'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#1 2007-06-26 11:50:39

(nie)poukładana
Gość

SZUKAM...

...książki Jana Pawła II "Jak odczytać Boże powołanie"
Tak wygląda: http://images26.fotosik.pl/8/a4e30a24d8e657da.jpg
Nie mogę jej dostać w żadnej księgarni img/smilies/hmm .
Jeśli ktoś ma i chciałby mi ją odsprzedać proszę o informację na PW lub @.

#2 2007-07-07 00:25:30

Karola
Gość

Re: SZUKAM...

Kaś, a wiesz może cos więcej na temat tej ksiażki? Chodzi mi głównie jakie to jest wydawnictwo. W Toruniu jest taka fajna księgarnia diecezjalna, i poprosiłam koleżankę żeby sie tam przeszła, ale panie które tam sprzedaja nigdy nie słyszały o tej książce img/smilies/sad Ale powiedziały, że jeśli znamy wydawnictwo to może da sie cos z tym fantem zrobic img/smilies/wink Więc jesli wiesz cos więcej na temat tej publikacji to proszę, napisz img/smilies/smile

Napisałam ci na gg, ale na wszelki wypadek umiesciłam tez tutaj, bo nie wiem czy zaglądasz na gady-gadu img/smilies/wink

#3 2007-07-23 23:00:45

annuarita_1
Użytkownik
Imieniny: 27 sierpień
Urodziny: 19.01

HELP HELP POSZUKUJE KSIĄZKI " Byłam w Karmelu" BARDZO PILNIE

#4 2007-08-02 22:36:30

kwiatek
Gość

annuarita, nie polecam tej książki. jest napisana bardzo subiektywnie, hmm nie ma w niej wcale bożej perspektywy patrzenia na rzeczywistość.

#5 2007-08-12 13:45:28

bepik1
Użytkownik
Imieniny: 6.09
Urodziny: 12.04
Skąd: ''I przyciągnąwszy ŁÓDŹ(my town) do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim''

książki Jana Pawła II "Jak odczytać Boże powołanie"  jest to ksiązka wyd. '' M''
Mam ksiazkę tego wyd. o różańcu i poznalam ze ta o powolaniu jest tego samego wyd.
U mnie w ksiegarni katol. powiedzieli ze nawet w archiwumm nie ma takiej ksiazki. A wydawnictwo nie odpisało.  Moze jakby byla jakas księgarnia gdzie to wydawn.przeważa zbiory - by się nam udało img/smilies/big_smile
na dole tego zdj. tez pisze wydawnictwo m- choc slabo widoczne to jest img/smilies/big_smile

Ostatnio edytowany przez bepik1 (2007-08-12 13:50:38)

'' Ucz mnie, Panie, wypełniać Twoją świętą wolę, znaleźć i ustalić miejsce, gdzie mogę Tobie najlepiej służyć''.
św. Karol Boromeusz.
''Nie bój się, nie lękaj się,Bóg sam wystarczy... ''Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje! ''

#6 2007-08-12 13:48:42

Owieczka :)
Gość

Poszukuję wszystkiego co związane z JUDASZEM ISKARIOTĄ. Prosze się nie wystraszyć tym faktem img/smilies/smile piszę pracę magisterską na temat Judasza i dlatego jeśli się ktoś z Was natknął na Książki, Słowniki, Encyklopednie, Artykuły które mówią o Judaszu (ale nie w kontekście Ewangelii Judasza) to proszę o kontakt img/smilies/smile

Annuarito akurat tak się składa ze mam książkę której szukasz i chętnie bym Ci pożyczyła ale jak by to zorganizować fizycznie? Jesli jeszcze Twoje poszukiwanie jest aktualne img/smilies/smile Książka jest subiektywna bo przecież pisana z ptk widzenia i przezyć osobistych autorki, moim zdaniem ciekawa i odsłania nieco z zycia Karmelitanek Bosych.

#7 2007-08-13 11:49:19

bepik1
Użytkownik
Imieniny: 6.09
Urodziny: 12.04
Skąd: ''I przyciągnąwszy ŁÓDŹ(my town) do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim''

Niestety ksiązka  -Jan Paweł II "Jak odczytać Boże powołanie"   jest nierealna do zdobycia.
Wydawnictwo M poinf. ze :

''Niestety naklad tej pozycji jest juz wyczerpany'' moze jakies antykwariaty. A kto ją znajdzie prosze dać znać img/smilies/big_smile

'' Ucz mnie, Panie, wypełniać Twoją świętą wolę, znaleźć i ustalić miejsce, gdzie mogę Tobie najlepiej służyć''.
św. Karol Boromeusz.
''Nie bój się, nie lękaj się,Bóg sam wystarczy... ''Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje! ''

#8 2008-02-22 21:59:33

Oleńka
Gość

A kto posiada książkę i chciałby odsprzedać "Czyn i modlitwa" M.Quoist'a ?

#9 2008-02-23 00:21:02

iskierka
Gość

kwiatek napisał(a):

annuarita, nie polecam tej książki. jest napisana bardzo subiektywnie, hmm nie ma w niej wcale bożej perspektywy patrzenia na rzeczywistość.

Nie zgodzę się. Jest bardzo wiele Bozej perspektywy i wiele uczciwości - co może się wielu osobom niechętnym pisaniu całej prawdy o zyciu zakonnym nie podobać img/smilies/smile a co do subiektywności - a cóż nie jest subiektywne? w końcu autorka pisze o swoim zyciu, a nikt we własnej sprawie.............

#10 2008-02-23 10:22:18

alu.missio
Gość

iskierka napisał(a):

kwiatek napisał(a):

Nie zgodzę się. Jest bardzo wiele Bozej perspektywy i wiele uczciwości - co może się wielu osobom niechętnym pisaniu całej prawdy o zyciu zakonnym nie podobać img/smilies/smile a co do subiektywności - a cóż nie jest subiektywne? w końcu autorka pisze o swoim zyciu, a nikt we własnej sprawie.............

Zgodzę się.
Książka jest przecudowna i pięknie opisuje małe, codzienne radości trudnego życia w Karmelu... Nie ma tam lekkiego życia, a proste sprawy tak cudownie ubogacają życie, że samemu chce się do tego Karmelu biec...
Autorka nie pisze z pretensjami do podwładnych, nie krytykuje Kościoła, nie osądza - o co więc można się czepiać? Pisze o fragmencie życia, który przeżyła w klasztorze karmelitańskim. I jest to piękna opowieść, na pewno ubogacająca w momencie rozeznawania swojego powołania.
Ja ją polecam gorąco, czytałam 2 lata wstecz.

#11 2008-02-23 18:29:47

iskierka
Gość

alu.missio napisał(a):

Książka jest przecudowna i pięknie opisuje małe, codzienne radości trudnego życia w Karmelu... Nie ma tam lekkiego życia, a proste sprawy tak cudownie ubogacają życie, że samemu chce się do tego Karmelu biec...
Autorka nie pisze z pretensjami do podwładnych, nie krytykuje Kościoła, nie osądza - o co więc można się czepiać? Pisze o fragmencie życia, który przeżyła w klasztorze karmelitańskim. I jest to piękna opowieść, na pewno ubogacająca w momencie rozeznawania swojego powołania.
Ja ją polecam gorąco, czytałam 2 lata wstecz.

Dokładnie! Ja dodalabym jeszcze, że napisana jest dość trzeźwo, co jak dla mnie jest dość mocnym uwiarygodnieniem. POLECAM szczegolnie osobom myslacym o zakonie kontemplacyjnym.

#12 2008-03-15 08:48:15

(nie)poukładana
Gość

Beatko dziękuję!!!! img/smilies/smile chociaż wiem na czym stoję.
Oleńko - mam tę książkę, mogę pożyczyć, bo nie chciałabym jej sprzedawać... ale wiesz jak to u mnie z tym pożyczaniem - kiedy oddasz to będzie dobrze, nie spieszyłoby mi się.img/smilies/042

#13 2009-10-18 20:56:09

Szymonides7
Gość

Chciałbym zapytać o książki mówiące o powołaniu - jakie tytuły polecacie, chciałbym na ten temat trochę poczytać, proszę o tytuły img/smilies/smile (sam znalazłem parę tytułów ale nie wiem czy to dobry wybór)

#14 2009-10-23 15:25:56

Sabina M. (op)
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Szymonides7 napisał(a):

Chciałbym zapytać o książki mówiące o powołaniu - jakie tytuły polecacie, chciałbym na ten temat trochę poczytać, proszę o tytuły img/smilies/smile (sam znalazłem parę tytułów ale nie wiem czy to dobry wybór)

Pierwszą książką o "powołaniu" był dla mnie pamiętnik o. Zięby z czasów nowicjackich: "Biało-czarne zapiski"". Serdecznie polecam.
Zobacz sobie "Listy o powołaniu" ks. Tarnawskiego, książki ks. Marka Dziewieckiego i Amedeo Cenciniego.
W internecie jest bardzo zbiór bardzo ciekawych tekstów na ten temat: http://adonai.pl/powolanie/
Owocnego czytania!

#15 2012-01-29 18:36:20

annuarita_1
Użytkownik

Ja poszukuję książki  LUDZIE BOGA

#16 2012-01-29 19:24:22

wariatka
Użytkownik

a ja Wiedza krzyża i Drogi poznania Boga św.Edyty Stein img/smilies/smile

#17 2012-01-29 19:57:41

Pepe1365
Użytkownik
Imieniny: 29.09
Urodziny:

Czy znacie tytuły i czy w ogóle są jakieś książki o werbistach oraz ogólnie o misjach?

Jezu, Maryjo, Józefie - oświecajcie nas, dopomagajcie nam, ratujcie nas +

#18 2012-01-29 23:59:00

hannaturno
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Oj, Pepe, książek o misjach są setki. Nic, tylko wyszukiwać i czytać. Życia Ci nie starczy.
Nawiasem: werbiści mają swoje wydawnictwo.
Istnieje sporo czasopism o tematyce misyjnej. Podpowiem: "Misje Salezjańskie"; "Misyjne Drogi"...
Szukaj dzielnie:)

Na dzień dobry proponuję np. "Szpital pod niebem. Rozmowy z ojcem Marianem Żelazkiem SVD", Verbinum 2002;
o. Maciej Jaworski, "Spojrzenie z serca Afryki";
Joanna Molewska, Marta Pawelec, "Wanda Błeńska, Spełnione życie";
ks. Marek Rybiński, "Zapiski tunezyjskie";
Ks. Mariusz Berko, "Niekochane dzieci Boga".
Reszty (tych setek tytułów) poszukasz wkrótce sam:)

O Jezu, Królu mój, do Ciebie chcę należeć w życiu, w śmierci i w wieczności, amen

http://www.instchrkr.katowice.opoka.org.pl/
[moje pw nie działa, proszę korzystać z maila]

#19 2012-01-30 09:56:51

cień
Gość

ja chciałabym przeczytać 'czarno-białe zapiski' o.Zięby img/smilies/smile

#20 2012-02-04 15:32:42

annuarita_1
Użytkownik

moze ktos ma do oddania lub odsprzedania  książki one są stare ale może ktoś ma sa to książki z lat 70

1. GDZIE JEST WASZA WIARA – Rene Voillaume
2. Rekolekcje watykańskie    Rene Voillaume
3. Wieczny i żywy    Rene Voillaume     
4. Echa Nazaretu: Duchowa biografia Karola de Foucauld Rene Voillaume 
5. "Modlić się, aby żyć"       Rene Voillaume 
6.Urodzajna pustynia. Życie i misja Karola de Foucald. Ganne Gilbert

#21 2012-02-04 15:40:39

nitka_rysik
Gość

ma ktoś pożyczyć książkę "Bracia z Bronksu" Luc Adrian???

#22 2012-02-05 08:35:13

Małgosia
Gość

Poszukuję nadal pilnie "Byłam w Karmelu" i Simone Pacot "Droga wewnętrznego uzdrowienia"

#23 2012-02-25 13:52:59

nati1990
Gość

cień napisał(a):

ja chciałabym przeczytać 'czarno-białe zapiski' o.Zięby img/smilies/smile

chyba Biało- czarne zapiski " img/smilies/wink Czytałam i polecam

Ostatnio edytowany przez nati1990 (2012-02-25 13:53:15)

#24 2012-02-25 14:03:05

cień
Gość

a czy ktoś ma tą książkę?

#25 2012-02-25 18:18:05

natka955
Gość

bylam w karmelu - pozyczyc na przeczytanie :-)

Stopka forum