'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#101 2012-04-23 22:00:29

Mila93
Gość

Re: Medaliki, krzyżyki, różańce...

A to nie jest tak, że Medalik zakłada się raz- tak jak szkaplerz (chyba, że nowy szkaplerz też święcimy, nie wiem, bo nie noszę) i to jest poświęcenie Cudownego Medalika, a nie konkretnej rzeczy-tego Cudownego Medalika? Nie wiem, czy zostałam zrozumiana. A może zostałam, tylko się upieram. ;p
Krępuję się iść poprosić o poświęcenie, bo nieśmiała jestem. img/smilies/icon_redface Zanim się zbiorę, będę musiała dalej chodzić w moim starym- prawie czarnym- Medaliku.

#102 2012-04-23 22:16:31

hannaturno
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

A ja się upieram, że poświęcenie medalika "nie przechodzi na następny".   To, że np. zgubię poświęcony różaniec, nie znaczy, że każdy następny, który kupię//dostanę, automatycznie będzie "poświęcony" przez tajemniczą kontynuację. Nie cudujmy img/smilies/smile Trudno, skoro nie dasz rady..., ale może znajdziesz okazję szybciej niż myślisz. ...

O Jezu, Królu mój, do Ciebie chcę należeć w życiu, w śmierci i w wieczności, amen

http://www.instchrkr.katowice.opoka.org.pl/
[moje pw nie działa, proszę korzystać z maila]

#103 2012-04-24 08:52:20

shy girl ;)
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Jak to nie da rady, jak to coooo? img/smilies/smile Ja też jestem nieśmiała, ale zawsze jak miałam coś do poświęcenia, to szłam do zakrystii i mi ks poświęcił. To naturalna sprawa.
Poświęcenie nie przechodzi z jednego medalika na drugi itp.

#104 2012-04-24 15:27:57

Ela
Gość

Kaati napisał(a):

Ile razy jestem w Siedlcach, zachodzę do dewocjonaliów i nabywam kilka Cudownych Medalików /mają duże, ładne i tanie/. I w jakiś sposób znajduję chętnych do ich przyjęcia. To, jak szybko je rozdaję, już mnie nie dziwi. Nie należy sprzeciwiać się woli Matki.

img/smilies/smile jak Matka Teresa! Ona rozdawała je wszędzie, każdemu i w ogromnych ilościach-tysiącami!

A wracając do tematu;)
Ja noszę szkaplerz materiałowy (już ponad 10 lat...)-oczywiście o jakiś czas muszę wymieniać;).
Poza tym zawsze na serdecznym palcu prawej ręki różaniec. Jak go kupiłam, to przymierzałam na różne palce. Lewa ręka od razu "odpadła"-grałam wtedy na skrzypcach (lub już na altówce) i różaniec przeszkadzałby mi w graniu. A jak przymierzałam na prawą, to "ładnie wyglądał" tylko na czwartym palcu... I wtedy (choć to bardzo dawno było) śmiałam się w duchu, że to tak, jakbym za mąż za Pana Jezusa wyszła i że kiedyś ten różaniec będę musiała na prawdziwą, złotą obrączkę zamienić:) teraz okazuje się, że niekoniecznie-swoją obrączkę założyłam nieświadomie, ale chyba tak już zostanie:)
No i na szyi krzyżyk. Mały, srebrny, koniecznie z Panem Jezusem. Nie lubię medalików, a krzyż uwielbiam-daje mi niesamowicie dużo pokoju i spokoju. Zawsze jak się denerwuję lub z kimś rozmawiam, to nieświadomie trzymam go w ręce:)

#105 2012-04-25 10:21:24

jola73
Gość

Kochana Panno forma poświęcenia przedmiotów religijnych brzmi: "Boże, nasz Ojcze, pobłogosław + tym wszystkim, którzy tę poświęconą rzecz (te rzeczy) będą przechowywać albo (ich) używać. Niech ona pobudza (one pobudzają) ich do tego, aby w modlitwie do Ciebie się uciekali i Twojej pomocy szukali, i aby Tobie oraz bliźnim coraz lepiej służyli. Przez Chrystusa, Pana naszego." Pobłogosław tym którzy z tej rzeczy korzystają. Czyli człowiek korzystający otrzymuje błogosławieństwo.

#106 2012-04-25 17:39:30

jola73
Gość

Modlitwa też uświęca rzecz

#107 2012-05-15 08:34:42

Owieczka_Pana
Gość

Ja noszę różaniec na palcu , na szyi chciałbym dostać ładny krzyżyk... img/smilies/big_smile

#108 2012-05-22 20:28:31

natmar0
Użytkownik

Ja natomiast noszę 3 rzeczy na raz img/smilies/tongue Krzyżyk i 2 medaliki, w tym jeden niepoświęcony. I nie śpieszy mi się z poświęceniem , bo trochę mi głupio iść do księdza go poświęcić, bo go od księdza dostałam img/smilies/big_smile Ale z tego co mi się wydaje, to można nosić niepoświęcony img/smilies/smile

"Jezus jest chory z miłości i daje do zrozumienia,
że taką chorobę można uleczyć tylko miłością." (LT 109)

#109 2012-05-22 20:47:08

Teti
Gość

To ja też się pochwalę, a co! ;D Ja noszę różaniec na palcu (który ciągle mi się gubi i znajduję. To jest niesamowite, bo za każdym razem gdy go gubię myślę, że już się nie znajdzie i potem go odnajduję w miejscach, o których bym nawet nie pomyślała..), medalik na szyi (szczerze mówiąc nie wiem czy jest poświęcony, ale i tak lubię go mieć, bo bez niego czuję się taka.. bezpłciowa. No ogólnie, źle mi bez niego img/smilies/smile ) i od jakiegoś czasu dziesiątkę w kieszeni. No i zawsze jakiś jeszcze różaniec mi się pałęta po kurtkach ;D

#110 2012-05-31 11:38:33

poszukująca_drogi
Gość

Ja na co dzień noszę krzyżyk, a na specjalne okazje (Mszę św. wliczając, oczywiście) mam medalik chrzcielny z Matką Boska. I obowiązkowo różaniec na ręce img/smilies/smile.

#111 2012-06-20 13:46:48

natmar0
Użytkownik

Nieśmiała napisał(a):

*  Obrączka na palcu z modlitwą "Zdrowas Mario" po portugalsku. Żeby nie zapominać kim jestem. (kiedys planuję zastąpić złotą, żeby odstraszała zalotników )
.

Też noszę obrączkę modlitewną, z tym że z hiszpańskim "Ojcze nasz" img/smilies/smile

#112 2012-06-20 21:47:35

natmar0
Użytkownik

Nieśmiała napisał(a):

natmar0 napisał(a):

Też noszę obrączkę modlitewną, z tym że z hiszpańskim "Ojcze nasz" img/smilies/smile

świetnie ! img/smilies/smile
a jaka byla przyczyna? jestem taka ciekawa...
czy ona coś symbolizuje w Twoim życiu czy jest pamiątką?
to był odruch czy przemyślone działanie?

Przede wszystkim Miłość do Pana img/smilies/smile Kupiłam ją sobie, jako (może to śmieszne img/smilies/big_smile) taką naszą "obrączkę zaręczynową" . img/smilies/smile
Symbolizuje również to,że jestem oddana tylko Jemu, że chcę Go mieć zawsze przy sobie i ta obrączka tak jakoś daje tego świadomość. Tego, że On jest, tak jakby symbol naszego 'związku' (jeśli to odpowiednie określenie:)). Coś na zasadzie obrączek ślubnych u małżonków. Hehe img/smilies/big_smile
Poza tym ona sprawia, że ta moja modlitwa, ten kontakt z Bogiem jest bezustanny, wieczny.
Ogólnie było mało prawdopodobne, że się w nią wyposażę, jednak powiedziałam Panu: "Jeśli chcesz mnie mieć dla Siebie, chcesz, bym miała jakiś 'dowód' naszego związku (prócz Miłości), możesz mi ją 'podarować' ". No i tak się stało img/smilies/big_smile
Zdecydowanie przemyślane działanie img/smilies/smileimg/smilies/smileimg/smilies/smile

A, jeśli mogę spytać, jak było w Twoim przypadku? img/smilies/wink

#113 2012-07-06 21:38:04

dysia
Gość

Ja noszę tylko różaniec na palcu i nigdy go nie ściągam. W sumie modlę się na nim bardzo rzadko, bo wygodniej mi na zwykłym różańcu albo choćby na palcach. Noszę go przede wszystkim dla siebie - żeby pamiętać do Kogo należę img/smilies/smile Ale też jako "wiadomość" do zainteresowanych pt. "jakby co jestem katoliczką" img/smilies/wink Ja osobiście kiedyś, jeszcze w gimnazjum, przechodziłam szkolnym korytarzem i zobaczyłam, że jedna z dziewczyn z niższej klasy ma na palcu właśnie różaniec. Niesamowicie się ucieszyłam. Nie znałam i do dziś nie znam tej dziewczyny, ale sam fakt, że nosi ona różaniec był dla mnie bardzo... hmm umacniający, że tak powiem, że nie tylko ja w tej szkole jestem wierząca, że nie jestem sama, choć często tak mi się wydawało... img/smilies/smile Takie niepozorne, a takie budujące img/smilies/smile
Krzyżyki różnej maści swego czasu nosiłam, ale ze względów praktycznych ograniczyłam się do mojego różańca, to mi wystarcza img/smilies/smile Krzyżyków często zapominałam np. po ściągnięciu do kąpieli, rzemyki mi się urywały, krzyżyk zardzewiał... ;p

#114 2012-07-06 22:27:20

B.ata
Użytkownik
Imieniny: 8 marca
Imieniny: 8 marca
Urodziny: 27 lutego
Urodziny: 27 lutego

Ostatnio moja wiara była,lekko mówiąc na zakręcie i w tej chwili znalazłam medalik,zaciekawił mnie,bo był taki...inny.
Zaczęłam go nosić,a ostatnio znalazłam go w necie. http://www.benedyktynki.diecezja.tarnow … na-jezusa/
Noo teraz już wiem,że to nie był przypadek i że to on mnie znalazł img/smilies/big_smile

Bądź sobą i nigdy nie odpuszczaj !

#115 2012-07-07 10:29:27

uskrzydlona_dusza
Gość

Ciekawy, jeszcze się z takim nie spotkałam, szczerze powiem.

#116 2012-07-10 17:15:27

shy girl ;)
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Ja noszę TAU na szyi, różaniec na palcu (na tym palcu od obraczki ;p ) i różaniec zawsze w torebce img/smilies/smile

#117 2012-07-10 17:20:18

Magda19
Moderator
Imieniny:
Urodziny:

to jako i ja Shy girl http://img530.imageshack.us/img530/8515/30uz8 Dokładnie tak samo ja się noszę img/smilies/cool

"Pan - Mistrz Miłości - jest zazdrosnym kochankiem, który żąda od nas wszystkiego co posiadamy, całej naszej miłości. Czeka byśmy Mu ofiarowali to co mamy i poszli drogą, którą dla każdego z nas wyznaczył" (św Josemaria Escriva)

"Pamiętaj o tym dobrze i zawsze: choć czasami może ci się wydawać, że wszystko się wali - nic się nie wali, bo Bóg nie przegrywa bitew."  Św. Josemaría Escrivá

#118 2012-07-24 10:48:43

Kaati
Użytkownik

I temat ten nakłada się z tematem gdzieś tam podjętym: przyznawanie się do Chrystusa w "towarzystwie." Noszenie dewocjonaliów to nasz znak rozpoznawczy: miłośnicy Maryi Niepokalanej, z Góry Karmel, czy fani franciszkanów, itp. Bo żeby nosić coś na stałe, trzeba mieć do tego przekonanie. I rozpoznajemy się w tłumie.

Sama wyczuwam zainteresowanie. Nie noszę miniaturki, ale konkretne 2 x 3 cm /bez mocowania/, bo większego nie mogę dostać. Mam żyłkę artystyczną, więc udało mi się idealnie dorysować promienie. Dla mnie Niepokalana to Niewiasta obleczona w Słońce. I tak wygląda Maryja na moim medaliku: promienie załamują się pod wpływem światła. Ze względu na piękne wybicie detali najpierw widać Błogosławioną Dziewicę, później rozchodzące się promienie. Efekt zamierzony, przekorny. Nieraz widzę, ze ludzie próbują nadążyć za tą grą światła, ukradkiem się gapią, ale nie na mnie. I o to chodzi.

#119 2012-07-24 15:52:37

Kinga Monika
Gość

Ja noszę różaniec na palcu, chociaż modlę się na nim tylko, gdy niewskazane jest, żeby ktoś wiedział, że to robię. Szczególnie, że ludziom to się wydaje niepoważne, bo oni zostawiają modlitwę starym babciom.img/smilies/sad A noszę go głównie po to, żebym pamiętała, do Kogo należę i nie zapomniała o tym img/smilies/smile
Oprócz tego noszę medalik z Matką Boską, ale to tylko przez wakacje. Jak wrócę do szkoły, zamienię go na coś innego img/smilies/smile a konkretnie na Cudowny Medalik, przynajmniej mam taką nadzieję, bo mam zamiar zostać Rycerką Niepokalanej img/smilies/smile Już widzę minę moich rodziców img/smilies/tongue img/smilies/sterb026 img/smilies/teu45

Ostatnio edytowany przez Kinga Monika (2012-08-29 09:50:06)

#120 2012-07-24 20:02:48

Kaati
Użytkownik

Ludziom się dużo wydaje ... tylko nie to, co trzeba. Wstydem staje się czynienie dobra, modlitwa, pomaganie sobie, a zaletą umiejętność pojechania komuś równo, wyprzedzania tuż przed nosem, itp. Będąc w drodze modlę się: odmawiając w pamięci, z książeczki, czy na różańcu. Nie przeszkadza mi muzyka w autobusie i gwar, bo nie zwracam na to uwagi. Nie robię tego ostentacyjnie, ale i nie uprawiam partyzantki. Moje życie, mój sposób spędzania wolnej chwili. Nic mi do ludzi i ludziom do mnie. Nie przeszkadzamy sobie. Boga się wstydzić nie będę, bo On mnie się nie wstydzi. Dla kogo Pan Bóg jest kimś bliskim, ten ma potrzebę rozmawiania z Nim. Serce to przedziwne miejsce: potrafi uwielbiać Boga, czy Matkę Najświętszą nawet na środku placu, płonąć, a nie spalać się. I tego nie widać na zewnątrz. Na zdziwienie niektórych, że Kaati jeszcze chodzi do kościoła, pomyślę tylko: co Wy tam wiecie, dla Was Pan Bóg to tylko pojęcie i nakaz rodziców ...

#121 2012-07-25 10:51:55

Kinga Monika
Gość

Kaati, masz rację, ludziom nic do tego, co robimy. Ale na pewno nie dla wszystkich z nas Bóg jest tylko nakazem rodziców. Dla mnie nakazem nigdy nie był, bo i rodzice nic nie kazali, Boga nie pokazali, bo sami nigdy Go nie znali... Nigdy nie miałam przykładu prawdziwej wiary, a jednak wyrosłam na... samą siebie img/smilies/tongue

#122 2012-08-28 18:00:09

Misia23
Użytkownik
Imieniny: 24.07.
Urodziny: 13.08.1997

masz rację Kaati podpisuje sie pod tym z szczerym sercem
ja noszę różaniec na palcu img/smilies/smile

#123 2012-08-28 18:28:43

Beata93
Gość

Ja noszę krzyżyk i cudowny medalik, na ręce bransolete z nazwą mojej Wspólnoty img/smilies/wink

#124 2012-08-28 18:45:00

bepik1
Użytkownik
Imieniny: 6.09
Urodziny: 12.04
Skąd: ''I przyciągnąwszy ŁÓDŹ(my town) do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim''

o to na zamówienie ta bransoletka pewnie była- fajnie bo przez tą bransoletkę ,, tworzycie'' też wspólnotę.
Mnie bardzo razi jak widze jak ludzie noszą na pokaz ,,krzyz'' w wielkosci -przypomin.osoby zakonne, albo jak mają krzyze w uszach.
Mialam rozne odczucia co do bransoletek z rozancem,ale mysle ze jak ktos sie modli w ten sposob to bardzo fajnie.
sama mam ale korzystam tylko z rozanca palcowego.
Bardzo chcialam sobie kupić różaniec z nazwą TOTUS TUSS-CAŁY TWÓJ.

'' Ucz mnie, Panie, wypełniać Twoją świętą wolę, znaleźć i ustalić miejsce, gdzie mogę Tobie najlepiej służyć''.
św. Karol Boromeusz.
''Nie bój się, nie lękaj się,Bóg sam wystarczy... ''Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje! ''

#125 2012-08-28 22:43:26

sanderka1000
Użytkownik
Imieniny: 14.08
Urodziny: 11.08

@Kinga Monika - jako Rycerka Niepokalanej życzę Ci abyś jak najszybciej wstąpiła w Jej szeregi, bo naprawdę warto img/smilies/smile Ale to tak poza tematem img/smilies/tongue

W "modę" wchodzą też (albo raczej weszły) różańce na szyję, więc krzyże to przereklamowana sprawa...

On jest mój, a ja Jego wyłącznie, jedynie...

Kliknij tu i przekaż swój 1%!

Stopka forum