'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2012-01-19 16:56:36

Kasia K
Użytkownik
Imieniny: 25.11
Urodziny: 28.05.

Cytaty o muzyce

Proponuję byśmy tu umieszczali cytaty o muzyce, śpiewie, grze na chwałę Pana img/smilies/big_smile.

św.Augustyn:
- „Kto śpiewa, dwa razy się modli”.

- „Chcecie wyśpiewywać chwałę Boga? Sami bądźcie tym, co śpiewacie.
    A jesteście Jego pieśnią pochwalną, gdy wasze życie jest dobre”.

- „Módlmy się śpiewając i modląc się śpiewajmy”.

- „Śpiewajcie głosem, śpiewajcie sercem, śpiewajcie ustami, śpiewajcie swoim życiem”.

- „Śpiew to wyraz radości, a ściśle mówiąc - wyraz miłości”.

- "Śpiewać pięknie Bogu, to znaczy śpiewać z radością. Co znaczy śpiewać z radością? Znaczy to, aby rozumieć, że nie można wyrazić słowami tego, co śpiewa się sercem”.

J.W. Goethe:
„Gdzie słyszysz śpiew, tam wstąp, tam dobre serce mają. Źli ludzie, wierzaj mi, ci nigdy nie śpiewają”.

Karol Wojtyła:

„O jesteś znowu, święta łączności – Muzyko – Melodio – Muzyko! Wywiedź ścieżkami w górę Miłości to granie od dolin – Muzyko!”.

Wpatrywać się Panie, w Twe święte Ciało, pragnę do końca moich dni,
bo me serce Ciebie pokochało, ukrytego w białej Hostii.
img/smilies/142
Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje!     img/smilies/142   (30.05.2010)
mój blog- zapraszam: http://wszystkozaczynasieodmodlitwy.blogspot.com/

#2 2012-01-20 23:20:14

dorota0103
Użytkownik
Imieniny: 25.06
Urodziny: 1.03.1989 r.

Re: Cytaty o muzyce

Kasia K napisał(a):

Proponuję byśmy tu umieszczali cytaty o muzyce, śpiewie, grze na chwałę Pana img/smilies/big_smile.

św.Augustyn:

Jest jeszcze takie dopowiedzenie (żartobliwe): Kto słucha-trzy razy się modli, a kto fałszuje-cztery (mniej więcej tak to brzmi, nie pamiętam dokładnie) img/smilies/icon_redface

Zapraszam na moją stronę img/smilies/smilehttp://www.zyciowawedrowka.blogspot.com

#3 2012-01-20 23:22:22

b.
Gość

"Co się nie dogra, to się dowygląda" img/smilies/smile

#4 2012-01-21 12:54:57

Ines
Gość

dorota0103 napisał(a):

Kasia K napisał(a):

św.Augustyn:

Jest jeszcze takie dopowiedzenie (żartobliwe): Kto słucha-trzy razy się modli, a kto fałszuje-cztery (mniej więcej tak to brzmi, nie pamiętam dokładnie) img/smilies/icon_redface

Prowadząc kiedyś  katecheze w 3 klasie gimnazjum  pamietam ze wziełam gitare . Jak wiecie gimnazjaliści nie lubią spiewać img/smilies/smile dlatego wziełam ich sposobem img/smilies/smile
?Powiedziałam takie coś " Jak wiecie - kto spiewa to 2 razy sie modli, kto fałszuje modli sie potrójnie a kto spiewa , fałszuje i udaje ze gra na gitarze modli sie 4 krotnie " . Po tych słowach cała kasa nie mogła sie doczekac , jak zaczniemy spiewać img/smilies/smile
To była moja pirwsza katecheza img/smilies/smile
img/smilies/teu45

#5 2012-01-21 13:50:11

tilla
Gość

dorota0103 napisał(a):

Kasia K napisał(a):

św.Augustyn:

to chyba odwrotnie było img/smilies/wink
kto fałszuje - 3 razy się modli, a kto tego słucha - 4 razy img/smilies/wink
przynajmniej ja to w takiej wersji znałam img/smilies/smile

#6 2012-01-21 14:31:09

sanderka1000
Użytkownik
Imieniny: 14.08
Urodziny: 11.08

Tilla, też znam tę wersje img/smilies/wink

On jest mój, a ja Jego wyłącznie, jedynie...

Kliknij tu i przekaż swój 1%!

#7 2012-01-21 17:34:32

uskrzydlona_dusza
Gość

Kasia K napisał(a):

P

- "Śpiewać pięknie Bogu, to znaczy śpiewać z radością. Co znaczy śpiewać z radością? Znaczy to, aby rozumieć, że nie można wyrazić słowami tego, co śpiewa się sercem”.

Piękne to jest, zakochałam się img/smilies/142

I jeszcze jeden z moich ulubionych:
"Od muzyki piękniejsza jest tylko cisza" Paul Claude

Ostatnio edytowany przez uskrzydlona_dusza (2012-01-21 17:36:41)

#8 2012-01-23 16:51:29

mhawa
Gość

Według bł. Hildegardy z Bingen
„Bóg jest śpiewakiem a Boski śpiew leży u podstaw harmonii świata duchowego i materialnego”.

Hildegarda tworzyła łacińskie hymny, komponując do nich muzykę. Jako kompozytorka była znana już w 1148 r. Jest autorką ponad 70 pieśni religijnych: antyfon, hymnów, responsoriów, sekwencji. Jednak najciekawszym utworem jest bez wątpienia „Ordo virtutum” (co można przetłumaczyć jako "Porządek cnót"), najstarsza zachowana sztuka moralitetowa. (ekai.pl)

"Muzyka zmiękcza twarde serca i wprowadza w nie wilgoć skruchy oraz przyzywa Ducha Świętego" (Hildegarda z Bingen)

#9 2012-01-23 21:49:14

b.
Gość

"Krzyżyki w muzyce mają takie samo znaczenie, jak w życiu - podwyższają" Beethoven

#10 2012-08-30 22:51:56

Kasia K
Użytkownik

- "Śpiew jest głosem Kościoła, niezbędną częścią jego uroczystości, czyni piękną nawet pustynię, daje zajęcie Aniołom, j„est duchową ozdobą niebiańskiej republiki".

- „Śpiew jest odpoczynkiem dla duszy i początkiem pokoju. Uspokaja tumult i wzburzenie myśli, uśmierza gniew. Przygotowuje ludzi do miłości, łączy odstępców, godzi wrogów”.
                          święty Bazyli Wielki

img/smilies/142
Bądź uwielbiony za dzieła Twoje, modlitwą uczyń życie moje!     img/smilies/142   (30.05.2010)

#11 2012-08-31 16:31:17

neveralone
Gość

"Gdyby Bóg potrzebował samotnej pieśni poprzestałby na Adamie" - z filmu "Kto nigdy nie żył".

#12 2012-12-02 18:20:54

mhawa
Gość

„Śpiewajmy więc, bracia, nie dla przyjemności odpoczywania, ale dla ulżenia w trudzie. Tak jak zwykli czynić wędrowcy: śpiewaj, ale idź naprzód, śpiewem osłaniaj zmęczenie, ale nie zasłaniaj lenistwa; śpiewaj i idź. Co znaczy: idź? Oznacza: postępuj, postępuj w dobrym! Są bowiem tacy - jak twierdzi Apostoł - którzy postępują w złym. Jeśli postępujesz, znaczy to, że idziesz; ale postępuj w dobrym, w prawdziwej wierze, w dobrych obyczajach postępuj; śpiewaj i idź.” Św. Augustyn

#13 2012-12-02 21:37:34

Karolina90
Użytkownik
Imieniny: 17.11
Urodziny: 16.04
Skąd: ,,Gdzie jest Twój skarb, tam i serce jest Twe... ''

-  „ Muzyka ma koronę w niebie, ale korzenie w ziemi."
  Maria Kuncewiczowa

- „ Od muzyki piękniejsza jest tylko cisza."
  Paul Claudel

- „Muzyka to sztuka cieszenia się i smucenia bez powodu."
  Tadeusz Kotarbiński

- „ Muzyka - kąpiel duszy."
   Zenta Maurina Raudive

-  „ Muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów."
   Pitagoras

-  „ Czym jest muzyka? Może po prostu niebem, z nutami zamiast gwiazd? "
  Ludwik Jerzy Kern

" Wszystko mogę w tym, który mnie umacnia"!

#14 2014-03-16 02:30:07

dorota0103
Użytkownik
Imieniny: 25.06
Urodziny: 1.03.1989 r.

"A z wier­szy na­pisa­nych chy­ba ten nie um­rze, co nie bał się stać prawdą lub stał się muzyką". ks. Jan Twardowski

"Co in­ne­go mu­zyka, która wy­wołuje emoc­je, a co in­ne­go emoc­je, które pre­ten­dują do ty­tułu muzyki". Julio Cortázar "Gra w klasy"

"Gdy słowa już da­rem­ne, myśli da­rem­ne, a wyob­raźni nie chce się już wyob­rażać, jeszcze tyl­ko mu­zyka. Jeszcze tyl­ko mu­zyka na ten świat, na to życie".  Wiesław Myśliwski

"Każda sztu­ka ma swój su­rowiec, z które­go jest zro­biona. Su­row­cem mu­zyki jest cisza...  ". Anna Kamieńska

"Miej czas na to, aby po­myśleć - to źródło mo­cy. Miej czas na mod­litwę - to naj­większa siła na ziemi. Miej czas na uśmiech - to mu­zyka duszy".  bł. Matka Teresa z Kalkuty

"Mu­zyka to sztu­ka cie­sze­nia się i smu­cenia bez powodu".  Tadeusz Kotarbiński

Zapraszam na moją stronę img/smilies/smilehttp://www.zyciowawedrowka.blogspot.com

#15 2014-03-17 18:12:42

Owca
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny: styczeń'94

Kasia K napisał(a):

św.Augustyn:
„Kto śpiewa, dwa razy się modli”.

Oj, niestety św. Augustyn powiedział ciut inaczej:
Qui bene cantat, bis orat.
Kto dobrze śpiewa, ten dwa razy się modli.
Mała różnica w zapisie, ale w wyrazie i zastosowaniu, szczególnie w Liturgii Świętej - ogromna! img/smilies/big_smile

Ite inflammate omnia!
Wielbimy Cię Najświętszy Panie Jezu Chryste, tu i we wszystkich kościołach Twoich, które są na całym świecie.
I błogosławimy Ciebie. I błogosławimy Ciebie, że przez święty krzyż swój świat odkupiłeś.
                                                                                                              św.Franciszek z Asyżu

#16 2014-03-22 13:31:00

Kasia K
Użytkownik

Tak, racja, choć w necie jest tak i tak jako słowa św.Augustyna, ale dzięki za poprawkę img/smilies/smile

img/smilies/142

Stopka forum