'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2007-05-15 13:29:58

Karola
Gość

Medaliki, krzyżyki, różańce...

jeszcze chciałam dodać cos o wspomnianym przeze mnie medaliku św. Benedykta:

Sama modlitwa, bez medalika wcale nie działa gorzej, jednak noszenie medalika jest jak gdyby taką podwójną ochroną.
Nosząc go z prawdziwą wiarą i zdając sobie sprawę z tego co oznacza, ustrzegamy się przed złem.

"Łaski duchowe i doczesne, otrzymane za pośrednictwem medalika św. Benedykta są niezliczone. Oczywiście nie ma tu mowy o jego roli jako talizmanu i nie można traktować medalika zabobonnie. Jest to zawsze działanie Bożego miłosierdzia, którego wzywamy z ufnością, poprzez zasługi św. Benedykta."

"Benedykt" jest również "używany" jako pomoc dla osób zniewolonych, miejsc nawiedzonych (tak, tak, nawiedzonych... ale nie tak jak w filmach  )

"W domach nawiedzonych przez złego ducha, które stały się niezamieszkałe, wystarczy powiesić na jednej ze ścian medal św. Benedykta. Niepokojenie przez złego ducha zniknie wówczas szybko.
Medal św. Benedykta jest również bardzo skuteczny przeciw spirytyzmowi. W pomieszczeniu, w którym obserwuje się np. obracanie stołów itp. wystarczy, aby jedna osoba miała na sobie medalik, aby szatańskie działanie ustało.
Niegdyś w krajach misyjnych (Afryka, Ameryka Łacińska, Azja) wielu misjonarzy pokonało działanie czarownic dzięki medalikowi św. Benedykta."

Można by wymieniać mnóstwo osób, które za przyczyną medalika św. Benedykta zostały uchronione przed wieloma wypadkami: powodziami, pożarami, epidemiami itd. Wstawiennictwo św. Benedykta rozciąga się nie tylko na ludzi, ale również na zwierzęta: niektóre zostały uzdrowione z nieuleczalnych chorób, podczas gdy obory były opanowane przez epidemie.

W żadnym z opisanych przypadków nie ma jednak mowy o jakimś magicznym działaniu samego przedmiotu. Zauważmy i pamiętajmy, że zawsze czci, jaką darzono medalik św. Benedykta, towarzyszyła czyjaś głęboka wiara, nabożeństwo do Świętego i modlitwa za osobę, dla której pragnie się uzyskać Jego pomoc.

ze strony: http://www.voxdomini.com.pl/sw/benedykt.htm

#2 2007-05-15 16:07:16

Karola
Gość

Re: Medaliki, krzyżyki, różańce...

http://www.benedyktyni.pl/medalik.htm  na tej stronie są fotografie medalika. Bardzo pragnęłam go nosić, no i od niedawna jestem szczęśliwą posiadaczką img/smilies/big_smile

#3 2007-05-18 18:30:55

Karola
Gość

Dla pragnących nosic medalik św. Benedykta img/smilies/wink :
Na kilku stronach spotkałam się z informacja, że medalik musi byc poświęcony przez benedyktyna. Napisałam więc e-maila, a kochani braciszkowie mi odpisali, że absolutnie benedyktyni nie mają "monopolu" na święcenie medalików św. Benedykta, moze to zrobic każdy ksiądz diecezjalny. Napisałam, zeby ktos noszący ten medalik sie nie martwił img/smilies/wink

#4 2011-06-15 12:47:34

Maxymilian
Gość

Chciałbym się dowiedzieć jakie oznaki wiary nosicie na co dzień i od święta. Dlaczego akurat taki a nie inny krzyżyk, dlaczego krzyżyk a nie medalik. Nosicie różaniec?

Ja noszę szkaplerz karmelitański z sukna. Jakoś z materiału mnie sie bardziej podoba. Medalik szkaplerzny zakładam do kąpieli i jak ten z sukna mógłby się zbyt mocno zniszczyć. Czasami zakładam też różaniec-obrączkę, głównie żeby pamiętać o Bożej obecności. Samego krzyżyka nigdy nie nosiłem i chyba już nie będę.

Ostatnio edytowany przez Maxymilian (2011-06-15 12:48:15)

#5 2011-06-15 12:56:22

anija87
Gość

Ja noszę szkaplerz karmelitański materiałowy, czasami tylko zamieniam go na medalik. I noszę na palcu różaniec. Tyle mi wystarczy img/smilies/big_smile

#6 2011-06-15 13:55:56

kalinka
Użytkownik

Ja również nosze medalik szkaplerzny .Różańca na palcu nie nosze,nie posiadam takiego.

Ostatnio edytowany przez kalinka (2011-06-15 13:56:47)

#7 2011-06-15 14:37:16

Weronika93
Gość

Ja noszę medalik z Matką Bożą i aniołka,różaniec na palcu i taki różaniec bransoletkę,który dostałam na rekolekcjach.

#8 2011-06-15 15:37:01

Kuba89
Gość

A ja nie noszę nic. Medalik od I Komunii zerwałem na drugi dzień, miałem inny też się urwał. Dlatego łańcuszki, sznureczki i inne rzeczy na szyję nie są dla mnie. Różaniec na palec miałem, ale zaraz zgubiłem. Z resztą, teraz uważam, że żadna biżuteria na rękach facetowi nie pasuje, o ile nie jest mężem, biskupem, opatem czy mistrzem NBA img/smilies/wink. Pierścionki i inne tego typu ozdoby ładnie wyglądają na smukłych i delikatnych kobiecych dłoniach, ale oczywiście we wszystkim musi być umiar i wyczucie.

#9 2011-06-15 15:38:35

B.ata
Użytkownik
Imieniny: 8 marca
Imieniny: 8 marca
Urodziny: 27 lutego
Urodziny: 27 lutego

Ja nosiłam przez jakieś 20 lat,czyli od I Komunii,krzyżyk,ale po tym jak zerwał się łańcuszek przestałam,może jak dokupię łańcuszek znów go założę.Tymczasem nie noszę niczego,nie licząc obrączki czystości.

Bądź sobą i nigdy nie odpuszczaj !

#10 2011-06-15 19:41:43

olka97
Gość

Zawsze mam różaniec na palcu - jakoś bez niego źle się czuję. Ponadto na łańcuszku aniołka i medalik z Matką Bożą (albo samego aniołka  img/smilies/teu45 ). Czasami zmieniam je na krzyżyk.

#11 2011-06-15 20:02:28

uskrzydlona_dusza
Gość

Ja od kilku lat obowiązkowo krzyżyk. Kiedyś miałam mały srebrny, potem "lednicki", potem też z Lednicy - krzyż San Damiano - do dziś.  Jak nosiłam krzyżyk "lednicki", dołożyłam do niego również lednicką rybkę, ale potem zerwał mi się łańcuszek i teraz już tylko na rzemyku noszę krzyż San Damiano.
Krzyż jest moją siłą, nie wyobrażam sobie, żebym miała go nie nosić.

I różaniec na palcu - bo taki normalny często pozostaje gdzieś w torebce/ spodniach/ kurtce i potem jak trzeba, to akurat nie ma.

#12 2011-06-15 20:09:02

tusiatunia
Gość

Różaniec na palcu z podobizną Ojca Pio.

#13 2011-06-15 21:31:17

ola morąg
Gość

Różaniec na Palec .. no i 16 lipca przyjme szkaplerz ..no i Krzyżyk z Bierzmowania ..i obrączke Ruchu Tucum

#14 2011-06-15 23:01:15

Amital
Gość

Od kilku lat krzyżyk, który zdejmuję bardzo rzadko i tylko w stanach "wyższej konieczności" oraz różaniec na palcu, chociaż ten bardziej jako "przypominajkę" bo modlę się raczej na zwykłym img/smilies/smile

#15 2011-06-16 00:05:39

aniołeczek
Gość

Ja noszę krzyżyk na łańcuszku i Pana Jezusa Miłosiernego z s. Faustyną po drugiej stronie medalika, Do tego na serdecznym palcu u prawej dłoni różaniec i różaniec na nadgarstku ponieważ dostałam go od jednej siostry zakonnej i jak jestem w drodze to bardzo lubię się na nim modlić.

#16 2011-06-16 00:28:24

w drodze do...
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Ja noszę szkaplerz materiałowy. Medalik mi sczerniał, bo jest wykonany z jakiegoś kiepskiego metalu, muszę gdzieś dorwać srebrny. Tylko pytanie, czy powinnam iść z nim do księdza, żeby mi go poświęcił? Sądzę, że tak, ale wolałabym się upewnić.

Navigo ergo sum

#17 2011-06-16 00:52:47

Magda19
Moderator
Imieniny:
Urodziny:

Ja noszę rożaniec na palcu ( odruchowo założyłam tam gdzie się nosi obrączkę i tak zostało) i moją ukochaną TAUkę bom zakochana w św Franciszku img/smilies/big_smileimg/smilies/big_smileimg/smilies/big_smileimg/smilies/big_smile

"Pan - Mistrz Miłości - jest zazdrosnym kochankiem, który żąda od nas wszystkiego co posiadamy, całej naszej miłości. Czeka byśmy Mu ofiarowali to co mamy i poszli drogą, którą dla każdego z nas wyznaczył" (św Josemaria Escriva)

"Pamiętaj o tym dobrze i zawsze: choć czasami może ci się wydawać, że wszystko się wali - nic się nie wali, bo Bóg nie przegrywa bitew."  Św. Josemaría Escrivá

#18 2011-06-16 07:50:40

Maxymilian
Gość

w drodze do... napisał(a):

Ja noszę szkaplerz materiałowy. Medalik mi sczerniał, bo jest wykonany z jakiegoś kiepskiego metalu, muszę gdzieś dorwać srebrny. Tylko pytanie, czy powinnam iść z nim do księdza, żeby mi go poświęcił? Sądzę, że tak, ale wolałabym się upewnić.

Ja mam niepoświęcony różaniec i też sie zastanawiam czy należy go święcić czy nie. A co do medalika to proponuję folię aluminową zalać wrzątkiem, dodać łyżeczkę soli, wrzucić w to medalik i powinno zejść to czarne.

Różaniec-obrączkę też noszę zazwyczaj na prawej ręce. Jakoś tak bardziej mi pasuje. Niektórzy twierdzą, że nie powinienem, bo xięża tak noszą. Ale co tam...

Ostatnio edytowany przez Maxymilian (2011-06-16 07:52:17)

#19 2011-06-16 08:12:18

anija87
Gość

w drodze do... ja słyszałam, że nie trzeba święcić kolejnych szkaplerzy jak się już przyjęło z rąk kapłana... Te święcenia "przechodzą" na te kolejne. Ja mam dwa niepoświęcone teraz szkaplerze w domu img/smilies/smile
A różaniec noszę na lewym palcu serdecznym img/smilies/smile Nigdy nie umiałam nosić pierścionków itp na prawej ręce... Być może to ma związek z tym, że jestem leworęczna, aczkolwiek nie wiem czy ma to coś wspólnego img/smilies/smile

#20 2011-06-16 08:59:12

Maxymilian
Gość

Anija ma rację ze szkaplerzem. Podaję za www.szkaplerz.pl "Przyjęcia do szkaplerza dokonuje się tylko jeden raz. Gdy zniszczy się nam sukienny szkaplerz albo zgubimy medalik, nabywamy nowy i nakładamy go sobie prywatnie. Nie jest wymagane poświęcenie nowego szkaplerza. Gdybyśmy jednak tego chcieli, może uczynić to każdy kapłan."

#21 2011-06-16 09:00:09

kalinka
Użytkownik

uskrzydlona_dusza napisał(a):

I różaniec na palcu - bo taki normalny często pozostaje gdzieś w torebce/ spodniach/ kurtce i potem jak trzeba, to akurat nie ma.

A to fakt, ja tez czasem szukam różańca.Musze się zastanowić nad kupnem takiego na palec.Czy używacie go do modlitwy?

Co do czernienia medalika ten co noszę nie jest srebrny,zwykły,  a mimo to nie czernieje,wiec nie wiem może to właśnie srebro czernieje?

Ostatnio edytowany przez kalinka (2011-06-16 09:01:08)

#22 2011-06-16 09:04:56

Maxymilian
Gość

kalinka napisał(a):

A to fakt, ja tez czasem szukam różańca.Musze się zastanowić nad kupnem takiego na palec.Czy używacie go do modlitwy?

Tak, ale tylko do odmawiania dziesiątek. Jak odmawiam cały, to się gubię img/smilies/smile Nigdy nie wiem czy to już piąta cześć czy jeszcze czwarta. img/smilies/smile

#23 2011-06-16 11:47:00

w drodze do...
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

kalinka napisał(a):

Co do czernienia medalika ten co noszę nie jest srebrny,zwykły,  a mimo to nie czernieje,wiec nie wiem może to właśnie srebro czernieje?

To zależy. Mój medalik nie jest srebrny na 100%, a jak noszę srebrną biżuterię, to ta nie czernieje. Ale bywa, że i srebro czernieje, ale to już nie "wina" srebra, tylko wpływu konkretnego rodzaju skóry na dany metal.

Navigo ergo sum

#24 2011-06-16 12:21:18

Jagódka
Gość

szkaplerz, medalik św Benedykta i różaniec na palcu:)

#25 2011-06-16 12:22:28

Jagódka
Gość

kalinka napisał(a):

no, pewnie ze tak:)

Stopka forum