'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#26 2014-01-10 21:56:47

Karmelka
Użytkownik

Re: Dokumenty, które trzeba przygotować?

Tak na prawdę co zakon to inne dokumenty. Ja wstępując do Karmelu nie musiałam pisać podań, życiorysów itp. Miałam jedynie dostarczyć świadectwo chrztu i bierzmowania, opinię proboszcza lub innego kapłana, który mnie zna oraz zaświadczenie od lekarza o stanie zdrowia. To były wszystkie dokumenty.

#27 2014-02-27 19:56:46

rut
Gość

ja jak prosiłam proboszcza o opinię, to on też mnie prawie wcale nie kojarzył, bo udzielałam się w zupełnie innej prarafii i też się tym martwiłam, ale napisał mi taką opinię, że byłam w szoku, że jest przekonany, że mam bardzo głębokie życie duchowe, na pewno dobrze przemyślałam swoją decyzję, cała parafia się za mnie modli itp. Dlatego czasami nie warto martwić się na zapas img/smilies/wink

#28 2014-03-03 20:56:24

s.agata
Gość

Mój proboszcz akurat dopiero co przyszedł na parafię, gdy wstępowałam, więc jak go poprosiłam o opinię, to powiedział, że poprosi wikarego, bo sam nie może nic napisać, bo dopiero przyszedł. A jednej z moich współsióstr proboszcz powiedział - mimo że się udzielała w parafii - że jej nie napisze opinii, bo idzie nie do tego klasztoru, co on by chciał i jest najbardziej znany w diecezji. Więc ona poszła do wikarego, który prowadził jej wspólnotę i już.
NIE BÓJCIE SIĘ naprawdę życiorysu, podania i opinii. Jeśli naprawdę SZUKACIE PANA BOGA i chcecie być dla Niego, odpowiedzieć na Jego wezwanie, to ON SOBIE PORADZI, żeby przygotować Wam drogę do siebie. Bez względu na znajomości z proboszczami, ilość odbytych pielgrzymek itp. itd.
A PROŚBĘ O PRZYJĘCIE napisać najlepiej OD SERCA: czego chcę, dlaczego chcę i już. Z kolei w ŻYCIORYSIE ważne są zarówno skończone szkoły, ew. miejsca pracy - to też dużo mówi o człowieku. Ale też wątki religijno-duchowe: sakramenty, ew. nawrócenie, przynależność do wspólnot czy posługi przy ołtarzu, krótko: kiedy zaczęłam rozeznawać powołanie, kiedy podjęłam decyzję i już.
Mówię to jako osoba, która takie rzeczy kiedyś pisała, i jako osoba, która dziś "jest od" podpowiadania, jak takie coś pisać.

#29 2016-03-27 21:19:51

ewelinka
Użytkownik

Witam was barkowicze

Chce wstapić do klasztoru, wiem że trzeba napisac podanie o przyjęcie, czy nie wiecie czasami co trzeba tam napisać

#30 2016-03-28 08:01:12

A-psik
Moderator

Nie ten wątek, więc odsyłam do bardziej właściwego: http://powolaniowapomoc.p2a.pl/viewtopic.php?id=3057 .
Poza tym pierwszym krokiem jaki winnaś uczynić to zgłosić się do konkretnego zgromadzenia na rozmowę i po niej (jeśli przebiegnie pomyślnie) cała procedura rusza. Wtedy też zostaniesz poinformowana jakie dokumenty powinnaś złożyć i pewnikiem siostry podpowiedzą co napisać i jak napisać img/smilies/wink

W samym podaniu, jak to w podaniu piszesz mniej więcej coś w tym guście:

Ja, (imię nazwisko), zwracam się z prośbą do (Brata/Siostry Przełożonego/Przełożonej) oraz Rady [nazwa zgromadzenia]o przyjęcie mnie do Waszej Wspólnoty, w której pragnę swoje chrześcijańskie powołanie kształtować w duchu [...]. Proszę o dopuszczenie mnie do okresu formacji wstępnej (postulatu).

Deus caritas est

#31 2017-01-02 18:09:52

Kwyecien
Zbanowany

Szczęść Boże img/smilies/smile Mam pytanko, jak wygląda i co jest napisane w opinii ks. proboszcza do zakonu?
pozdrawiam

#32 2017-06-08 20:14:20

michaleus
Użytkownik
Imieniny: 29.09
Urodziny: 21.01

Zależy od konkretnego zakonu oczywiście, ale w tych męskich jest to zazwyczaj:
podanie o przyjęcie do Zakonu
życiorys z nakreśleniem i opisaniem życia duchowego,
zdjęcia legitymacyjne
świadectwo dojrzałości (dla kandydatów na kapłanów) lub innej szkoły dla brata
zaświadczenie od lekarza rodzinnego o stanie zdrowia
świadectwo chrztu
bierzmowania i opinia ks. proboszcza lub innego kapłana

no i są też w międzyczasie różne ankiety (mogą być) - a dane, adres, powołanie itd...

Im więcej daje się Bogu, tym więcej się od Niego otrzymuje.

Stopka forum