#47 2013-01-06 18:04:56

dzieciak
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Bo gitara nie jest instrumentem liturgicznym. W sumie to nic  z wyjątkiem organów nim nie jest.

'Będzie błogosławił...
Będzie łamał...

#48 2013-01-06 21:45:54

Owca
Użytkownik
Imieniny:

dzieciak napisał(a):

Bo gitara nie jest instrumentem liturgicznym. W sumie to nic z wyjątkiem organów nim nie jest.

Tu rozdział "Musicam Sacram"mówiący o instrumentach: http://www.kkbids.episkopat.pl/index.php?id=92#id=138
Polecam każdemu usługującemu podczas Liturgii(ministrantura, śpiew, granie, czytanie) zapoznanie z tymi pozycjami(zarówno przed- jak i posoborowymi).
Szczególnie z "Sacrosanctum Concilium": http://www.kkbids.episkopat.pl/index.php?id=87
I całym"Musicam Sacram": http://www.kkbids.episkopat.pl/index.php?id=87#id=92
I wziąć je głęboko do serca img/smilies/big_smile

Ostatnio edytowany przez Owca (2013-01-08 23:09:56)

Ite inflammate omnia!
                                                                                                              św.Franciszek z Asyżu

#49 2013-01-07 17:49:54

b.
Gość

Tutaj rowniez jest troche dokumentow na ten temat: http://www.muzyka.diecezja.tarnow.pl/in … page=prawo

poza tym istnieje bardzo dobra pozycja ksiazkowa: ks. Andrzej Filaber - Prawodawstwo muzyki koscielnej. Wiecej tutaj: http://www.ksiegarnianamiodowej.pl/praw … ,3443.html

#50 2013-01-07 19:05:02

dzieciak
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Troszkę nam się tu bałagan zrobił img/smilies/smile.
Wróćmy kochani do tematu "gitara-nauka"
img/smilies/smile

'Będzie błogosławił...
Będzie łamał...

Stopka forum