'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2012-02-06 22:16:45

mhawa
Gość

Sakramentalne małżeństwo jest do uratowania

Z nadzieją że każde sakramentalne małżeństwo jest do uratowania.

Tym którzy rozeznają swoje powołanie do małżeństwa, przygotowują się do niego i szukają informacji a także nam wszystkim- bo znamy małżeństwa swoich rodziców i innych osób, polecam stronę Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR.
Sytuacje trudne również nie omijają małżonków. Warto wiedzieć co można zrobić w sytuacjach kryzysowych. img/smilies/sad img/smilies/sad Może ktoś ze znajomych właśnie przeżywa kryzys małżeństwa. Warto powiedzieć, że nie jest w tym osamotniony i może prosić Boga o odrodzenie sakramentu małżeństwa. Dużą wartość ma modlitwa dzieci zanoszona w intencji swoich rodziców, mówienie Panu Bogu, który przecież połączył małżonków by ich na nowo scalił i odwoływanie się do mocy sakramentu małżeństwa. Bóg jest z nimi nie tylko w dobrych chwilach. Również w tych trudnych, bez Jego pomocy bardzo łatwo o decyzję o rozwodzie i tragedia gotowa.

Modlitwa o odrodzenie małżeństwa http://sychar.org/modlitwa-o-odrodzenie-malzenstwa/ img/smilies/246
Panie, przedstawiam Ci nasze małżeństwo – mojego męża (moją żonę) i mnie. Dziękuję, że nas połączyłeś, że podarowałeś nas sobie nawzajem i umocniłeś nasz związek swoim sakramentem. Panie, w tej chwili nasze małżeństwo nie jest takie, jakim Ty chciałbyś je widzieć. Potrzebuje uzdrowienia. Jednak dla Ciebie, który kochasz nas oboje, nie ma rzeczy niemożliwych. Dlatego proszę Cię:
- o dar szczerej rozmowy,
- o „przemycie oczu”, abyśmy spojrzeli na siebie oczami Twojej miłości, która „nie pamięta złego” i „we wszystkim pokłada nadzieję”,
- o odkrycie – pośród mnóstwa różnic – tego dobra, które nas łączy, wokół którego można coś zbudować (zgodnie z Twoją radą: "zło dobrem zwyciężaj"),
- o wyjaśnienie i wybaczenie dawnych urazów, o uzdrowienie ran i wszystkiego, co chore, o uwolnienie od nałogów i złych nawyków.
Niech w naszym małżeństwie wypełni się wola Twoja. Niech nasza relacja odrodzi się i ożywi, przynosząc owoce nam samym oraz wszystkim wokół. Ufam Tobie, Jezu, i już teraz dziękuję Ci za wszystko, co dla nas uczynisz. Uwielbiam Cię w sercu mojego męża (mojej żony) i moim, błogosławię Cię w naszym życiu.
Święty Józefie, sprawiedliwy mężu i ojcze, który z takim oddaniem opiekowałeś się Jezusem i Maryją – wstaw się za nami. Zaopiekuj się naszym małżeństwem... Powierzam Ci również inne małżeństwa, szczególnie te, które przeżywają jakieś trudności. Proszę – módl się za nami wszystkimi! Amen.

Za zgodą Kurii Biskupiej Warszawsko-Praskiej z dnia 28.06.2010, nr 1243(K)2010 (do prywatnego odmawiania)

PS. Modlitwa na stronie wspólnoty różni się odrobinę od tej którą otrzymałam na okolicznościowym obrazku- zapisałam w tej obrazkowej wersji http://img530.imageshack.us/img530/8515/30uz8

#2 2012-02-09 01:21:17

alicze
Użytkownik
Imieniny: 21.06
Urodziny:
Re: Sakramentalne małżeństwo jest do uratowania

tak to fajna wspólnota..
znam parę osób img/smilies/big_smile

z racji na nie działanie poczty barkowej  mail do mnie to : zielonyalojzy@gmail.com

#3 2012-05-22 21:59:57

mhawa
Gość

W Radiu Maryja w ramach audycji dla małżonków i rodziców właśnie teraz trwa audycja na ten temat z udziałem krajowego moderatora tej wspólnoty z Opola (ks. Paweł Dubowik, Andrzej Szczepaniak) i jak mi się zdaje dwa małżeństwa- cenne jest to jak myślę- troska o ratowanie swojego małżeństwa, praca nad sobą i szukanie wsparcia. Potem pewnie będzie można to odsłuchać w archiwum. Ta wspólnota ma już 10 lat powstała w Warszawie u Pallotynów przy Skaryszewskiej.

Ostatnio edytowany przez mhawa (2012-05-22 22:02:51)

#4 2012-10-17 10:37:56

mhawa
Gość

Proponuję wysłuchanie audycji z ks. G. Polokiem, wyemitowanej 29.11.2011 w Radiu eM, "Dorosłe dzieci prawnie lub emocjonalnie rozwiedzionych rodziców." http://www.rozwinacskrzydla.pl/
O wpływie relacji  skonfliktowanych rodziców na przyszłe życie dzieci, o bagażu rodzinnej przeszłości, środowiska, trudnościach w późniejszej dorosłości.

#5 2012-10-28 16:05:56

kalinka
Użytkownik

"Teologia przysięgi małżeńskiej"-konferencja o.J.Salija  http://youtu.be/RbZknlfsmSE

Ostatnio edytowany przez kalinka (2012-10-28 16:06:47)

Stopka forum