'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2006-11-05 20:39:44

mavro
Gość

Ulubiony fragment Biblii

Oczywiście cała Biblia jest cudowna, ale napewno są fragmenty, które bardziej zapadają w pamięć.
Osobiście, gdy się czegoś boję albo tak po prostu, recytuję ten fragmencik:

Pslam 23
Pan jest pasterzem moim, nie brak mi niczego.
Pozwala mi leżeć na zielonych pastwiskach.
Prowadzi mnie nad wody, gdzie mogę odpocząć:
orzeźwia moją duszę.
Wiedzie mnie po właściwych ścieżkach
przez wzgląd na swoje imię.
Chociażbym chodził ciemną doliną,
zła się nie ulęknę,
bo Ty jesteś ze mną.
Twój kij i Twoja laska
są tym, co mnie pociesza.
Stół dla mnie zastawiasz
wobec mych przeciwników;
namaszczasz mi głowę olejkiem;
mój kielich jest przeobfity.
Tak, dobroć i łaska pójdą w ślad za mną
przez wszystkie dni mego życia i zamieszkam w domu Pańskim
po najdłuższe czasy.

img/smilies/smile

#2 2006-11-06 08:01:59

bepik1
Użytkownik
Imieniny: 6.09
Urodziny: 12.04
Skąd: ''I przyciągnąwszy ŁÓDŹ(my town) do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim''

Re: Ulubiony fragment Biblii

Ten, kto kocha swoje życie, traci je, a kto nienawidzi swego życia
na tym świecie, zachowa je na życie wieczne. A kto by chciał Mi służyć,
niech idzie na Mną, a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa. A jeśli
ktoś Mi służy, uczci go mój Ojciec.

'' Ucz mnie, Panie, wypełniać Twoją świętą wolę, znaleźć i ustalić miejsce, gdzie mogę Tobie najlepiej służyć''.
św. Karol Boromeusz.
''Nie bój się, nie lękaj się,Bóg sam wystarczy... ''Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje! ''

#3 2006-11-07 09:55:25

ania
Gość

Kurcze, wiem, ze kiepsko napisalam ten opis dzialu, chodzilo o to, ze nie komentujemy czyichs wypowiedzi img/smilies/wink A wlasny fratgment dobrze byloby skomentowac,zeby bylo to dzielenie sie, a nie tylko przepisywanie Pisma Św. img/smilies/wink Sorki... img/smilies/smile

"Przyjdżcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię"
Zawsze kiedy czytam ten fragment Pan wlewa we mnie taką pewność, że cokolwiek w moim życiu będzie się działo, moge z tym do Niego przyjść. U Niego tak naprawde jest jedyny ratunek. Czasami szukam sobie środków zaradczych, które okazują się potem tylko "na chwilę". A jedyne "pokrzepienie" jest u Chrystusa!
Chwała Panu!

#4 2006-11-09 15:04:02

mavro
Gość

No dobrze, jeśli chodzi o mój komentarz do Psalmu 23----> Musimy być zawsze i wszędzie przekonani, że Pan nas nie zostawi, On strzeże i czuwa. Jest naszym Pasterzem, my jako biedne i słabe owieczki idzemy za Nim. "Nie brak mi niczego", gdy Jezus jest naszym Panem, Mistrzem i przede wszystkim NAJLEPSZYM PRZYJACIELEM. Wystarczy oddać swoje życie w Jego ręce! On wie, jak należy pokierować wszystkim img/smilies/smile

#5 2006-11-13 23:51:45

ania
Gość

W niedziele wrocilam z Oazy Modlitwy, na ktorej odkrylam zdanie z listu do Filipian: "Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia" Jest to zdanie bardzo znane, ale dla mnie stalo sie waznym odkryciem img/smilies/smile Poczulam, ze tak naprawde, to Pan nad wszystkim czuwa, ze ja niczego nie musze sie bac, bo w Nim wszystko jest dla mnie mozliwe. A jednoczesnie, jesli cos robie w Panu, to nie moze byc to niezgodne z Jego wolą. Jesli wiec staram się uczciwie szukac Pana i Jemu wszystko zawierzac, to mam niejako pewnosc, ze bedzie to wszystko zgodne z Jego wolą img/smilies/smile
Chwała Panu!

#6 2006-12-03 10:41:29

sb123
Gość

Dowiedziałam się, że dostałam sie na studia i bardzo, bardzo się z tego powodu ucieszyłam, a później przyszły obawy czy dam radę itp. Pomyślalam więc sobie, że tu potrzebna jest pomoc z "Góry"  img/smilies/wink Postanowiłam, że będę codziennie modlić sie do Ducha Św. i odmawiać " O Stowrzycielu Duchu przyjdź". To było tak miej więcej rano, wieczorem tego samego dnia otworzyłam Pismo św. żeby sprawdzić jaka Ewangelia przypadła na ten dzień i jak przeczytałam  słowa "...Ojciec z nieba udzieli Ducha Świętego tym, którzy Go proszą." ( Łk 11, 13) byłam w wielkim szoku !!!!! Nie miałam najmiejszej wątpliwości, że Pan Bóg daje mi w ten sposób znak, że będzie mnie wspierał w studiowaniu. Oj radość moja była wielka img/smilies/big_smile.

#7 2007-01-12 22:13:41

mathaeus
Gość

Mt 9, 9-13, tekst jest tak wymowny, że nie będę go interpretować:

9) Odchodząc stamtąd, Jezus ujrzał człowieka imieniem Mateusz, siedzącego w komorze celnej, i rzekł do niego: Pójdź za Mną! On wstał i poszedł za Nim. (10) Gdy Jezus siedział w domu za stołem, przyszło wielu celników i grzeszników i siedzieli wraz z Jezusem i Jego uczniami. (11) Widząc to, faryzeusze mówili do Jego uczniów: Dlaczego wasz Nauczyciel jada wspólnie z celnikami i grzesznikami? (12) On, usłyszawszy to, rzekł: Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają. (13) Idźcie i starajcie się zrozumieć, co znaczy: Chcę raczej miłosierdzia niż ofiary. Bo nie przyszedłem powołać sprawiedliwych, ale grzeszników .

#8 2007-02-16 11:25:58

Tusia
Użytkownik
Imieniny: 29.07
Urodziny: 29.05.

Flp 4,13

Ten fragment mówi chyba sam za siebie: WSYSTKO MOGE W TYM, KTÓRY MNIE UMACNIA...
W każdej chwili zwatpienia staram sobie przypominać ten werset... ale nie tylko wtedy gdy przychodzi zwatpienie... te słowa śwPawła dają mi dużo sily...

Iz 55,3b-9

Ten fragment z kolei otrzymałam jako "mój" po pierwszej w moim życiu modlitwie wstawienniczej
"...Oto zazezwiesz naród, którego nie znasz, i ci którzy cię nie znają, przybiegną do ciebie ze względu na Pana, twojego Boga przez wzgląd na Świętego Izraela, bo On ci dodał chwały..."
Bardzo mocno skłanie mnie do refleksji nad moim powołaniem...

"W spojrzeniu Twym moja siła; Doświadczasz mnie i w spojrzeniu Swym pozwalasz mi wstać...
Bo kiedy patrzę, w Twoje oczy. Pokój mnie ogarnia i pewność, że Ty jesteś ze mną i pozwalasz kochać...."
http://www.franciszkanki-rodzinymaryi-poznan.pl

#9 2007-03-01 15:24:04

Oleńka
Gość

Ja ostatnio odkryłam jak piękne są psalmy. Do tego siostra pozyczyła mi na jakiś czas brewiarz.
Od dłuzszego czasu podoba mi sie Psalm 139 a niedawno odkrywałam Ps 51 i jeden z wersetów:
"Stwórz, o Boże, we mnie serce czyste
i odnów we mnie moc ducha"

Do tego Ps 27:
"O jedno proszę Pana,
tego poszukuję:
bym w domu Pańskim przebywał
po wszystkie dni mego życia,
abym zażywał łaskawości Pana,
stale się radował Jego świątynią (..)
Ufaj Panu, bądź mężny,
niech się twe serce umocni, ufaj Panu!"
img/smilies/smile

#10 2007-03-05 13:15:07

(nie)poukładana
Gość

Ja nie zapomnę o tobie /Iz 49,15/    
Jam miłego mego, a mój miły jest mój, on stado swoje pasie wśród lilii. /PnP 6,3/

#11 2007-04-30 23:00:17

Olusia
Gość

Do Mnie uderza Psalm 51 , za każdym razem gdy Go czytam odkrywam w Nim cos  innego . ale również słowa
„Pan mój i Bóg mój!” (J 20, 27-28) czy
"Miłość przykrywa wszystkie występki"( Prz10,12) ,
"Po owocu poznaje się kazde drzewo" (Łk6,44)  ,
" Jahwe jest blisko skruszonych w sercu i wybawia złamanych na duchu" (Ps 34,19 )
" Ciesz się i raduj,córko Syjonu,bo już ide i zamieszkam pośród Ciebie." ( Zach 2,14)  Jak i wiele innych słów wypowiedzianych przez Pana.. img/smilies/smile

#12 2007-05-16 22:03:04

szpakcia
Gość

"Dziękuję Ci, że mnie stworzyłeś tak cudownie, godne podziwu są Twoje dzieła" - Ps 139, 14:rolleyes:

img/smilies/teu45

#13 2007-05-21 22:59:55

sanjca
Gość

Jr 1,5
Pan powołuje na różne sposoby... mnie "złapał" na słowa, którym kiedyś uległ prorok Jeremiasz...

Panie, Ty przenikasz mnie i znasz...
Powołałeś mnie do służby Tobie zanim jeszcze poruszyłam się w łonie Matki...
Uświęcaj moje życie i pomóż wzrastać w wierności Tobie ku większej Twej chwale...
Amen

Ostatnio edytowany przez sanjca (2007-05-21 23:00:27)

#14 2007-06-23 18:54:47

s. Mateusza :)
Gość

Ja po ostatniej Oazie Modlitwy na nowo odkryłam Hymn o Miłości św. Pawła img/smilies/smile
1 Kor 13, a szczeglnie słowa: MIŁOŚĆ nigdy sie nie kończy... (tak jest w moim przekładzie) img/smilies/142
Odniosłam to sobie do Jezusa, gdyż On jest samą MIŁOŚCIĄ i poczułam wielką wdzięczność, za to ze pośród tego przewrotnego, niezrozumiałego świata, Jego MIŁOŚĆ się nie kończy, nie wyczerpuje. Chwała PANU!! img/smilies/teu45
Pozdrawiam Anię, widziałam ze uczestniczysz w Oazach Modlitwy img/smilies/246

#15 2007-07-09 21:23:22

Aguśka:)
Gość

Wczoraj miałam okazję zachwycić się księgą Pieśni nad Pieśniami...Odnalazłam tam siebie wraz z Moim Miłym Oblubieńcem Chrystusem...
Całość jest cudowna ale zachwyciły mnie te słowa
"Jam Miłego mego"...
Oddaje Mu całą siebie, bezinteresownie. To wszystko co boli i cieszy . Cała jestem Jego...img/smilies/smile

#16 2007-07-09 22:31:48

gemmagalgani1@wp.pl
Gość

MÓJ fragment Przyjdźcie do Mnie wszyscy ktorzy ociążenijesteście........

#17 2007-07-12 22:57:00

Zocha
Gość

Będąc na rekolekcjach zachwyciły mnie słowa: "Nie boj się, robaczku" !! no po prostu cuuudo img/smilies/smileimg/smilies/smileimg/smilies/smileimg/smilies/smile

#18 2007-07-20 16:56:43

kwiatek
Gość

fragmenty, przez które bardzo mocno Jezus przemówił kiedyś do mojego serca:

z Izajasza:
"Przez wzgląd na Syjon nie umilknę,
przez wzgląd na Jerozolimę nie spocznę,
dopóki jej sprawiedliwość nie błyśnie jak zorza
i zbawienie jej nie zapłonie jak pochodnia.
Wówczas narody ujrzą twą sprawiedliwość
i chwałę twoją wszyscy królowie.
I nazwą cię nowym imieniem,
które usta Pana oznaczą.
Będziesz prześliczną koroną w rękach Pana,
królewskim diademem w dłoni twego Boga.
Nie będą więcej mówić o tobie "Porzucona",
O krainie twej już nie powiedzą "Spustoszona".
Raczej cię nazwą "Moje <w niej> upodobanie",
a krainę twoją "Poślubiona".
Albowiem spodobałaś się Panu
i twoja kraina otrzyma męża.
Bo jak młodzieniec poślubia dziewicę,
tak twój Budowniczy ciebie poślubi,
i jak oblubieniec weseli się z oblubienicy,
tak Bóg twój tobą się rozraduje."

oraz z Ezechiela:
"Oto Ja przechodziłem obok ciebie i ujrzałem cię, jak szamotałeś się we krwi. Rzekłem do ciebie, gdy byłaś we krwi: Żyj, rośnij! Uczyniłem cię jak kwiat polny. Rosłaś, wzrastałaś i doszłaś do wieku dojrzałego. Piersi twoje nabrały kształtu i włosy twoje stały się obfitsze. Ale byłaś naga i odkryta. Oto przechodziłem obok ciebie i ujrzałem cię. Był to twój czas, czas miłości. Rozciągnąłem połę płaszcza mego nad tobą i zakryłem twoją nagość. Związałem się z tobą przysięgą i wszedłem z tobą w przymierze - wyrocznia Pana Boga - stałaś się moją. Obmyłem cię wodą, otarłem z ciebie krew i namaściłem olejkiem. Następnie przyodziałem cię wyszywaną szatą, obułem cię w trzewiki z miękkiej skórki, opasałem bisiorem i okryłem cię jedwabiem. Ozdobiłem cię klejnotami, włożyłem bransolety na twoje ręce i naszyjnik na twoją szyję. Włożyłem też pierścień w twój nos, kolczyki w twoje uszy i wspaniały diadem na twoją głowę. Zostałaś ozdobiona złotem i srebrem, przyodziana w bisior oraz w szaty jedwabne i wyszywane. Jadałaś najczystszą mąkę, miód i oliwę. Stawałaś się z dnia na dzień piękniejsza i doszłaś aż do godności królewskiej."

Słowa te mówią mi o płomiennej miłości Chrystusa.

#19 2007-08-17 09:03:47

Anulka
Gość

"Serce człowieka obmyśla drogę, lecz Pan utwierdza kroki." (Prz 16, 9)

"Weselcie się nadzieją! W ucisku bądźcie cierpliwi, w modlitwie - wytrwali!" (Rz 12, 12)

#20 2007-08-17 18:52:53

kandydatka
Gość

"Bóg wybrał własnie to co głupie w oczach świata" 1Kor1, 27

"Wystarczy Ci mojej łaski, moc bowiem w słabości się doskonali..." 2Kor12,9

"Bo jak młodzieniec poślubia dziewicę,
tak twój Budowniczy ciebie poślubi,
i jak oblubieniec weseli się z oblubienicy,
tak Bóg twój tobą się rozraduje." Iz63,5

oraz Psalm131 :-) calutki

aha! i jeszcze Ozeasz 2,21 "I POŚLUBIĘ CIĘ SOBIE NA WIEKI!"

Ostatnio edytowany przez kandydatka (2007-08-17 18:54:14)

#21 2007-08-17 19:09:18

luckoradversity
Gość

"Umiłujcie sprawiedliwość, sędziowie ziemscy!
Myślcie o Panu właściwie
i szukajcie Go w prostocie serca! "

#22 2007-08-27 20:43:13

Śliwka
Gość

ja podobnie jak Kandydatka, 'zakochałam' sie ostatnio w Psalmie 131

Panie, moje serce się nie pyszni
i oczy moje nie są wyniosłe.
Nie gonię za tym, co wielkie,
albo co przerasta moje siły.
Przeciwnie: wprowadziłem ład
i spokój do mojej duszy.
Jak niemowlę u swej matki,
jak niemowlę - tak we mnie jest moja dusza.
Izraelu, złóż w Panu nadzieję
odtąd i aż na wieki!

jest wg mnie pieknych... tego bym chcaiła... takie pokoju img/smilies/smile

#23 2007-09-07 22:52:37

Joasia
Gość

Łk8 Śladem Jezusa
Ten fragment strasznie mi się spodobał. Pewnie dlatego, że występuje tam moja imienniczka i patronka img/smilies/wink która doświadczyła takiego ogromu Miłosierdzia Bożego... uleczenia poszła za Jezusem i usługiwała Mu ze swego mienia. A tak w ogóle Joanna to piękne imię - "Bóg jest łaskawy/ Bóg okazał łaskę" img/smilies/big_smile

Jr 1, Powołanie Jeremiasza
Pamiętam, że po raz pierwszy zetknęłam się z tym fragmentem na rekolekcjach, podczas Mszy z modlitwą o uzdrowienie. Wtedy właśnie, po modlitwie, ktoś odczytał mi te Słowa. Wtedy poruszyły mnie do głębi. To było jakieś trzy lata temu. Za każdym razem gdy czułam się zagubiona Słowo to powracało do mnie i przemieniało. Czy to na  kolejnych rekolekcjach, czy też po prostu za czyimś pośrednictwem... img/smilies/smile

i jeszcze inne:
     Mt9 Kobieta cierpiąca na krwotok
     Mk10  Niewidomy pod Jerychem
"Wszystko jest możliwe dla tego, kto wierzy" "Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie"

„Wierny jest Ten, który was wzywa”. - a to słowa ze śniadanka biblijnego, które otrzymałam pierwszego dnia na tegorocznej pielgrzymce img/smilies/big_smile

#24 2007-09-08 10:27:20

Magdalena
Gość

Dlatego chcę ją przynęcić,
na pustynię ją wyprowadzić
i mówić jej do serca.
I będzie Mi tam uległa jak za dni swej młodości,
gdy wychodziła z egipskiego kraju.

I poślubię cię sobie na wieki,
poślubię przez sprawiedliwość i prawo,
przez miłość i miłosierdzie.
Poślubię cię sobie przez wierność,
a poznasz Pana.

To fragment z Ozeasza. Dostałam go dawno, dawno temu. Na początku [to znaczy przez kilka lat img/smilies/tongue ] wcale nie mówił o powołaniu, a o całkiem innych sprawach. I tak żyliśmy sobie razem, czasem w świetnej komitywie, czasem trochę pokłóceni, bo ja wiedziałam lepiej i nie chciałam słuchać; czasem wspólnie wędrowaliśmy w głąb, czasem wspólnie unosiliśmy się na falach, a czasem oddalaliśmy się od siebie na pustyni...

Tak naprawdę nie jestem pewna, czy dobrze robię wklejając go tutaj, bo najprościej odczytać go w jednym konkretnym znaczeniu. A to jest takie ocenianie po pierwszym wrażeniu - może nie krzywdzące, ale spłycające i odzierające z tego, co w głębi. Wiem, oczywiście, że dotyczy to każdego fragmentu, ale ten jest "mój" i chciałabym, żeby każdy potrafił go właściwie ocenić, docenić i ogarnąć.

Hmm. Każdy, tylko nie ja. Bo ja nie chciałabym wiedzieć wszystkiego od razu. Podoba mi się to wzajemne poznawanie. I to, że tak naprawdę nie mam go ogarnąć, ale dać ogarnąć się jemu...

Ostatnio edytowany przez Magdalena (2007-09-08 10:30:23)

#25 2007-09-08 11:32:19

karolin_
Gość

Dlatego powiadam wam: Nie troszczcie się zbytnio o swoje życie, o to, co macie jeść i pić, ani o swoje ciało, czym się macie przyodziać. Czyż życie nie znaczy więcej niż pokarm, a ciało więcej niż odzienie? Przypatrzcie się ptakom w powietrzu: nie sieją ani żną i nie zbierają do spichrzów, a Ojciec wasz niebieski je żywi. Czyż wy nie jesteście ważniejsi niż one? (Mt6,25-26)

Ja po prostu żyję tym fragmentem...

Ostatnio edytowany przez karolin_ (2007-09-08 11:32:54)

Stopka forum