'Barka'- forum o tematyce powołaniowej

• Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

UWAGA! BARKA jest to forum o tematyce powołaniowej. Moderacja nie bierze odpowiedzialności za opinie użytkowników oraz nie weryfikuje osób podających się za osoby duchowne lub konsekrowane.
PRZYPOMINAMY, ŻE NA NASZYM FORUM OBOWIĄZUJE REGULAMIN!
Znaleźć go możesz w ZASADY

UWAGA!!! ZAPRASZAMY DO TWORZENIA INTERNETOWEJ RÓŻY BARKI !!! Chętnych prosimy o zapisy :)

Barka na Facebooku

#101 2014-01-23 21:06:56

anni
Użytkownik
Imieniny: 26 lipiec
Urodziny: 3 luty

Re: SZUKAM...

znalazłam ten tytuł na chomiku, jakby co (w postaci pliku)

Życie jest zbyt krótkie,
a świat o wiele za mały
aby z nich uczynić pole walki!

#102 2014-01-23 21:15:15

Amaretto
Gość

tak wiem, ale by mieć całośc trzeba pobrać, a ja nie mam  czegoś tam, czego nie kumam img/smilies/wink

#103 2014-02-14 18:18:27

anni
Użytkownik

mam ten plik w posiadaniu

Życie jest zbyt krótkie,
a świat o wiele za mały

#104 2014-04-24 14:58:01

gitara5824
Gość

Poszukuję ,,Pieśni duchowej" św. Jana od Krzyża. Ma ktoś może, mogę się wymienić za ,,Noc ciemną"

#105 2014-04-24 19:03:24

rut
Gość

w sensie tekstu? jeśli chodzi o dzieła karmelitańskich doktorów Kościoła (św. Jan od Krzyża, Teresa od Jezusa, Teresa od Dzieciątka Jezus), to można je wszystkie znaleźć tutaj: http://www.voxdomini.com.pl/ (w zakładce "Mistycy Karmelu") img/smilies/wink

#106 2014-06-22 21:31:02

anni
Użytkownik

Szukam książki: "Polska Tajna Administracja Cywilna: 1940-1945" pod red. Waldemara Grabowskiego

Życie jest zbyt krótkie,
a świat o wiele za mały

#107 2014-09-10 02:51:32

bepik1
Użytkownik
Imieniny: 6.09
Urodziny: 12.04
Skąd: ''I przyciągnąwszy ŁÓDŹ(my town) do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim''

Pewna Pani Bibliotekarka pracująca w zakonnej bibliotece prosiła mnie abym znalazla jej książkę, jednak zapomniała tytułu. Chodzi o dobre zachowaniem, wychowanie  zakonnika. Jak zakonnik powinien się zachowywać. Ponoć taka książka istnieje.
Ja szukałam caly net i niestety nie znalazłam
Gdyby ktos wiedział, dziękujemy img/smilies/wink

'' Ucz mnie, Panie, wypełniać Twoją świętą wolę, znaleźć i ustalić miejsce, gdzie mogę Tobie najlepiej służyć''.
św. Karol Boromeusz.
''Nie bój się, nie lękaj się,Bóg sam wystarczy... ''Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje! ''

#108 2014-09-10 08:14:15

Selma
Użytkownik

http://www.savoir-vivre.com.pl/?stanisl … .00-zl,495
To, co prawda podrecznik dla swieckich, ale moze to ktoras z ksiazek, ktore wymienione sa w tekscie:

'W seminariach duchownych przez wieki uczono dobrych manier. Podręcznik savoir vivre pt. „Zwyczaje towarzyskie” napisał św. Józef Sebastian Pelczar. Takie podręczniki pisali również inni biskupi i księża. W Polsce najbardziej popularne były prace ks. J. Mikusińskiego i ks. bpa T. Totha, ks. A. Witkowiaka.'

Mozliwe, ze idac tym tropem chodzi o te ksiazke: http://msza.net/i/czytaj,decus_clericorum,0.html

#109 2014-09-10 13:25:41

minto
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny: '86

Hej,
Zdaje sie ze mam taka ksiazke "Zakonny savoir vivre"ale jest adresowana do siostr zakonnych. Moge zeskanowac.
Pozdr

Trzepoce we mnie serce i z sił opadłem,
i nawet gaśnie światło moich oczu...

www.zmb.warszawa.opoka.org.pl

#110 2014-09-10 16:58:14

bepik1
Użytkownik
Skąd: ''I przyciągnąwszy ŁÓDŹ(my town) do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim''

A to nie jest ta sama książka co Savoir vivre w Kościele? czytałam o tej książce ale była mowa głównie o zachowaniu osob swieckich wobec kościoła.
Mino a możesz to uczynić?
A ty masz książkę, a może ją skserować, tylko muszę zapytać się tej Pani bo bracia zawsze chcą mieć fakturę aby rozliczyć się w Księgowości... chociaż nie wiem cyz nowa książka nie bedzie w cenie ksera bo ksero takie drogie ;(
szukałam zakonny savoir.. ale nie znalazlam

'' Ucz mnie, Panie, wypełniać Twoją świętą wolę, znaleźć i ustalić miejsce, gdzie mogę Tobie najlepiej służyć''.
św. Karol Boromeusz.
''Nie bój się, nie lękaj się,Bóg sam wystarczy... ''Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje! ''

#111 2014-09-10 19:07:28

gitara5824
Gość

O rety, ja dla odmiany szukam książki pt.: ,,Biel z dodatkiem czerni"img/smilies/big_smile

#112 2014-09-16 10:59:39

minto
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny: '86

bepik1 napisał(a):

A to nie jest ta sama książka co Savoir vivre w Kościele? czytałam o tej książce ale była mowa głównie o zachowaniu osob swieckich wobec kościoła.
Mino a możesz to uczynić?
A ty masz książkę, a może ją skserować, tylko muszę zapytać się tej Pani bo bracia zawsze chcą mieć fakturę aby rozliczyć się w Księgowości... chociaż nie wiem cyz nowa książka nie bedzie w cenie ksera bo ksero takie drogie ;(
szukałam zakonny savoir.. ale nie znalazlam

Mam dla Ciebie skany tej książeczki o savoir vivre pdf. . Poproszę adres mailowy gdzie można dosłać załącznik.
Fakturę jak zaniesiecie sobie do punktu ksero do druku to przecież powinni wystawić:)
Pozdrawiam

ps.
Masz pełną skrzynkę PW

Trzepoce we mnie serce i z sił opadłem,
i nawet gaśnie światło moich oczu...

www.zmb.warszawa.opoka.org.pl

#113 2014-09-24 20:34:33

myconviction
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Ma ktoś może książkę Biskupa Grzegorza Rysia pt.: "Rut Moabitka krewna Boga" wydana w 2013? Najcudowniej by było pożyczyć/oddać, nie za bardzo mam jak kupić img/smilies/smile DZIĘKUJĘ img/smilies/smile

Kochajcie Miłość, bo Miłość nie jest kochana! - św. Franciszek z Asyżu

#114 2014-09-24 20:58:02

shy girl ;)
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

myconviction napisał(a):

Ma ktoś może książkę Biskupa Grzegorza Rysia pt.: "Rut Moabitka krewna Boga" wydana w 2013? Najcudowniej by było pożyczyć/oddać, nie za bardzo mam jak kupić img/smilies/smile DZIĘKUJĘ img/smilies/smile

Ja mam :-)  Odezwij sie na priv!

#115 2014-11-27 02:35:21

bepik1
Użytkownik

Proszę o pomoc.
Szukam inf. na temat św. Małgorzaty 

Mam kilka, ale najbardziej zależy mi na okolicznościach pierwszych pt miesiąca, zawierzeniu serca Jezusowego... ja mam tylko broszurkę a tam malutko..
Niestety nie mogę mieć za źródlo internetu, bowiem potrzebuje autora tekstu, tytuł, wydanie, rok, miejscowość, stronę...- do przypisu.
Muszę poprawić mgr i dodać właśnie kult 1 pt mies.
jeśli ktoś ma ksiażkę o świętej, pisze tam cosik na temat wyżej wspomniany, prosiłam bym jak można o skan, zdjęcie, albo pare informacji z podaniem inf. potrzebnych do przypisu.

z góry dziękuję img/smilies/wink

Poszukuję też książki ,,Serce za Serce Mały przewodnik czciciela Najświętszego Serca Jezusa''
nie zdążę kupić jeśli ktoś by miał prosiłam bym o pare informacji.
Za wszystko dziękuję.
beata

św. Karol Boromeusz.

#116 2015-02-28 13:42:44

gitara5824
Gość

Szukam baardzo ,,Elementarz przyjaźni z Bogiem" na podstawie tekstów mojej ukochanej świętej Teresy z Avila;)

#117 2016-01-07 10:53:37

frater
Użytkownik
Imieniny: 10 kwietnia
Urodziny: 23 marca

Witam. Czy ma ktoś, lub wie, kto ma do oddania lub sprzedania za ok. 70 - 100 zł, Liturgię Godzin wydanie skrócone ? (takie, jakie mają i odmawiają ss. zakonne)

#118 2016-01-07 12:10:08

javo
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

#119 2016-01-07 12:21:33

frater
Użytkownik

Wielkie dzięki!

#120 2016-01-07 14:32:10

frater
Użytkownik

Nie wiem, czy to dobre miejsce, ale poszukuję Liturgii Godzin wydanie skrócone
... ponieważ link podany przez javo nie bardzo mi odpowiada

[Uwaga, nie piszemy tego samego dnia dwóch postów jeden pod drugim.
Należy edytować i poszerzyć post wcześniejszy,  nie zaś pisać kolejny bezpośrednio pod wcześniejszym z tego samego dnia. Prosimy o tym pamiętać.
Tym razem połączyłam posty - Hanna]

#121 2016-01-07 15:13:01

shy girl ;)
Użytkownik
Imieniny:
Urodziny:

Chodzi o jednotomowe wydanie (bo siostry czasem korzystają z czterotomowego czasem z jednotomowego)?
Ja mam, używany mocno img/smilies/big_smile

#122 2016-01-07 21:05:57

rut
Gość

kiedy kilka lat temu (chyba 9) kupowałam wydanie skrócone Liturgii Godzin, nowe, to kosztowało ok.70zł, myślę, że mogło trochę podrożeć od tego czasu (jak wszystko prawie img/smilies/wink), ale mimo to nowe nie powinno chyba być droższe niż 100zł, o których mówisz, że jesteś w stanie zapłacić img/smilies/wink

#123 2016-01-07 21:14:35

A-psik
Moderator

frater napisał(a):

Nie wiem, czy to dobre miejsce, ale poszukuję Liturgii Godzin wydanie skrócone
... ponieważ link podany przez javo nie bardzo mi odpowiada

Troszkę nie rozumiem. Przecież podany przez javo link jest właśnie do wydania skróconego Liturgii Godzin i na dodatek łapie się w widełki cenowe zaproponowane przez Ciebie.
A jeśli prześledzisz stronę to znajdziesz na przykład taki oto brewiarz dla świeckich: https://e-religijne.pl/pl/p/Brewiarz-dl … pleta/1024

Ostatnio edytowany przez A-psik (2016-01-07 21:15:43)

Deus caritas est

#124 2016-01-08 19:50:26

frater
Użytkownik

Jeżeli masz, to czy moglabyś oddać, czy sprzedać? I za ile?

#125 2016-01-16 22:08:16

zagubiona-odnaleziona
Użytkownik
Imieniny: 10.04
Urodziny: 12.05

A ja z pytaniem: czy ktoś ma do sprzedania książkę "Klauzura. Wstęp wzbroniony"? Jeśli tak, proszę o info na pv - tutaj mogę przegapić post.

Stopka forum