'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.

Kopiowanie, cytowanie całości lub fragmentów wypowiedzi użytkowników forum, bez ich zgody, jest zabronione.

PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#76 2011-06-07 12:58:58

Śliwka
Użytkownik

Re: Ulubiony fragment Biblii

ostatnio także ten:

" Wiatr wieje tam, gdzie chce, i szum jego słyszysz, lecz nie wiesz, skąd przychodzi i dokąd podąża. Tak jest z każdym, który narodził się z Ducha" (J3, 8)

zdumiewa mnie to, że z Ci, którzy się narodzili z Ducha "są", "zachowują się" jak Duch właśnie. i ta WOLNOŚĆ, która płynie z tych słów... delikatność- Ducha łatwo przeoczyć, łatwo Go pomylić z tym co codzienne, zwykłe...

Pan cię zawsze prowadzić będzie,
nasyci duszę twoją na pustkowiach.
Odmłodzi twoje kości, tak że będziesz jak zroszony ogród
i jak źródło wody, co się nie wyczerpie.                                       (Iz 58,11)

#77 2011-06-07 13:04:08

damian.franciszek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Syr 2, 1-6:

„Synu, jeśli masz zamiar służyć Panu,
przygotuj swą dusze na doświadczenie!
Zachowaj spokój serca i bądź cierpliwy,
a nie trać równowagi w czasie utrapienia!
Przylgnij do Niego, a nie odstępuj,
abyś był wywyższony w twoim dniu ostatnim.
Przyjmij wszystko, co przyjdzie na ciebie,
A w zmiennych losach utrapienia bądź wytrzymały!
Bo w ogniu doświadcza się złoto,
a ludzi miłych Bogu – w piecu utrapienia.
Bądź Mu wierny, a On zajmie się tobą,
prostuj swe drogi i Jemu zaufaj!"

"Różne są dary łaski, lecz ten sam Duch" (1Kor 12,4)

#78 2011-08-13 15:04:32

Dzastis
Użytkownik

Ps. 13, Kantyk trzech młodzieńców w piecu ognistym, Szema Izrael, frag. Przysiegi Małżeńskiej, Kazanie na Górze.. (to jedne z głównych moich ulubionych ale nie wszystkie ) img/smilies/smile)

z Bogiem Barkowicze

Trzy słowa które wprawiają mnie w błogi spokój to:
Pokój,Harmonia,Dobro

Jedyną wierną do końca miłością jest Jezus Chrystus

#79 2011-08-14 12:33:32

Śliwka
Użytkownik

" Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam także na wieki" (Hbr 13, 8 )

Pan cię zawsze prowadzić będzie,
nasyci duszę twoją na pustkowiach.
Odmłodzi twoje kości, tak że będziesz jak zroszony ogród
i jak źródło wody, co się nie wyczerpie.                                       (Iz 58,11)

#80 2011-08-14 21:46:13

damian.franciszek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

#81 2011-10-12 12:58:34

daniel5
Gość

Jezus powiedział do swoich uczniów: "Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, gdzie mole i rdza niszczą i gdzie złodzieje włamują się i kradną. Gromadźcie sobie natomiast skarby w niebie, gdzie mole ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie włamują się i nie kradną. BO GDZIE JEST TWÓJ SKARB, TAM BĘDZIE TEŻ TWOJE SERCE. Oko jest lampą ciała. Jeśli więc twoje oko jest dobre, całe twoje ciało jest w światłości. A jeśli twoje oko jest złe, całe twoje ciało jest w ciemności. Jeśli więc światłość w tobie jest ciemnością, jakże wielka to ciemność". Mt 6, 19-23
"Skarbem jest wszystko to, co ukrywamy, to zabezpieczenie na przyszłość, albo na czarną godzinę. Posiadając taki skarb, nie korzystamy z niego, lecz rozkoszujemy się posiadaniem bogactwa... O wiele cenniejszy jest ten skarb, który dotyczy Królestwa Niebieskiego." "Słowo na każdy dzień Ewangelia 2011 Droga, Prawda i Życie. Św Paweł.
Moje rozważania. Owe słowa: bo gdzie twój skarb, tam i serce twoje tknęły mnie mocno, ale rozważę całą Ewangelię. Jezus powiedział, żeby nie gromadzić skarbów tych ziemskich: sławy, pieniędzy, zysków. Wiadomo, że są ważne pieniądze w dzisiejszym czasie, ale nie są najważniejsze. Mamy gromadzić nasze Skarby, które dadzą nam szczęście tam w niebie. Wiemy, że skarby te ziemskie to jak wyżej wymieniłem np. pieniądze. Wartość pieniądza pozwala nam na utrzymanie, na opłacanie rachunków, na kupowanie różnych rzeczy tych bardziej praktycznych w codziennym życiu i tych mniej. Jest to więc skarb chwilowy, albowiem życie tu na ziemi to chwila, krótkość czasu. Jest to mały odcinek, który w porównaniu z całą wiecznością jest nikły, bardzo mały. Więc i te skarby są małe. Skarbami, które mogą dać nam szczęście może być coś, co wzmacnia nas duchowo. Dla mnie osobiście takim małym zwycięstwem w walce z szatanem jest odmianie codziennie conajmiej dziesiątki Różańca. Ze dwa razy może się zdarzyło, że nie odmówiłem, ale to ze względów zdrowotnych zwłaszcza. Co mogę również potraktować za skarb? Powołanie. Powołanie jest skarbem. Powołanie do życia w rodzinie jest skarbem bo jest to oddanie się Bogu i służbie w rodzinie, jako ojciec, mąż lub żona, matka. Jednakże bez porównania skarbem, powołaniem, które ma szczególny charakter jest powołanie kapłańskie, zakonne. Taki skarb gromadzić to coś cudownego. Gdy jest się utwierdzonym w powołaniu  to silnie się umacnia. Tak jak w związku z każdym dniem wzmacnia się Miłość tak w powołaniu trwa się silniej z każdym dniem, z każdą chwilą i z sekundy na sekundę. Bo radość wzrasta. Mimo, że mamy doświadczenia życiowe. To też umacnia. Cierpienie jest nieodłącznym elementem życia, ale jest największym wyrazem Miłości Boga do człowieka. Jeśli ktoś cierpi- to również jest skarb, który może ofiarować chociażby za dusze cierpiące w czyśćcu. Ponadto cierpienie nadające sens życiu umacnia. Gdy upadniemy to wstajemy po upadku z jeszcze większą siłą. Jeśli osoba świecka grzeszy, a czuje powołanie, lub cierpi a czuje powołanie to wstanie i w powołaniu jest utwierdzona. Niestety nie zawsze tak bywa. Ludzie są przekonani, że jak się cierpi to ojej jestem nieszczęśliwy, wszyscy mają gdzieś, jestem zerem. Nie! To jest mowa szatana, który się naśmiewa z nas, gdy zgrzeszymy bo najpierw mówi: zobacz, to jest fajne. Skuś się. Gdy człowiek zgrzeszy szatan się nabija: i zobacz debilu! jesteś zerem bo zgrzeszyłeś. Co w takiej sytuacji robić? Nie załamywać się tylko walczyć i iść do spowiedzi jak najszybciej i odpowiedzieć szatanowi: i zobacz- kto wygrał i tak? I to Ty jesteś zerem. Jeśli miałbym się spotkać z szatanem twarzą w hmm twarz to wtedy jeśli byłbym w stanie łaski uświęcającej wyśmiałbym szatana, ponieważ on co chwila przegrywa ze względu na odprawiane Eucharystie na całym świecie. On przegrywa z nami gdy idziemy do spowiedzi i Komunii. Ponadto podam przykład autentyczny, który opowiadała mi koleżanka. Bo mówi się tak, że nie ma gorszych pogrzebów od tych, gdy rodzice stoją nad trumną własnego dziecka. Jest to straszny ból, który łączy nawet duchownych, którzy w pogrzebie uczestniczą. Ja sam wiem, że jeśli odchodzi chore dziecko będące w stanie łaski, które żyło kilka lat. To jest to powód do szczęścia, gdyż takie dziecko nie będzie musiało walczyć ze złem, nie będzie doświadczane cierpieniem. Jest to pod tym względem plus. Przykro, że nie będzie miało dalszego życia. Koleżanka podała mi przykład- umarło dziecko. Wszyscy rozpaczali po tym dziecku. Po pogrzebie jego ojciec założył robocze ubrania i wrócił do warsztatu. Tam widniał tablica rejestracyjna z imieniem tego dziecka. Koleżanka spytała czemu tak. Przecież jest żałoba i skąd ta tablica. Odpowiedział, że te dziecko będzie na zawsze w jego sercu bo jest teraz szczęśliwy w niebie. Skarbem jest więc również cierpienie. Co jest ważne jeszcze? Ważne jest to aby danym Skarbem dzielić się z innymi. Zarażać ich. Jeśli modlę się różańcem- proponować innym modlitwę Różańcową. Jeśli czujesz, że cierpisz- podziel się tym z innym, umacniajcie się i wstawajcie z jeszcze większą siłą. Jeśli czujesz powołanie, jeśli jesteś księdzem tym alter Christi- rób jak Chrystus, powołuj, zarażaj powołaniem nawet konkretne osoby po imieniu. Przede wszystkim, aby gromadzić skarby nasze sanktuarium duszy musi być światłością, musi być czyste. W stanie łaski uświęcającej nie wolno bać się szatana, ale nawet go wyśmiewać i z drugiej strony trochę mi go żal. Ja np mam gorzej gdy jestem w stanie grzechu, ale w stanie łaski jestem tak mocny duchem, że szatan fakt skusi mnie do grzechu prędzej czy później, bo jesteśmy tylko ludźmi, ale wiem, że w danym momencie- zwyciężam razem z Chrystusem. Skarby, które gromadzimy będą więc zgromadzone nie tu, ale tam w wieczności, w światłości. Ów fragment jest dla mnie zastrzykiem duchowości. Chciałem się więc nim podzielić i tym, co myślę w odniesieniu do tego fragmentu. "Posiadam jedynie tyle, ile podarowałem. Panie, napełniaj mnie radosnym dzieleniem się  tym, co mam, a nie tym, czego mi zbywa".

#82 2011-12-04 12:00:45

Anka
Gość

Nie wiem czy to jest mój ulubiony fragment,ale kiedyś mnie dotknął:

"Umiłowani,nie dziwcie się,gdy znajdziecie się w ogniu próby ,bo to nic nadzwyczajnego!Ale cieszcie się ,uczestnicząc w cierpieniach Chrystusa,abyście mogli mieć tym większą radość,gdy się objawi Jego chwała.Bądźcie szczęśliwi ,gdy was znieważają z powodu imienia Chrystusa ,bo spoczywa na was pełen chwały Duch Boży.Niech jednak nikt nie cierpi jako morderca ,złodziej,przestępca,czy mąciciel.Jeżeli zaś cierpi jako chrześcijanin,niech się NIE WSTYDZI ,ale chwali Boga za to,że nim jest!"

#83 2011-12-04 12:22:23

Judyta
Użytkownik

Ostatnimi czasy:
"Nie porzucę cię ani cię nie opuszczę" / Hbr 13.5

"Dla mnie ukryty żyjesz w Hostii białej, ja też dla Ciebie pragnę żyć ukryta."

#84 2011-12-25 13:28:41

Kasia K
Użytkownik
Imieniny: 25.11
Urodziny: 28.05.

Przez wzgląd na Syjon nie umilknę, przez wzgląd na Jerozolimę nie spocznę, dopóki jej sprawiedliwość nie błyśnie jak zorza i zbawienie jej nie zapłonie jak pochodnia. Wówczas narody ujrzą twą sprawiedliwość i chwałę twoją wszyscy królowie. I nazwą cię nowym imieniem, które usta Pana oznaczą. Będziesz prześliczną koroną w rękach Pana, królewskim diademem w dłoni twego Boga. Nie będą więcej mówić o tobie "Porzucona", o krainie twej już nie powiedzą "Spustoszona". Raczej cię nazwą "Moje upodobanie", a krainę twoją "Poślubiona". Albowiem spodobałaś się Panu i twoja kraina otrzyma męża. Bo jak młodzieniec poślubia dziewicę, tak twój Budowniczy ciebie poślubi, i jak oblubieniec weseli się z oblubienicy, tak Bóg twój tobą się rozraduje.    (Iz 62,1-5)

Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.
img/smilies/142
Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje!     img/smilies/142   (30.05.2010)
mój blog- zapraszam: http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

#85 2011-12-25 14:26:38

jkasia4
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

1 Umiłujcie sprawiedliwość, sędziowie ziemscy!
Myślcie o Panu właściwie
i szukajcie Go w prostocie serca!
2 Daje się bowiem znaleźć tym, co Go nie wystawiają na próbę,
objawia się takim, którym nie brak wiary w Niego.
3 Bo przewrotne myśli oddzielają od Boga,
a Moc, gdy ją wystawiają na próbę, karci niemądrych.
4 Mądrość nie wejdzie w duszę przewrotną,
nie zamieszka w ciele zaprz
edanym grzechowi.
5 Święty Duch karności ujdzie przed obłudą,
usunie się od niemądrych myśli,
wypłoszy Go nadejście nieprawości.

z Księgi Mądrości

Jeżeli jesteś tym, kim powinieneś być,rozświetlisz cały świat
Jan Paweł II

http://niebecztylkoufaj.blogspot.ch/

#86 2012-04-15 17:22:40

Robinis
Użytkownik

Bardzo dotyka mnie w ostatnim czasie: "Nie lękaj się, bo cię wykupiłem, wezwałem cię po imieniu: tyś mój! Gdy pójdziesz przez wody, Ja będę z tobą i gdy przez rzeki, nie zatopią ciebie. Gdy pójdziesz przez ogień nie spalisz się, i nie strawi cię płomień. Albowiem ja jestem Pan, twój Bóg, Święty Izraela, Twój Zbawca."

#87 2012-04-15 17:33:05

neveralone
Użytkownik

Mt 5, 39-42:

“Jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi!
Temu, kto chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz!
Zmusza cię kto, żeby iść z nim tysiąc kroków, idź dwa tysiące!
Daj temu, kto cię prosi, i nie odwracaj się od tego, kto chce pożyczyć od ciebie. “

#88 2012-07-06 22:26:20

dysia
Użytkownik

Ja przytoczony już wyżej Syrach, choć jak dla mnie cały 2 rozdział img/smilies/smile to chyba taki najulubieńszy, i zawsze na czasie, i zawsze dotykający img/smilies/smile

#89 2012-07-07 10:57:40

karmela92
Użytkownik

Iz 41, 9-11

Dostałam go na adoracji 2 lata temu u S. Elżbietanek w Nysie. Miałam mętlik w głowie i chciałam rozeznać którą drogą iść. Ten fragment pokazał mi moją drogę.

#90 2012-07-07 12:05:41

bepik1
Użytkownik
Imieniny: 6.09
Urodziny: 12.04
Skąd: ''I przyciągnąwszy ŁÓDŹ(my town) do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim''

Za mną ciągle chodzi fragment:
"Zanim ukształtowałem cię w łonie matki, znałem cię, nim przyszedłeś na świat, poświęciłem cię, prorokiem dla narodów ustanowiłem cię" ( Jr 1,5)

oraz dzisiejsze czytanie z Brewiarza:
''Bracia, bardziej jeszcze starajcie się umocnić wasze powołanie i wybór. To bowiem czyniąc nie upadniecie nigdy. W ten sposób szeroko będzie wam otworzone wejście do wiecznego królestwa Pana naszego i Zbawcy, Jezusa Chrystusa''2 P 1, 10-11

Ostatnio edytowany przez bepik1 (2012-07-07 12:05:58)

'' Ucz mnie, Panie, wypełniać Twoją świętą wolę, znaleźć i ustalić miejsce, gdzie mogę Tobie najlepiej służyć''.
św. Karol Boromeusz.
''Nie bój się, nie lękaj się,Bóg sam wystarczy... ''Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje! ''

#91 2012-08-09 12:28:27

Amata
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Mi bardzo bliskie są m.in. te fragmenty:

(Oz 2,16b.17b.21-22)
Na pustynię chcę ją wyprowadzić i mówić jej do serca. I będzie Mi tam uległa jak za dni swej młodości, gdy wychodziła z egipskiego kraju. I poślubię cię sobie na wieki, poślubię przez sprawiedliwość i prawo, przez miłość i miłosierdzie. Poślubię cię sobie przez wierność, a poznasz Pana.

oraz ten:

(Ps 45,11-12.14-17)
Posłuchaj, córko, spójrz i nakłoń ucha,
zapomnij o swym ludzie, o domu twego ojca.
Król pragnie twego piękna,
on twoim panem, oddaj mu pokłon.

Córa królewska wchodzi pełna chwały,
odziana w złotogłów.
W szacie wzorzystej prowadzą ją do króla,
za nią przywodzą do ciebie dziewice, jej druhny.

Z weselem je wiodą i w uniesieniu,
wkraczają do królewskiego pałacu.
Synowie twoi zajmą miejsce twoich ojców,
ustanowisz ich książętami na całej ziemi.

img/smilies/smile

#92 2013-04-11 22:17:58

Camino
Użytkownik

"Oto Ja przechodziłem obok ciebie i ujrzałem cię, jak szamotałeś się we krwi. Rzekłem do ciebie, gdy byłaś we krwi: Żyj, rośnij! Uczyniłem cię jak kwiat polny. Rosłaś, wzrastałaś i doszłaś do wieku dojrzałego. Piersi twoje nabrały kształtu i włosy twoje stały się obfitsze. Ale byłaś naga i odkryta. Oto przechodziłem obok ciebie i ujrzałem cię. Był to twój czas, czas miłości. Rozciągnąłem połę płaszcza mego nad tobą i zakryłem twoją nagość. Związałem się z tobą przysięgą i wszedłem z tobą w przymierze - wyrocznia Pana Boga - stałaś się moją. Obmyłem cię wodą, otarłem z ciebie krew i namaściłem olejkiem.  Następnie przyodziałem cię wyszywaną szatą, obułem cię w trzewiki z miękkiej skórki, opasałem bisiorem i okryłem cię jedwabiem. Ozdobiłem cię klejnotami, włożyłem bransolety na twoje ręce i naszyjnik na twoją szyję. Włożyłem też pierścień w twój nos, kolczyki w twoje uszy i wspaniały diadem na twoją głowę. Zostałaś ozdobiona złotem i srebrem, przyodziana w bisior oraz w szaty jedwabne i wyszywane. Jadałaś najczystszą mąkę, miód i oliwę. Stawałaś się z dnia na dzień piękniejsza i doszłaś aż do godności królewskiej. Rozeszła się twoja sława między narodami dzięki twojej piękności, bo była ona doskonała z powodu ozdób, którymi cię wyposażyłem - wyrocznia Pana Boga" Ez 16, 6-14

Księga Izajasza - CAŁA, uwielbiam! img/smilies/smile

"Teraz widzimy jakby w zwierciadle, niejasno;
wtedy zaś [zobaczymy] twarzą w twarz:
Teraz poznaję po części,
wtedy zaś poznam tak, jak i zostałem poznany" 1 Kor 13, 12

#93 2013-04-28 20:16:10

Amaretto
Gość

MĄDROŚC SYRACHA
11 Niejeden pracuje, trudzi się i spieszy,
a tym bardziej pozostaje w tyle.
12 Niejeden słaby potrzebuje pomocy,
brak mu sił i obfituje w biedę,
lecz gdy tylko oczy Pana łaskawie na niego spojrzą,
wydźwignie On go z nędzy
13 i podniesie mu głowę,
a wielu zdumieje się tym, co go spotkało.

Bóg mówi przez usta drugiego człowieka img/smilies/big_smile Dobry Bóg img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez Amaretto (2013-04-28 20:25:35)

#94 2013-04-28 20:17:42

Zmartwychwstanka
Użytkownik

Wystarczy ci Mojej łaski... 

i ...Zło dobrem zwyciężaj...

#95 2013-07-29 11:35:15

fabienne
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

"Jezus zmęczony drogą siedział sobie przy studni. Było to około szóstej godziny. Nadeszła tam kobieta z Samarii, aby zaczerpnąć wody. Jezus rzekł do niej: Daj Mi pić!"

Przez całe,długie lata ten fragment nie oznaczał dla mnie nic. Spragniony Jezus chce wody. Gdy byłam dzieckiem   wręcz irytował mnie ten fragment, bo jak to: mężczyzna, a nie może sobie sam tej wody zaczerpnąć, tylko kobietę prosi?A wiadro ze studni jest takie ciężkie, powinien kobiecie sam pomóc.
   Kilka miesięcy temu założyłam sobie,że rano w pracy,kiedy jeszcze nikogo nie ma i nie jestem umysłowo zaangażowana, będę losowo wybierać kilka linijek Pisma i  rozważać. Trafiło na ten właśnie fragment,do tego w radio leciała piosenka "Daj mi wody". Zrozumiałam...poczułam,jakby to było powiedziane wprost do mnie,bardzo mocne przeżycie.

Ostatnio edytowany przez fabienne (2013-07-29 11:36:10)

#96 2013-07-30 21:04:03

terestynka
Użytkownik

"Wielbi dusza moja Pana i raduje się duch mój w Bogu, Zbawcy moim" img/smilies/142

'Moje serce się w Tobie zakochało..." img/smilies/142

"Jesteś Bożym schronem i delikatny Biały Chleb zamieszkać chce w Tobie.."
                                                                                                   s.Hiacynta Nowosad ZDCh

#97 2014-01-06 14:05:19

michaleus
Użytkownik
Imieniny: 29.09
Urodziny: 21.01

Mam bardzo wiele ukochanych fragmentów z Biblii. Jednak chyba te najbliższe są memu sercu...

''Z Chrystusem jestem ukrzyżowany;żyję więc już nie ja ,ale żyje we mnie Chrystus,a obecnie moje życie w ciele jest życie w wierze w Syna Bożego,który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie'

"Jako więc wybrańcy Boży - święci i umiłowani - obleczcie się w serdeczne miłosierdzie, dobroć, pokorę, cichość, cierpliwość, znosząc jedni drugich i wybaczając sobie nawzajem, jeśliby miał ktoś zarzut przeciw drugiemu: jak Pan wybaczył wam, tak i wy! Na to zaś wszystko /przyobleczcie/ miłość, która jest więzią doskonałości. A sercami waszymi niech rządzi pokój Chrystusowy, do którego też zostaliście wezwani w jednym Ciele. I bądźcie wdzięczni!"

Im więcej daje się Bogu, tym więcej się od Niego otrzymuje.

#98 2014-01-11 10:54:03

Kinga Monika
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny: 28 maja

Psalm 121
Prolog Ewangelii wg świętego Jana img/smilies/smile

TAK NIEWIELE CZASU CI NA ZIEMI ZOSTAŁO, CZYŻ NIE WARTO GO JEDYNIE CHRYSTUSOWI ODDAĆ?
GDY BÓG WOŁA I KOŁACZE DO SERCA, TO SERCE OTWORZYĆ NA OŚCIEŻ, NIE BAĆ SIĘ TRUDU, NIE LĘKAĆ SIĘ NICZEGO.
                                                                                                                      SŁUGA BOŻY BISKUP WOJCIECH OWCZAREK

#99 2014-01-12 14:53:50

kla
Użytkownik

Ostatnio szczególnie ten do mnie przemawia :
( 1 P 1,6-9 )
"Dlatego radujcie się, choć teraz musicie doznać trochę smutku z powodu różnorodnych doświadczeń.
Przez to wartość waszej wiary okaże się o wiele cenniejsza od zniszczalnego złota, które przecież próbuje się w ogniu, na sławę, chwałę i cześć przy objawieniu Jezusa Chrystusa. Wy, choć nie widzieliście, miłujecie Go; wy w Niego teraz, choć nie widzicie, przecież wierzycie, a ucieszycie się radością niewymowną i pełną chwały wtedy, gdy osiągniecie cel waszej wiary - zbawienie dusz.  "

#100 2014-02-17 19:12:30

Jordan
Użytkownik

Jana 3:16 - "Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne".

Stopka forum