'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku
  • Index
  •  » Modlitwa
  •  » Koronka do Najświętszych Ran Pana Jezusa

#1 2012-01-13 10:48:28

Anuncjata OSBsamarytanka
Gość

Koronka do Najświętszych Ran Pana Jezusa

Koronka do Najświętszych Ran Pana Jezusa była szczególnie ulubiona przez Sł. B. Matkę Wincentę Jaroszewską. "Dziś", wspólnotowo modlimy się nią w każdy ostatni piątek miesiaca jako wynagrodzenie Bozej Sprawiedliwości, a takze indywidualnie. Zachęcam do tej modlitwy!

P. O Jezu Boski Odkupicielu, bądź nam miłościw, nam i całemu światu.
W. Amen.

P. Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny, zmiłuj się nad nami i nad całym światem.
W. Amen.

P. Przepuść, zlituj się mój Jezu, w otaczających niebezpieczeństwach Krwią swoją najdroższą osłoń nas.
W. Amen.

P. Ojcze Przedwieczny okaż nam miłosierdzie przez Krew Jezusa Chrystusa, Syna Swego Jedynego, błagamy Cię, okaż nam miłosierdzie.
W. Amen. Amen. Amen.

Na dużych paciorkach:
P. Ojcze przedwieczny, ofiaruję Ci rany Pana naszego Jezusa Chrystusa.
W. Na uleczenie ran dusz naszych.

Na małych paciorkach:
P. O mój Jezu, przebaczenia i miłosierdzia.
W. Przez zasługi Twoich świętych ran.

Na koniec 3x
P. Ojcze przedwieczny, ofiaruję Ci rany Pana naszego Jezusa Chrystusa.
W. Na uleczenie ran dusz naszych.

#2 2012-01-13 11:24:06

uskrzydlona_dusza
Gość

Re: Koronka do Najświętszych Ran Pana Jezusa

Takie mam pytanie: kiedy ta Koronka powstała? Treściowo przypomina Koronkę do Miłosierdzia Bożego, zastanawiam się, czy jest starsza czy młodsza od modlitwy przekazanej nam przez św. s. Faustynę? Datowo życie matki Wincenty wypada mniej więcej tak samo, co życie św. Faustyny....

#3 2012-01-13 11:48:19

Anuncjata OSBsamarytanka
Gość

Nasze Siostry modliły sie tą koronką zanim było pozwolenie na odmawianie Koronki do Miłoierdzia Bozego, zanim oficjalnie uznano objawienia św. Faustyny. Rzeczywiscie Matka Wincenta i św. Faustyna żyły w tym samym czasie... nie ma jednak swiadectw, by się spotkały...

#4 2012-01-13 13:49:07

wariatka
Użytkownik

A jak ta koronka powstała? Kto ją ułożył?

#5 2012-01-14 11:53:44

Anuncjata OSBsamarytanka
Gość

Koronka ta jest ułożona z aktów strzelistych, podanych w objawieniu przez Pana Jezusa Siostrze Marii Marcie Chambon (ur. 6 marca 1841, zm. 21 marca 1907, francuska stygmatyczka i wizjonerka, siostra Zakonu Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny), zmarłej w opinii świętości w klasztorze Sióstr Wizytek w Chambery, beatyfikowanej w 1937 r. przez Piusa XI. Trwa proces kanonizacyjny.

Koronkę odmawia się na zwykłym różańcu złożonym z pięciu dziesiątków.

Obietnice dane przez Pana Jezusa dla czcicieli Najświętszych Ran Jego.

Przyjdźcie do Ran Moich, z sercem pałającym miłością. Przez Rany Moje otrzymacie wszystko, bo zasługa Krwi Mojej jest nieskończonej ceny. Mając Moje Rany i Moje Najświętsze Serce, możecie wszystko wyjednać, Najświętsze Rany dają moc nad Sercem Boga.

Kto jest w jakiejkolwiek potrzebie, niech z wiarą i ufnością przychodzi czerpać ustawicznie ze skarbu Mojej Męki, z Moich przebitych Ran. Udzielę wszystkiego, o co Mnie kto prosić będzie przez Moje Święte Rany. Trzeba rozszerzyć nabożeństwo do nich.

Moje Rany Najświętsze uświęcają dusze i zapewniają im postęp w dobrym. Z Moich Ran rodzą się owoce świętości. Ci, którzy czcić je będą, dojdą do prawdziwego poznania Mnie.

W Moich Ranach zawsze oczyścić się możecie. Rany uleczą wasze grzechowe rany. Moje Rany pokryją wszystkie wasze przewinienia. Nabożeństwo do Moich ran jest lekarstwem na te czasy nieprawości.

Wszystkie wasze sprawy, nawet najmniejsze, skoro zostaną zanurzone w Mojej Krwi, nabędą przez to nieskończonej zasługi i sprawią pociechę Mojemu Sercu. Zanurz więc sprawy twoje w Moich Ranach, a będą miały wielką wartość.

Ofiaruj mi Rany Moje za grzeszników, bo ja pałam żądzą zbawienia dusz. Za każdym słowem wymówionym przez was w koronce spuszczam kroplę Krwi Mojej na duszę grzesznika. Grzesznik wyjedna dla siebie nawrócenie przez odmówienie następującej modlitwy: "Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Rany Pana naszego Jezusa Chrystusa na uleczenie ran dusz naszych".

Moc Moja jest w Moich Ranach. Posiadając je, potężnym się stajesz i możesz otrzymać wszystko. Masz nawet więcej mocy ode Mnie, bo możesz rozbrajać sprawiedliwość Moją. Moje Święte Rany podtrzymują świat.

Mając Moje Rany, macie wszystko. Przez nie dokonywa się gruntownych dzieł; nie przez kosztowanie pociech, ale przez cierpienia. Trzeba się modlić, ażeby znajomość Moich Świętych Ran rozszerzona była po całym świecie.

Wezwanie do Najświętszych Ran wyjednywać będą Kościołowi nieustanne zwycięstwa. Powinniście ciągle czerpać z tych źródeł ku triumfowi Mego Kościoła. Trzeba się bardzo modlić za Kościół święty. Dopóki Rany Moje bronić was będą, nie macie czego się lękać, ani dla siebie, ani dla Kościoła.

Gdy doznajecie przykrości lub cierpienie was przygniata, złóżcie to czem prędzej w Moje Rany, a ból się uciszy. Trzeba często przy chorych powtarzać: "O mój Jezu, przebaczenia i miłosierdzia przez zasługi Twoich Świętych Ran". Ta modlitwa ulży duszy i ciału chorego.

Gdy ofiarujesz Moje Święte Rany za grzeszników, nie zapominaj czynić tego i za dusze w czyśćcu, bo mało jest osób, które by myślały o przyniesieniu im ulgi. Najświętsze Rany są dla dusz czyśćcowych skarbem nad skarby. Ofiaruj twoje cierpienia w połączeniu z Moimi Boskimi Ranami za dusze czyśćcowe.

Dusza, która za życia swego śmiertelnego czciła Rany Pana naszego Jezusa Chrystusa, korzystała z ich zasług i ofiarowała je Ojcu Przedwiecznemu za dusze czyśćcowe, będzie miała przy sobie w chwili śmierci Najświętszą Maryję Pannę i Aniołów Pańskich, a Pan Jezus Ukrzyżowany w całym blasku Swej Chwały przyjmie je i ukoronuje wieńcem niebieskim jej czoło.

Można więcej przeczytać na www.sanctus.pl lub na Forum Tradycji Katolickiej i w wielu jeszcze innych miejscach.

#6 2012-01-14 16:02:04

mhawa
Gość

Warto dodać że koronka ta uzyskała:

"NIHIL OBSTAT
cenzor:  X. Dr Jan Korzonkiewicz
W Krakowie, dnia 12 stycznia 1932
wik. gen. X. Stanistaw, Bp.

Kochany Jezu, wszystko z miłości ku Tobie.
Całe nasze życie i naszą śmierć zanurzamy w Twojej Krwi i Ranach Przenajświętszych i ofiarujemy Bogu Ojcu za umierających.
Przez Najświętsze Serce Jezusa i Niepokalane Serce Marii niech będzie Trójca Przenajświętsza uwielbiona!
Konające i zmartwychwstałe Serce Jezusa, przez Niepokalane Serce Marii, ratuj cały świat!"

cyt. za: www.sanctus.pl, ( "wik. gen. X. Stanistaw, Bp." -pewnie chodzi tu o biskupa pomocniczego krakowskiego, był nim wtedy Stanisław Rospond)

#7 2012-01-15 13:19:07

Anuncjata OSBsamarytanka
Gość

Dziekuję mhawa za to uzupełnienie.
To ważne, ze ta modlitwa ma pozwolenie/zgodę Kościoła na odmawianie.
Pozdrawiam:) i duchowo łaczę się w tej modlitwie.

#8 2012-01-15 14:51:38

wariatka
Użytkownik

Dziękuję Siostro za wyjaśnienie img/smilies/smile Piękna jest ta koroneczka img/smilies/smile

#9 2012-01-15 21:31:13

Anuncjata OSBsamarytanka
Gość

Tak, piękna i ... niezwykła... doswiadczyłam jej mocy kiedy towarzyszyłam w umieraniu jednej z naszych sióstr... przez niemalże ostatnie 3 godziny jej zycia odmawiałyśmy tę Koronkę... siostra zmarła w godzinie Bozego Miłosierdzia... czułam, jak wypowiadane słowa stają sie pomostem... dodawały siły i wiary nam modlącym się i jak - ufam - Siostrze, która odchodziła do Domu Ojca...

#10 2012-02-21 21:33:33

wariatka
Użytkownik

Dziwna sprawa z tą koronką... miałam ją od dawna zapisaną w notesie ale nie wiedziałam skąd pochodzi... A teraz, kiedy zaczęłam czytać o Matce Wincencie, dzisiaj dokładnie postanowiłam ją odmawiać w Wielkim Poście... Coś mi się jednak przypomniało, że ostatnio chyba gdzieś tutaj o niej czytałam, nie byłam pewna czy to ta sama... a tu się okazuje, że tak i że Siostry się nią modlą...

Ostatnio edytowany przez wariatka (2012-02-21 21:34:29)

#11 2012-07-22 22:38:06

mhawa
Gość

Kiedy modlę się słowami tej koronki mam wrażenie, że modlitwa ta jest jakimś balsamem na zranienia emocjonalne, duchowe, prośbą o wyratowanie z opresji. Wydaje mi się, że chodzi tu o coś więcej niż zadośćuczynienie za grzech, zniszczenie go przez Krew Jezusa. Jest to prośba by Bóg uleczył również jego skutki- jakieś dziury, ubytki, które ten grzech przy okazji spowodował- rany duszy, słabości, niewykorzystane szanse na realizowanie dobra. Modlitwa ta pomaga mi  stanąć w prawdzie o sobie, że jest się słabym, często zagubionym i zachęca do ufnego oddania się w Boże ręce. Przez to nic nie tracę a zyskuję wszystko.

„… Spadła nań chłosta zbawienna dla nas a w Jego ranach jest nasze zdrowie.” Iz 53, 3-5

Tak mi się skojarzyło- mamy lipiec, kiedyś ten miesiąc był poświęcony szczególnej czci dla Krwi Chrystusa, odmawiano litanię. A czy kult Ran Pana Jezusa miał jakiś swój miesiąc (bo że okres Wielkiego Postu, Wielki Piątek i każdy piątek tygodnia to wiadomo, jest jeszcze święto podwyższenia Krzyża i inne wspomnienia z nim związane)

#12 2015-02-11 17:53:47

artek
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny: 30.06

To jest najpiękniejsza modlitwa.

"Tak Cię proszę mój Boże,
Byś mi serce otworzył, tak szeroko, szeroko, aż bez granic
Daj mi wolność i ciszę,
Żebym mógł Cię usłyszeć i pospieszyć na każde zawołanie...." E.T.

• Index
  •  » Modlitwa
  •  » Koronka do Najświętszych Ran Pana Jezusa

Stopka forum