'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#26 2011-06-16 13:18:28

baskowska20
Użytkownik

Re: Medaliki, krzyżyki, różańce...

U mnie na szyi zawsze mam na łańcuszku Niepokalaną oraz krzyżyk jerozolimski z Ziemi świętej:)

#27 2011-06-16 17:37:22

Ines
Gość

Ja noszę medalik z s. Faustyną Kowalsą oraz Jezusem Miłosiernym a do tego krzyżyk img/smilies/smile
natomiast palcach prawej ręki zauważyć mozna u mnie  różanieć i obraczkę z napisem " JEZUS" img/smilies/smile

#28 2011-06-16 18:47:53

sanderka1000
Użytkownik
Imieniny: 14.08
Urodziny: 11.08

Podobnie jak uskrzydlona_dusza na szyi noszę krzyżyk św.Damiana, który można było otrzymać na Lednicy podczas 800lecia Franciszkanów img/smilies/smile Wcześniej miałam taukę, ale przyczepiłam ją do Pisma Świętego i nałożyłam właśnie ten krzyżyk img/smilies/smile Noszę go, bo charyzmat franciszkański jest mi bardzo bliski. Do tego mam doczepiony Cudowny Medalik jak na rycerza Niepokalanej przystało img/smilies/smile A na ręku noszę czotkę. Z reguły jej nie używam, ale przypomina mi ona o konieczności modlitwy. A różaniec? Nosze raczej w kieszeni, bez niego nie ruszam się z domu img/smilies/smile

Ostatnio edytowany przez sanderka1000 (2011-06-16 18:48:26)

On jest mój, a ja Jego wyłącznie, jedynie...

Kliknij tu i przekaż swój 1%!

#29 2011-06-16 19:24:43

Kuba89
Gość

sanderka1000 napisał(a):

) A na ręku noszę czotkę.

Cóż to takiego ta czotka??

#30 2011-06-16 19:42:18

Ana
Gość

Kuba89 napisał(a):

sanderka1000 napisał(a):

) A na ręku noszę czotkę.

Cóż to takiego ta czotka??

Czotka to węzełkowy różaniec, do modlitwy Jezusowej. W prawosławni i grekokatolicy się modlą, ale także katolicy.
Jest to stara modlitwa: Panie Jezu Chryste Synu Boga Żywego, ulituj się na de mną.

Noszę tylko medalik szkaplerz, choć myślę też o krzyżyku. No i różaniec w kieszeni lub w torebce.

#31 2011-06-16 21:21:48

sanderka1000
Użytkownik

Dokładni, otóż to, Ano img/smilies/wink Jednak można też odmawiać jakiś inny akt strzelisty. Ostatnio miałam taki czas, że chodziłam i ciągle powtarzałam "Matko Dobrej Rady, módl się za mną" img/smilies/smile No i się wymodliła img/smilies/smile Takie coś można kupić m.in. na cerkiew.pl gdyby kogoś interesowało img/smilies/smile

#32 2011-06-17 10:31:03

Ana
Gość

Posiadam taką czotkę, mój kot lubi się na niej modlić. img/smilies/wink
I właśnie kupiłam na tej stronie cerkiew.pl są nie drogie.

#33 2011-06-17 22:13:56

cień
Gość

Noszę krzyżyk jerozolimski i medalik Niepokalanej, a na palcu różaniec img/smilies/smile Dlaczego? traktuję to jako pewien rodzaj świadectwa, poza tym są to bliskie mi znaki, symbole, przypominające o obecności Bożej. Dzięki, że przypomnieliście mi o mojej czotce, dobrze będzie wrócić do takiej modlitwy.

#34 2011-06-23 09:10:15

w drodze do...
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

A propos różańca. Mam kilka, jeden w domu, drugi w samochodzie, trzeci na działce i czwarty tzw. "rejsowy", który pływa ze mną na wszystkich moich (jak dotąd tylko bałtyckich) rejsach img/smilies/smile

Navigo ergo sum

#35 2011-06-23 13:31:08

Amata
Gość

Ja noszę Szkaplerz.
Planuję kupić w najbliższym czasie różaniec na palec img/smilies/smile
Noszę też przy sobie zawsze różaniec, na którym się modlę. Dostałam go od S. Franciszki- przemiłej i przekochanej Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi img/smilies/big_smile

#36 2011-07-03 23:16:36

zagubiona owieczka
Gość

ja nisze rozaniec -obraczke na palcu i krzyzyk img/smilies/smile

#37 2011-07-04 13:24:02

B.ata
Użytkownik
Imieniny: 8 marca
Urodziny: 27 lutego

Ostatnio dostałam medalik z Janem Pawłem i na razie będę go nosić,założyłam też kurzącą się od lat w szufladzie koronkę.Noszę to,ale bez przekonania,na razie nie potrafię się modlić,nie mam sił.

Bądź sobą i nigdy nie odpuszczaj !

#38 2011-07-08 20:49:37

Monia75
Gość

A ja zawsze mam krzyżyk misyjny, taki w 5 kolorach... różaniec raczej w kieszeni...

#39 2011-07-14 22:23:26

alishke
Gość

Ja noszę krzyżyk sercański na rzemyku. Pisząc "sercański" mam na myśli krzyż jaki noszą sercanie biali (SSCC). Mój jest pomniejszoną i nieco uproszczoną jego wersją. Jak wygląda można sprawdzić tutaj: http://www.sscc.pl/img/galeria/serca/serca10.jpg Krzyżyk jest srebrny i ma wygrawerowane serca mniej więcej tak wyglądające: http://www.sscc.pl/img/galeria/serca/sercakolor7.jpg Należę do młodzieży sercańskiej (Młodzi Najświętszych Serc), stąd taki a nie inny krzyż na mojej szyi. Jest moją dumą, bo w sumie (nie licząc ojców i braci) nosi go tylko garstka ludzi.

#40 2011-10-11 23:55:32

Kaati
Użytkownik

Noszę cudowny medalik Maryi Niepokalanej i to duży. Po 2 miesiącach przyśnił mi się mój zmarły dziadek i powiedział: "Matka Boża Niepokalana zdepcze Twój opór!". Odpowiedziałam wtedy: "Tak?! To zapraszam!", bo byłam zła, że wtrąca się w moje życie, a ja zawsze jestem taka niezależna. Niedługo potem, pogodziłam się z mamą i zaczęłam się do niej odzywać, chociaż nie chciałam się z nią pogodzić przez 10 lat. Uważałam, że nas zostawiła, a ja dawałam sobie radę świetnie bez niej. Zawsze stwierdzałam cynicznie: Matką jest się na 100%, albo wcale. Dzisiaj nie oceniam, ani potępiam nikogo. Ludzie mają nieraz tak zagmatwane życie, że nie mnie to sądzić, a Miłosierdzie Boże obejmuje wszystkich. Stale noszę cudowny medalik i odczuwam jego działanie. Kto nie zakłada świętych symboli, a ośmiela się wypowiadać, nie ma pojęcia, o czym mówi. Kto z grzesznych zakłada święte symbole i chce je nosić, ten szybko się nawraca. Moim marzeniem jest założenie czerwonego szkaplerza Męki Pańskiej i jeżeli nadarzy się okazja, to tak zrobię.

#41 2011-10-12 00:17:53

camillodg
Gość

Hm... u mnie na rece tauka, różaniec na palcu, czotka na ręce i medalik z krzyzem dominikańskim na szyi img/smilies/wink Może dziwne takie pomieszanie... TAUKA.... bliska mi duchowość franciszkańska a sam z parafii franciszkańskiej pochodzę. Na palcu różaniec dość często się przydaje jak i czotka na ręce. A przy sercu an zyi to co najważniejsze dla mnie. Ponad wszystko pełne oddanie Matce Bożej i krzyż dominikański bo jednak ta duchowość sercu najbliższa.

#42 2011-10-12 12:29:37

Agatha
Gość

Nosze krzyż i różaniec w torebce:)

Nosze krzyż i różaniec w torebce:)

I łańcuszek który dostałam na kandytaturę;)

#43 2011-10-12 14:13:06

Dzastis
Użytkownik

Ja noszę krzyżyk taki fioletowy,który kiedyś dostałam od mamy, różaniec zawsze w plecaku img/smilies/smile oraz medalik z św Dominiką Mazzarello (Patronka sióstr salezjanek) kiedyś siostra ,która była wychowawczynią w naszej szkole mi na "odchodne" podarowała ten medalik dlatego, go noszę cały czas w plecaku przypomnina mi o tym że Siostra jest nasza patronka.

Trzy słowa które wprawiają mnie w błogi spokój to:
Pokój,Harmonia,Dobro

Jedyną wierną do końca miłością jest Jezus Chrystus

#44 2011-10-13 12:02:37

karolin_
Gość

Ja noszę szkaplerz karmelitański, który przyjęłam parę lat temu w Oborach (a różaniec to mam w torebce ;] ).

#45 2011-10-13 18:16:14

Ines
Gość

ostatno na katechezie wspomniałam cos o relikwiach img/smilies/smile dzieci nie wiedziały co to jest img/smilies/smile i przypomniało mi sie ze mam relikwie Św. s. Faustyny i bł. Michała Sopoćki
wiec można powiedzieć że nosze to cały czas  img/smilies/smile

#46 2011-10-14 16:22:31

B.ata
Użytkownik

Kiedyś napisałam.że noszę medalik z JP2,niestety zczerniał i parzył w skórę,koronkę na palec w odruchu rozpaczy wyrzuciłam u bram Jasnej Góry.Teraz noszę obrączkę czystości i obrączkę różańcową.

Bądź sobą i nigdy nie odpuszczaj !

#47 2011-10-14 19:03:58

Ines
Gość

jak wygląga obraczka czystości ? img/smilies/smile

#48 2011-10-14 21:27:03

2kwiatek
Gość

Ja od momentu ślubów noszę obrączkę na serdecznym palcu. Od wieeeeeeeeeelu lat medalik Niepokalanej, różaniec w kieszeni lub w plecaku, i Krzyżyk Wspólnoty, do której należę - na krzyżu wizerunek Jezusa, a obok kobieta - może Matka Jezusa(?) trzymająca kielich i zbierająca wypływającą z boku Krew Jezusa... i te dwie Osoby na niebieskim tle, i na niebieskim naszym szkaplerzu.

#49 2011-10-14 23:42:10

sanderka1000
Użytkownik

Ja ostatnio "przerzuciłam się" z mojego lednickiego krzyża San Damiano na zwykła, malutką taukę, którą dostałam na pielgrzymce z racji mojej 18-stki img/smilies/wink

#50 2011-12-06 13:37:19

Anka
Gość

Zielony szkaplerz ,medalik św.Benedykta

Stopka forum