'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2011-11-29 20:43:00

w drodze do...
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Święci "od spraw małżeńskich" - niekoniecznie małżonkowie

W jednym z tematów Kaati napisała, że słyszała, iż w pewnej miejscowości są siostry dominikanki, które mają dar wymadlania potomstwa tam, gdzie medycyna zawodzi. Zawtórowała jej Amata:

Amata napisał(a):

O dominikankach też słyszałam img/smilies/smile I o pasku św. Dominika. img/smilies/smile

Przyznam, że zaciekawiło mnie to... może coś więcej na ten temat?
A czy znacie jakichś świętych specjalistów od różnych spraw małżeńskich? Poza św. Józefem oczywiście, najskuteczniejszym "biurem matrymonialnym" img/smilies/smile

Navigo ergo sum

#2 2011-11-29 21:03:15

Amata
Gość

Re: Święci "od spraw małżeńskich" - niekoniecznie małżonkowie

W drodze do, śliczne intro! img/smilies/big_smile

Siostry Dominikanki bardzo często spotykają się z intencjami modlitewnymi dotyczącymi spraw zagrożonej ciąży, podejrzenia, że dzieciątko jest chore, lub cierpienia, że kobieta nie może zajść w ciążę.

Pasek Św. Dominika:
w jednym z klasztorów dominikańskich- w Soriano znajduje się obraz Św. Dominika. Słynie on jako cudowny wizerunek.
Zaczęto brać "świętą miarę", bawełniane tasiemki w kolorze białym odcinane są wg miary świetego- czyli obwodu obrazu.
Ta miara to "pasek Dominika". img/smilies/smile
Jest to taki znak osobistej modlitwy w intencji zwłaszcza związanych z dziećmi.
Szczegółnie jest to popularne wsród kobiet, proszących o szczęśliwe rozwiązanie, małżeństw bezdzietnych, proszących o potomstwo.
Taki pasek można otrzymać w klasztorze np. u Sióstr Dominikanek w Krakowie na Gródku- ul. Mikołajska 21, lub zadzwonić i prosić o taki pasek: 012 422 79 25
Siostry otrzymują wiele listów i świadectw od matek, które są przekonane, że to właśnie dzięki wstawiennictwu Św. Dominika, Bóg obdarzył je potomstwem często wiele lat oczekiwanym img/smilies/smile

#3 2011-11-29 21:03:31

jkasia4
Zbanowany

Od trudnych spraw małżeńskich św. Rita - żona, matka, wdowa, matka której potomstwo zmarło i zakonnica

#5 2011-11-29 21:29:08

sanderka1000
Użytkownik
Imieniny: 14.08
Urodziny: 11.08

Myślę, że można by tu zaliczyć oczywiście św.Rodzinę z Nazaretu. Maryja też musi wiedzieć co nieco w tych sprawach img/smilies/smile

On jest mój, a ja Jego wyłącznie, jedynie...

Kliknij tu i przekaż swój 1%!

#6 2011-11-29 21:37:24

hannaturno
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Kolejną postacią będzie młody wychowanek św. Jana Bosko - św. Dominik Savio, znany jako orędownik kobiet spodziewających się dziecka oraz małżeństw starających się o potomstwo. Jest i tradycja szkaplerza św. Dominika Savio.

dla przykładu: http://www.dominik.salezjanie.pl/kult/

O Jezu, Królu mój, do Ciebie chcę należeć w życiu, w śmierci i w wieczności, amen

http://www.instchrkr.katowice.opoka.org.pl/
[moje pw nie działa, proszę korzystać z maila]

#7 2011-11-29 22:13:58

Amaretto
Gość

święty Idzi :d. jest nawet powiedzenie "chcesz dziecka zdrowego, módl się do Boga za przyczyną św. Idziego"
całkiem mozliwe że nie dokładnie powtórzyłam to powiedzenie, ale cóż, taki mój urok.... img/smilies/tongue

#8 2011-11-30 09:25:35

ŻycieJestPiękne(ŻJP)
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny: 13.05

mysle ze tu i sw Anna moze byc pomocna

Tak więc trwają wiara, nadzieja i miłość - te trzy: z nich zaś największa jest MIŁOŚĆ !!!

http://swietoscwcodziennosci.blogspot.com/

#9 2011-12-16 14:35:44

Kaati
Użytkownik

Tak, pasuje tu też niewiasta, która nie przestaje mnie fascynować: Św. Brygida Szwedzka. Wspaniała żona i matka.
Jest patronką żeglarzy, osób tonących i kobiet w ciąży, a tak w ogóle to pasuje wszędzie.. Jej mama, Ingeborga, będąc z nią w ciąży, uratowała się jako jedyna z katastrofy morskiej. Potwierdzenie o cudzie otrzymała od Boga w wytłumaczeniu, ze ocalała ze względu na to nienarodzone jeszcze dziecko.
I święta ta jest patronką małżeństwa. Razem ze swoim mężem Ulfem Gudmarssonem stworzyła piękne małżeństwo, darzące się miłością i szacunkiem. Przez jakiś czas prowadzili przytułek dla chorych, którymi się opiekowali. Na dworze króla była wychowawczynią jego dzieci i wybitnym doradcą, prawego charakteru i gorącą patriotką. Razem z mężem wychowała ośmioro dzieci, z których jedno, Katarzyna, też jest święta. Razem z mężem pielgrzymowała do świętych miejsc i wspólnie postanowili zakończyć małżeństwo, aby poświęcić się sprawom bożym. Ulf wstąpił do cystersów, gdzie niedługo zmarł. Jak piękny i szlachetny był to związek, świadczą słowa św. Katarzyny Szwedzkiej na procesie o uznanie jej świętości, że jeszcze za życia taty i szczególnie po jego śmierci mama nigdy nie zasiadała do obiadu, dopóki nie zgromadziła 12 biednych.
I można powiedzieć, że jest patronką babć. Ukazała się swojej śmiertelnie już chorej, 7 letniej wnuczce z prośbą o spowiedź i zapowiedzią o szczęśliwej śmierci i chwale niebieskiej. Na dowód prawdy, zakonnice opiekujące się małą nazbierały w środku zimy we wskazanym miejscu poziomki.

#10 2012-06-19 10:23:18

katdeb
Gość

A bł.s.Sancja i bł.Marcelina Darowska?Kto jeszcze może pomóc w przypadku bezpłodności?

#11 2012-06-19 10:48:59

shy girl ;)
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

św. Joanna Beretta Molla img/smilies/big_smile Matka, żona, lekarka.

#12 2012-06-19 12:25:52

2kwiatek
Gość

Powiem z własnego doświadczenia, że jeśli chodzi o wymodlenie potomstwa, to niezawodne w tym są ... Siostry Nowicjuszki img/smilies/wink - jakiegokolwiek zgromadzenia. Nowicjat, zwłaszcza rok Kanoniczny, to taki Święty Czas, w którym wiele można wymodlić. To takie moje doświadczenie życiowe. Zawsze do tego czasu wracam duchowo, bo tam otrzymałam bardzo dużo Łask, a i wymodliłyśmy wiele, zwłaszcza maleństw dla bezdzietnych Małżeństw... A jeśli chodzi o świętego, to ja polecam św.Zygmunta Szczęsnego Felińskiego.

#13 2012-06-19 16:58:50

Owca
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny: styczeń'94

Nie wiem czy wiecie, ale patronem matek oczekujących dzieci i rodzących jest... św. Ignacy Loyola. Założyciel jezuitów ;-) Także może i on coś pomoże.

Ite inflammate omnia!
Wielbimy Cię Najświętszy Panie Jezu Chryste, tu i we wszystkich kościołach Twoich, które są na całym świecie.
I błogosławimy Ciebie. I błogosławimy Ciebie, że przez święty krzyż swój świat odkupiłeś.
                                                                                                              św.Franciszek z Asyżu

#14 2012-06-19 17:48:33

jadwiga
Gość

Klauzurowe dominikanki!!!Są w tym niezawodne!

#15 2012-06-19 18:25:14

Amata
Gość

jadwiga napisał(a):

Klauzurowe dominikanki!!!Są w tym niezawodne!

I pasek św. Dominika- który można dostać u klauzurowych Dominikanek- już pisałam o tym, więc nie powtarzam. img/smilies/smile

#16 2012-06-19 21:27:30

katdeb
Gość

Czytałam,że jeśli chodzi o wypraszanie potomstwa,warto zwrócić się do św.Zygmunta Gorazdowskiego-założyciela józefitek.

#17 2012-06-19 21:33:15

shy girl ;)
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

No to jeszcze św. Gerard Majella - jest patronem dzieci (w szczególności nienarodzonych); porodu; matek (w szczególności w ciąży); macierzyństwa...

#18 2013-08-17 20:26:31

hannaturno
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Pomyślałam, że świetnie się tu ulokuje, jako "święta od spraw małżeńskich",  postać, którą niedawno odkryłam, bł. Elżbieta Canori Mora, wierna do końca mimo niewiary i niewierności męża,
więcej tutaj: http://powolaniowapomoc.p2a.pl/viewtopic.php?id=1133

Czytałam też gdzieś kiedyś, że i św. Jadwiga Królowa jest patronką rodzin.
Włoska encyklopedia "Santi e beati" wymienia  św. Urszulę jako tę, która wyprasza szczęśliwe małżeństwa; jako patronki/patronów  matek wymienia św. Monikę, św. Ludmiłę, św. Annę i św. Gerarda Maiella; patron ojców - św. Józef.

Ostatnio edytowany przez hannaturno (2013-08-17 20:37:07)

O Jezu, Królu mój, do Ciebie chcę należeć w życiu, w śmierci i w wieczności, amen

http://www.instchrkr.katowice.opoka.org.pl/
[moje pw nie działa, proszę korzystać z maila]

#19 2014-01-14 11:10:26

ruslana
Użytkownik
Imieniny: 22.07
Urodziny: 19.01

Ja proponuję święte małżeństwa razem wyniesione na ołtarze:

Bł. Luigi i Maria Beltrame Quattrocchi

Luigi i Maria Beltrame Quattrocchi (Luigi ur. 12 stycznia 1880 w Katanii, zm. 9 listopada 1951; Maria ur. 24 czerwca 1884 we Florencji, zm. 26 sierpnia 1965) – błogosławieni Kościoła katolickiego, pierwsza w historii para małżeńska wspólnie wyniesiona na ołtarze.

Kościół zwraca uwagę na heroiczność cnót małżonków. Oboje zaangażowani byli nie tylko w chrześcijańskie wychowanie swoich dzieci, które zaowocowało powołaniami kapłańskimi, ale również w obowiązki rodzinne rozumiane jako wyraz pracy dla Boga oraz wspólny duchowy rozwój. Działalność Quattrocchich związana była z licznymi akcjami charytatywnymi, szczególnie z opieką Akcji Katolickiej nad chorymi; Maria wydała prócz tego szereg książek o tematyce religijnej, jak np. zbiór medytacji nad Modlitwą Pańską czy autobiograficzne wyznania na temat małżeńskiej drogi do świętości oraz nadziei na wieczną miłość po śmierci Luigiego.

Od czasów beatyfikacji Quattrocchich przez Jana Pawła II, ich wspólne życie, określane jako "świętość dwojga", oficjalnie uznane zostało za nowy model świętości oraz przełom w duchowości chrześcijańskiej[2]. Małżonkowie liturgicznie czczeni są 25 listopada, na pamiątkę zawarcia przez nich sakramentalnego związku małżeńskiego, w przeciwieństwie do świętych indywidualnych, których pamięć czczona jest w rocznicę ich śmierci. Kościół uzasadnia ten wybór przekonaniem, iż "narodziny dla nieba" Luigiego i Marii miały miejsce właśnie tego dnia, zaś drogą do świętości stała się dla nich zwykła codzienność rodzinna w duchu wartości chrześcijańskich.

Luigi i Maria mieli ze sobą czwórkę dzieci. Po 20 latach małżeństwa, za namową ojca duchownego, złożyli ślub czystości, aby wspólnie jeszcze doskonalej przeżywać posłannictwo względem Królestwa Bożego oraz pogłębić wzajemną komunię, przedkładając – jak mówi tekst litanii do tych błogosławionych – "zjednoczenie duchowe" ponad "zjednoczenie cielesne".

Bł. Zelia i Ludwik Martin-rodzice św. Teresy od Dzieciątka Jezus

Ludwik Martin, właśc. Louis Joseph Aloys Stanislaus Martin (ur. 22 sierpnia 1823 w Bordeaux, zm. 29 lipca 1894 w Arnières-sur-Iton) – francuski błogosławiony katolicki, ojciec świętej Teresy z Lisieux. Jego żoną była błogosławiona Maria Zelia Martin.

W 1858 poznał koronkarkę Zelię Guérin, z którą wziął ślub trzy miesiące później. Jej działalność koronkarska przynosiła takie zyski, że Ludwik sprzedał swój biznes zegarmistrzowski, i zaczął z nią współpracować.

Maria Zelia Martin, właśc. Marie-Azélie Martin, z domu Guérin (ur. 23 grudnia 1831 w Saint-Denis-sur-Sarthon, zm. 28 sierpnia 1877 w Alençon) – francuska błogosławiona katolicka, matka świętej Teresy z Lisieux.

Zelia i Ludwik po roku wstrzemięźliwości seksualnej zdecydowali się na dzieci. Martinowie mieli siedem córek i dwóch synów, z których tylko pięć córek przeżyło okres dzieciństwa. Ostatecznie wszystkie zostały zakonnicami:

Maria (ur. 22 lutego 1860; zm. 19 stycznia 1940), karmelitanka w Lisieux, imię zakonne Maria od Najświętszego Serca.
Pauline (ur. 7 września 1861; zm. 28 lipca 1951), karmelitanka w Lisieux, znana jako Matka Agnieszka od Jezusa.
Leonie (ur. 3 czerwca 1863; 16 czerwca 1941), wizytka w Caen, siostra Franciszka Teresa.
Céline (ur. 28 kwietnia 1869; zm. 25 lutego 1959), karmelitanka w Lisieux, siostra Geneviève od Najświętszego Oblicza.
Thérèse (ur. 2 stycznia 1873, 30 września 1897), karmelitanka w Lisieux, siostra Teresa od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza, kanonizowana w 1925.

28 sierpnia 1877, Zelia zmarła na raka piersi. Ludwik sprzedał działalność koronkarską i przeniósł się do Lisieux w Normandii, gdzie mieszkał brat Zelii, Izydor Guérin, z zawodu farmaceuta.

26 marca 1994 papież Jan Paweł II uznał heroiczność cnót sług bożych Zelii i Ludwika Martinów. 19 października 2008 w Bazylice świętej Teresy w Lisieux, ich wspólnej beatyfikacji dokonał legat papieski, kardynał Jose Saraiva Martins.

Zaufaj Panu, a On sam będzie działał! (Ps 37,5)
Bóg da ci wyraźny znak do czego cię powołał. (o. Franciszek Jordan)

#20 2014-01-14 20:36:38

Honorat
Użytkownik
Imieniny: 24.12
Urodziny: 4.09

św. Urszula Dziewica i Męczennica: wierni modlą się za wstawiennictwem świętej dla dobra małżeństwa

"Jeden jest tylko niezmienny przyjaciel -Bóg" (Aniela R. Godecka)
"Moim powołaniem jest MIŁOŚĆ" (św. Terenia)

#21 2015-06-19 00:43:48

Ann
Użytkownik
Imieniny: we wspomnienie św. Jadwigi
Urodziny: 14.07

Mimo, że temat przestarzały to czuję wewnętrzne przynaglenie żeby dorzucić parę groszy img/smilies/wink Wprawdzie szukałam tu czegoś innego, ale...

w drodze do... napisał(a):

W jednym z tematów Kaati napisała, że słyszała, iż w pewnej miejscowości są siostry dominikanki, które mają dar wymadlania potomstwa tam, gdzie medycyna zawodzi. Zawtórowała jej Amata

Amata napisał(a):

O dominikankach też słyszałam img/smilies/smile I o pasku św. Dominika. img/smilies/smile

Kilka godzin temu rozmawiałam z siostrą dominikanką, która opowiadała, że wiele osób modli się do ich założycielki, Matki Kolumby Białeckiej, z prośbą o dar potomstwa i prośby te bywają wysłuchane. Może coś jest na rzeczy z tymi dominikankami img/smilies/big_smile A może ktoś kiedyś podzieli się świadectwem...? img/smilies/smile No... to tyle img/smilies/wink

Ostatnio edytowany przez Ann (2015-06-19 00:44:51)

#22 2015-06-20 09:03:03

Piotr888
Użytkownik

To jeszcze pewnie św. Monika, matka św. Augustyna.

#23 2015-06-20 21:54:14

Karmelka
Użytkownik

Św. Joanna Fremyot de Chantal do niej kobiety modlą się o szczęśliwe rozwiązanie img/smilies/smile
Św. Gummar - patron mężów mających złośliwe żony img/smilies/big_smile
Św. Jadwiga Śląska - patronka małżeństw
bł. Laura Vicuna - patronka rozbitych rodzin

#24 2015-06-20 23:56:36

fabienne
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Błogosławiona Matka Celina Borzęcka-sprawdzona w wymadlaniu dzieci! Sama była żoną,matką,wdową,zakonnicą.

#25 2015-09-01 23:56:57

kropelka
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Bł. m. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza - Franciszka Siedliska. Założyła zgromadzenie opiekujące się rodzinami (nazaretanki) i ma rzeczywiście "talent" do wymadlania łask dla rodzin. Był numer czasopisma Cuda i Łaski poświęcony Jej, gdzie ze zdumieniem znalazłam znajomą siostrę - okazuje się, że jej narodziny wymodliła mama właśnie przez wstawiennictwo Matki Marii. Ewentualnie mogę ponownie znaleźć link, jeżeli ktoś będzie zainteresowany.

Ostatnio edytowany przez kropelka (2015-09-01 23:57:37)

Serce twoje niech będzie Nazaretem przez udoskonalenie spraw codziennych.
Niech będzie Kalwarią przez znoszenie małych krzyżyków.
Niech będzie Wieczernikiem przez wierność dobrym natchnieniom.
Niech będzie niebem przez ducha adoracji, czci i wdzięczności
- bł. m. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza

Stopka forum