'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2006-10-21 16:28:16

mavro
Gość

Czas się przywitać

No to ja może zacznę- mam na imię Aleksandra, mój pseudonim artystyczny to mavro. Mieszkam i edukuję się w Józefowie (na Roztoczu). Pewnie jak większość ludzi wpisujących się tutaj, również odczuwam w pewnym sensie zamiłowanie do życia w zakonie. Nie będę się rozpisywać, bo to już oddzielny wątek img/smilies/wink

#2 2006-10-21 18:31:24

ania
Gość

Re: Czas się przywitać

Pozwolisz Olu, że też się przywitam img/smilies/smile Mam na imię Ania. Jestem z okolic Słupska, studiuję właśnie w słupsku. I tak, jak mówiłaś, zastanawiam się nad swoim powołaniem.
Pozdrawiam wszystkich i zapraszam do wpisów img/smilies/smile
Pamiętamy w modlitwie.

#3 2006-10-22 00:36:34

mavro
Gość

No to fajnie, powoli zaczynamy się rozwijać => oby tak dalej!

#4 2006-10-25 18:29:08

pajac
Gość

Cześć! Pomyślałem, że rzeczywiście wypadałoby zacząć od tego forum (tzn. przywitać się). Mam na imię Łukasz i obecnie mieszkam w Łodzi. Dowiedziałem się o tej stronce przypadkiem, zajrzałem z ciekawości... no i jestem. Ja też odczuwam zamiłowanie do życia w zakonie... od 1,5 miesiąca jestem salezjaninem. Mam więc okres "szukania" za sobą (choć jak to św. Paweł pięknie napisał "Raz wybrawszy codziennie wybierać muszę" img/smilies/wink ), więc myślę, że będę wspierał to dziełko w miarę moich możliwości modlitwą i radą. Serdecznie pozdrawiam!

#5 2006-10-25 22:25:51

ania
Gość

Cieszę się niezmiernie img/smilies/smile Oczywiście, liczymy na wszelką pomoc img/smilies/smile
A tak poza tym, to w życiu nie ma przypadków img/smilies/smile

#6 2006-10-26 07:01:35

mavro
Gość

Hej Łukasz! Super, że do nas dołączyłeś img/smilies/smile Faktycznie, w życiu nie ma przypadków img/smilies/wink

#7 2006-10-28 19:05:25

basia_:)
Gość

Witam kochani img/smilies/smile
Mam na imię Basia, mam 16 lat, a mieszkam sobie w południowej części Polski, a mianiowicie w Strzelcach Opolskich img/smilies/smile Mam nadzieję, że mnie tutaj przyjmiecie, razem uda nam się rozwinąć to forum. Swoją drogą to naprawdę świetny pomysł, w okresie, kiedy rozeznajemy powołanie, potrzebne jest wsparcie, a jeśli rozmyślamy o poświęceniu się Bogu w zakonie, tymbardziej... Wiem to po sobie. Ta myśl we mnie dojrzewa od roku, wciąż trwa, jednak brakuje mi bliskiej osoby, która by tę myśl "zaakceptowała" i dodawała mi otuchy..nie wiem już, jak to określić. Mam przykre doświadczenia, jak słowa mojej przyjaciółki po nawróceniu rok temu - "ty się jakaś dziwna zrobiłaś, masz mnie gdzieś". A ja po prostu (dla mnie nie tak po prostu) - znalazłam Życie, Drogę i Prawdę - wszystko! Eh..troszkę się rozpisałam img/smilies/smile Mam nadizeję, że poznamy się lepiej w trakcie rozwoju forum, tymczasem serdecznie wszystkich pozdrawiam i cieszę się, że tutaj jestem img/smilies/wink

#8 2006-10-28 22:34:02

ania
Gość

My tez się cieszymy, że  z nami jesteś img/smilies/smile
Każdy i każda z nas potrzebuje z pewnością wsparcia, ale także i chce to wsparcie ofiarować. Tak więc serdecznie witamy img/smilies/smile
P.S. Ja też wiele razy słyszałam, że "dziwna" jestem img/smilies/wink

#9 2006-10-29 15:56:58

mavro
Gość

No to dziewczyny zakładamy klubik img/smilies/wink Ja osobiście słyszałam określenia typu: dziwna, nawiedzona, obłąkana itd. także wiem, co to znaczy img/smilies/smile Witam wszystkich razem i każdego z osobna

#10 2006-10-30 08:06:07

maxine_m
Gość

Ponaglana nieco przez mavro;) śpieszę z przywitaniem...Na chrzcie otrzymałam imię Krystyna i może nie zupełnie przypadkowo...Obecnie studiuję ale mam nadzieję, że Pan pomoże mi w wyborze drogi życiowej a nie jest inna od Waszej...Ale ufajmy, że będzie dobrze:)

#11 2006-10-30 09:09:08

bepik1
Użytkownik
Imieniny: 6.09
Urodziny: 12.04
Skąd: ''I przyciągnąwszy ŁÓDŹ(my town) do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim''

Witam !

Ja również pragnę dołączyć do waszej wspólnotki.

Nazywam się Beata.Mam lat 18.Juz niedługo czeka mnie matura.
Do końca nie wiem jaka drogę mam wybrać.Wierzę ,że  Bóg poprowadzi mnie tam gdzie zostałam powołana.
Od lat kilkunastu myślę o wstąpieniu do zakonu.Nie potrafię tego wytłumaczyć to się czuje.
Z biegam czasu wątpliwości jest więcej.Chciałambym mieć już to za sobą.
Moim pragnieniem jest służba Bogu przez katechizacje.Ukazywanie Boga tym,ktorzy wchodzą w etap dorosłego zycia.Często młodzi ludzie odchodzą od Boga,są zagubieni.Trzeba poświęcic im swój czas.
Obecnie najbardziej boję się matury:( tyle jest nauki.Uczę się dniem i nocą.Nawet teraz mam koło siebie niemcki.Jednak Bóg jest dla mnie najwazniejszy.Nie ma mowy abym opuściła Mszę św.chociaż nie zawsze moge iść na nią w dzień powszedni.Gł.dlatego myslę że Bóg mnie powołuje.
  Cieszę się niezmiernie,że jest takie forum gdzie możemy razem ''przez to przejść'' wspólnie rozmyślać nad celem naszego życia, odkrywac razem nasze powołanie.

'' Ucz mnie, Panie, wypełniać Twoją świętą wolę, znaleźć i ustalić miejsce, gdzie mogę Tobie najlepiej służyć''.
św. Karol Boromeusz.
''Nie bój się, nie lękaj się,Bóg sam wystarczy... ''Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje! ''

#12 2006-10-30 14:29:35

mavro
Gość

Witaj maxine_m i apolino 1 img/smilies/smile fajnie że jesteście

#13 2006-11-03 21:31:09

Marta
Gość

ania napisał(a):

Pozwolisz Olu, że też się przywitam img/smilies/smile Mam na imię Ania. Jestem z okolic Słupska, studiuję właśnie w słupsku. I tak, jak mówiłaś, zastanawiam się nad swoim powołaniem.
Pozdrawiam wszystkich i zapraszam do wpisów img/smilies/smile
Pamiętamy w modlitwie.

Dobry wieczorek:)!

Na imię mi Marta, mam 22 lata.
Możei ja sie na coś przydam? Byłam w zakonie przez trzy lata i troszeczkę o  tym życiu wiem. Pozdrawiam wszystkich!!

#14 2006-11-04 08:36:52

ania
Gość

Cieszę się, że jesteś img/smilies/big_smile
Na pewno bardzo się przydasz img/smilies/smile Liczymy na Ciebie img/smilies/smile Może zalogujesz się, by widnieć jako użytkownik...

#15 2006-11-04 12:19:47

mavro
Gość

OOOO genialnie! witamy serdecznie img/smilies/smile

#16 2006-11-07 12:04:57

spider78
Gość

Hej. Witam wszystkich img/smilies/smile
Mam na imię Marek, dla znajomych Pająk, mieszkam w Wolsztynie (zachodnia Wielkopolska), mam 28 lat, przez ostatnie 2 lata rozeznawałem swoje powołanie, należę cały czas do Salezjańskich Wpólnot Ewangelizacyjnych (gorące pozdrowienia dla Pajaca img/smilies/smile  ), a moje poszukiwania zawiodły mnie ostatecznie do klasztoru Benedyktynów w Lubiniu gdzie w lutym rozpocznę postulat.

Mam trochę mało czasu na neta, ale może przez te 3 miesiące jakie mi pozostały chociaż trochę Wam pomogę a Wy pomożecie mi. Jak znajdę nieco czasu to opiszę moją drogę w dziale "Świadectwa".

Pozdrawiam wszystkich poszukujących.

#17 2006-11-07 16:33:03

mavro
Gość

Witamy serdecznie:) cieszę się, że Marku do nas dołączyłeś

#18 2006-11-07 18:59:34

ania
Gość

Ależ się cieszymy, że jesteś !! img/smilies/smile Z każdej osoby się cieszymy img/smilies/smile

#19 2006-11-10 22:16:12

CBM
Gość

Witam i pozdrawiam wszystkich użytkowników i gości forum!

Jestem siostra Klara, Córka Bożej Miłości.
Tematyka forum jest mi bliska, ponieważ zajmuję się pracą powołaniową. Obiecuję wsparcie modlitewne dla wszystkich poszukujacych i rozeznajacych swoje powołanie img/smilies/smile

#20 2006-11-10 22:19:31

ania
Gość

Dobrze, że Siostra z nami jest img/smilies/smile
Dziękujemy za wsparcie img/smilies/smile Mamy nadzieję, że pomoże Siostra też przez napisanie czegoś img/smilies/wink
Z modlitwą

#21 2006-11-14 17:55:38

AnQ
Gość

Witam mam na imie Anka i 21 lat stoję na rozstajnych drogach i nie wiem jaką drogę życia wybrać. I mam nadzieję, że ta stronka mi w tym pomoże img/smilies/smile a tak poza tym mieszkam w Lublinie img/smilies/smile pozdrawiam wszystkich serdecznie

#22 2006-11-14 20:14:08

ania
Gość

Cieszymy sie, że jesteś z nami img/smilies/smile Będziemy się pewnie wzajemnie wspierać, więc może uda nam się pomagać troszkę img/smilies/wink
Pozdrawiam.
Z modlitwą.

#23 2006-11-15 20:35:22

mavro
Gość

O super:) Witamy wszystkich!

#24 2006-11-18 13:40:01

basia_:)
Gość

I ja ze swej strony cieplutko wszystkich witam img/smilies/smile

#25 2006-11-27 20:06:26

malpiszonek
Gość

To jeszcze ja się dopiszę img/smilies/smile Magda jestem img/smilies/smile Mam 22 lata.. studiuję, pracuję... no i... o dominikańskim habicie wciąż myślę (jak zresztą kilka osób z tego forum img/smilies/smile  ).. Dobrze, że takie forum powstało.. mam nadzieję, że będzie się rozwijąć.. a i ja czasem tu będę zagładać img/smilies/smile
Pozdrawiam wszystkich img/smilies/smile

Stopka forum