'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#26 2007-09-09 00:21:35

Magda19
Moderator
Imieniny:
Urodziny:
Re: Ulubiony fragment Biblii

Mi najbliższy jest ten fragment :
"Uwiodłeś mnie, Panie, a ja pozwoliłem się uwieść; ujarzmiłeś mnie i przemogłeś. Stałem się codziennym pośmiewiskiem, wszyscy mi urągają.  Albowiem ilekroć mam zabierać głos, muszę obwieszczać: Gwałt i ruina! Tak, słowo Pańskie stało się dla mnie codzienną zniewagą i pośmiewiskiem.  I powiedziałem sobie: Nie będę Go już wspominał ani mówił w Jego imię! Ale wtedy zaczął trawić moje serce jakby ogień, nurtujący w moim ciele. Czyniłem wysiłki, by go stłumić, lecz nie potrafiłem. "

I Psalm 51 img/smilies/smile

"Pan - Mistrz Miłości - jest zazdrosnym kochankiem, który żąda od nas wszystkiego co posiadamy, całej naszej miłości. Czeka byśmy Mu ofiarowali to co mamy i poszli drogą, którą dla każdego z nas wyznaczył" (św Josemaria Escriva)

"Pamiętaj o tym dobrze i zawsze: choć czasami może ci się wydawać, że wszystko się wali - nic się nie wali, bo Bóg nie przegrywa bitew."  Św. Josemaría Escrivá

#27 2007-09-09 16:54:09

Kasia_14:-)
Gość

,,A oto Ja jestem z wami przez wszystki dni, aż do skończenia świata,, (Mt 28,20)

#28 2007-09-11 00:19:01

natalina
Gość

Podnieś mnie,
4 ilekroć mnie trwoga ogarnie, w Tobie pokładam nadzieję.
5 W Bogu uwielbiam Jego słowo, Bogu ufam, nie będę się lękał: cóż może mi uczynić człowiek?
6 Przez cały dzień mi uwłaczają, przeciw mnie obracają wszystkie swe zamysły. Ku [mojej] zgubie
7 się schodzą, śledzą moje kroki, godzą na moje życie.
8 Za niegodziwość – pomoc dla nich? Boże, powal w gniewie narody!
9 Ty zapisałeś moje życie tułacze; przechowałeś Ty łzy moje w swoim bukłaku: czyż nie są spisane w Twej księdze?
10 Wtedy wrogowie moi odstąpią w dniu, gdy Cię wezwę: po tym poznam, że Bóg jest ze mną.
11 W Bogu uwielbiam Jego słowo, wielbię słowo Pana.
12 Bogu ufam, nie będę się lękał: cóż może mi uczynić człowiek?
13 Wiążą mnie, Boże, śluby, które Ci złożyłem, Tobie oddam ofiary pochwalne,
14 bo ocaliłeś moje życie od śmierci i moje nogi od upadku, abym chodził przed Bogiem w światłości życia.
Ps 56

#29 2007-09-24 13:46:48

Amanda
Gość

Jeśli chodzi o mnie to mój ulubiony fragment z Pisma Św to: "Warunki naśladowania Jezusa" (Mk8 34-38). Dlaczego? Bo właśnie ten fragment uświadamia mi jak wielkim darem jest dar powołania. Dlatego często do niego zaglądam i za każdym razem odkrywam coś nowego w sobie... Panie, jak dobrze, że jesteś! img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez Amanda (2007-09-24 13:49:08)

#30 2007-09-24 15:33:52

Owieczka :)
Gość

"Bo małżonkiem twoim jest twój STWORZYCIEL któremu na imię PAN ZASTĘPÓW"
Iz 54,5

#31 2007-09-29 20:50:34

login
Gość

"Dlatego powiadam wam: Nie troszczcie się zbytnio o swoje życie, o to, co macie jeść i pić, ani o swoje ciało, czym się macie przyodziać. Czyż życie nie znaczy więcej niż pokarm, a ciało więcej niż odzienie? Przypatrzcie się ptakom w powietrzu: nie sieją ani żną i nie zbierają do spichrzów, a Ojciec wasz niebieski je żywi. Czyż wy nie jesteście ważniejsi niż one? Kto z was przy całej swej trosce może choćby jedną chwilę7 dołożyć do wieku swego życia? A o odzienie czemu się zbytnio troszczycie? Przypatrzcie się liliom na polu, jak rosną: nie pracują ani przędą. A powiadam wam: nawet Salomon w całym swoim przepychu nie był tak ubrany jak jedna z nich. 30 Jeśli więc ziele na polu, które dziś jest, a jutro do pieca będzie wrzucone, Bóg tak przyodziewa, to czyż nie tym bardziej was, małej wiary?Nie troszczcie się więc zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść? co będziemy pić? czym będziemy się przyodziewać? Bo o to wszystko poganie zabiegają. Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo  i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane".
              (Mt 6,25-33)

...nie znajduję słów, żeby wyrazić, co wywołują we mnie te słowa...kiedy uświadamiam sobie ich sens, po prostu moje serce bije, jak oszalałe, z radości, wdzięczności i wzruszenia, że to wszystko jest tak na prawdę takie proste!! Wystarczy tylko zaufać...no właśnie - zaufać...

"Daremne to dla was
wstawać przed świtem,
wysiadywać do późna -
dla was, którzy jecie chleb zapracowany ciężko;
tyleż daje On i we śnie tym, których miłuje".

(Ps 127,1-2)

...postaram się wkrótce podzielić doświadczeniem związanym z tymi słowami img/smilies/smile

"(...)niezamężna i dziewica troszczy się o sprawy Pana, o to, by była święta i ciałem, i duchem. Ta zaś, która wyszła za mąż, zabiega o sprawy świata, o to, jak by się przypodobać mężowi".
                                                                                               (1Kor 7,34)

...kiedy zastanawiam się, jak najdoskonalej można służyć Bogu...jakieś głębsze refleksje zamieszczę w odpowiednim wątku, gdy znajdę trochę więcej czasu img/smilies/wink

Ostatnio edytowany przez login (2007-09-29 20:54:05)

#32 2007-10-10 21:04:58

natalina
Gość

Psalm 117

Wszystkie narody chwalcie Pana!
1 Alleluja.
Chwalcie Pana, wszystkie narody,
wysławiajcie Go, wszystkie ludy,
2 bo Jego łaskawość nad nami potężna,
a wierność Pańska trwa na wieki.

Psalm 130

Z otchłani grzechu ku Bożemu miłosierdziu
1 Pieśń stopni.
Z głębokości wołam do Ciebie, Panie,
2 o Panie, słuchaj głosu mego!
Nakłoń swoich uszu
ku głośnemu błaganiu mojemu!
3 Jeśli zachowasz pamięć o grzechach, Panie,
Panie, któż się ostoi?
4 Ale Ty udzielasz przebaczenia,
aby Cię otaczano bojaźnią.
5 W Panu pokładam nadzieję,
nadzieję żywi moja dusza:
oczekuję na Twe słowo.
6 Dusza moja oczekuje Pana
bardziej niż strażnicy świtu.
7 Niech Izrael wygląda Pana.
U Pana bowiem jest łaskawość
i obfite u Niego odkupienie.
8 On odkupi Izraela
ze wszystkich jego grzechów.

#33 2007-10-11 10:10:51

Sesunia
Gość

Mnie bardzo ruszył fragment z Księgi proroka Izajasz:
"Ale teraz tak mówi Pan,
Stworzyciel twój, Jakubie,
i Twórca twój, o Izraelu:
<<Nie lękaj się, bo cię wykupiłem,
wezwałem cię po imieniu; tyś moim!
Gdy pójdziesz przez wody, Ja będę z tobą,
i gdy przez rzeki nie zatopią ciebie.
Gdy pójdziesz przez ogień, nie spalisz się,
i nie strawi cię płomień.
Albowiem Ja jestem Pan, twój Bóg,
Święty Izraela, twój Zbawca.
Daję Egipt jako twój okup,
Kusz i Sabę w zamian za ciebie.
Ponieważ drogi jesteś w moich oczach,
nabrałeś wartości i Ja cię miłuję,
przeto daję ludzi za ciebie
i narody za życie twoje.
Nie lękaj się, bo jestem z tobą.>>"
(Iz 43, 1-5a)

Mysle że każdy z nas mógłby zamiast "Jakubie" wstawić swoje imię!!! Swoje własne imię ponieważ Bóg w tym fragmencie mówi własnie do każdego z nas indywidualnie!!!

#34 2007-10-11 16:38:26

Olunia :
Gość

Mnie osobiście bardzo poruszyły te fragmenty:

" Ty zaś, Izraelu, mój sługo,
Jakubie, którego wybrałem sobie,
potomstwo Abrahama, mego przyjaciela!
Ty, którego pochwyciłem na krańcach ziemi,
powołałem cię z jej stron najdalszych
i rzekłem ci: "Sługą moim jesteś,
wybrałem cię, a nie odrzuciłem".
Nie lękaj się, bo Ja jestem z tobą;
nie trwóż się, bom Ja twoim Bogiem.
Umacniam cię, jeszcze i wspomagam,
podtrzymuję cię moją prawicą sprawiedliwą." (Iz 41, 8-10)

"Czyż może niewiasta zapomnieć  o
swym niemowlęciu,
ta, która kocha syna swego łona?
A nawet gdyby ona zapomniała, 
Ja nie zapomnę o tobie.
Oto wyryłem cię na obu dłoniach" (Iz 49, 15)

" Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. " (Iz 54, 10)

"Raduj się w Panu,
a On spełni pragnienia twego serca" (Ps 37, 4)

Ostatnio edytowany przez Olunia : (2007-10-11 16:40:30)

#35 2007-10-14 14:35:54

Olunia :
Gość

"Dlatego chcę ją przynęcić,
na pustynię ją wyprowadzić
i mówić jej do serca." (Oz 2,16)

"I poślubię cię sobie na wieki,
poślubię przez sprawiedliwość i prawo,
przez miłość i miłosierdzie." (Oz 2,21)

img/smilies/142

Ostatnio edytowany przez Olunia : (2007-10-14 14:36:42)

#36 2007-10-14 14:46:41

ale-czemu
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

złóż w Panu nadzieję
odtąd i aż na wieki!

Jeżeli nie masz siły nieść Krzyża, to GO chociaż ciągnij za sobą.
Jeżeli nawet nie masz siły Go ciągnąć i iść, to usiądź przy Nim.
A jeżeli nawet na to nie masz siły - to połóż na Nim głowę i zaśnij...Odpocznij.
Więcej nic nie musisz.

#37 2007-11-24 22:40:20

Kasia K
Użytkownik
Imieniny: 25.11
Urodziny: 28.05.

"Nie lękaj się,bo Ja jestem z tobą;
nie trwóż się,bo Ja jestem twoim Bogiem.
Umacniam cię,a także wspomagam,
podtrzymuję cię moją prawicą sprawiedliwą".
(Iz 41,10)

My tak często martwimy się nie potrzebnie,tak mało w nas ufności,a Pan jest blisko każdego z nas,
On zna nasze nawet najcichsze myśli i wystarczy,bysmy zamiast się martwić powierzyli wszystko Panu i Mu zaufali a On się wszystkim zajmie.

Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.
img/smilies/142
Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje!     img/smilies/142   (30.05.2010)
mój blog- zapraszam: http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

#38 2007-11-25 15:32:43

ewelinapiel
Gość

Mnie się podoba fragment z Ewangelii :" Nie bój się odtąd ludzi łowić będziesz"

#39 2007-12-04 22:18:26

verax
Gość

Szczęść Boże!
Widzę że jeszcze nie ma tego fragmentu, cóż dużo mówić dal mnie jest cudowny kiedy pierwszy raz go przeczytałem (trafiłem na niegho na drodze przypadku... choć uważam że nie ma przypadków) długo się zastanawiałem co on ma znaczyć dla mego życia już chyba wiem... a oto on...

Synu, jeżeli masz zamiar służyć Panu,
przygotuj swą duszę na doświadczenie!
Zachowaj spokój serca i bądź cierpliwy,
a nie trać równowagi w czasie utrapienia!
Przylgnij do Niego, a nie odstępuj,
abyś był wywyższony w twoim dniu ostatnim.
Przyjmij wszystko, co przyjdzie na ciebie,
a w zmiennych losach utrapienia bądź wytrzymały!
Bo w ogniu doświadcza się złoto,
a ludzi miłych Bogu - w piecu utrapienia.
                                                                               Syr 2, 1-5
Pozdrawiam!

#40 2007-12-20 16:29:23

s. Edyta
Gość

Mój ulubiony fragment z Pisma Świętego jest z Izajasza:
"Ale teraz tak mówi Pan,
Stworzyciel twój, Jakubie,
i Twórca twój, o Izraelu:
<<Nie lękaj się, bo cię wykupiłem,
wezwałem cię po imieniu; tyś moim!
Gdy pójdziesz przez wody, Ja będę z tobą,
i gdy przez rzeki nie zatopią ciebie.
Gdy pójdziesz przez ogień, nie spalisz się,
i nie strawi cię płomień.
Albowiem Ja jestem Pan, twój Bóg,
Święty Izraela, twój Zbawca.
Daję Egipt jako twój okup,
Kusz i Sabę w zamian za ciebie.
Ponieważ drogi jesteś w moich oczach,
nabrałeś wartości i Ja cię miłuję,
przeto daję ludzi za ciebie
i narody za życie twoje.
Nie lękaj się, bo jestem z tobą.>>"
(Iz 43, 1-5a)

#41 2008-01-04 11:20:48

Sesunia
Gość

"Potem wszedł na górę i przywołał do siebie tych, których sam chciał, a oni przyszli do Niego." Mk 3, 13

To dla mnie niesamowity fragment:)

#42 2008-01-18 12:49:19

agnik
Gość

Pieśń nad pieśniami

"... na cóż budzić ze snu, na cóż rozbudzać umiłowaną,
póki sama nie zechce?"

Codziennie odczytuję ten fragment... codziennie inaczej. Pan daje nam wolność img/smilies/big_smile

#43 2008-01-18 22:10:55

Siostrzyczka
Gość

...Liczne tłumy zbierały się, aby Go słuchać i znaleźć uzdrowienie ze swoich chorób. On jednak usuwał się na miejsca pustynne i modlił się Łk5,15b-16
To jest fragment, który powstrzymuje mnie przed zbytnim zanurzeniem się w aktywizm. Najpierw jest modlitwa!

#44 2008-01-20 01:42:44

StorkyPL
Gość

Apkalipsa św. Jana 21, 4

"I otrze z ich oczu wszelką łze,
a śmierci już odtąd nie będzie.
Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu
już nie będzie,
bo pierwsze rzeczy przemineły"

#45 2008-01-28 20:56:34

helena
Gość

Psalm 23 i Łk15,11-32- przypowieść o synu marnotrawnym

#46 2008-01-30 00:10:11

medica
Gość

Jeśli o mnie chodzi, to ostatnio w jakiś szczególny sposób odkryłem słowa o Zesłaniu Ducha Świętego z Dziejów Apostolskich. Może nie będę kopiował tutaj całego fragmentu, ale napiszę trochę o nim img/smilies/smile Właściwie to już dawno słyszałem podobną interpretację, ale ostatnio sam ją zrozumiałem...
Jest on dla mnie ważny z tego względu, że jestem osobą raczej nie zdecydowaną i co tu dużo mówić - tchórzliwą (???)... I pewnego dnia czytam ten fragment i uświadamiam sobie moc działania Ducha Świętego.

Przy Wniebowstąpieniu Pan Jezus mówi Apostołom: "Idźcie na cały świat...", głoście Ewangelię, świadczcie o mnie. Ale Apostołowie, trochę przewrotnie - zamknęli się w Wieczerniku w obawie przed Żydami. I teraz najfajniejsze. Jest fragment o Zesłaniu Ducha Świętego i wychodzi do Żydów Piotr i odważnie mówi do nich pod natchnieniem Ducha. I padają tam słowa:
"Jezusa Nazarejczyka, Męża, którego posłannictwo Bóg potwierdził wam niezwykłymi czynami, cudami i znakami, jakich Bóg przez Niego dokonał wśród was, o czym sami wiecie, tego Męża, który z woli postanowienia i przewidzenia Bożego został wydany, przybiliście rękami bezbożnych do krzyża i zabiliście".
Wyobrażacie sobie? Jest 50 dni po Zmartwychwstaniu, jeszcze przed chwilą Piotr siedział zamknięty, odgrodzony gdzieś, przestraszony i nagle wychodzi do tłumu i mówi: "to wy zabiliście Jezusa, to wy przybiliście Go do krzyża". I myślę, że nikt nie wmówi mi, że taką odwagę można samemu nabrać. To jest właśnie działanie Ducha Świętego.
I jestem pewien, że dzięki Jego pomocy i ja, jak przyjdzie taka potrzeba, otrzymam dar odwagi...

Wiem, że napisałem to trochę chaotycznie, ale nie umiem tego w inny sposób wyrazić img/smilies/smile

#47 2008-02-08 23:28:30

Aguśka:)
Gość

Księga, która pozwoliła mi żyć na nowo to Pnp... Jam Miłego mego...i

Cicho! Ukochany mój!
Oto on! Oto nadchodzi!
Biegnie przez góry,
skacze po pagórkach.
Umiłowany mój podobny do gazeli,
do młodego jelenia.
Oto stoi za naszym murem,
patrzy przez okno,
zagląda przez kraty.
Miły mój odzywa się
i mówi do mnie:
Powstań, przyjaciółko ma,
piękna ma, i pójdź!
Bo oto minęła już zima,
deszcz ustał i przeszedł.
Na ziemi widać już kwiaty,
nadszedł czas przycinania winnic,
i głos synogarlicy już słychać w naszej krainie.
Drzewo figowe wydało zawiązki owoców
i winne krzewy kwitnące już pachną.
Powstań, przyjaciółko ma,
piękna ma, i pójdź!
Gołąbko ma, [ukryta] w zagłębieniach skały,
w szczelinach przepaści,
ukaż mi swą twarz,
daj mi usłyszeć swój głos!
Bo słodki jest głos twój
i twarz pełna wdzięku.
Pnp 2, 8-14
img/smilies/142

Ostatnio edytowany przez Aguśka:) (2008-02-08 23:29:38)

#48 2008-03-29 12:58:53

Kasia1987
Gość

ten fragment strasnzie mi sie podoba img/smilies/smile 1 Księga Kronik 28, 4-10

4 Jednakże Pan, Bóg Izraela, wybrał mnie spośród całego domu ojca mego, abym był królem nad Izraelem na zawsze; Judę bowiem wybrał na władcę, a z rodu Judy - dom ojca mego i z synów ojca mego mnie raczył ustanowić królem nad Izraelem. 5 A spośród wszystkich synów moich - albowiem Pan dał mi wielu synów - wybrał Salomona, syna mego, aby zasiadł na tronie królestwa Pańskiego - nad Izraelem. 6 I rzekł do mnie: "Salomon, syn twój, on to zbuduje mój dom i moje dziedzińce, albowiem wybrałem go sobie na syna, a Ja będę mu ojcem3. 7 Królewską jego władzę utwierdzę na wieki, jeśli podobnie jak dzisiaj będzie trwał w pełnieniu moich poleceń i nakazów". 8 Teraz więc w obliczu całego Izraela, społeczności Pańskiej i w obecności Boga naszego, zachowujcie i strzeżcie wszystkich poleceń Pana, Boga waszego, abyście posiedli tę piękną ziemię i przekazali na zawsze w dziedzictwie waszym synom, którzy po was będą. 9 A ty, synu mój, Salomonie, znaj Boga twego ojca i służ Mu sercem doskonałym i duszą ochotną, bo Pan przenika wszystkie serca i zgłębia wszystkie tajniki myśli. Jeśli będziesz Go szukał, On pozwoli ci siebie znaleźć, ale jeśli Go opuścisz, odrzuci cię na zawsze. 10 Bacz teraz, ciebie bowiem wybrał Pan, abyś zbudował dom na sanktuarium. Bądź mocny i wykonaj to!&raquo;

#49 2008-05-20 14:19:19

credo2008
Gość

Jednym z moich ulubionych fragmentów pisma świętego jest:
"Tymczasem ja dla Prawa umarłem przez Prawo, aby żyć dla Boga: razem z Chrystusem zostałem przybity do krzyża. Teraz zaś już nie ja żyje, lecz żyje żyje we mnie Chrystus. Choć nadal prowadzę życie w ciele, jednak obecnie życie moje jest życiem wiary w Syna Bożego, który umiłował mnie i samego siebie wydał za mnie."
/Ga 2, 19-21/

"A gdy spożyli śniadanie, rzekł Jezus do Szymona Piotra: <Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie więcej aniżeli ci?> Odpowiedział Mu: <Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham>. Rzekł do niego: <Paś baranki moje> I znowu, po raz drugi, powiedział do niego: <Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie?> Odparł Mu:< Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham>. Rzekł do niego:<Paś owce moje>. Powiedział mu po raz trzeci: <Szymonie, synu Jana, czy kochasz Mnie?> Zasmucił się Piotr, że mu po raz trzeci powiedział: <Czy kochasz Mnie?> I rzekł do Niego: <Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz że Cię kocham>. Rzekł do niego Jezus: < Paś owce moje >."
/J 21, 15-18/

#50 2008-05-20 15:02:47

Francesca88
Gość

"Wy jesteście moimi świadkami - wyrocznia Pana - i moimi sługami, których wybrałem, abyście mogli poznać i uwierzyć Mi oraz zrozumieć, że tylko Ja istnieję. Bóg nie był utworzony przede Mną, ani po Mnie nie będzie. Ja, Pan, tylko Ja istnieję, a poza Mną nie ma żadnego zbawcy." (Iz 43, 10-11)

"Uwiodłeś mnie, Panie, a ja pozwoliłem się uwieść; ujarzmiłeś mnie i przemogłeś." (Jr 20, 7a)

"Nie wydawaj duszy na pastwę smutku
ani nie zadręczaj sie mędrkowaniem.
Radość serca - to życie człowieka,
a wesołość męża przedłuża dni jego.
Przetłumacz sobie samemu, pociesz swoje serce
i oddal długotrwały smutek od siebie;
bo smutek zgubił wielu
i nie ma z niego żadnego pożytku.
Zazdrość i gniew skracają dni,
a zmartwienie sprowadza przedwczesną starość.
Serce pogodne szczęśliwe jest też przy posiłkach,
troszczy się o pokarm dla siebie." (Syr 30, 21-25)

J 21, 15-19 ---> Piotr otrzymuje władzę pasterską

"A nadzieja zawieść nie może, ponieważ miłość Boża rozlana jest w sercach naszych przez Ducha Świętego, który został nam dany." (Rz 5, 5)

"Podobnie także Duch przychodzi z pomocą naszej słabości. Gdy bowiem nie umiemy się modlić tak, jak trzeba, sam Duch przyczynia się za nami w błaganiach, których nie można wyrazić słowami." (Rz 8, 26)

"Jeżeli Bóg z nami, którz przeciwko nam?" (Rz 8, 31)

1Kor 13 ---> Hymn o miłości

"Ja jestem Alfa i Omega, mówi Pan
Bóg
,
Który jest, Który był i Który przychodzi,
Wszechmogący." (Ap 1, 8)

Ostatnio edytowany przez Francesca88 (2008-05-20 22:42:19)

Stopka forum