'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#51 2013-01-21 16:16:24

Owca
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny: styczeń'94

Re: Gitara - nauka

I co, jak Wam idzie granie? img/smilies/smile Macie jakąś konkretną piosenkę, której chcecie się nauczyć?

Ite inflammate omnia!
Wielbimy Cię Najświętszy Panie Jezu Chryste, tu i we wszystkich kościołach Twoich, które są na całym świecie.
I błogosławimy Ciebie. I błogosławimy Ciebie, że przez święty krzyż swój świat odkupiłeś.
                                                                                                              św.Franciszek z Asyżu

#52 2013-01-22 13:13:55

Kasia K
Użytkownik
Imieniny: 25.11
Urodziny: 28.05.

Ja uczę się grać swoją piosenkę adoracyjną, którą kiedyś napisałam, ale tym razem na strunach, to trochę trudniejsze, dlatego trzeba potrenować img/smilies/big_smile

Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.
img/smilies/142
Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje!     img/smilies/142   (30.05.2010)
mój blog- zapraszam: http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

#53 2013-07-26 13:53:28

Agatha
Gość

Możecie mi napisać jak się dokładnie gra,jestem całkiem początkująca

#54 2013-07-26 14:45:19

Konrads
Użytkownik
Imieniny: Luty
Urodziny: 1998

No to tak.. Bierzesz gitarę, lewą ręką przyciskasz struny na gryfie, a prawą "bijesz" struny na pudle i ot cała filozofia img/smilies/big_smileD

A tak poważnie.. W internecie masz masę stron i filmików, jak grać. Ja sam korzystam z takiej fajnej strony: http://www.spbarszczewo.republika.pl/akordy/akordy.htm - tu masz chwyty. I radzę się ich najpierw uczyć. Potem naucz się przejść, tzn. np. z akordu G-dur do C-dur i z powrotem. Tak żeby wyćwiczyć rękę. Filmiki na yt - polecam tylko te, gdzie wytłumaczone jest, jak zagrać jakąś piosenkę i tu polecam użytkownika "ZagrywkaISTV". Jak wpiszesz tą nazwę w wyszukiwarce yt, wyskoczy Ci jego profil. Gość tłumaczy niesamowicie. Wiele piosenek opiera się na akordach C-dur, G-dur, D-dur, a-moll, A-dur, E-dur, e-moll i F-dur (jest to chwyt barowy, ale jest wersja łatwiejsza..). Jeśli nauczysz się tych chwytów i przejść między nimi, śmiało możesz zacząć szukać piosenek do nauki. Ja np. zaczynałem od piosenki "Zegarmistrz Światła" - bardzo łatwa, a akordy to tylko a-moll i G-dur.. Nic trudnego img/smilies/smile Potem grałem Czarny chleb i czarna kawa.. Łatwa też jest piosenka "Chodź pomaluj mój świat". Z resztą, sama znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie img/smilies/smile W temacie "piosenki z chwytami dla początkujących" od razu w pierwszym poście jest fajna, łatwa piosenka "Ty tylko mnie prowadź" - jej warto się nauczyć img/smilies/wink

Na stronce z chwytami, którą Ci podałem, jest trochę źle podany C-dur, bo można go zagrać łatwiej, tam tej wersji nie ma.. Akord C-dur to jest tak (1 struna, to ta najcieńsza, na samym dole): Palcem wskazującym przyciskasz drugą strunę, na progu pierwszym, palcem środkowym strunę 4, na progu drugim i palcem serdecznym, strunę piątą, na progu trzecim.

Uproszczony F-dur, to prawie to samo co C-dur, tylko że: palec środkowy i serdeczny, "zeskakują" o jedną stronę w dół. Czyli: palec wskazujący - struna 2, próg pierwszy, palec środkowy - struna druga, próg drugi i palec środkowy, struna trzecia, próg trzeci.
Ja jednak polecam Ci od razu uczyć się chwytów barowych, bo się przydają img/smilies/wink)

Ten uproszczony F, to tak na prawdę F7 - dur, tak mi się zdaje, ale brzmi podobnie do zwykłego F -dura, więc na początku możesz z niego korzystać img/smilies/wink)

Mam nadzieję, ze pomogłem chociaż trochę ^_^

Aaaa i jak uczysz się piosenek, to polecam w yt szukać jakichś lekcji. Tzn. wpisujesz tytuł piosenki i dopisek "gitara", albo "guitar cover", zawsze coś wyskoczy ^_^ A ten gość z Zagrywki, na prawdę super uczy!

Powodzenia img/smilies/smile

"Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia." Flp 4, 13

Stopka forum